Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 170 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 маусымда № 17012 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 68-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Жер қойнауын пайдалану департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2018 жылғы 29 маусымнан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
Қ. Бозымбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
______________Д. Абаев
2018 жылғы "_____" __________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ж. Қасымбек
2018 жылғы "_____" __________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2018 жылғы 11 мамырдағы
№ 170 бұйрығымен бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

Об утверждении Правил извещения с использованием информационных систем
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2018 года № 17012.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026).
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026).
В соответствии с пунктом 4 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026).
1. Утвердить прилагаемые Правила извещения с использованием информационных систем.
2. Департаменту недропользования Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан после его официального опубликования;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 29 июня 2018 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан
К. Бозумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________Д. Абаев
"_____" __________ 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________Ж. Касымбек
"____"______________ 2018 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 11 мая 2018 года № 170
Примечание ИЗПИ!

Тақырып жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі), (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2017 жылғы 27 желтоқсандағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 68-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және Кодексте реттелетін қатынастардың қатысушыларын (бұдан әрі – қатысушылар) "Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалануды басқарудың бірыңғай мемлекеттік жүйесі" (бұдан әрі – ББМЖ) интеграцияланған ақпараттық жүйесін пайдалана отырып хабарлау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Энергетика министрінің 20.03.2026 № 129-н/қ (11.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Ақпараттық жүйелерді пайдалана отырып хабарлау тәртібі
3. Құзыретті орган ББМЖ-ны пайдалана отырып қатысушыларға хабарламаларды жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Хабарламалар қатысушыларға электрондық құжат нысанында жіберіледі және хабарлама жіберілген қатысушы туралы мәліметтерді, хабарлама жіберу үшін негіздемені, оның мазмұнын, жіберуші туралы ақпаратты және оның электрондық цифрлық қолтаңбасын қамтиды.
5. Электрондық құжат нысанындағы хабарламалар ББМЖ-да тіркелу рәсімінен өткен қатысушыларға жолданады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қатысушылар ББМЖ-ға тіркелу арқылы хабарламаларды алуға келісім білдіреді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 24.03.2023 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Заголовок предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026).
Правила извещения с использованием информационных систем
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026), (вводится в действие с 01.01.2027).
1. Настоящие Правила извещения с использованием информационных систем (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 68 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс) и определяют порядок извещения участников отношений, регулируемых Кодексом (далее – участники), с использованием интегрированной информационной системы "Единая государственная система управления недропользованием Республики Казахстан" (далее – ЕГСУ).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Понятия и определения, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок главы 2 предусматривается в редакции приказа Министра энергетики РК от 20.03.2026 № 129-н/қ (вводится в действие с 11.07.2026).
Глава 2. Порядок извещения с использованием информационных систем
3. Компетентный орган направляет извещения участникам с использованием ЕГСУ.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Извещения направляются участникам в форме электронного документа и содержат сведения об участнике, которому оно адресовано, основание для направления извещения, его содержание, информацию об отправителе и его электронную цифровую подпись.
5. Извещения в форме электронного документа направляются участникам, прошедшим процедуру регистрации в ЕГСУ.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Участники выражают согласие на получение извещений посредством регистрации в ЕГСУ.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 24.03.2023 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Қатысушылар хабарлама бойынша қосымша түсіндірулер алу үшін жеке кабинетті пайдаланады.

7. Участники используют личный кабинет для получения дополнительных разъяснений по извещению.