Мемлекеттік уәкілетті органдар және лауазымды адамдардың мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы ақпаратты ұсыну нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 22 ақпанда № 16412 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 09.10.2025 № 586 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 607-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік уәкілетті органдар және лауазымды адамдардың мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы ақпаратты ұсыну нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін қазақ және орыс тілдерінде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
_______________ Д.А. Абаев
2018 жылғы 8 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
___________________ Ө.Е. Шөкеев
2018 жылғы 6 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
___________________ М.Б. Бекетаев

Об утверждении формы предоставления в орган государственных доходов уполномоченными государственными органами и должностными лицами информации о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 февраля 2018 года № 16412.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.2025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 2 статьи 607 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму предоставления в орган государственных доходов уполномоченными государственными органами и должностными лицами информации о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ Абаев Д.А.
8 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________________ Шукеев У.Е.
6 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
___________________ Бекетаев М.Б.

2018 жылғы 13 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ж.М. Қасымбек
2018 жылғы 30 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________________ Қ.Н. Қасымов
2018 жылғы 31 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 26 қаңтардағы
№ 70 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Уәкілетті мемлекеттік органның немесе
лауазымды адамның атауы
___________________________________
___________________________________
___________________________________
БСН ___________________________________
Облыс ____________ Қала ____________
Аудан ______________ Мекен-жайы, телефон______________
Кімге беріледі:
Мемлекеттік кірістер органы _______________
_________________________________________
Заңды мекен-жайы _______________________
________________________________________
20___ ж. ____________________________ Мемлекеттік уәкілетті органдар және лауазымды адамдар мемлекеттік кірістер органына мемлекеттік баж төлеушілер және олар есептеген мемлекеттік баж сомалары туралы АҚПАРАТТАР
Өтініш жасаған тұлғалардың атауы (Т.А.Ә.) (бар болған жағдайда)
БСН (ЖСН)
Заңды мекен-жайы (тұрғылықты орнының мекен-жайы)
Әрекет жасаған датасы (күні, айы, жылы)
Заңдық мәні бар іс-әрекетінің атауы
Жасаған әрекеттердін саны
Мемлекеттік баждың проценттік немесе АЕК-тегі ставкалары
Мемлекеттік баждың сомасы, теңге
Төлем құжатының берілген күні және нөмірі
Бюджетке енгізілген мемлекеттік баж сомасы, теңге
Берілген жеңілдік
Жеңілдіктін сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ЖИЫНЫ:
6 және 8-бағандардағы көрсеткіштер "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Салық кодексі) 610-615-баптарына сәйкес көрсетіледі.
12-бағанда Салық кодексінің, оларға сәйкес жеңілдік берілген 616-622-баптарының тармағы (-қтары) және (немесе) тармақшасы (-лары) көрсетіледі.
______________________________________________________________
(Уәкілетті мемлекеттік органның
басшысының немесе лауазымды
адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
_________________________________
___________________
(Мәлеметтерді жасауға жауапты
адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
МО Мәліметтер жасалған күні 20___ ж. "___" ____________
_________________
(қолы)
_________________
(қолы)
Мәліметтерді қабылдаған
мемлекеттік кірістер органның
қызметкері
_________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
лауазымы)
_____________________________________________________________
(қолы)
Мәліметтер қабылданған күні 20___ ж. "___" ___________
Ескертпе: Аббревиатураны ашып жазу:
Т.А.Ә.- тегі, аты, әкесінің аты;
БСН- бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН- жеке сәйкестендіру нөмірі;
АЕК- республикалық бюджет туралы заңда белгiленген және тиiстi қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіш.

13 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________________ Касымбек Ж.М.
30 января 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________________ Касымов К.Н.
31 января 2018 года
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 января 2018 года № 70
Форма
Наименование уполномоченного государственного органа
или должностного лица_______________________________
___________________________________________________
БИН _______________________________________________
Область ________________ Город ______________________
Район ______________ Адрес, телефон _________________
Кому представляется:
Орган государственных доходов _________________________________
_________________________________
Юридический адрес _________________________________
_________________________________
_________________________________
ИНФОРМАЦИЯ
предоставления в орган государственных доходов уполномоченными государственными органами и должностными лицами информации о плательщиках государственной пошлины и исчисленных ими суммах государственной пошлины
за ____________________ 20_____ г.
Наименование (Ф.И.О.) (при его наличии) обратившихся лиц
БИН (ИИН )
Юридический адрес (адрес местожительства)
Дата обращения (число, месяц, год)
Наименование юридически значимого действия
Количество проведенных действий
Ставка государственной пошлины в процентах или МРП
Сумма государственной пошлины, тенге
Номер и дата платежного документа
Сумма государственной пошлины, внесенная в бюджет,
тенге
Предоставленные льготы
Сумма льгот, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
ИТОГО:
Показатели в графах 6 и 8 указываются в соответствии со статьями 610-615 Кодекса Республики Казахстан 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (далее – Налоговый кодекс)
В графе 12 отмечается подпункт (-ы) и (или) пункт (-ы) статей 616-622 Налогового кодекса, в соответствии с которыми предоставлена льгота.
______________________________ _____________
(Ф.И.О. (при его наличии) первого (подпись)
руководителя уполномоченного
государственного органа или должностного лица)
_____________________________ _____________
(Ф.И.О. (при его наличии) лица, (подпись)
ответственного
за составление сведений)
МП Дата составления "___" ______________ 20___ г.
Работник органа государственных доходов, принявший данные сведения
_____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) должность)
______________________________
(подпись)
Дата принятия сведений "___"
_________ 20___ г.
Примечание: Расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
МРП – месячный расчетный показатель, установленный законом о республиканском бюджете и действующий на 1 января соответствующего финансового года.