Жер қойнауын пайдалануға арналған және жер қойнауы учаскесін өзгертуге арналған лицензияларды беруге (қайта ресімдеуге, ұзартуға) өтініштер нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 384 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 8 маусымда № 17022 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 29-бабының 4-тармағына, 32-бабының 3-тармағына, 86-бабының 1-тармағына, 187-бабының 1-тармағына, 193-бабының 4-тармағына, 204-бабының 1-тармағына, 211-бабының 3-тармағына, 241-бабының 1тармағына, 251-бабының 3-тармағына, 256-бабының 2-тармағына, 265-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беру туралы өтініш нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны беру туралы өтініш нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беру туралы өтініш нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беру туралы өтініш нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия беру туралы өтініш нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес кен іздеушілікке арналған лицензияны беру туралы өтініш нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияны қайта рәсімдеуге өтініш нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны ұзарту туралы өтініш нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны ұзарту туралы өтініш нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жер қойнауы учаскелерін қайта құруға арналған өтініш нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны ұзарту туралы өтініш нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

Об утверждении форм заявлений на выдачу (переоформление, продление) лицензий на недропользование и на преобразование участка недр
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 384. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2018 года № 17022.
В соответствии с пунктом 4 статьи 29, пунктом 3 статьи 32, пунктом 1 статьи 86, пунктом 1 статьи 187, пунктом 4 статьи 193, пунктом 1 статьи 204, пунктом 3 статьи 211, пунктом 1 статьи 241, пунктом 3 статьи 251, пунктом 2 статьи 256, статьей 265 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заявления о выдаче лицензии на геологическое изучение недр согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заявления о выдаче лицензии на разведку твердых полезных ископаемых согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму заявления о выдаче лицензии на добычу твердых полезных ископаемых согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму заявления о выдаче лицензии на добычу общераспространенных полезных ископаемых согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму заявления о выдаче лицензии на использование пространства недр согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму заявления о выдаче лицензии на старательство согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму заявления на переоформление лицензии на недропользование согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму заявления о продлении лицензии на добычу твердых полезных ископаемых согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму заявления о продлении лицензии на разведку твердых полезных ископаемых согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму заявления на преобразование участка недр согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму заявления о продлении лицензии на использование пространства недр согласно приложению 11 к настоящему приказу.
2. Департаменту недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
1-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін –
өтініш иесінің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда), жеке сәйкестендiру
нөмiрі (бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –өтініш
иесінің атауы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияны беруді сұраймын
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, оның орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), басшылар туралы мәліметтер
геологиялық зерттеу аумағын құрайтын блокқа (блоктарға) нұсқаулар
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
___________________________
___________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на геологическое изучение недр
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на геологическое изучение недр
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, его место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведения о руководителях
указание на блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию геологического изучения
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________

4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
Толтыру күні: 20___ жылғы "__"______
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
2-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін –өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрі (бар болған
жағдайда), байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін-өтініш
иесінің атауы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi (бар болған
жағдайда), байланыс деректері.
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияны беруді сұраймыз
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), басшылар туралы, өтініш иесін тікелей немесе жанама түрде бақылайтын заңды және жеке тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер
барлау аумағын құрайтын және өтініш иесі пайдалануға беруді сұрайтын жер қойнауы учаскесін айқындайтын блокты (блоктарды) көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ______________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления
представителем, прикладывается надлежаще
оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на разведку твердых полезных ископаемых
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, его место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведения о руководителях, юридических и физических лицах, государствах и международных организациях, прямо или косвенно контролирующих заявителя
указание на блок (блоки), составляющий (составляющие) территорию разведки и определяющий (определяющие) участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати _____________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления
представителем, прикладывается надлежаще
оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!

3-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
3-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін өтініш
иесінің атауы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беруге өтініш
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 16.06.2021 № 305 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "__"_________
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беруді сұраймыз
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесінің шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын куәландыратын басқа да заңдастырылған құжат), басшылары туралы, өтініш иесін тікелей немесе жанама бақылайтын жеке, заңды тұлғалар, мемлекеттер және халықаралық ұйымдар туралы мәліметтер
алаң есептері (көлемдері) және бұрыш нүктелерінің географиялық координаттары бар өтініш иесі пайдалануға беруді сұрайтын жер қойнауы учаскесі аумағының сипаттамасы
жер қойнауы учаскесінің (кен орынның) атауы, орналасқан жері (атауы, облыс, аудан)
қатарынан жиырма бес жылдан аспайтын сұралатын жер қойнауы учаскесін пайдаланудың мерзімін көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Приложение 3 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
Сноска. Приложение 3 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.06.2021 № 305 (вводится в действие с 01.07.2021).
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на добычу твердых полезных ископаемых
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства), сведения о руководителях, о физических, юридических лицах, государствах и международных организациях, прямо или косвенно контролирующих заявителя
описание территории участка недр, который заявитель просит предоставить в пользование, с расчетами (размер) площади и географическими координатами угловых точек
Наименование, местонахождение участка недр (месторождения) (наименование, область, район)
указание на срок пользования запрашиваемым участком недр, не превышающий двадцать пять последовательных лет
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати _______________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления
представителем, прикладывается надлежаще оформленный
документ, удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!

5-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
5-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруді сұраймыз
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесі шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат)
өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған тиісті жер қойнауы учаскесін айқындайтын аумаққа нұсқау
өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған тиісті жер қойнауы учаскесін айқындайтын аумаққа нұсқау
сұралатын жер қойнауы учаскесін пайдалану мерзіміне нұсқау
осы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодекстің 249-бабына сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалану мақсатына нұсқау
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Түпнұсқа немесе нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса
беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Приложение 5 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на использование пространства недр
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства)
указание на территорию, определяющую соответствующий участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование (площадь и географические координаты участка недр)
указание на срок пользования запрашиваемым участком недр
указание на цель использования пространства недр в соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании"
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество листов)
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ________________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ,
удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!

6-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
6-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін-өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі,
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi ,
байланыс деректері.
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беруді сұраймын
Өтініш иесі туралы мәлімет
өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған кен іздеушілік учаскесін айқындайтын, бұрыш нүктелерінің географиялық координаттары бар және жалпы алаңы көрсетілген масштабтағы кен іздеушілік аумағына нұсқау
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырған құжаттардың көшірмесі қоса беріледі.
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
7-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына 7-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрі (бар болған
жағдайда), байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін – өтініш
иесінің атауы, бизнес-
сәйкестендiру нөмiрi (бар болған
жағдайда), байланыс деректері.
(жер қойнауын пайдалану
құқығының (жер қойнауын
пайдалану құқығындағы
үлестің) ауысуына байланысты
жер қойнауын пайдалануға
арналған лицензияны қайта
ресімдеген жағдайда жер
қойнауын пайдалану құқығын
иеленушінің және иеленушінің
деректері көрсетіледі)
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензияны қайта рәсімдеуге өтініш

Приложение 6 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный номер,
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный номер,
контактные данные.
Заявление о выдаче лицензии на старательство
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на старательство
Сведения о заявителе
фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность,
указание на территорию, определяющую участок старательства, который заявитель просит предоставить в пользование, в масштабе с географическими координатами угловых точек и указанием общей площади
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество листов)
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ________________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ,
удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!
Приложение 7 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7 к приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя, индивидуальный
идентификационный номер
(при наличии), контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя, бизнес-
идентификационный номер
(при наличии), контактные
данные (в случае переоформления
лицензии на недропользование в
связи с переходом права
недропользования (доли в праве
недропользования) указываются
данные обладателя и приобретателя
права недропользования)
Заявление на переоформление лицензии на недропользование

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 16.06.2021 № 305 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "_"______
Лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын
1.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) иесі туралы мәліметтер
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), азаматтығы, тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
2.
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия туралы мәліметтер
лицензия нөмірі, берілген күні, лицензияны берген орган
Жер қойнауын пайдалануға арналған лицензия түрі
3.
лицензияны қайта рәсімдеу негіздері немесе себептері
4.
Жер қойнауын пайдалану құқығын сатып алушы туралы мәліметтер
жеке тұлғалар үшін – тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда), азаматтығы, тұрғылықты жері, жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
заңды тұлғалар, оның ішінде бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында айналыстаға акциялар, мемлекеттер, халықаралық ұйымдар және сатып алушыны тікелей немесе жанама бақылайтын жеке тұлғалар туралы мәліметтер
5.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) ауысуы үшін негіз
6.
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) өтуіне рұқсаттың күні мен нөмірі (талап болған жағдайда)
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)_________________________________________________________________
2)_________________________________________________________________
3)__________________________________________________________________
4)_________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)**
Мөр орны
_______________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда) (жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы). Өкіл өтініш берген жағдайда, өкілеттіктерін куәландыратын тиісті ресімделген құжат қоса беріледі)
Мөр орны
______________________________________________________________________________
(бар болған жағдайда) (жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алушы немесе оның уәкілетті өкілінің қолы). Өкіл өтініш берген жағдайда, өкілеттіктерін куәландыратын тиісті ресімделген құжат қоса беріледі)***
Ескерту:

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 16.06.2021 № 305 (вводится в действие с 01.07.2021).
"__" _________20__ года
Прошу произвести переоформление лицензии
1.
Сведения об обладателе права недропользования (доли в праве недропользования):
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
для юридических лиц – наименование, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
2.
Сведения о лицензии на недропользование:
номер лицензии, дата выдачи, орган, выдавший лицензию;
вид лицензии на недропользование
3.
Основания или причины переоформления лицензии
4.
Сведения о приобретателе права недропользования:*
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при наличии), гражданство, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
для юридических лиц – наименование, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
сведения о юридических лицах, в том числе акции которых обращаются на организованном рынке ценных бумаг, государствах, международных организациях и физических лицах, прямо или косвенно контролирующих приобретателя
5.
Основание для перехода права недропользования (доли в праве недропользования) в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"
6.
Дата и номер разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования) (при наличии требования)
Перечень прилагаемых документов:
1)________________________________________________________________;
2)________________________________________________________________;
3)________________________________________________________________;
4)________________________________________________________________.
(наименование документов и количество страниц)**
Место печати ______________________________________________________
(при наличии)
(Подпись обладателя права недропользования (доли в праве недропользования)
или его уполномоченного представителя. В случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Место печати ______________________________________________________
(при наличии)
(Подпись приобретателя права недропользования (доли в праве недропользования)
или его уполномоченного представителя. В случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)***
Примечание:

* 4,5 және 6-жолдар кен іздеушілікке арналған лицензияларынан басқа, жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) ауыстыруға (иеліктен шығаруға) байланысты лицензияны қайта ресімдеген жағдайда толтырылады
** Құжаттардың түпнұсқалары не олардың нотариат куәландырған көшірмелері қоса беріледі
***Жер қойнауын пайдалану құқығы (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) мұрагерлік немесе өндіріп алуды кепіл затына айналдыру тәртібімен ауысқан жағдайда өтінішке жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес) сатып алушы ғана қол қояды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
8-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін-өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияларды ұзартуға өтініш
20__ жылғы "__"_________
Өндіруге арналған лицензияның мерзімін ұзартуды сұраймын _______________
_________________________________________________________________
("Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұзарту мерзімін көрсету)
Өтініш иесі туралы мәлімет
өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері
лицензияны беру күні, нөмірі, түрін көрсету
лицензияны ұзарту мерзімінің негіздері мен себептерін көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

* Строки 4,5 и 6 заполняются в случае переоформления лицензии в связи с переходом (отчуждением) права недропользования (доли в праве недропользования), кроме лицензий на старательство
** Прилагаются оригиналы либо их нотариально засвидетельствованные копии документов
*** В случае перехода права недропользования (доли в праве недропользования) в порядке наследования или обращения взыскания на предмет залога заявление подписывается только приобретателем права недропользования (доли в праве недропользования).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 8 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о продлении лицензий на добычу твердых полезных ископаемых
"__"_________20__года
Прошу продлить срок лицензии на добычу ____________________________________
(указать срок продления в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании")
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения,
указать вид, номер, дату выдачи лицензии
Указание на основания или причину продления срока лицензии
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ___________________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ,
удостоверяющий полномочия)
Примечание ИЗПИ!

9-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
9-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін-өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды ұзартуға өтініш
20__ жылғы "__"_________
Барлауға арналған лицензияның мерзімін ұзартуды сұраймын _______________
("Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы
Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұзарту мерзімін көрсету)
Өтініш иесі туралы мәлімет
өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері
лицензияны беру күні, нөмірі, түрін көрсету
лицензияны ұзарту мерзімінің негіздері мен себептерін көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Түпнұсқа немесе нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері қоса
беріледі
Мөр орны
(болған кезде)
____________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
10-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.04.2026 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 24 мамырдағы
№ 384 бұйрығына
10-қосымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін-өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендiру нөмiрі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендiру нөмiрi
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері.
Жер қойнау учаскелерін қайта құруға арналған өтініш
20__ жылғы "__"_________
Өндіру учаскесін қосу жолымен жер қойнауы учаскесінің аумақтық шекараларын
өзгертуді сұраймын
____________________________________________________________________
(қайта құру тәсілін көрсету)
Өтініш иесі туралы мәлімет
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер, жеке сәйкестендіру нөмірі өтініш иесін салық төлеуші ретінде тіркеу туралы мәліметтер
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, оның орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер және салық органдарында тіркеу, басшылары туралы мәліметтер
Өндіру учаскесін қосуға
лицензиардың толық атауы, негізгі жер қойнау учаскесінің пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беру күні мен нөмірі
негізгі өндіру учаскесінің алаңы және географиялық координат нүктелері
лицензиардың толық атауы, негізгі жер қойнау учаскесін қосатын пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензияны беру күні мен нөмірі
қосатын өндіру учаскесінің алаңы және географиялық координат нүктелері
жер қойнауы учаскесін бөлуге
лицензиардың толық атауы, лицензияны беру күні мен нөмірі
бөлуге тиісті жер қойнауы учаскелерінің алаңы және географиялық координат нүктелері немесе бөлуге жататын код пен блок (блоктар) атауы көрсетсін
Қоса берілетін құжаттардың тізімі:

Приложение 9 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление о продлении лицензий на разведку твердых полезных ископаемых
"__"_________20__года
Прошу продлить срок лицензии на разведку ____________________________________
(указать срок продления в соответствии с Кодексом Республики
Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании")
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилию, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения
указать вид, номер, дату выдачи лицензии
указание на основания или причину продления срока лицензии
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
4)______________________________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ______________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного
представителя, в случае подачи заявления представителем,
прикладывается надлежаще оформленный документ,
удостоверяющий полномочия) (если оно указано в
документе, удостоверяющем личность)
Примечание ИЗПИ!
Приложение 10 предусматривается в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.04.2026 № 179 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 мая 2018 года № 384
Форма
____________________________
____________________________
(наименование
государственного органа)
от__________________________
____________________________
____________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление на преобразование участка недр
"__" __________ 20__ года
Прошу изменить территориальные границы участка недр путем
____________________________________________________________________
(указать на способ преобразования)
Сведения о заявителе
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя, сведения о регистрации заявителя в качестве налогоплательщика
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица и регистрации в налоговых органах, сведения о руководителях
На присоединение участка добычи
номер, дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных ископаемых основного участка недр, полное наименование лицензиара
указание на площадь и точки географических координат основного участка добычи
номер, дата выдачи лицензии на добычу твердых полезных ископаемых присоединяемого участка недр, полное наименование лицензиара
указание на площадь и точки географических координат присоединяемого участка добычи
на выделение участка недр
номер, дата выдачи лицензии, полное наименование лицензиара
указать код и наименование блока (блоков), подлежащих выделению, либо площадь и точки географических координат участка недр, подлежащего выделению
Перечень прилагаемых документов: