Қазақстан Республикасының қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 12 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13308 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз!
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Бақылау және қадағалау әдіснамасы департаменті (Әбдірахманов Н.А.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Құқықтық қамтамасыз ету департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына:
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс департаменті (Қазыбаев А.Қ.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
5. Осы қаулы, Тізбенің 2016 жылғы 15 мамырдан қолданысқа енгізілетін 11-тармағын және Тізбенің 5-тармағының 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін отыз үшінші абзацын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2016 жылғы 28 қаңтардағы
№ 12 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі

О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 12. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 февраля 2016 года № 13308.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В целях совершенствования нормативных правовых актов Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Департаменту методологии контроля и надзора (Абдрахманов Н.А.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Департаментом правового обеспечения (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан":
на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его получения Национальным Банком Республики Казахстан после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Департаменту международных отношений и связей с общественностью (Казыбаев А.К.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 11 Перечня, который вводится в действие с 15 мая 2016 года и абзаца тридцать третьего пункта 5 Перечня, который вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 января 2016 года № 12
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан
по вопросам финансового рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения

1. "Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 177 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4860 тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптарды бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптар бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі нұсқаулықта:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптар";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптар (бұдан әрі – Талаптар) "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Сақтандыру қызметі туралы заң) сәйкес әзірленді және ақпараттық процеске, қауіпсіздік жүйесін қалыптастыруға және электрондық жабдыққа қойылатын ең төменгі талаптарды белгілеуге, сақтандыру жөніндегі бірыңғай деректер базасының сақталуына және үй-жайларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымның қызметіне қойылатын талаптарды белгілейді, сондай-ақ деректер базасының басқару жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізу актісінің нысанын, Ұйым қызметінің тәртібін белгілейтін ішкі қағидалардың мазмұнына, жеткізушілердің деректер базасын қалыптастыру үшін ақпаратты ұсыну тәртібіне қойылатын талаптарды, ақпаратты жеткізушілер ұсынатын ақпараттың мазмұнына қойылатын қосымша талаптарды, оны электрондық түрде ұсыну мерзімдерін, сондай-ақ сақтандыру есептерін ұсыну тәртібін белгілейді.";
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Талаптарда Сақтандыру қызметі туралы заңда, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген, сондай-ақ мынадай ұғымдар пайдаланылады:";
2-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2-1. Ұйымның қызметін жүзеге асыруға Талаптарға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша деректер базасын басқару жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізу актісі және Ұйым қызметінің тәртібін белгілейтін ішкі қағидалар болған жағдайда ғана рұқсат беріледі.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

1. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 177 "Об утверждении Инструкции по формированию и ведению базы данных" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4860) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Требований к деятельности организации по формированию и ведению базы данных";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных.";
в Инструкции по формированию и ведению базы данных, утвержденной указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных (далее - Требования) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее - Закон о страховой деятельности) и устанавливают требования к деятельности организации по формированию и ведению базы данных (далее - Организация), включая требования к информационному процессу, формированию системы безопасности и установлению минимальных требований к электронному оборудованию, сохранности единой базы данных по страхованию (далее - база данных), и помещениям, а также устанавливают форму акта ввода системы управления базы данных в промышленную эксплуатацию, требования к содержанию внутренних правил, устанавливающих порядок деятельности Организации, порядку предоставления поставщиками информации для формирования базы данных, дополнительные требования к содержанию информации, предоставляемой поставщиками информации, сроки ее предоставления в электронном виде, а также порядок предоставления страховых отчетов.";
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. В Требованиях используются основные понятия, установленные Законом о страховой деятельности, Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", а также следующие понятия:";
пункт 2-1 изложить в следующей редакции:
"2-1. Осуществление деятельности Организации допускается только при наличии акта ввода системы управления базы данных в промышленную эксплуатацию по форме согласно приложению к Требованиям и внутренних правил, устанавливающих порядок деятельности Организации.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Сақтандыру қызметі туралы заңның 80-бабы 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген ақпаратты жеткізуші Ұйымға Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6171 тіркелген "Сақтандыру полистері бланктерінің мазмұнына және оларды жасауға, көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру, туроператордың немесе турагенттiң азаматтық-құқықтық жауапкершілiгiн мiндеттi сақтандыру бойынша сақтандыру полистерін рәсімдеуге және беруге, сондай-ақ міндетті сақтандырудың жекелеген түрлері бойынша міндетті сақтандыру шарттарын жасау үшін сақтанушы өтініштерінің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы № 24 қаулысында (бұдан әрі – № 24 қаулы) көзделген мәліметтерді нақты уақыт режимінде ұсынады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Ұйым мынадай тәртіппен сақтандыру полисіне бірегей нөмірді тағайындайды:
1) сақтандырушының мазмұнына қойылатын талаптар № 24 қаулысында белгіленген көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру шартын жасауға арналған сақтанушының өтініші негізінде сақтанушы (сақтандырылушы), көлік құралы (көлік құралдары) туралы мәліметтерді енгізуі;
2) деректер базасында міндетті сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисіне енгізу үшін қажетті мәліметтер бар сақтандыру есебін қалыптастыру;
3) сақтандыру полисіне сақтандыру полисінің нөмірі болып табылатын бірегей нөмірді тағайындау;
4) деректер базасында қалыптастырылған ақпаратты, оны сақтандыру полисінің бланкісіне басып шығару ақырлы шығару.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Ұйым ақпаратты жеткізуші ұсынған ақпаратты, ол дұрыс немесе толық ресімделмеген, ақпаратты жеткізушінің, сақтандыру есебін алушының, деректер базасы субъектісінің деректері пайдаланылатын ақпарат жүйесінің талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, сақтандыру есептерін қалыптастыру және пайдалану жүйесінде пайдаланбай қайтарып беруі мүмкін.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Пайдаланушының дербес компьютері құрамында пайдаланушылардың сәйкестендіру және бірдейлендіру құралдары бар, компьютерге кірумен және пайдаланушылардың іс-қимылдарымен байланысты қызметті бақылау мақсатында электрондық құжаттардың сақталу мерзімі ішінде электрондық журналдарды жүргізу мүмкіндігі бар қорғау кешенімен жабдықталады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Поставщик информации, указанный в подпункте 1) пункта 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, представляет в Организацию сведения, предусмотренные постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 24 "Об утверждении Требований к содержанию и изготовлению бланков страховых полисов, оформлению и выдаче страховых полисов по обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, обязательному страхованию гражданско-правовой ответственности туроператора или турагента, а также к содержанию заявлений страхователя для заключения договоров обязательного страхования по отдельным видам обязательного страхования", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6171 (далее – постановление № 24), в режиме реального времени.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Организация присваивает уникальный номер страховому полису в следующем порядке:
1) внесение страховщиком сведений о страхователе (застрахованном), транспортном средстве (транспортных средствах) в базу данных на основе заявления страхователя для заключения договора обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, требования к содержанию которого установлены постановлением № 24;
2) формирование в базе данных страхового отчета, содержащего сведения, необходимые для включения в страховой полис по обязательному страхованию;
3) присвоение уникального номера страховому полису, являющегося номером страхового полиса;
4) выведение информации, сформированной в базе данных, посредством ее распечатки на бланке страхового полиса.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Информация, предоставленная поставщиком информации, возвращается Организацией без ее использования в информационной системе формирования и использования страховых отчетов, в случае ее неправильного или неполного оформления, несоответствия данных поставщика информации, получателя страхового отчета, субъекта базы данных требованиям к используемой информационной системе.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. Персональный компьютер пользователя оснащается комплексом защиты, включающим в себя средства идентификации и аутентификации пользователей, возможность ведения электронных журналов в течение срока хранения электронных документов, с целью контроля деятельности, связанной с доступом к компьютеру и действиями пользователей.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

"51. Пайдаланушының дербес компьютері бағдарламалық қамтамасыз етудің тұтастығын қамтамасыз ету құралымен жабдықталады.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Қорғаныс жүйесін пайдалана отырып, ақпаратты ақпараттық ортаға жинақтау үшін бөлінген ресурстарға (дискілік кеңістік, директориялар, желілік ресурстар, деректер базалары және басқалар) кіру, ақпараттық ортадан ақпаратты алу, ақпаратты сақтау, мұрағаттау не басқа да өңдеу тәртібі бұл ресурстарға рұқсат етілмеген кіру мүмкіндігін бермейді.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Негізгі ақпараты бар сыртқы тасымалдағыштарды сақтау және пайдалану тәртібі оларға рұқсат етілмеген кіру мүмкіндігін бермейді.";
67-тармақ алынып тасталсын;
8-тарау алынып тасталсын;
1-қосымша Қазақстан Республикасының өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін қаржы нарығы және қаржы ұйымдары мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 269 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 140 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. "Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісім алу үшін ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7552 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2012 жылғы 19 маусым № 330-335 (27409) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, қайтарып алу қағидаларында және көрсетілген келісім алу үшін ұсынылатын құжаттарға қойылатын талаптарда:

"51. Персональный компьютер пользователя оснащается средством обеспечения целостности программного обеспечения.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Порядок доступа к ресурсам (дисковое пространство, директории, сетевые ресурсы, базы данных и другие), выделенным для накопления в них информации для передачи в информационную среду с использованием системы защиты, получения информации из информационной среды, хранения, архивирования либо другой обработки информации, исключает возможность несанкционированного доступа к этим ресурсам."; пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Порядок хранения и использования внешних носителей с ключевой информацией исключает возможность несанкционированного доступа к ним.";
пункт 67 исключить;
главу 8 исключить;
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам финансового рынка и финансовых организаций, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень).
2. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67 "Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7552, опубликованное 19 июня 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 191-192 (27010-27011)) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требованиях к документам, представляемым для получения указанного согласия, утвержденных указанным постановлением:

4, 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Өтініш беруші уәкілетті органға өтінішпен бірге тиісінше Банктер туралы заңның 17-1-бабының 4, 4-1, 5, 6, 7, 7-1 және 12-тармақтарында, Сақтандыру туралы заңның 26-бабының 6, 6-1, 7, 8, 9, 9-1 және 10-тармақтарында, Бағалы қағаздар рыногы туралы заңның 72-1-бабының 6, 6-1, 7, 8, 9 және 10-тармақтарында көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсынады.
Бірнеше қаржы ұйымының ірі қатысушысы, банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі мәртебесін бір мезгілде алған кезде өтініш беруші Қағидалардың 5 және 6-тармақтарының талаптарын ескере отырып, Қағидалардың 8, 9, 10 және 11-тармақтарында көзделген тиісті құжаттарды бірыңғай пакетте ұсынады.
Тұлғаға банк холдингі мәртебесін иеленуге келісім берген кезде бір мезгілде банктің капиталына қомақты қатысуға не еншілес банкті құруға (иеленуге) рұқсат беріледі.
Банк холдингі немесе банк болып табылмайтын тұлғаға сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісім берген кезде бір мезгілде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының капиталына қомақты қатысуға не еншілес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға (иеленуге) рұқсат беріледі.
5. Өтініш беруші жеке тұлға, өтініш беруші заңды тұлғаның басшы қызметкері туралы қысқаша деректер білім беру туралы, еңбек қызметі туралы мәліметтерді қоса алғанда, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
Өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлға басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мыналарды:
құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі уәкілетті орган берген алынбаған немесе жойылмаған соттылықтың жоқтығын растайтын (көрсетілген құжаттың берілген күні өтініш беру күнінен бұрын үш айдан аспауы тиіс) құжатты қоса бере отырып ұсынылады. Шетелдіктер олардың азаматтық алған елінің тиісті мемлекеттік органы, ал азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елі берген мазмұны осыған ұқсас құжатты қосымша береді;
Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген өтініш беруші жеке тұлғаның, өтініш беруші заңды тұлға басшы қызметкерінің мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып ұсынылады.
Өтініш берушінің кірістері мен мүлігі туралы мәліметтер, сондай-ақ барлық міндеттемелері бойынша берешегі туралы ақпарат кірістер мен мүлік бойынша құжаттарды растайтын көшірмелерді қоса бере отырып Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
Қаржы ұйымының қаржылық жағдайының ықтимал нашарлауы жағдайында қаржы ұйымының қайта капиталдандыру жоспарында мынадай ақпарат болады:
қаржы ұйымының ағымдағы ахуалын бағалау;
қаржы ұйымының меншікті капиталын пруденциялық нормативтер және басқа да сақталуы міндетті нормалар мен лимиттер, қосымша кірістер алу жөніндегі іс-шаралар және басқа іс-шаралар орындалатын мөлшерге дейін қалпына келтіруге бағытталған қаржы ұйымының қаржылық жағдайын сауықтыру жөніндегі іс-шараларды (шығыстарды төмендету жөніндегі шаралар, қосымша қаржылық салымдар (ақша салымының сомасы және көздерін көрсете отырып) жан-жақты сипаттау;
қаржы ұйымының қаржылық жағдайын сауықтыру жөніндегі іс-шаралардың орындалуының күнтізбелік мерзімі;
сауықтыру іс-шараларының болжанатын экономикалық әсері (пруденциялық нормативтердің өзгеру серпіні, қаржы ұйымының меншікті капиталы мөлшерінің өзгеруі, қаржы ұйымының қаржылық және басқа көрсеткіштерінің өзгеруі).
Қаржы ұйымының қаржылық жағдайының ықтимал нашарлауы жағдайында қаржы ұйымының қайта капиталдандыру жоспары өтініш беруші жеке тұлғаның не өтініш беруші заңды тұлға бірінші басшысының, оның ірі акционерінің (акционерлерінің) қойылған қолымен және мөр бедерімен (болған кезде) расталады.
Егер өтініш беруші банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі не басқа қаржы ұйымының ірі қатысушысы болса, онда уәкілетті органға ұсынылатын қайта капиталдандыру жоспары осы қаржы ұйымының қайта капиталдандыру жоспарына сәйкес өтініш берушінің міндеттемелері ескеріле отырып жасалады.

пункты 4, 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"4. Заявитель одновременно с заявлением представляет в уполномоченный орган документы и сведения, предусмотренные, соответственно, пунктами 4, 4-1, 5, 6, 7, 7-1 и 12 статьи 17-1 Закона о банках, пунктами 6, 6-1, 7, 8, 9, 9-1 и 10 статьи 26 Закона о страховании, пунктами 6, 6-1, 7, 8, 9 и 10 статьи 72-1 Закона о рынке ценных бумаг.
При одновременном получении статуса крупного участника, банковского и (или) страхового холдинга нескольких финансовых организаций заявителем представляются в едином пакете соответствующие документы, предусмотренные пунктами 8, 9, 10 и 11 Правил, с учетом требований пунктов 5 и 6 Правил.
При выдаче согласия лицу на приобретение статуса банковского холдинга одновременно выдается разрешение на значительное участие в капитале банка либо создание (приобретение) дочернего банка.
При выдаче согласия лицу, не являющемуся банковским холдингом или банком, на приобретение статуса страхового холдинга одновременно выдается разрешение на значительное участие в капитале страховой (перестраховочной) организации либо создание (приобретение) дочерней страховой (перестраховочной) организации.
5. Краткие данные о заявителе - физическом лице, руководящем работнике заявителя - юридического лица представляются по форме согласно приложению 1 к Правилам, включая сведения об образовании, о трудовой деятельности.
Сведения о безупречной деловой репутации заявителя – физического лица, руководящего работника заявителя – юридического лица представляются согласно приложению 2 к Правилам с приложением:
документа, подтверждающего отсутствие неснятой или непогашенной судимости, выданного уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи заявления). Иностранцы дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания;
копий документов, подтверждающих сведения о безупречной деловой репутации заявителя – физического лица, руководящего работника заявителя – юридического лица, указанные в приложении 2 к Правилам.
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя представляются по форме, согласно приложению 3 к Правилам с приложением копий подтверждающих документов по доходам и имуществу.
План рекапитализации финансовой организации в случаях возможного ухудшения финансового положения финансовой организации содержит следующую информацию:
оценку текущего состояния финансовой организации;
подробное описание мероприятий по финансовому оздоровлению финансовой организации (меры по снижению расходов, дополнительные финансовые вложения (с указанием суммы и источников вложения денег), направленные на восстановление собственного капитала финансовой организации до величины, при которой будут выполняться пруденциальные нормативы и иные обязательные к соблюдению нормы и лимиты, мероприятия по получению дополнительных доходов и иные мероприятия);
календарные сроки выполнения мероприятий по финансовому оздоровлению финансовой организации;
предполагаемый экономический эффект оздоровительных мероприятий (динамика изменений пруденциальных нормативов, изменение размера собственного капитала финансовой организации, изменение финансовых и иных показателей финансовой организации).
План рекапитализации финансовой организации в случаях возможного ухудшения финансового положения финансовой организации заверяется подписью заявителя – физического лица либо первого руководителя заявителя – юридического лица, его крупным акционером (акционерами) и оттиском печати (при наличии).
Если заявитель является банковским холдингом и (или) страховым холдингом, либо крупным участником другой финансовой организации, то представляемый в уполномоченный орган план рекапитализации составляется с учетом обязательств заявителя в соответствии с планом рекапитализации этой финансовой организации.

6. Бизнес-жоспар төмендегілермен шектелмей, мынадай ақпаратты:
қаржы ұйымының мақсаттары мен міндеттерін және көрсетілетін қызметтер түрлерін сипаттауды;
қаржы ұйымының қызметін талдауды (сыртқы және ішкі ортаны талдауды);
таяудағы бес қаржы (операциялық) жылына қаржы ұйымы қызметінің даму стратегиясы және ауқымын;
таяудағы бес қаржы (операциялық) жылына толық жылдық қаржылық жоспарды (негізгі қаржылық көрсеткіштерді есепке алу, бюджет, бухгалтерлік баланс, пайда мен зияндар туралы есеп, бизнес-жоспарды қаржыландыру көздері мен көлемдері);
тәуекелдерді басқару жоспарын (қаржы ұйымының қызметін жүзеге асыруға байланысты тәуекелдерді сипаттау және алдағы бес қаржы (операциялық) жылына оларды басқару тәсілдерін);
таяудағы бес қаржы (операциялық) жылына еңбек ресурстарын тарту жоспарын қамтиды.
Бизнес-жоспар өтініш беруші жеке тұлғаның не өтініш беруші заңды тұлға бірінші басшысының, оның ірі акционерінің (акционерлерінің) қойылған қолымен және мөр бедерімен (болған кезде) расталады.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Өтініш берушінің банк холдингі және (немесе) сақтандыру холдингі мәртебесін иеленудің қаржылық салдарларын талдау мыналардың:
1) тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесі бойынша құжаттардың, оның ішінде еншілес ұйымдардың қызметіне байланысты құжаттардың болуын;
2) егер өтініш берушінің банк холдингі немесе сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуі, тиісінше банк конгломератын немесе сақтандыру тобын қалыптастыруға әкелген жағдайда, банк конгломератының немесе сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерді сақтауын тексеруді қамтиды.
Қағидалардың осы тармағының бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көзделген талаптарға сәйкес келмеу, оның ішінде қаржы ұйымының қаржылық ахуалының нашарлауын білдіреді.";
3-қосымша Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
6. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.09.2019 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. "Банктік қарыз және (немесе) банк кепілдігін алу мақсаттары үшін заңды тұлғаның ақпаратты жария ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 25 мамырдағы № 194 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7781 тіркелген, 2012 жылғы 29 тамызда "Егемен Қазақстан" газетінде № 562-569 (27642) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Банктік қарыз және (немесе) банк кепілдігін алу мақсаттары үшін заңды тұлғаның ақпаратты жария ету қағидаларында:

6. Бизнес-план, не ограничиваясь нижеследующим, содержит следующую информацию:
описание цели и задач финансовой организации и виды представляемых услуг;
анализ деятельности финансовой организации (анализ внешней и внутренней среды);
стратегию развития и масштабы деятельности финансовой организации на пять ближайших финансовых (операционных) лет;
детализированный годовой финансовый план на пять ближайших финансовых (операционных) лет (расчет основных финансовых показателей, бюджет, бухгалтерский баланс, отчет о прибылях и убытках, источники и объемы финансирования бизнес-плана);
план управления рисками (описание рисков, связанных с осуществлением деятельности финансовой организации, и способы управления ими на пять ближайших финансовых (операционных) лет;
план привлечения трудовых ресурсов на пять ближайших финансовых (операционных) лет.
Бизнес-план заверяется подписью заявителя – физического лица либо первого руководителя заявителя – юридического лица, его крупным акционером (акционерами) и оттиском печати (при наличии).";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Анализ финансовых последствий приобретения заявителем статуса банковского холдинга и (или) страхового холдинга включает проверку:
1) на наличие документов по системе управления рисками и внутреннего контроля, в том числе связанных с деятельностью дочерней организации;
2) на соблюдение пруденциальных нормативов банковским конгломератом или страховой группой в случае, если приобретение заявителем статуса банковского холдинга или страхового холдинга приведет к формированию, соответственно, банковского конгломерата или страховой группы.
Несоответствие требованиям, указанным в подпунктах 1) и 2) части первой настоящего пункта Правил, предполагает в том числе ухудшение финансового состояния финансовой организации.";
приложение 3 изложить в редакции согласно приложению 6 к Перечню.
6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.08.2019 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.12.2016 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 мая 2012 года № 194 "Об утверждении Правил раскрытия информации юридическим лицом для целей получения банковского займа и (или) банковской гарантии" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7781, опубликованное 29 августа 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 290-291 (27109-27110)) следующие изменения:
в Правилах раскрытия информации юридическим лицом для целей получения банковского займа и (или) банковской гарантии, утвержденных указанным постановлением:

1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің не заңды тұлғаның жарғылық капиталға қатысу үлестерінің не орналастырылған (артықшылықты және қоғам сатып алған акциялары шегеріле отырып) акцияларының елу пайызынан астамына тікелей немесе жанама түрде иелік ететін заңды тұлға орналасқан елдің қаржылық қадағалау органының интернет-ресурсында не Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасына сәйкес қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтерді;";
4-қосымша Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
9. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 14.04.2026 № 64 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. "Инвестициялық портфельді басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 3 ақпандағы № 10 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9248 тіркелген, 2014 жылғы 16 сәуірде "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Инвестициялық портфельді басқару жөнiндегi қызметті жүзеге асыру қағидаларында:
17-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) соңғы он екі ай ішінде осы инвестициялық портфельді басқарушыға не оның қызметкерлеріне қатысты қабылданған кәсіби ұйымның шешімдерін;";
20-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) кәсіби ұйымның қолданған ықпал ету шаралары;".
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Деректер базасын қалыптастыру
және жүргізу жөніндегі ұйымның
қызметіне қойылатын талаптарға
қосымша
Нысан
Деректер базасын басқару жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізу актісі
_____________________________________________________________________
(Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымының атауы)
20 ___жылғы "____"_____________
күні
________________________
жасалған орны
"Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі - Сақтандыру қызметі туралы заң)

подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) сведений, размещенных на интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан либо органа финансового надзора страны местонахождения юридического лица, владеющего прямо или косвенно долями участия в уставном капитале либо размещенными (за вычетом привилегированных и выкупленных обществом) акциями юридического лица, либо на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности, определенного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности;";
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 9 к Перечню.
9. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 14.04.2026 № 64 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 3 февраля 2014 года № 10 "Об утверждении Правил осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9248, опубликованное 16 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан") следующие изменения:
в Правилах осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 4) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"4) решения профессиональной организации, принятые в отношении данного управляющего инвестиционным портфелем либо его работников в течение последних двенадцати месяцев;";
подпункт 4) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"4) мерах воздействия, примененных профессиональной организацией;".
Приложение 1
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение
к Требованиям к деятельности
организации по формированию и
ведению базы данных
Форма
Акт
ввода системы управления базы данных в
промышленную эксплуатацию
________________________________________________________________
(наименование Организации по формированию и ведению базы данных)
"____"_____________ 20___ года
дата
__________________________
место составления

79-бабының 5-тармағына сәйкес мынадай құрамда комиссия құрылды:
уәкілетті органның өкілдері (лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын
(ол бар болса) көрсету):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
ол __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(атауы)
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымының деректер базасын
басқару жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізудің осы актісін
жасады.
Комиссия жұмысына Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу
ұйымының өкілдері (лауазымын, тегін, атын, әкесінің атын (ол бар
болса) көрсету) қатысады:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Сақтандыру қызметі туралы заңның 80-бабының 3-тармағында
көрсетілген ақпаратты жеткізушілермен ақпаратты ұсыну туралы жасалған
шарттарға қатысты мәліметтер:
Ақпаратты жеткізушінің аты
Шарттың нөмірі мен жасалған күні
Тестілеу нәтижесі
Тестілеу нәтижесіне түсіндірме
1
Сақтандырушылар
1.1
2
Деректер базасының субъектілеріне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган
2.1
3
Өзге тұлғалар
3.1
4
Барлығы (саны)
Сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру жөніндегі
ақпараттық процесті ұйымдастыру:
Деректер базасын басқару жүйесінің сипаттамасы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ақпаратты ұсыну туралы шартты жасасқан ақпаратты
жеткізушілермен ақпараттық процесті тестілеу нәтижелері:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымының өкілдері
түсіндірмелерінің қысқаша мазмұны:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымының
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(атауы)
техникалық және өзге құжаттарын, Сақтандыру қызметі туралы заңның
80-бабының 3-тармағында көрсетілген ақпаратты жеткізушілермен
жасалған ақпаратты ұсыну туралы шарттарды тексерді, оның деректер
базасын және сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру жөніндегі
ақпараттық процесті ұйымдастыруға арналған өзге объектілерін басқару
жүйелерін зерттеді және бұл Деректер базасын қалыптастыру және
жүргізу ұйымы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
деректер базасын басқару жүйесін өнеркәсіптік пайдалануға енгізуге
дайын (дайын еместігін) анықтады.
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымы комиссияның
актісіне қоса берілген сақтандыру есептерін қалыптастыру және беру
жөніндегі ақпараттық процесті ұйымдастыруға, деректер базасын басқару
жүйесіне және ақпараттық процесті тестілеуге қатысты мынадай
құжаттарды ұсынды:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Акті екі данада жасалды және бір-бір данамен мыналарға:
уәкілетті органға;
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымына жіберілді.
Комиссия мүшелері (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы
және қол қойылған күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Дерекқорды қалыптастыру және жүргізу ұйымын өкілдері (тегі,
аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы және қол қойылған күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Деректер базасын қалыптастыру және жүргізу ұйымының басшысы
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), қолы және қол қойылған
күні):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 269 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 269 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 269 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.10.2018 № 269 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
6-қосымша
Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы,
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының,
сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы,
инвестициялық портфельді басқарушының ірі
қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім
беру, қайтарып алу қағидаларын және
көрсетілген келісім алу үшін ұсынылатын
құжаттарға қойылатын талаптарға 3-қосымша
Өтініш берушінің кірістері мен мүлкі туралы мәлімет,
сондай-ақ оның барлық міндеттемелері бойынша болған
берешегі туралы ақпарат

В соответствии с пунктом 5 статьи 79 Закона Республики
Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" (далее -
Закон о страховой деятельности) создана комиссия в следующем составе:
представители уполномоченного органа (указать должность,
фамилию, имя, отчество (при его наличии)):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
которая составила настоящий акт ввода системы управления базы
данных в промышленную эксплуатацию Организации по формированию и
ведению базы данных
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
(наименование)
В работе комиссии участвуют представители Организации по
формированию и ведению базы данных (указать должность, фамилию, имя,
отчество (при его наличии)):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Сведения относительно заключенных договоров о предоставлении
информации с поставщиками информации, указанными в пункте 3 статьи 80
Закона о страховой деятельности:
Наименование поставщика информации
Номер договора и дата заключения
Результат тестирования
Пояснения к результату тестирования
1
Страховщики
1.1
2
Уполномоченный государственный орган, осуществляющий государственный контроль за субъектами базы данных
2.1
3
Иные лица
3.1
4
Всего (количество)
Организация информационного процесса по формированию и выдаче
страховых отчетов:
Описание системы управления базы данных:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Результаты тестирования информационного процесса с поставщиками
информации, заключившими договор о представлении информации:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Краткое содержание пояснений представителей Организации по
формированию и ведению базы данных:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Комиссия проверила технические и иные документы, договоры о
предоставлении информации с поставщиками информации, указанными в
пункте 3 статьи 80 Закона о страховой деятельности, Организации по
формированию и ведению базы данных __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(наименование)
обследовала его системы управления базы данных и иных объектов,
предназначенных для организации информационного процесса по
формированию и выдаче страховых отчетов и установила, что данная
Организация по формированию и ведению базы данных
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
готова (не готова) к вводу системы управления базы данных в
промышленную эксплуатацию.
Организацией по формированию и ведению базы данных предъявлены
следующие документы, касающиеся организации информационного процесса
по формированию и выдаче страховых отчетов, системы управления базы
данных и тестирования информационного процесса, которые приложены к
акту комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Акт составлен в двух экземплярах и по одному экземпляру
передан:
уполномоченному органу;
Организации по формированию и ведению базы данных.
Члены комиссии (фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись и дата подписания):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Представители Организации по формированию и ведению базы данных
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и дата
подписания):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель Организации по формированию и ведению базы данных
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и дата
подписания):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 2
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
САҚТАНДЫРУШЫНЫҢ ЛОГОТИПІ/
ЛОГОТИП СТРАХОВЩИКА
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 3
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
САҚТАНДЫРУШЫНЫҢ ЛОГОТИПІ/
ЛОГОТИП СТРАХОВЩИКА
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 4
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
САҚТАНДЫРУШЫНЫҢ ЛОГОТИПІ/
ЛОГОТИП СТРАХОВЩИКА
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 5
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Требования к содержанию заявления страхователя
для заключения договора обязательного страхования
гражданско-правовой ответственности туроператора или турагента
и перечень копий документов, подтверждающих сведения, указанные
в заявлении
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.10.2018 № 269 (вводится в действие с 01.01.2019).
Приложение 6
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 3
к Правилам выдачи, отзыва согласия
на приобретение статуса крупного
участника банка, банковского холдинга,
крупного участника страховой
(перестраховочной) организации,
страхового холдинга, крупного участника
управляющего инвестиционным портфелем и
требованиям к документам, представляемым
для получения указанного согласия
Сведения о доходах и имуществе, а также информация об
имеющейся задолженности по всем обязательствам заявителя

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Жеке басын куәландыратын құжаттың атауы және деректемелері
_____________________________________________________________________
(кіммен және қашан берілген, сериясы, нөмірі)
3. Жарғылық капиталында есеп беретін тұлға ірі қатысушы болып
табылатын қаржы ұйымдарының атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Тұрғылықты жері және (немесе) заңды мекенжайы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Үй телефоны ________________________________________________
Жұмыс телефоны ________________________________________________
6. Есепті кезең1
_______________________________________________________________
7. Өтініш берушінің кірістері мен мүлкі, сондай-ақ оның барлық
міндеттемелері бойынша болған берешегі туралы ақпарат
Атауы
Өлшем бірлігі
Өткен есепті кезеңге
Есепті кезеңге
Есепті кезеңдегі өзгерістер
Саны
Кірістер (берешек) сомасы
Актив құны (теңге)
Саны
Кірістер (берешек) сомасы
Актив құны (теңге)
Саны
Кірістер (берешек) сомасы
Актив құны (теңге)
1.
Есепті кезеңде алынған кірістер:
X
X
X
1.1
Жалақы
X
X
X
1.2
Ұйымдардың жарғылық капиталында (акцияларында) қатысу үлесінен түскен дивидент пен кіріс
X
X
X
1.3
Салымдар бойынша сыйақы
X
X
X
1.4
Мүлікті жалға беруден түскен кіріс
X
X
X
1.5
Кәсіпкерлік қызметтен түсетін кіріс
X
X
X
1.6
Мүлікті өткізуден түсетін кіріс
X
X
X
1.7
Кірістің басқа түрлері (талдамасын қоса бере отырып)
X
X
X
2.
Мүлік:
2.1
Ақша:
ұлттық валютамен,
оның ішінде:
банк шоттарындағы қолма-қол ақшамен
шетел валютасымен,
оның ішінде:
банк шоттарындағы
қолма-қол ақшамен
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Бағалы қағаздар (эмитенттің атауын көрсете отырып), оның ішінде жай акция артықшылықты акция облигация
2.3
Қаржы ұйымының ірі қатысушысына тиесілі акция санының ұйымның (атауын көрсете отырып) дауыс беретін акцияларының немесе олардың, оның ішінде Қазақстан Республикасы резиденті еместердің жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің жалпы санындағы қатынасы (пайызбен)
X
2.4
Жылжымайтын мүлік (атауы мен орналасқан жерін көрсете отырып)
2.5
Өзге мүлік (талдамасын қоса бере отырып)
X
X
X
3.
Барлық міндеттемелер бойынша берешек
X
X
X
3.1
Өтелмеген қарыздар
X
X
X
3.2
Қарыздар бойынша мерзімі өткен берешек
X
X
X
3.3
Міндеттемелер бойынша өзге берешек (талдамасын қоса бере отырып)
X
X
X
X
X
X
Осы ақпарат тексерілгенін және дәйекті әрі толық болатынын растаймын.
Өтініш беруші________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), баспа әріптерімен толтырылады)
_____________________________________________________________________
(қолы)
Мөр орны (бар болса)
Күні
Ескерту:

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность
_____________________________________________________________________
(серия, номер, кем и когда выдан)
3. Наименование финансовых организаций, в уставном капитале которых
отчитывающееся лицо является крупным участником
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Место жительства и (или) юридический адрес
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5.Телефон домашний___________________________________________________
Телефон рабочий _____________________________________________________
6.Отчетный период1 __________________________________________________
7. Доходы и имущество, а также информация об имеющейся задолженности
по всем обязательствам заявителя
Наименование
Единица измерения
За предыдущий отчетный период
За отчетный период
Изменения за отчетный период
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
Количество
Сумма доходов (задолженности) Стоимость актива (тенге)
1.
Доходы, полученные за отчетный период:
X
X
X
1.1
Заработная плата
X
X
X
1.2
Дивиденды и доход от долей участия в уставных капиталах (акций) организаций
X
X
X
1.3
Вознаграждение по вкладам
X
X
X
1.4
Доход от сдачи в аренду имущества
X
X
X
1.5
Доход от предпринимательской деятельности
X
X
X
1.6
Доход от реализации имущества
X
X
X
1.7
Прочие виды дохода (с расшифровкой)
X
X
X
2.
Имущество:
2.1
Деньги:
в национальной валюте, в том числе:
наличными на банковских счетах
в иностранной валюте, в том числе:
наличными на банковских счетах
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
2.2
Ценные бумаги (с указанием наименования эмитента), в том числе простые акции, привилегированные акции, облигации
2.3
Соотношение количества акций, принадлежащих крупному участнику финансовой организации, к общему количеству голосующих акций организаций (указать наименование) или долей участия в их уставных капиталах, в том числе нерезидентов Республики Казахстан (в процентах)
X
2.4
Недвижимость (с указанием наименования и места расположения)
2.5
Прочее имущество (с расшифровкой)
X
X
X
3.
Задолженность по всем обязательствам
X
X
X
3.1
Непогашенные займы
X
X
X
3.2
Просроченная задолженность по займам
X
X
X
3.3
Прочая задолженность по обязательствам (с расшифровкой)
X
X
X
X
X
X
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена и является
достоверной и полной.
Заявитель
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), заполняется
печатными буквами)
_____________________________________________________________________
(подпись)
Место печати (при наличии)
Дата
Примечание:

1Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иелену үшін "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы және "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес мемлекеттік кіріс органдарына активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсынатын айдың 1 (бірінші) күнінің алдындағы 12 (он екі) айға тең кезең есепті кезең болып табылады.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
7-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.09.2019 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық актілерінің тізбесіне
8-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.12.2016 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
9-қосымша
Банктік қарыз және (немесе) банк
кепілдігін алу мақсаттары үшін
заңды тұлғаның ақпаратты
жария ету қағидаларына 4-қосымша
Халықаралық қор биржаларының тізімі
1. Австрия қор биржасы (Wiener bourse AG);
2. Америка қор биржасы (American Stock Exchange);
3. Бомбей қор биржасы (The Bombay Stock Exchange Limited, ВSE);
4. Бразилия қор биржасы (Bovespa);
5. Варшава қор биржасы (Warsaw Stock Exchange);
6. Гонконг қор биржасы (Hong Kong Exchanges and Clearing);
7. Амстердамдағы "Евронекст" Еуропа қор биржасы (Euronext Amsterdam);
8. Брюссельдегі "Евронекст" Еуропа қор биржасы (Euronext Brussels);
9. Лиссабондағы "Евронекст" Еуропа қор биржасы (Euronext Lisbon);
10. Париждегі "Евронекст" Еуропа қор биржасы (Euronext Paris);
11. Үндістан қор биржасы (Delhi Stock Exchange);
12. Ирландия қор биржасы (Irish Stock Exchange);
13. Италия қор биржасы (Borsa Italiana SPA);
14. Лондон қор биржасы (London Stock Exchange);
15. Малайзия қор биржасы (Bursa Malaysia);
16. Мексика қор биржасы (Bolsa Mexicana de Valores, BMV);
17. Үндістан Ұлттық қор биржасы (National Stock Exchange of India Limited);
18. Неміс қор биржасы (Deutsche bourse AG);
19. Нью-Йорк қор биржасы (New York Stock Exchange);
20. Испания біріккен қор биржасы (ВМЕ Spanish Exchanges);
21. Құрамына Стокгольм, Хельсинки, Таллин және Рига биржалары кіретін Біріккен қор биржасы (Hex Integrated Markets Ltd.);
22. Сингапур қор биржасы (Singapore Exchange);
23. Стамбул қор биржасы (Istanbul Stock Exchange);
24. Стокгольм қор биржасы (Stockholm Exchange);
25. Токио қор биржасы (Tokyo Stock Exchange);
26. Филиппин қор биржасы (Philippine Stock Exchange);
27. Австралия қор биржасы (Australian Stock Exchange);
28. Афина қор биржасы (Athens Exchange);
29. Джакарта қор биржасы (Jakarta Stock Exchange);
30. Йоханнесбург (Оңтүстік Африка) қор биржасы (JSE Securities Exchange South Africa);
31. Копенгаген қор биржасы (Copenhagen Stock Exchange);
32. Люксембург қор биржасы (Bourse de Luxembourg);
33. Мальта қор биржасы (Malta Stock Exchange);
34. Монреаль қор биржасы (Bourse de Montreal);
35. Жаңа Зеландия қор биржасы (New Zealand Exchange);
36. Осака қор биржасы (Osaka Securities Exchange);
37. Осло қор биржасы (Oslo bourse);
38. Ресей Федерациясының қор биржасы (ОАО ММВБ-РТС);
39. АҚШ қор биржасы (National Association of Securities Dealers Automated Quotation, NASDAQ);
40. Торонто қор биржасы (Toronto Stock Exchange);
41. Швейцария қор биржасы (SWX Swiss Exchange);
42. Франкфурт қор биржасы (Frankfurt Stock Exchange);
43. Шанхай қор биржасы (Shanghai Stock Exchange);
44. Шэньчжень қор биржасы (Shenchzhen Stock Exchange);
45. Оңтүстік Корея қор биржасы (Korea Stock Exchange).
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
10-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
11-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін қаржы нарығы және
қаржы ұйымдары мәселелері
жөніндегі нормативтік құқықтық
актілерінің тізбесіне
12-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.11.2019 № 227 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1 Отчетным периодом является период, равный 12 (двенадцати) месяцам, предшествующим 1 (первому) числу месяца представления декларации об активах и обязательствах в органы государственных доходов в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности" и от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" для приобретения статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем.
Приложение 7
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 84
Список
международных фондовых бирж
Сноска. Приложение 7 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.08.2019 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам регулирования финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 февраля 2012 года № 98
Список
международных фондовых бирж
1. Австрийская фондовая биржа (Wiener bourse AG);
2. Американская фондовая биржа (American Stock Exchange);
3. Бомбейская фондовая биржа (The Bombay Stock Exchange Limited, BSE);
4. Бразильская фондовая биржа (Bovespa);
5. Варшавская фондовая биржа (Warsaw Stock Exchange);
6. Гонконгская фондовая биржа (Hong Kong Exchanges and Clearing);
7. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Амстердаме (Euronext Amsterdam);
8. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Брюсселе (Euronext Brussels);
9. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Лиссабоне (Euronext Lisbon);
10. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Париже (Euronext Paris);
11. Индийская фондовая биржа (Delhi Stock Exchange);
12. Ирландская фондовая биржа (Irish Stock Exchange);
13. Итальянская фондовая биржа (Borsa Italiana SPA);
14. Лондонская фондовая биржа (London Stock Exchange);
15. Малазийская фондовая биржа (Bursa Malaysia);
16. Мексиканская фондовая биржа (Bolsa Mexicana de Valores, BMV);
17. Национальная фондовая биржа Индии (National Stock Exchange of India Limited);
18. Немецкая фондовая биржа (Deutsche bourse AG);
19. Нью-Йоркская фондовая биржа (New York Stock Exchange);
20. Объединенная фондовая биржа Испании (ВМЕ Spanish Exchanges);
21. Объединенная фондовая биржа, в состав которой входят биржи Стокгольма, Хельсинки, Таллина и Риги (Hex Integrated Markets Ltd.);
22. Сингапурская фондовая биржа (Singapore Exchange);
23. Стамбульская фондовая биржа (Istanbul Stock Exchange);
24. Стокгольмская фондовая биржа (Stockholm Exchange);
25. Токийская фондовая биржа (Tokyo Stock Exchange);
26. Филиппинская фондовая биржа (Philippine Stock Exchange);
27. Фондовая биржа Австралии (Australian Stock Exchange);
28. Фондовая биржа Афин (Athens Exchange);
29. Фондовая биржа Джакарты (Jakarta Stock Exchange);
30. Фондовая биржа Йоханнесбурга (Южная Африка) (JSE Securities Exchange South Africa);
31. Фондовая биржа Копенгагена (Copenhagen Stock Exchange);
32. Фондовая биржа Люксембурга (Bourse de Luxembourg);
33. Фондовая биржа Мальты (Malta Stock Exchange);
34. Фондовая биржа Монреаля (Bourse de Montreal);
35. Фондовая биржа Новой Зеландии (New Zealand Exchange);
36. Фондовая биржа Осаки (Osaka Securities Exchange);
37. Фондовая биржа Осло (Oslo bourse);
38. Фондовая биржа Российской Федерации (ОАО ММВБ-РТС);
39. Фондовая биржа США (National Association of Securities Dealers Automated Quotation, NASDAQ);
40. Фондовая биржа Торонто (Toronto Stock Exchange);
41. Фондовая биржа Швейцарии (SWX Swiss Exchange);
42. Франкфуртская фондовая биржа (Frankfurt Stock Exchange);
43. Шанхайская фондовая биржа (Shanghai Stock Exchange);
44. Шэньчженьская фондовая биржа (Shenchzhen Stock Exchange);
45. Южнокорейская фондовая биржа (Korea Stock Exchange).
Приложение 9
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 4
к Правилам раскрытия информации
юридическим лицом для целей
получения банковского займа
и (или) банковской гарантии
Список
международных фондовых бирж
1. Австрийская фондовая биржа (Wiener bourse AG);
2. Американская фондовая биржа (American Stock Exchange);
3. Бомбейская фондовая биржа (The Bombay Stock Exchange Limited, BSE);
4. Бразильская фондовая биржа (Bovespa);
5. Варшавская фондовая биржа (Warsaw Stock Exchange);
6. Гонконгская фондовая биржа (Hong Kong Exchanges and Clearing);
7. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Амстердаме (Euronext Amsterdam);
8. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Брюсселе (Euronext Brussels);
9. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Лиссабоне (Euronext Lisbon);
10. Европейская фондовая биржа "Евронекст" в Париже (Euronext Paris);
11. Индийская фондовая биржа (Delhi Stock Exchange);
12. Ирландская фондовая биржа (Irish Stock Exchange);
13. Итальянская фондовая биржа (Borsa Italiana SPA);
14. Лондонская фондовая биржа (London Stock Exchange);
15. Малазийская фондовая биржа (Bursa Malaysia);
16. Мексиканская фондовая биржа (Bolsa Mexicana de Valores, BMV);
17. Национальная фондовая биржа Индии (National Stock Exchange of India Limited);
18. Немецкая фондовая биржа (Deutsche bourse AG);
19. Нью-Йоркская фондовая биржа (New York Stock Exchange);
20. Объединенная фондовая биржа Испании (ВМЕ Spanish Exchanges);
21. Объединенная фондовая биржа, в состав которой входят биржи Стокгольма, Хельсинки, Таллина и Риги (Hex Integrated Markets Ltd.);
22. Сингапурская фондовая биржа (Singapore Exchange);
23. Стамбульская фондовая биржа (Istanbul Stock Exchange);
24. Стокгольмская фондовая биржа (Stockholm Exchange);
25. Токийская фондовая биржа (Tokyo Stock Exchange);
26. Филиппинская фондовая биржа (Philippine Stock Exchange);
27. Фондовая биржа Австралии (Australian Stock Exchange);
28. Фондовая биржа Афин (Athens Exchange);
29. Фондовая биржа Джакарты (Jakarta Stock Exchange);
30. Фондовая биржа Йоханнесбурга (Южная Африка) (JSE Securities Exchange South Africa);
31. Фондовая биржа Копенгагена (Copenhagen Stock Exchange);
32. Фондовая биржа Люксембурга (Bourse de Luxembourg);
33. Фондовая биржа Мальты (Malta Stock Exchange);
34. Фондовая биржа Монреаля (Bourse de Montreal);
35. Фондовая биржа Новой Зеландии (New Zealand Exchange);
36. Фондовая биржа Осаки (Osaka Securities Exchange);
37. Фондовая биржа Осло (Oslo bourse);
38. Фондовая биржа Российской Федерации (ОАО ММВБ-РТС);
39. Фондовая биржа США (National Association of Securities Dealers Automated Quotation, NASDAQ);
40. Фондовая биржа Торонто (Toronto Stock Exchange);
41. Фондовая биржа Швейцарии (SWX Swiss Exchange);
42. Франкфуртская фондовая биржа (Frankfurt Stock Exchange);
43. Шанхайская фондовая биржа (Shanghai Stock Exchange);
44. Шэньчженьская фондовая биржа (Shenchzhen Stock Exchange);
45. Южнокорейская фондовая биржа (Korea Stock Exchange).
Приложение 10
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан по вопросам
финансового рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Заявление
Сноска. Приложение 10 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 11
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сведения о соблюдении
минимального размера собственного капитала
Сноска. Приложение 11 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 12
к Перечню нормативных правовых актов
Республики Казахстан
по вопросам финансового
рынка и финансовых организаций,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сведения об учредителе (участнике) заявителя
(для юридического лица)
Сноска. Приложение 12 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.11.2019 № 227 (вводится в действие с 01.01.2020).