Азаматтық қорғау саласында оқудан өтуі туралы бірыңғай үлгідегі сертификатты белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 20 қазандағы № 857 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 қарашада № 12292 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.07.2025 № 285 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 46-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.07.2025 № 285 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы сертификат нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.07.2025 № 285 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Азаматтық қорғау саласында даярлықтан немесе қайта даярлықтан өтуі туралы бірыңғай үлгідегі сертификатты белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 226 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9507 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 147 (27768) санында жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде оны мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр полиция
генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 20 қазандағы
№ 857 бұйрығына
Қосымша
Азаматтық қорғау саласында оқудан өтуі туралы сертификат нысаны

Об установлении сертификата единого образца о прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 октября 2015 года № 857. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 ноября 2015 года № 12292.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.07.2025 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.07.2025 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Установить форму сертификата о прохождении обучения в сфере гражданской защиты, согласно приложению к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.07.2025 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 226 "Об установлении сертификата единого образца о прохождении подготовки или переподготовки в сфере гражданской защиты" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9507, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 31 июля 2014 года № 147 (27768).
3. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Приложение к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 20 октября 2015 года № 857
Форма сертификата о прохождении обучения в сфере гражданской защиты

Ескерту. Сертификат нысаны жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 22.07.2025 № 285 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігі
Ұйымның атауы (оқу
орнының немесе аумақтық
органның)
мемлекеттік тілде
ҚР ТЖМ
рәмізі
Символика
МЧС РК
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Наименование организации (учебного заведения или территориального органа),
на русском языке
Берілді __________________________________________________________________
Выдан
Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы
О прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Білім алушылардың санаты ______________________________________________
Категория обучаемых
Оқу кезені___________ Сертификат ________дейін жарамды
Период обучения Сертификат действителен до _______
Ұйым басшысы (оқу орнының, ҚР ТЖМ аумақтық органның)
Руководитель организации (учебного заведения, территориального органа МЧС РК)
___________________ Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мөр орны Берілген күні ________
Место печати Дата выдачи_______

Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 22.07.2025 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар
министрлігі
Ұйымның атауы (оқу
орнының немесе аумақтық
органның)
мемлекеттік тілде
ҚР ТЖМ
рәмізі
Символика
МЧС РК
Министерство по
чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Наименование организации
(учебного заведения или
территориального органа)
на русском языке
№ _____ СЕРТИФИКАТ
Берілді __________________________________________________________________
Выдан
Азаматтық қорғау саласындағы оқудан өтуі туралы
О прохождении обучения в сфере гражданской защиты
Білім алушылардың санаты ______________________________________________
Категория обучаемых
Оқу кезені___________ Сертификат ________дейін жарамды
Период обучения Сертификат действителен до _______
Ұйым басшысы (оқу орнының, ҚР ТЖМ аумақтық органның)
Руководитель организации (учебного заведения, территориального органа МЧС РК) ___________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
___________________ Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Мөр орны Берілген күні ________
Место печати Дата выдачи_______