Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12702 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-24)-тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"Келісілген"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 10 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 26 қарашадағы
№ 733 бұйрығымен
бекітілген
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 01.04.2020 № 175 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 23-24)-тармақшасына және және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12702.
В соответствии с подпунктом 23-24) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"Согласован"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________ А. Исекешев
10 декабря 2015 года
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 26 ноября 2015 года № 733
Правила по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
Сноска. Правила в редакции приказа и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 01.04.2020 № 175 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 23-24) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".

2. Қағидалар сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу рәсімін регламенттейді және "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету тәртібін айқындайды.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттеу - уәкілетті органның сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымның құзыретін ресми тану рәсімі;
2) аккредиттеу туралы куәлік - сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдардың мәртебесін куәландыратын куәлік;
3) өтініш беруші - сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйым ретінде аккредиттеуге үміткер заңды тұлға;
4) уәкілетті орган - облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
2-тарау. Қағидалар және біліктілік талаптары
4. "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті осы Қағидаларға сәйкес облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін құжаттармен бірге өтінішті электрондық құжат нысанында, электрондық - цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған түрде "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы ақпараттандыру нысаны "e-Qurylys.kz" ақпараттық (www.equrylys.kz) (бұдан әрі – ақпараттық жүйе).
Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша негізгі талаптар тізбесін қамтитын қосымша, оның ішінде "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі - Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша негізгі талаптар тізбесі).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Правила регламентируют процедуру аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства и определяют порядок оказания государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства".
3. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом полномочий организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
2) свидетельство об аккредитации – свидетельство удостоверяющее статус организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
3) заявитель – юридическое лицо, претендующее на аккредитацию в качестве организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства;
4) уполномоченный орган – местные исполнительные органы областей, города республиканского значения, столицы.
Глава 2. Правила и квалификационные требования
4. Государственная услуга "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее - услугодатель) согласно настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет заявление с документами в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугодателю через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал) или объект информатизации "информационная система в сфере архитектуры, градостроительства и строительства e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz) (далее – информационная система).
приложение с перечнем основных требований к оказанию государственной услуги, которое содержит "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" (далее – государственная услуга) согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтері көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" шлюзі арқылы ақпараттық жүйелерден ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-әрекеттер, орындалу ұзақтығы:
1) осы Қағидалардың 6-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген құжаттармен өтінішті автоматты тіркеу;
2) куәлікті электрондық нысанда беру, қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз ақпараттық жүйемен (компьютермен) жүзеге асырылады - 20-40 (жиырма - қырық) минут ішінде.
8. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Аккредиттеуден өткен сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі ұйымдар осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, штатында мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер
11. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
12. Қолданыстағы аккредиттеу туралы куәлік болмаса, ұйымның қызметін жүзеге асыруына жол берілмейді.

6. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 8 Перечня основных требований.
Сведения документов, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица предоставляются услугодателю из информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Действия, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) автоматическая регистрация заявления с документами, указанных подпунктами 1) и 2) пункта 6 настоящих Правил;
2) выдача, переоформление свидетельства в электронной форме осуществляется информационной системой (компьютером) без участия услугодателя – в течение 20-40 (двадцать - сорок) минут.
8. Свидетельства об аккредитации подлежат переоформлению при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
9. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
10. Организации по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, прошедшие аккредитацию, включаются в Реестр аккредитованных организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства, по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности, установленных законами Республики Казахстан.
11. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
12. Не допускается осуществление деятельности организацией, без наличия действующего свидетельства об аккредитации.

13. Осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттелген ұйымдардың өтініші негізінде өзгерістер мен толықтырулар енгізіледі.
Бұл ретте енгізілген кез келген өзгерістер мен толықтырулар осы Қағидаларға 3-қосымшасында көзделген рұқсат беру талаптарын бұзуға әкеп соқпайды.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Алып тасталды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 24.03.2022 № 150 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 15.09.2025 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары
2
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы ақпараттандыру нысаны "e-Qurylys.kz" ақпараттық (www.equrylys.kz)
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі

13. В Реестр аккредитованных организаций, предусмотренный пунктом 10 настоящих Правил вносятся изменения и дополнения на основании заявления аккредитованной организаций по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
При этом, любые внесенные изменения и дополнения не влекут за собой нарушения разрешительных требований, предусмотренных приложением 3 настоящих Правил.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
14. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 24.03.2022 № 150 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами
в области архитектуры,
градостроительства
и строительства
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра промышленности и строительства РК от 15.09.2025 № 367 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства":
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.
"Информационная система в сфере архитектуры, градостроительства и строительства e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz).
3
Срок оказания государственной услуги

Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде, заңды тұлға қайта ұйымдастырылған кезде куәлікті беру - қайта ресімдеу-20-40 минут
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікті беру не қайта ресімдеу.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Выдача, переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица – 20-40 минут
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Выдача либо переоформление свидетельства об аккредитации по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно
7
График работы услугодателя, объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушілер – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі осы Қағидаларға
1) куәлікті алған кезде порталға:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы Жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарға қойылатын рұқсат беру талаптарына сәйкес мәліметтер;
2) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде порталға:
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны бөліп шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде бөлініп шыққан заңды тұлғаның куәлігін қайта ресімдеуге келісімі туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген шешімнің электрондық көшірмесі.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
Жоқ
10
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында www.gov.kz орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
_________________________________________________________ -ге
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________-ден
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі
ұйым ретінде аккредиттеуді өтінемін
Мекенжай_______________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-mail)
Филиалдар (өкілдік, объекті, пункті, учаске) __________________________________________
________________________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде ақпараттық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді
пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _____________ ______________________________________________________
(қолы)                  (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" __________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобалармен басқару бойынша ұйымдарға қойылатын рұқсат етілетін талаптар
№ р
Рұқсат етілген талаптар
Рұқсат етілген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар
Ескерту
1
2
3
4
1
Келесі мамандықтар бойынша бірінші деңгейдегі жауапкершілікті объектілер бойынша техникалық тексерісті жүзеге асыру бойынша ұштен кем емес аттестатталған сарапшылардың бар болуы:
Тіреу және қоршау конструкциялар бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес);
Инженерлік желі бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес);
Технологиялық жабдықтар бөлімінде (бір сарапшыдан кем емес)
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
2
"Жобаның басты инженері" және/немесе "Басты инженер" мамандығы бойынша аттестатталған инженер-техник жұмыскердің бірден кем емес болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
3
Квалификацияланған инженер-сметшінің бірден кем емес болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
4
Жеке мүліктік немесе басқа да заңдық негізде құқығы бар әкімшілік-тұрмыстық ғимараттың бар болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
5
Материалды-техникалық жабдықтардың бар болуы, жеке алғанда есептер жүргізуді, графикалық және басқа да материалдарды толықтыру және құрастыруды жүзеге асыруға мүмкіндік беретін орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуі бар жұмыс станциясының бар болуы
Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) при получении свидетельства:
заявление по установленной форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
форма сведения согласно приложению 4 к настоящим Правилам в соответствии с разрешительными требованиями предъявляемым к организациям по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) при переоформлении свидетельства об аккредитации:
заявление по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Отсутствуют
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства и услугодателя: www.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 2 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
В______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты бизнес
идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве организации по управлению проектами в
области архитектуры, градостроительства и строительства
Место нахождения юридического лица ______________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома, телефон, факс,
почтовый адрес)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы (с указанием количества листов):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может
быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельства об аккредитации;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным
видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности
и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в
информационных системах, при выдаче свидетельства об аккредитации;
Руководитель_________ ________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" ___________ 20__ года
Приложение 3 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами в
области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Разрешительные требования предъявляемые к организациям по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
№ п/п
Разрешительные требования
Документы, подтверждающие соответствие разрешительным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1.
наличие не менее трех аттестованных экспертов по осуществлению технического надзора по объектам первого уровня ответственности по следующим специализациям:
в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
в части технологического оборудования (не менее одного эксперта)
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
2.
наличие не менее одного аттестованного инженерно-технического работника по специализации "Главный инженер проекта" и/или "Главный инженер"
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
3.
наличие не менее одного квалифицированного инженера-сметчика
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
4.
наличие административно-бытовых помещений на праве собственности или ином законном основании
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
5.
наличие материально-технической оснащенности, в частности рабочей станций с установленным программным обеспечением, позволяющим осуществлять выполнение расчетов, составление и оформление графических и иных материалов
Форма сведений согласно приложения 4 к настоящим Правилам
Приложение 4 к Правилам
по аккредитации организаций
по управлению проектами в
области архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Форма сведений

1) Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ___________________________________________
2) Лауазымы _____________________________________________________________________
3) Осы ұйымда жұмыс жасайды _____________________________________________________
(тұрақты немесе уақытша көрсету)
4) Жұмыс өтілі ___________________________________________________________________
(мамандық бойынша және атқаратын лауазымында көрсету)
5) Оқу орнының атауы ____________________________________________________________
6) Бітірген жылы _________________________________________________________________
7) Диплом бойынша біліктілігі ______________________________________________________
8) Диплом бойынша мамандығы ____________________________________________________
9) Сарапшының аттестаты _________________________________________________________
(берілген күні мен нөмірін көрсету)
Әкімшілік-тұрмыстық жайлар туралы мәліметтер
10) Мекенжайы: __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
11)Алаңы_______________________________________________________________________
12) жеке мүлік немесе басқа заң негізінде құқығы барын растайтын құжат атауы және
деректемелер____________________________________________________________________
Материалдық-техникалық жабдықтар туралы мәліметтер
13) Атауы:_______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14) Өлшем бірлігі ________________________________________________________________
15) Саны ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16) Пайдалану мерзімі_____________________________________________________________
17) Ескертпе_____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
5-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК N 00000
Аккредиттеу туралы осы куәлік_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_________________________________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы) сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәліктің қолданылу мерзімі __________________________________________________ дейін
Уәкілетті орган______________________________
__________ қаласы                                    20__ж. "____" ___________
Сәулет, қала құрылысы
және құрылыс саласындағы
жобаларды басқару жөніндегі
ұйымдарды аккредиттеу
жөніндегі қағидаларына
6-қосымша
Нысаны
Өтініш куәлікті қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғада бизнес- сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
№__________ бастап "___" _________ 20___
________________________________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің толық атауы) жүзеге асыруға берілген куәлікті
келесі негіздеме бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді сұраймын:

1) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)________________________
2) Должность ___________________________________________________
3) Работает в данной организации__________________________________
(указать постоянно или временно)
4) Стаж работы__________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
5) Наименование учебного заведения________________________________
6) Год окончания_________________________________________________
7) Квалификация по диплому_______________________________________
8) Специализация по диплому______________________________________
9) Наличие аттестата эксперта______________________________________
(указать номер и дату выдачи)
Сведения об административно-бытовых помещениях
10) Адрес: __________________________________________________________
___________________________________________________________________
11) Площадь________________________________________________________
12) Наименование и реквизиты документа подтверждающего право
собственности или иное законное основание
__________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Сведения о материально-технической оснащенности
13) Наименование:____________________________________________________
14) Единица измерения________________________________________________
15) Количество_______________________________________________________
16) Срок эксплуатации ________________________________________________
17) Примечание ______________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Приложение 5 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Свидетельство об аккредитации
N 00000 Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право управления проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ________________________________
Уполномоченный орган ________________________
город ___________ "____" _____________ 20 года
Приложение 6 к Правилам
по аккредитации
организаций по управлению
проектами в области
архитектуры,
градостроительства и
строительства
Форма
Заявление юридического лица для переоформления свидетельства
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия бизнес-
идентификационного номера у юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную(ое) на осуществление
_______________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):