Өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын көрсетілетін қызметтер бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 4-4/258 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 шілдеде № 11706 тіркелді.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-2-бабы 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.01.2024 № 16 бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын көрсетілетін қызметтер бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрдің
міндетін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Е. Досаев
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 26 наурыздағы
№ 4-4/258 бұйрығымен
бекітілген
Өсімдіктер карантині саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі іске асыратын көрсетілетін қызметтер бағалары

Об утверждении цен на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области карантина растений
Приказ и.о Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 4-4/258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 июля 2015 года № 11706.
В соответствии с пунктом 2 статьи 7-2 Закона Республики Казахстан "О карантине растений" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.01.2024 № 16.
1. Утвердить прилагаемые цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области карантина растений.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_________ Б. Султанов
"__" ________ 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________ Е. Досаев
"__" _________ 2015 года
Утверждены
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 26 марта 2015 года № 4-4/258
Цены на услуги, реализуемые субъектом государственной монополии в области карантина растений

Ескерту. Бағалар жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 17.04.2026 № 142 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Карантиндік объектінің түрі
Техника түрі (бүріккіш техника түрін таңдау карантиндік организмдердің даму ерекшеліктерін, залалданған алаңдарды, химиялық өңдеу жөніндегі жұмыстардың тиімді және уақтылы жүргізілуін ескере отырып жүргізіледі)
1 (бір) гектарды өңдеу бағасы
қосылған құн салығынсыз баға, теңге
1
2
3
4
1.
Бақша дақылдарының қауын шыбыны секілді карантиндік зиянкестері
Желдеткішті немесе арқаға ілінетін бүріккіштер
4649,19
2.
Оңтүстік америкалық қызанақ күйесі (ашық топырақта)
Арқаға ілінетін бүріккіштер
19649
3.
Оңтүстік америкалық қызанақ күйесі (жабық топырақта)
Арқаға ілінетін бүріккіштер
23244
4.
Жемісті дақылдардың бактериялық күйігі
Желдеткішті бүріккіштер
5781
5.
Арамшөптердің карантиндік түрлері:
жатаған (қызғылт) кекіре, жусан жапырақты ойраншөп, көп жылдық ойраншөп; арам сояулар
Штангалы, желдеткішті немесе арқаға ілінетін бүріккіштер
2219,87
2575,05

Сноска. Цены на услуги – в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 17.04.2026 № 142 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Вид карантинного объекта
Вид техники (выбор вида опрыскивающей техники производится с учетом особенностей развития карантинных организмов, площади заражения, эффективного и своевременного проведения работ по химической обработке)
Цена за обработку 1 (одного) гектара
без учета налога на добавленную стоимость, тенге
1
2
3
4
1.
Карантинные вредители бахчевых культур, такие как дынная муха
Вентиляторные или ранцевые опрыскиватели
4649,19
2.
Южноамериканская томатная моль (в открытом грунте)
Ранцевые опрыскиватели
19649
3.
Южноамериканская томатная моль (в закрытом грунте)
Ранцевые опрыскиватели
23244
4.
Бактериальный ожог плодовых культур
Вентиляторные опрыскиватели
5781
5.
Карантинные виды сорняков:
горчак ползучий (розовый); амброзия полыннолистная;
амброзия многолетняя;
повилики
Штанговые, вентиляторные или ранцевые опрыскиватели
2219,87