2018 - 2020 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 215/30 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 29 желтоқсанда № 5769 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2018 - 2020 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2018 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 67 673 248 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 48 753 148 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 242 395 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 352 285 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 17 325 420 мың теңге;
2) шығындар – 70 019 300 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - -228 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу - 228 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2 345 824 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 345 824 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.03.2018 № 231/33 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.06.2018 № 258/36 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2018 № 289/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2018 № 312/42 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2018 № 327/44 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2018 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 22 934 016 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. Павлодар қаласының 2018 жылға арналған жергілікті атқарушы органының резерві 125 508 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.03.2018 № 231/33 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2018 № 289/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2018 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

О Павлодарском городском бюджете на 2018 - 2020 годы
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 25 декабря 2017 года № 215/30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 декабря 2017 года № 5769. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2018 - 2020 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2018 год в следующих объемах:
1) доходы – 67 673 248 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 48 753 148 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 242 395 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 352 285 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 325 420 тысяч тенге;
2) затраты – 70 019 300 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -228 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 228 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 345 824 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 345 824 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13.03.2018 № 231/33 (вводится в действие с 01.01.2018); от 04.06.2018 № 258/36 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.08.2018 № 289/38 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.10.2018 № 312/42 (вводится в действие с 01.01.2018); от 07.12.2018 № 327/44 (вводится в действие с 01.01.2018).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2018 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 22 934 016 тысяч тенге.
3. Утвердить на 2018 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 125 508 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 06.08.2018 № 289/38 (вводится в действие с 01.01.2018).
4. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Павлодарского городского бюджета на 2018 год, согласно приложению 4.

5. Мойылды ауылының 2018 жылға арналған бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер сомаларын бөлудің 2018 жылға арналған көлемдері 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.
8. 2018 - 2020 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде ауылдардың, кенттің және ауылдық округтің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделсін, оның ішінде:
2018 жылға жалпы 584 007 мың теңге сомасында:
Павлодар ауылы - 115 176 мың теңге;
Жетекші ауылы - 91 949 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі - 162 408 мың теңге;
Ленин кенті - 214 474 мың теңге;
2019 жылға жалпы 422 532 мың теңге сомасында:
Павлодар ауылы - 75 774 мың теңге;
Жетекші ауылы - 58 421 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі - 110 184 мың теңге;
Ленин кенті - 178 153 мың теңге;
2020 жылға жалпы 441 576 мың теңге сомасында:
Павлодар ауылы - 79 319 мың теңге;
Жетекші ауылы - 60 890 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі - 115 279 мың теңге;
Ленин кенті - 186 088 мың теңге.
9. 2018 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде бюджеттің төртінші деңгейін енгізу шеңберінде ауылдардың, кенттің және ауылдық округтің әкімдеріне қызметтік автокөлік сатып алуға 13 686 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің көлемдері көзделсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.03.2018 № 231/33 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.06.2018 № 258/36 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2018 № 289/38 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.10.2018 № 312/42 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2018 жылға арналған қалалық бюджетте кент, ауылдық округ және кейбір ауылдардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
Ленин кентінде балаларды тасымалдауға арналған автобусты сатып алуға және күтіп ұстауға - 14 685 мың теңге;
Ленин кентінде Маслозаводская көшесінің кентішілік жолдарын орташа жөндеуден өткізуге - 15 396 мың теңге;
Ленин кентінің көшелерін жарықтандыру және көше жарығының тіректеріне қызмет көрсетуге - 15 221 мың теңге;

5. Утвердить на 2018 год перечень бюджетных программ села Мойылды, согласно приложению 5.
6. Утвердить на 2018 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления, согласно приложению 6.
7. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финанансируемых из местных бюджетов установить повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2018 - 2020 годы объемы субвенций, передаваемых в бюджеты сел, поселка и сельского округа, в том числе:
на 2018 год в общей сумме 584 007 тысяч тенге:
село Павлодарское - 115 176 тысяч тенге;
село Жетекши - 91 949 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ - 162 408 тысячи тенге;
поселок Ленинский - 214 474 тысяч тенге;
на 2019 год в общей сумме 422 532 тысяч тенге:
село Павлодарское - 75 774 тысяч тенге;
село Жетекши - 58 421 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ - 110 184 тысячи тенге;
поселок Ленинский - 178 153 тысяч тенге;
на 2020 год в общей сумме 441 576 тысяч тенге:
село Павлодарское – 79 319 тысяч тенге;
село Жетекши - 60 890 тысяча тенге;
Кенжекольский сельский округ - 115 279 тысячи тенге;
поселок Ленинский - 186 088 тысяч тенге.
9. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2018 год объемы целевых трансфертов, передаваемых из областного бюджета в сумме 13 686 тысяч тенге на приобретение служебного автотранспорта акимам сел, поселка и сельского округа в рамках внедрения четвертого уровня бюджета.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13.03.2018 № 231/33 (вводится в действие с 01.01.2018); от 04.06.2018 № 258/36 (вводится в действие с 01.01.2018); от 06.08.2018 № 289/38 (вводится в действие с 01.01.2018); от 10.10.2018 № 312/42 (вводится в действие с 01.01.2018).
9-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2018 год объемы целевых трансфертов бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел в том числе:
14 685 тысяч тенге - на приобретение и содержание автобуса для подвоза детей в поселке Ленинский;
15 396 тысяч тенге - на проведение среднего ремонта внутрипоселковых дорог улицы Маслозоводская в поселке Ленинский;
15 221 тысяч тенге - на освещение улиц и обслуживание опор уличного освещения поселка Ленинский;

Жетекші ауылында санитарияны қамтамасыз ету, жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеуге - 11 201 мың теңге;
Кент, ауылдық округ және ауыл әкімдері аппараттарының қызметін қамтамасыз ету бойынша ағымдағы және күрделі шығыстарына - 28 251 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінің Долгое ауылында клуб кабинетін ағымдағы жөндеуге – 390 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округіне мектепке дейінгі тәрбие және оқыту объектілерін ағымдағы жөндеуге - 326 мың теңге.

11 201 тысяч тенге - на обеспечение санитарии, содержание мест захоронений и погребение безродных в селе Жетекши;
28 251 тысяч тенге - на текущие и капитальные расходы по обеспечению деятельности аппаратов акимов поселка, сельского округа и села;
390 тысяч тенге – на текущий ремонт кабинета клуба в селе Долгое Кенжекольского сельского округа;
326 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов дошкольного воспитания и обучения Кенжекольскому сельскому округу.

Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 13.03.2018 № 231/33 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 10.10.2018 № 312/42 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 07.12.2018 № 327/44 (01.01.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 13.03.2018 № 231/33 (вводится в действие с 01.01.2018); в редакции решения маслихата города Павлодара Павлодарской области от 10.10.2018 № 312/42 (вводится в действие с 01.01.2018); с изменением, внесенным решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 07.12.2018 № 327/44 (вводится в действие с 01.01.2018).

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Павлодар қалалық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Айтышев
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Мұқашева
Павлодар қалалық
мәслихатының 2017
жылғы 25 желтоқсандағы
№ 215/30 шешіміне
1-қосымша
2018 жылға арналған Павлодар қалалық бюджеті
(өзгерістермен)

10. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Павлодарского городского маслихата по экономике и бюджету.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2018 года.
Председатель сессии М. Айтышев
Секретарь городского маслихата З. Мукашева
Приложение 1
к решению Павлодарского
городского маслихата
от 25 декабря 2017 года
№ 215/30
Павлодарский городской бюджет на 2018 год
(с изменениями)

53542
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
537829
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
30763
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
131692
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2533
023
Әдістемелік жұмыс
14301
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1011469
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
2269
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15011
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2128751
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
115223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
97651
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
97651
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
17572
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
17572
2
Әлеуметтiк көмек
1673033
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1670864
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
398541
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
3968
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
31863
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
291950
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
14391
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
108392
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
142999
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
45208
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
579829
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
53723
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2169
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау

53542
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
537829
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
30763
012
Капитальные расходы государственного органа
1200
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
131692
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2533
023
Методическая работа
14301
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1011469
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
2269
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
15011
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2128751
1
Социальное обеспечение
115223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
97651
005
Государственная адресная социальная помощь
97651
464
Отдел образования района (города областного значения)
17572
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
17572
2
Социальная помощь
1673033
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1670864
002
Программа занятости
398541
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
3968
006
Оказание жилищной помощи
31863
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
291950
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
14391
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
108392
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
142999
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
45208
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
579829
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
53723
464
Отдел образования района (города областного значения)
2169
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов