1-тарау. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі), (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 68-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Кодексте реттелетін қатынастардың қатысушыларын (бұдан әрі – қатысушылар) "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" (бұдан әрі – ББМЖ) интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып хабарлау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау тәртібі
3. Құзыретті орган ББМЖ-ны пайдалана отырып қатысушыларға хабарламаларды жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Хабарламалар қатысушыларға электрондық құжат нысанында жіберіледі және хабарлама жіберілген қатысушы туралы мәліметтерді, хабарлама жіберу үшін негіздемені, оның мазмұнын, жіберуші туралы ақпаратты және оның электрондық цифрлық қолтаңбасын қамтиды.
5. Электрондық құжат нысанындағы хабарламалар ББМЖ-да тіркелу рәсімінен өткен қатысушыларға жолданады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қатысушылар ББМЖ-ға тіркелу арқылы хабарламаларды алуға келісім білдіреді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Қатысушылар хабарлама бойынша қосымша түсіндірулер алу үшін жеке кабинетті пайдаланады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила извещения с использованием информационных систем (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок извещения участников отношений, регулируемых Кодексом (далее – участники), с использованием интегрированной информационной системы "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" (далее – ЕГСУ).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок извещения с использованием информационных систем
3. Компетентный орган направляет извещения участникам с использованием ЕГСУ.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Извещения направляются участникам в форме электронного документа и содержат сведения об участнике, которому оно адресовано, основание для направления извещения, его содержание, информацию об отправителе и его электронную цифровую подпись.
5. Извещения в форме электронного документа направляются участникам, прошедшим процедуру регистрации в ЕГСУ.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Участники выражают согласие на получение извещений посредством регистрации в ЕГСУ.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Участники используют личный кабинет для получения дополнительных разъяснений по извещению.