Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының акваторияларын қоса алғанда теңіз порттарының шекараларын айқындау туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 413 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 ақпанда № 2971 болып тіркелді. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 06.04.2026 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – Маңғыстау облысы әкімдігінің 06.04.2026 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.02.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Сауда мақсатында теңізде жүзу туралы" 2002 жылғы 17 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының шекаралары айқындалсын.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.02.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Ақтау және Баутино теңіз сауда порттары акваторияларының шекаралары айқындалсын.
Ескерту. 2 тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.02.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. "Маңғыстау облысының жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары С.Т. Алдашевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
Гидрографикалық қамтамасыз ету
қызметінің бастығы
М. Ерзин
31 желтоқсан 2015 жыл
"Маңғыстау облысының жер қатынастыры
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Е.Д. Дүзмағамбетов
31 желтоқсан 2015 жыл
"Маңғыстау облысының жолаушылар
көлігі және автомобиль жолдары басқармасы"
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
Т.Қ. Спанов
31 желтоқсан 2015 жыл.
"Жер ғылыми-өндірістік орталық"
республикалық мемлекеттік кәсіпорнының
Маңғыстау филиалының директоры
Н.Қ. Қанаев
31 желтоқсан 2015 жыл
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы"
жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің
бас директоры
Р.С. Мылтықбаев
31 желтоқсан 2015 жыл
"Ақтау халықаралық теңіз сауда порты
Ұлттық компаниясы" акционерлік
қоғамының Президенті
М.Ю. Ялбачев
31 желтоқсан 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 413 қаулысына
1-қосымша
Ақтау және Баутино теңіз сауда порттарының шекаралары

Об определении границ морских портов включая акватории морских торговых портов Актау и Баутино
Постановление акимата Мангистауской области от 31 декабря 2015 года № 413. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 11 февраля 2016 года № 2971. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 06.04.2026 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 06.04.2026 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.02.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 17 января 2002 года "О торговом мореплавании" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить границы морских торговых портов Актау и Баутино согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.02.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить границы акватории морских торговых портов Актау и Баутино согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.02.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Государственному учреждению "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог Мангистауской области" обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Алдашева С.Т.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
начальник Службы гидрографического
обеспечения Министерства обороны
Республики Казахстан
Ерзин М.
31 декабрь 2015 год
руководитель государственного учреждения
"Управление земельных отношений
Мангистауской области"
Дузмагамбетов Е.Д.
31 декабрь 2015 год
исполняющий обязанности руководителя
государственного учреждения "Управление
пассажирского транспорта и автомобильных дорог
Мангистауской области"
Спанов Т.К.
31 декабрь 2015 год
директор Мангистауского филиала
республиканского государственного
предприятия "Научно-Производственный
Центр земельного кадастра"
Канаев Н.К.
31 декабрь 2015 год
генеральный директор товарищества
с ограниченной ответственностью
"Актауский Морской Северный Терминал"
Мылтыкбаев Р.С.
31 декабрь 2015 год
президент акционерного общества
"Национальная компания "Актауский
международный морской торговый порт"
Ялбачев М. Ю.
31 декабрь 2015 год
Приложение 1
к постановлению акимата
Мангистауской области
от 31 декабря 2015 года
№ 413
Границы морских торговых портов Актау и Баутино

Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.02.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақтау теңіз сауда портының шекаралары төмендегідей координаттар бойынша жер телімдерінің құрамында анықталады:
1. Ақтау теңіз сауда портының шекаралары:
Иесі
Мекен-жайы, орналасқан жері
Кадастрлық нөмірі
Учаске ауданы, га
Координаттар
х
у
1
"Ақтау теңіз сауда порты" Ұлттық компаниясы" АҚ
Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, Өмірзақ ауылы

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.02.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Границы морского торгового порта Актау определяются в составе земельных участков по нижеследующим координатам:
1. Границы морского торгового порта Актау:
Владелец
Адрес, месторасположение
Кадастровый номер
Площадь участка, га
Координаты
х
у
1
АО "Национальная компания "Актауский морской торговый порт"
Мангистауская область, город Актау, село Умирзак

Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 17.02.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Ақтау теңіз сауда портының ішкі акваториясының шекаралары:
Ақтау теңіз сауда портының ішкі акваториясы 43°35'39"N және 51°13'31'Е координаттарымен жағалау нүктесінен келетін сызықпен шектелген, әрі қарай батыс бағытта дамбыны бойлай, одан 100 м қашықтықта теңізге, әрі қарай толқынтосқыны бойлай, одан 100 м қашықтықта теңізге, 43°36'22"N және 51°12'15"Е координаттарымен толқынтосқының солтүстік шетіне дейін, әрі қарай 43°36'09,5"N және 51°12'29,5"Е координаттарымен толқынтосқының оңтүстік басына дейін, 43°36'10"N және 51°12'38"Е координаттарымен толқынтосқы бойымен толқынтосқының солтүстік басына дейін, одан кейін 43°36'26"N және 51°12'22"Е координаттарымен молдың шетіне дейін, мол бойымен оның негізі жағына, молдың негізінен № 23, № 22, № 21, № 18, Х920, № 5, № 4, № 11, Экологиялық, № 8, № 7, № 6, № 1, № 2, № 3, № 12 айлақтарын бойлай, әрі қарай оңтүстік нүкте жағалау бойымен координаттары 43°35'39"N және 51°13'31''Е болатын бастапқы нүктеге дейін.
1.1. Ақтау теңіз сауда портының сыртқы акваториясының шекаралары:
Ақтау теңіз сауда портының сыртқы акваториясы № 125, № 126 зәкір тұрақтарының аудандары мен Ақтау теңіз сауда портының кіреберіс арнасынан тұрады. № 125 зәкір тұрағының ауданы 43°34'24"N және 51°10'30"Е, 43°34'24"N және 51°13'00"Е, 43°30'24"N және 51°10'30"Е, 43°30'24"N және 51°13'00"E координаталы нүктелерін қосатын сызықпен шектелген. № 126 зәкір тұрағының ауданы 43°34'48"N және 51°04'12"Е, 43°34'48"N және 51°08'12"Е, 43°32'18"N және 51°04'12"Е, 43°32'18"N және 51°08'12"Е координаталы нүктелерін қосатын сызықпен шектелген.
Ақтау теңіз сауда портының кіреберіс арнасы № 164 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесі арқылы өтетін 43°36'44"N және 51°10'00"Е координаталы сызықпен шектелген, әрі қарай оңтүстік-шығыс бағытта 43°36'28"N және 51°12'05"Е координаттарымен № 6 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесін бойлай, 43°36'26"N және 51°12'22"Е координаттарымен молдың шетіне дейін, әрі қарай 43°36'10"N және 51°12'38"Е координаттарымен толқынтосқының солтүстік басына дейін, әрі қарай солтүстік-батыс бағытта 43°36'24"N және 51°12'04"Е координаттарымен № 7 жанып тұратын навигациялық бүйдің орнатылу нүктесін бойлай, № 164 жанып тұратын навигациялық бүйге дейін.
2. Баутино теңіз сауда порты акваториясының шекарасы:
Баутино теңіз сауда портының акваториясы 167 бүйден (44°38`7`` солтүстік ендік, 50°18`7`` шығыс бойлық) Түпқараған мүйісіне (44°38`74`` солтүстік ендік, 50°18`7`` шығыс бойлық) дейін тіке сызықпен анықталады. Түпқараған қиғашының шетінен № 167 бүйге дейін.

Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 17.02.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Границы внутренней акватории морского торгового порта Актау:
Внутренняя акватория морского торгового порта Актау ограничена линией, идущей от точки береговой черты с координатами 43°35'39"N и 51°13'31'Е, далее в западном направлении вдоль дамбы, мористее от неҰ на расстоянии 100 м, далее вдоль волнолома, мористее от него на расстоянии 100 м, до северной оконечности волнолома с координатами 43°36'22"N и 51°12'15"Е, далее до южного оголовка волнолома с координатами 43°36'09,5"N и 51°12'29,5"Е, по волнолому до северного оголовка волнолома с координатами 43°36'10"N и 51°12'38"Е, затем до оконечности мола с координатами 43°36'26"N и 51°12'22"Е, вдоль мола к его основанию, от основания мола вдоль причалов № 23, № 22, № 21, № 18, Х920, № 5, № 4, № 11, Экологического, № 8, № 7, № 6, № 1, № 2, № 3, № 12, далее вдоль береговой южной черты к исходной точке с координатами 43°35'39"N и 51°13'31"Е.
1.1. Границы внешней акватории морского торгового порта Актау:
Внешняя акватория морского торгового порта Актау состоит из районов якорных стоянок № 125, № 126 и подходного канала морского торгового порта Актау. Район якорной стоянки № 125 ограничен линией, соединяющей точки с координатами 43°34'24"N и 51°10'30"Е, 43°34'24"N и 51°13'00"Е, 43°30'24"N и 51°10'30"Е, 43°30'24"N и 51°13'00"Е. Район якорной стоянки № 126 ограничен линией, соединяющей точки с координатами 43°34'48"N и 51°04'12"Е, 43°34'48"N и 51°08'12"Е, 43°32'18"N и 51°04'12"Е, 43°32'18"N и 51°08'12"Е.
Подходной канал морского торгового порта Актау ограничен линией, проходящей через точку установки светящего навигационного буя № 164, с координатами 43°36'44"N и 51°10'00"Е, далее в юго-восточном направлении вдоль точки установки светящего навигационного буя № 6 с координатами 43°36'28"N и 51°12'05"Е, до оконечности мола с координатами 43°36'26"N и 51°12'22"Е, далее до северного оголовка волнолома с координатами 43°36'10"N и 51°12'38"Е, далее в северо-западном направлении вдоль точки установки светящего навигационного буя № 7 с координатами 43°36'24"N и 51°12'04"Е, до светящего навигационного буя № 164.
2. Граница акватории морского торгового порта Баутино:
Акватория морского торгового порта Баутино определяется прямой линией от 167 буя (44°38`7`` северной широты, 50°18`7`` восточной долготы) до мыса Тюбкараган (44°38`74`` северной широты. 50°18`7`` восточной долготы). От окончания Тюбкараганской косы до буя № 167.

Сонымен бірге, Түпқараған қиғашының батыс жағалауында орналасқан (44°32` солтүстік ендіктен қиғаш аяқталғанға дейін) гидротехникалық құрылыстар мен олардың акваториялары.
Ескертпе: Түпқараған қиғашының координаттары жыл сайынғы азғантай өзгеріске ұшырауы мүмкін.

Также, все гидротехнические сооружения и их акватории, расположенные на западном берегу Тюбкараганской косы (от 44°32` северной широты до окончания косы).
Примечание: координаты Тюбкараганской косы подвержены ежегодному незначительному изменению.