"Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 18 мамырдағы № 222 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 шілдеде № 13908 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 384 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.10.2025 № 384 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-Ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8918 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2014 жылғы 15 ақпандағы № 32 (28256) санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесінде:
10-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) кеме билетінің немесе кеме куәлігінің нөмірі және күні.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Келісуден бас тартқан кезде уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі өтінім берушіге бас тарту себептері көрсетілген жауап жолдайды.
Уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесі келісуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтінім берушінің келісуді алу үшін ұсынған құжаттарының және/немесе оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) осы Ереженің 10-тармағымен белгіленген, өтінім берушінің және (немесе) келісуге қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің талаптарына сәйкес келмеуі;
3) өтінім берушіге қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу талап етілетін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) өтінім берушіге қатысты өтінім берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуына негіз болған заңды күшіне енген сот шешімінің болуы.";
көрсетілген бұйрықтың 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 мая 2016 года № 222. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июля 2016 года № 13908. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 октября 2025 года № 384.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.10.2025 № 384 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө "Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8918, опубликованный 15 февраля 2014 года в газете "Казахстанская правда" № 32 (27653)) следующие изменения:
в Правилах движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках, утвержденных указанным приказом:
подпункт 7) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"7) номер и дата судового билета или судового свидетельства.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При отказе в согласовании территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа направляет заявителю ответ с указанием причин отказа.
Территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа отказывает в согласовании по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения согласования, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие заявителя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для выдачи
согласования требованиям, установленным пунктом 10 настоящих
Правил;
3) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого заявитель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.";
приложение 2 к указанным Правилам, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ бес жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_____________Ә. Исекешев
2016 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
____________Қ. Бишімбаев
2016 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2016 жылғы 18 мамырдағы
№ 222 бұйрығына қосымша
Уылдырық шашу кезеңінде балық
аулауға тыйым салынған, сондай-ақ
балық аулауға тыйым салынған су
айдындарында және (немесе)
учаскелерінде су көлігі қозғалысының
ережесіне
1-қосымша
Нысан
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының толық атауы)
Мекенжайы___________________________________
(индексі, қала, аудан, облыс,
____________________________________________
көше, үй №, телефон)
Өтініш берушінің деректемелері _____________
____________________________________________
(заңды тұлғаны/дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта
тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың №, бизнес
сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған,
сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және
(немесе) учаскелерінде кеме қатынасы режимін келісу туралы
өтініш
Кеме иесінің атауы___________________________________________________
Кеме жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болса)
Кеменің атауы ____________________________________
Кеменің тіркеу нөмірі _____________________________
Кеменің техникалық параметрлері (ұзындығы, ені, шөгуі):
Ұзындығы (метр) _________________________________
Ені (метр) ________________________________________
Шөгуі (сантиметр) _______________________________
Кемедегі есу қалақтарының айналу жылдамдығы (айналым/минут) ________
Кеменің типі ____________________________________
Кеменің маркасы ________________________________
Қозғалтқыштың қуаты _____________________________
Кеме қатынасының мақсаты ________________________
Қозғалыс мерзімі _________бастап 20____жылдың__________дейін
Жүзу бағдары__________________________________
Тұрақ орны ___________________________________
Кеме билетінің немесе кеме куәлігінің нөмірі және күні_______________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес
мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтінішті берген күн 20___жылғы "____"________________
_____________________________________________________________________
өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар
болса), қолы

2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в течение пяти рабочих дней в Республиканское государственное предприятие "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ А. Исекешев
19 мая 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________К. Бишимбаев
" " 2016 года
Приложение
к приказу Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
18 мая 2016 года № 222
Приложение 1
к Правилам движения водного
транспорта в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных
для рыболовства водоемах и (или) участках
Форма
В ____________________________________________
(полное наименование услугодателя)
От ___________________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Адрес ________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома,
телефон)
Реквизиты заявителя___________________________
______________________________________________
(№ свидетельства или справки о государственной
регистрации (перерегистрации) юридических
лиц/индивидуальных предпринимателей, бизнес
идентификационный номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Заявление
о согласовании режима судоходства в запретный для рыболовства
нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах
и (или) участках
Наименование судовладельца __________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность) судоводителя_______________________________________________
Наименование судна __________________________________________________
Регистрационный номер судна__________________________________________
Технические параметры судна (длина, ширина, осадка):
Длина (в метрах)_____________________________________________________
Ширина (в метрах)____________________________________________________
Осадка (сантиметрах)_________________________________________________
Скорость вращения гребных винтов на судне (обороты/минуты)___________
_____________________________________________________________________
Тип судна____________________________________________________________
Марка судна__________________________________________________________
Мощность двигателя___________________________________________________
Цель судоходства ____________________________________________________
Сроки движения с ___________ по ____________20____года
Маршрут движения ____________________________________________________
Место стоянки _______________________________________________________
Номер и дата судового билета или судового свидетельства______________
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "___" ______________ 20___года.
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность) представителя, подпись