"Бюджеттік инвестициялар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессиялар, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар және техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап ететін бюджеттік инвестициялық жобаларды бюджеттік кредиттеу, қаржы агенттерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруы мәселелері бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен сараптама жүргізу және құжаттаманы бағалау құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 22 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 25 қазандағы № 29 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қарашада № 17782 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 қазандағы № 112 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 23.10.2025 № 112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1."Бюджеттік инвестициялар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессиялар, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар және техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап ететін бюджеттік инвестициялық жобаларды бюджеттік кредиттеу, қаржы агенттерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруы мәселелері бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен сараптама жүргізу және құжаттаманы бағалау құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 22 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13095 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 24 ақпанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік инвестициялар, мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессиялар, мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобалар және техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуді талап ететін бюджеттік инвестициялық жобаларды бюджеттік кредиттеу, қаржы агенттерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруы мәселелері бойынша республикалық бюджет қаражаты есебінен сараптама жүргізу және құжаттаманы бағалау құнын айқындау әдістемесінде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 22 "Об утверждении Методики определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций, государственно-частного партнерства, в том числе концессий, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, и бюджетного кредитования бюджетных инвестиционных проектов, требующих разработки технико-экономического обоснования, и реализации государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами за счет средств республиканского бюджета"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 октября 2018 года № 29. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2018 года № 17782. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 октября 2025 года № 112.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 23.10.2025 № 112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 22 "Об утверждении Методики определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций, государственно-частного партнерства, в том числе концессий, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, и бюджетного кредитования бюджетных инвестиционных проектов, требующих разработки технико-экономического обоснования, и реализации государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами за счет средств республиканского бюджета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13095, опубликован 24 февраля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Методике определения стоимости проведения экспертизы и оценки документации по вопросам бюджетных инвестиций, государственно-частного партнерства, в том числе концессий, инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, и бюджетного кредитования бюджетных инвестиционных проектов, требующих разработки технико-экономического обоснования, и реализации государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами за счет средств республиканского бюджета, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Көрсетілетін қызметтің бағасын есептеуге арналған бір адам-сағаттың құны мынадай:
1) бір адам-сағаттың құны қосылған құн салығын есепке алмай 6 358,57 теңге мөлшерінде айқындалған бюджеттік инвестициялық жобалардың және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын бағалау;
2) бір адам-сағаттың құны қосылған құн салығын есепке алмай 6 358,57 теңге мөлшерінде айқындалған, шарттары алдыңғы жылы жасалған барлық республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау;
3) бір адам-сағаттың құны қосылған құн салығын есепке алмай 6 358,57 теңге мөлшерінде айқындалған, шарттары алдыңғы жылы жасалған барлық жергілікті мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, қосылған құн салығын есепке алмай 8 266,14 теңге мөлшерінде айқындалған.";
көрсетілген Әдістемеге қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электронды түрдегі көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау үшін мерзімді баспасөз басылымдарына, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 25 қазандағы
№ 29 бұйрығына
қосымша
Бюджеттік инвестициялар,
мемлекеттік-жекешелік
әріптестік, оның ішінде концессиялар,
мемлекеттік кепілдіктер беру үшін
инвестициялық жобалар
және техникалық-экономикалық
негіздеме әзірлеуді талап
ететін бюджеттік инвестициялық
жобаларды бюджеттік кредиттеу,
қаржы агенттерінің мемлекеттік
инвестициялық саясатты
іске асыруы мәселелері бойынша
республикалық бюджет қаражаты
есебінен сараптама жүргізу
және құжаттаманы бағалау
құнын айқындау әдістемесіне
қосымша
Көрсетілетін қызметтің бір бірлігіне арналған нормативтік еңбек шығындары
Р/с №
Көрсетілетін қызмет түрі
Адам-сағаттың қызмет көрсетуге арналған еңбек шығындары
1.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбай, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізілген жағдайда, құрамында жобалау-сметалық құжаттамасы бар (әзірленген жобалау-сметалық құжаттамасы бар, сондай-ақ техникалық күрделі болып табылмайтын, үлгілік жобалар, үлгілік жобалық шешімдер және қайта қолданылатын жобалар негізінде іске асырылатын жобалар бойынша) конкурстық құжаттаманы сараптау

"6. Стоимость одного человеко-часа для расчетов цены Услуги определена в размере 8 266,14 тенге без учета налога на добавленную стоимость, за исключением услуг:
1) по оценке реализации бюджетных инвестиционных проектов и бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц, по которым стоимость одного-человека часа определена в размере 6 358,57 тенге без учета налога на добавленную стоимость;
2) по оценке реализации всех республиканских проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, по которым были заключены договоры в предыдущем году, стоимость одного-человека часа которых определена в размере 6 358,57 тенге без учета налога на добавленную стоимость;
3) по оценке реализации всех местных проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, по которым были заключены договоры в предыдущем году, стоимость одного-человека часа которых определена в размере 6 358,57 тенге без учета налога на добавленную стоимость.";
приложение к указанной Методике изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетных инвестиций и развития государственно-частного партнерства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 октября 2018 года № 29
Приложение
к Методике определения
стоимости проведения
экспертизы и оценки
документации по вопросам
бюджетных инвестиций,
государственно-частного
партнерства, в том числе
концессий, инвестиционных
проектов для предоставления
государственных гарантий,
и бюджетного кредитования
бюджетных инвестиционных
проектов, требующих
разработки технико-экономического
обоснования, и реализации
государственной
инвестиционной политики
финансовыми агентствами
за счет средств
республиканского бюджета
Нормативные трудозатраты на единицу услуги
№ п/п
Вид услуги
трудозатраты на оказание услуги человеко-часа
1.
экспертиза конкурсной документации в случае проведения конкурса по выбору концессионера без использования двухэтапных процедур, включающей в свой состав проектно-сметную документацию (по проектам, имеющим разработанные проектно-сметные документации, а также являющимся технически несложными, реализуемым на основании типовых проектов, типовых проектных решений и проектов повторного применения)

1 706,5475
2.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбай, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізілген жағдайда, құрамында техникалық-экономикалық негіздемесі бар, оның ішінде түзетілген техникалық-экономикалық негіздемесі бар конкурстық құжаттаманы сараптау
2 559,8213
3.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізу кезінде конкурстық құжаттаманы сараптау
1 279,9107
4.
конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде оны сараптау
213,3184
5.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбай, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізу кезінде конкурсқа қатысушы ұсынған концессиялық өтінімді сараптау
1 706,5475
6.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, концессионерді таңдау бойынша конкурс өткізу кезінде конкурсқа қатысушы ұсынған, құрамында техникалық-экономикалық негіздемесі бар концессиялық өтінімді сараптау
2 559,8213
7.
концессионердің мемлекет кепілгерлігін алуға арналған ұсыныстарын сараптау
426,6369
8.
мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды экономикалық сараптау
746,6145
9.
республикалық бюджеттік инвестициялық жобаларды, оның ішінде түзетілгендерін экономикалық сараптау
74,6615
10.
республикалық бюджет қаражаты есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларды, оның ішінде түзетілген қаржы-экономикалық негіздемелерді экономикалық сараптау
426,6369
11.
республикалық бюджет қаражаты есебінен заңды тұлғалардың (жаңа құрылған) жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыру жоспарланатын бюджеттік инвестицияларды экономикалық сараптау
213,3184
12.
шарттары алдыңғы жылы жасалған барлық республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау
6 391,5541
13.
шарттары алдыңғы жылы жасалған барлық жергілікті мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының, оның ішінде концессиялық жобалардың іске асырылуын бағалау
9 681,4251
14.
қаржы агенттіктерінің мемлекеттік инвестициялық саясатты іске асыруына бюджеттік кредит берудің қаржы-экономикалық негіздемесін экономикалық сараптау
426,6369
15.
жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздер кезінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына қатысты республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының бизнес-жоспарын, оның ішінде оларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде сараптау
426,6369
16.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдаланбай, жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурс өткізілген жағдайда, республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының конкурстық құжаттамасын сараптау

1 706,5475
2.
экспертиза конкурсной документации в случае проведения конкурса по выбору концессионера без использования двухэтапных процедур, включающей в свой состав технико-экономическое обоснование, в том числе скорректированное
2 559,8213
3.
экспертиза конкурсной документации при проведении конкурса по выбору концессионера с использованием двухэтапных процедур
1 279,9107
4.
экспертиза конкурсной документации при внесении в нее изменений и дополнений
213,3184
5.
экспертиза концессионной заявки, представленной участником конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера без использования двухэтапных процедур
1 706,5475
6.
экспертиза концессионной заявки, представленной участником конкурса при проведении конкурса по выбору концессионера с использованием двухэтапных процедур, включающей в свой состав технико-экономическое обоснование
2 559,8213
7.
экспертиза предложений концессионера на получение поручительства государства
426,6369
8.
экономическая экспертиза инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий
746,6145
9.
экономическая экспертиза республиканских бюджетных инвестиционных проектов, в том числе скорректированных
74,6615
10.
экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета, в том числе скорректированных финансово-экономических обоснований
426,6369
11.
экономическая экспертиза бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств республиканского бюджета (вновь созданные)
213,3184
12.
оценка реализации всех республиканских проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, по которым были заключены договоры в предыдущем году
6 391,5541
13.
оценка реализации всех местных проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, по которым были заключены договоры в предыдущем году
9 681,4251
14.
экономическая экспертиза финансово-экономического обоснования бюджетного кредитования на реализацию государственной инвестиционной политики финансовыми агентствами
426,6369
15.
экспертиза бизнес-плана республиканских проектов государственно-частного партнерства к проекту государственно-частного партнерства при прямых переговорах по определению частного партнера, в том числе при внесении в них изменений и (или) дополнений
426,6369
16.
экспертиза конкурсной документации республиканских проектов государственно-частного партнерства в случае проведения конкурса по определению частного партнера без использования двухэтапных процедур

2 559,8213
17.
екі кезеңдік рәсімдерді пайдалана отырып, жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурс өткізілген жағдайда, республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының конкурстық құжаттамасын сараптау
1 279,9107
18.
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын бағалау
4 916,58
19.
бюджеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуын бағалау
7 447,25

2 559,8213
17.
экспертиза конкурсной документации республиканских проектов государственно-частного партнерства в случае проведения конкурса по определению частного партнера с использованием двухэтапных процедур
1 279,9107
18.
оценка реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
4 916,58
19.
оценка реализации бюджетных инвестиционных проектов
7 447,25