Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 315 "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" қаулысынаөзгерісенгізу туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2017 жылғы 18 қыркүйектегі № 324 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қазанда № 5674 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 266 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы әкімдігінің 04.12.2025 № 266 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 50-бабының 2-тармағына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақтөбе облысы әкімдігінің 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 315 "Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы" қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3413 тіркелген, 2012 жылғы 18 қыркүйекте "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтөбе облысының дін істері басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің орынбасары Е.Ж. Нұрғалиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі Б. Сапарбаев
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2017 жылғы 18 қыркүйектегі № 324 қаулысына қосымша
Ақтөбе облысы әкімдігінің 03.09.2012 жылғы № 315 қаулысына қосымша
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналастырылуы
Орналасқан жері
Заңды мекен-жайы
Ақтөбе қаласы
1
"Нұрдаулет" сауда үйі
Әбілқайыр хан даңғылы, № 46 үй
2
"Мир" бизнес орталығы
Әбілқайыр хан даңғылы, № 87 үй
3
"Планета знаний" дүкені

О внесении изменения в постановление акимата Актюбинской области от 3 сентября 2012 года № 315 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения"
Постановление акимата Актюбинской области от 18 сентября 2017 года № 324. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 11 октября 2017 года № 5674. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 4 декабря 2025 года № 266
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 04.12.2025 № 266 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Актюбинской области от 3 сентября 2012 года № 315 "Об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3413, опубликованное 18 сентября 2012 года в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник") следующее изменение:
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление по делам религий Актюбинской области" обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Актюбинской области Нургалиева Е.Ж.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области Б. Сапарбаев
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 18 сентября 2017 года № 324
Приложение к постановлению акимата области от 03.09.2012 года № 315
Расположение специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Место расположения
Юридический адрес
город Актобе
1
Торговый дом "Нурдаулет"
проспект Абилкайыр хана, дом № 46
2
Бизнес центр "Мир"
проспект Абилкайыр хана, дом № 87
3
Магазин"Планета знаний"

Әбілқайыр хан даңғылы, № 79 үй, № 1 пәтер
4
"Электрон" дүкені
Әбілқайыр хан даңғылы, № 32 үй
5
"Жилгородской" базары
Бейбітшілік даңғылы, № 7 үй
6
"Әнуар" базары
Ш. Қалдаяқов көшесі, № 26 а үй
7
"Нектар" сауда үйі
11 мөлтек ауданы, Н. Шәйкенов көшесі, № 86 үй
8
"Березка" сауда үйі
Әйтеке би көшесі, № 50 үй
Алға ауданы
9
"Мұхамедқазы Хазірет Меңдіқұлұлы" мешіті жанындағы сауда нүктесі
Алға қаласы, А.Байтұрсынов көшесі № 23 үй
Әйтеке би ауданы
10
"Ляззат" сауда үйі
Комсомол ауылы, Т.Жүргенов көшесі, № 62 үй
Байғанин ауданы
11
"Тау" сауда үйі
Қарауылкелді ауылы, Барақ батыр көшесі, № 38 үй
Ырғыз ауданы
12
"Жарқынай" сауда үйі
Ырғыз ауылы, Әбілқайыр хан көшесі, № 67 үй
Қарғалы ауданы
13
"Радуга" сауда үйі
Бадамша ауылы, Әбілқайыр хан көшесі, № 47 үй
Қобда ауданы
14
"Сказка" дүкені
Қобда ауылы, С. Сейфуллин көшесі, № 8 үй
Мәртөк ауданы
15
"Амангелді" дүкені
Мәртөк ауылы, Байғанин көшесі, № 122 үй
Мұғалжар ауданы
16
"Алаң" базары
Қандыағаш қаласы, Жастық мөлтек ауданы, № 16 үй
17
Ембі қаласы, Б. Момышұлы көшесі, № 25 үй
Ембі қаласы, Б. Момышұлы көшесі, № 25 үй
18
Жем қаласы, Ә. Молдағұлова көшесі, № 56 үй, № 53 пәтер
Жем қаласы, Ә. Молдағұлова көшесі, № 56 үй, № 53 пәтер
Ойыл ауданы
19
"Жастық" сауда үйі
Ойыл ауылы, Көкжар көшесі, № 52 үй
Темір ауданы
20
Аудандық "Досжан ишан" мешіті жанындағы "Мұсылман тауарлары" сауда нүктесі
Шұбарқұдық кенті, Н. Байғанин көшесі, № 27 үй
Хромтау ауданы
21
Хромтау қаласы, М. Әуезов көшесі, № 1 үй
Хромтау қаласы, М. Әуезов көшесі, № 1 үй
Шалқар ауданы
22
"Сұңқар" сауда үйі
Шалқар қаласы, Әйтеке би көшесі, № 6 үй

проспект Абилкайыр хана, дом № 79, квартира № 1
4
Магазин "Электрон"
проспект Абилкайыр хана, дом № 32
5
Рынок "Жилгородской"
проспект Мира, дом № 7
6
Рынок "Ануар"
улица Ш.Калдаякова, дом № 26 а
7
Торговый дом "Нектар"
11 микрорайон, улица Н. Шайкенова, дом № 86
8
Торговый дом "Березка"
улица Айтекеби, дом № 50
Алгинский район
9
Торговая точка при мечети имени "Мухамедказы Хазрет Мендикулулы"
город Алга, улица А. Байтурсынова, дом № 23
Айтекебийский район
10
Торговый дом "Ляззат"
село Комсомольское, улица Т. Жургенова, дом № 62
Байганинский район
11
Торговый дом "Тау"
село Карауылкельды, улица Барак батыра, дом № 38
Иргизский район
12
Торговый дом "Жаркынай"
село Иргиз, улица Абилкайыр хана, дом № 67
Каргалинский район
13
Торговый дом "Радуга"
село Бадамша, улица Абилкайыр хана, дом № 47
Кобдинский район
14
Магазин "Сказка"
село Кобда, улица С. Сейфуллина, дом № 8
Мартукский район
15
Магазин "Амангелди"
село Мартук, улица Н. Байганина, дом № 122
Мугалжарский район
16
Центральный рынок "Алан"
город Кандыагаш, микрорайон Жастык, дом № 16
17
Город Эмба, улица Б. Момышулы, дом № 25
город Эмба, улица Б. Момышулы, дом № 25
18
Город Жем, улица А. Молдагуловой, дом № 56, квартира № 53
город Жем, улица А. Молдагуловой, дом № 56, квартира № 53
Уилский район
19
Торговый дом "Жастык"
село Уил, улица Кокжар, дом № 52
Темирский район
20
Торговая точка "Мусылман тауарлары" при мечети имени "Досжан Ишан"
поселок Шубаркудук, улица Н. Байганина, дом № 27
Хромтауский район
21
Город Хромтау, улица М. Ауэзова, дом № 1
город Хромтау, улица М. Ауэзова, дом № 1
Шалкарский район
22
Торговый дом "Сункар"
город Шалкар, улица Айтеке би, дом № 6