Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 мамырда № 11074 тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Сауда және интеграция министрінің 28.07.2025 № 227-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы Заңының 11-бабының 3) тармақшасына және 12-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтiнiштердің нысандары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандары бекітілсін.
2. Сыртқы сауда қызметін дамыту департаментіне заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми мерзімді баспа басылымында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
___________ А. Мамытбеков
2015 жылғы 17 ақпан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
__________ А. Сәрінжіпов
2015 жылғы "____" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтiк даму министрі
__________ Т. Дүйсенова
2015 жылғы "____" ________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________ Ә. Исекешев
2015 жылғы "____" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
___________ А. Мұхамедиұлы
2015 жылғы 17 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
__________ Н. Әбіқаев
2015 жылғы "____" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________ Қ. Қасымов

Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 мая 2015 года № 11074.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 28.07.2025 № 227-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 11 и подпунктом 1-1) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) формы заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) формы лицензий и (или) приложения к лицензии, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития внешнеторговой деятельности обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в официальных периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ А. Мамытбеков
17 февраля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр науки и образования
Республики Казахстан
___________ А. Саринжипов
17 марта 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения и социального
развития
Республики Казахстан
___________ Т. Дуйсенова
20 февраля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
___________ А. Исекешев
13 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
___________ А. Мухамедиулы
17 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
___________ Н. Абыкаев
10 марта 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ К. Касымов

2015 жылғы 4 наурыз
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
___________ В. Школьник
2015 жылғы "____" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына 1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Сауда және интеграция министрінің 28.07.2025 № 227-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесі

4 марта 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр энергетики
Республики Казахстан
___________ В. Школьник
"___" _______ 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 67
Примечание ИЗПИ!
В перечень предусматривается изменение приказом Министра торговли и интеграции РК от 28.07.2025 № 227-НҚ (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности по
лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень
документов, подтверждающих соответствие им

- құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдар бар радиоэлектронды құралдары және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылар болып табылатын, Еуразиялық экономикалық қауымдастық шеңберіндегі үшінші елдермен саудадағы Кеден одағына мүше мемлекеттер әкелуге және әкетуге тыйым немесе шектеулер салулар қолданатын тауарлардың Бірыңғай тізбесінің 2.19-бөліміне өнімнің сәйкестігі
Кеден одағының кедендік аумағына шифрлау (криптографиялық) құралдарды әкелу және Кеден одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы ереженің 6 және 7-тармақтарына сәйкес көрсетілген шифрлау (криптографиялық) құралдарды немесе ұлттық қауіпсіздік органдары берген өнімді әкелу ықтималдығы туралы қорытынды (рұқсат ету құжаты) немесе Кеден одағының кедендік аумағына шифрлау (криптографиялық) құралдарды әкелу және Кеден одағының кедендік аумағынан әкету тәртібі туралы ереженің 11-тармағына сәйкес көрсетілген шифрлау (криптографиялық) құралдарға немесе өнімге қатысты тіркелген нотификацияның (хабарламаның) бар екендігі туралы ақпарат
Жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерін, қолданбалы бағдарламалардың пакеттерін қоса алғанда), олардың нормативтік-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезінде
55
Техникалық құжаттаманың болуы
Арнайы техникалық құралдарына берілетін техникалық құжаттаманың көшірмесі
56
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпараттың болуы
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша уәкілетті бөлімше немесе ұлттық қауіпсіздік органдары берген қорытындының көшірмесі
57
Арнайы техникалық құралдардың үлгілерінің болуы
Арнайы техникалық құралдардың үлгілері (ұлттық қауіпсіздік органдарының талабы бойынша)

разделу 2.19 Единого перечня товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами
Заключение (разрешительный документ) о возможности ввоза указанных шифровальных (криптографических) средств или продукции, выданное органами национальной безопасности, в соответствии с пунктами 6 и 7 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза и вывоза с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств, или информация о наличии зарегистрированной нотификации (уведомления) в отношении указанных шифровальных (криптографических) средств или продукции в соответствии с пунктом 11 Положения о порядке ввоза на таможенную территорию Таможенного союза и вывоза с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств
При экспорте (импорте) специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (включая комплектующие и запасные части к ним, пакеты прикладных программ), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную)
55
Наличие технической документации
Копия технической документации на специальные технические средства
56
Наличие информации об отнесении (не отнесении) товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Копия заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного органами национальной безопасности
57
Наличие образцов специальных технических средств
Образцы специальных технических средств (по требованию органов национальной безопасности)

57-1
Арнайы техникалық құралдарды түпкілікті тұтынушының ниетін растау
Шарттың (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі не арнаулы техникалық құралдардың түпкі тұтынушысының ниетін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
Шифрлық (криптографиялық) құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерін қоса алғанда), олардың нормативтік-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезінде
58
Шифрлық (криптографиялық) құралдардың құрамында радиоэлектронды құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың болмауы
Шифрлау (криптографиялық) құралдардың құрамында радиоэлектронды құралдардың және (немесе) жоғары жиілікті құрылғылардың жоқ екені туралы өтініш берушінің хабарламасы немесе заңнамада көзделген өзге құжат
59
Тауарды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу (жатқызбау) туралы ақпараттың болуы
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша ұлттық қауіпсіздік органдары берген қорытындының көшірмесі
60
Техникалық құжаттаманың болуы
Шифрлық құралға арналған техникалық құжаттаманың көшірмесі (бастапқы кодтарын ұсынуы міндетті талап болып табылмайды, өтініш берушінің бастапқы кодтарын ұсынуға бас тартуы өзінен өзі өтініштен бас тартуға негіздемесі болып табылмайды)
61
Шифровалды құралдардың үлгідердің болуы
Шифровалды құралдардың үлгідері (ғылыми-техникалық сараптама үшін ұлттық қауіпсіздік органдарының талабымен)
Мәдени құндылықтардың, ұлттық мұрағат қорларының құжаттары мен мұрағат құжаттарының түпнұсқаларының экспорты кезінде
62
Әкетілетін тауарлар тізбесінің болуы
Әкетіленетін тауарлардың тізімі (тізімдемесі)
Екі данада
63
Тауарларды сәйкестендіру
Әрбір әкетілетін мәдени құндылықтардың неғұрлым тән кескіндегі өлшемі 10х15 см екі фотосуретін немесе әкетілетін мұрағат құжатының екі көшірмесі, ал қажет болған жағдайда – мәдени құндылықтың (мұрағат құжатының) өзін
64
Құқық иеленудің заңдылығы
Тауарға меншік құқығын растайтын құжат
65
Мәдени құндылығы бар, бірақ антикварлық қаруға жатқызылмаған қаруды әкетуге берілетін қорытындының (рұқсаттама құжаттың) болуы
Мәдени құндылығы бар, бірақ антикварлық қаруға жатқызылмаған қару әкетілген жағдайда – қару айналымы саласында бақылауды жүзеге асыратын орган беретін қорытынды (рұқсаттама құжаты)
Мәдени құндылығы бар, бірақ антикварлық қаруға жатқызылмаған қаруды әкетілген жағдайда
Адамның органдары (органдарының бөліктері) және (немесе) тіндерін, қаны және оның компоненттерін экспорттау (импорттау) кезінде
66
Адамның органдарын (органдарының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қаны және оның компоненттерін әкелуге немесе әкетуге берілген қорытындының, рұқсаттың болуы
Адамның органдарын және (немесе) тіндерін, қаны және оның компоненттерін әкелу немесе әкету ықтималдығы туралы шешім қабылдауға уәкілетті үшінші елдердің мемлекеттік органдарының рұқсаттары
Тақырыбы алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67
Алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68
Алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69
Алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70
Алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71
Алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 31.03.2021 № 243-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспорты кезінде
72
Құқық иеленудің заңдылығы
Жер қойнауы жөніндегі ақпаратты алудың заңдылығын куәландыратын құжаттар көшірмесі
Экспортына және (немес) импортына айрықша құқық берілген тауарлардың экспорты және импорты кезінде
73
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссиясының Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
74
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
75
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Егер қызметтің мұндай түрі тауарға қатысты Еуразиялық Экономикалық Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәлімет
76
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі заңдылығын растау
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісінің заңдылығын куәландыратын құжаттардың көшірмелері
Көмірдің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
77
Тауардың қазақстандық шығу тегін растау
"СТ-KZ" нысанындағы тауардың шығу тегі туралы куәлік
Тыңайтқыштардың, мойынтіректердің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда

57-1
Подтверждение намерения конечного потребителя специальных технических средств
Копия договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему либо копия иного документа, подтверждающего намерения конечного потребителя специальных технических средств.
При экспорте (импорте) шифровальных (криптографических) средств (включая комплектующие и запасные части к ним), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную)
58
Отсутствие в составе ввозимых шифровальных (криптографических) средств радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
Уведомление заявителя либо иной документ, предусмотренный законодательством, об отсутствии в составе ввозимых шифровальных (криптографических) средств радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств
59
Наличие информации об отнесении (не отнесении) товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Копия заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товара к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного органами национальной безопасности
60
Наличие технической документации
Копия технической документации на шифровальное средство (предоставление исходных кодов не является обязательным требованием, отказ заявителя в предоставлении исходных кодов сам по себе не является основанием в отказе по заявлению)
61
Наличие образцов шифровальных средств
Образцы шифровального средства (по требованию органов национальной безопасности для проведения научно-технической экспертизы)
При экспорте культурных ценностей, документов национальных архивных фондов и оригиналов архивных документов
62
Наличие перечня вывозимых товаров
Список (опись) вывозимых товаров
в двух экземплярах
63
Идентификация товаров
Две фотографии размером 10х15 см наиболее характерной проекции каждой вывозимой культурной ценности или две копии вывозимого архивного документа, а при необходимости - саму культурную ценность (архивный документ)
64
Законность правообладания
Документ, подтверждающий право собственности на товар
65
Наличие заключения (разрешительного документа) на вывоз оружия, имеющего культурную ценность, но не отнесенного к антикварному оружию
В случае вывоза оружия, имеющего культурную ценность, но не отнесенного к антикварному оружию – заключение (разрешительный документ), выданное органом, осуществляющим контроль в сфере оборота оружия
В случае вывоза оружия, имеющего культурную ценность, но не отнесенного к антикварному оружию
При экспорте (импорте) органов (частей органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов)
66
Наличие разрешения на ввоз или вывоз органов, (частей органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов
Разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов (частей органов и (или) тканей человека, крови и ее компонентов
Сноска. Заголовок исключен приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
67
Исключена приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
68
Исключена приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
69
Исключена приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
70
Исключена приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
71
Исключена приказом Министра торговли и интеграции РК от 31.03.2021 № 243-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
При экспорте информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
72
Законность правообладания
Копии документов, удостоверяющие законность получения информации о недрах
При экспорте и (или) импорте товаров, на экспорт и (или) импорт которых предоставлено исключительное право
73
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
74
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
75
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза
76
Подтверждение законности добычи или вылова или выращивания или производства товара
Копии документов, удостоверяющих законность добычи или вылова или выращивания или производства товара
В случае экспорта отдельных видов углей
77
Подтверждение казахстанского происхождения товара
Сертификат о происхождении товара формы "СТ-KZ"
В случае экспорта отдельных видов удобрений, подшипников

77-1
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларға жатпайтынын растау
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды
Мойынтіректердің жекелеген түрлері экспортталған жағдайда
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген тауарларды экспорттау кезінде
78
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші немесе өтініштің электрондық көшірмесі
79
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының), қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
80
Тиісті қызмет түрін жүзеге асыруға арналған рұқсат
Егер қызметтің мұндай түрі тауарға қатысты Еуразиялық Экономикалық Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі немесе лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға лицензияның болуы туралы мәлімет
81
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісі заңдылығын немесе сатып алу растау
Тауарды өндіру немесе аулау немесе өсіру немесе өндірісінің немесе сатып алудың заңдылығын куәландыратын құжаттар көшірмелері
81-1
Өтініш берушінің экспортты жүзеге асыруға ниетін растау
Эпизоотологиялық тексеру актісі
Ауыл шаруашылығы жануарларын экспорттау кезінде
Отандық өнеркәсіптік шикізат әкетілген жағдайда
82
Лицензияны алу ниеттерін растау
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің тиісті шешімімен бекітілген тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия беру туралы өтінішті ресімдеу және мұндай лицензияны ресімдеу туралы нұсқаулыққа сәйкес толтырылған және ресімделген лицензия беру туралы өтініші
83
Тараптардың сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру ниеттерін растау
Сыртқы сауда шартының (келісімшартының) көшірмесі, қосымшаның және (немесе) оған толықтырудың, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда Тараптардың ниеттерін растайтын өзге де құжаттың көшірмесі
84
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету бойынша міндеттемелерді орындағанын растау
Отандық шикізат тауарын өндірушілер, өңдеуші өнеркәсіп кәсіпорындары мен өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган арасында жасалған Өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарын отандық шикізатпен қамтамасыз ету жөніндегі келісім көшірмесі
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 60 бабына сәйкес отандық шикізат әкетілген жағдайда
* ұсынылған құжаттар көшірмелерінің әрбір парағы өтініш берушінің қолымен және мөрімен куәландырылуы қажет немесе құжаттар көшірмесі тігілген және өтініш берушінің қолы мен мөрімен куәландырылған болу қажет;
құжаттарды "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы арқылы немесе "Е-лицензиялау" веб-порталы арқылы www.elicense.kz ұсынылған кезде құжаттар қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесі ретінде ұсынылады;
лицензиарда құжаттарда қамтылған ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алуға мүмкіндік болған жағдайда, құжаттарды ұсыну талап етілмейді;
** Еуразиялық экономикалық қауымдастық шеңберінде үшінші елдермен саудадағы Кеден одағына мүше мемлекеттер әкелуге және әкетуге тыйым немесе шектеулер салулар қолданатын тауарлардың Бірыңғай тізбесіне енгізілетін;
*** біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны толтырылады;
**** мұндай құжатқа өзгеріс пен толықтыру енгізілген жағдайларды қоспағанда, егер мұндай құжаттың көшірмесі бұрын ұсынылған жағдайда, жер қойнауын пайдалану құқығына арналған келісімшартты ұсыну талап етілмейді.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына лицензия алуға арналған ӨТІНІШ

77-1
Подтверждение неотнесения к специфическим товарам
Заключение об идентификации специфических товаров
В случае экспорта отдельных видов подшипников
При экспорте товаров, в отношений которых установлены количественные ограничений (квоты)
78
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
79
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
80
Разрешение на осуществление соответствующего вида деятельности
Копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности, если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Евразийского экономического союза
81
Подтверждение законности добычи или вылова или выращивания или производства или приобретения товара
Копии документов, удостоверяющих законность добычи или вылова или выращивания или производства или приобретения товара
81-1
Подтверждение намерения заявителя на осуществление экспорта
Акт эпизоотологического обследования
При экспорте сельскохозяйственных животных
При вывозе отечественных промышленных сырьевых товаров
82
Подтверждение намерения получения лицензии
Заявление о выдаче лицензии, заполненное и оформленное в соответствии с инструкцией об оформлении заявления на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров и об оформлении такой лицензии, утвержденной соответствующим решением Совета Евразийской экономической комиссии, или электронная копия заявления
83
Подтверждение намерения сторон на осуществление внешнеторговой деятельности
Копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему, а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон
84
Подтверждение исполнения обязательств по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности в соответствии с
Законом Республики Казахстан "О промышленной политике"
Копия Соглашения по обеспечению отечественным сырьем предприятий обрабатывающей промышленности, заключенный между производителями отечественного сырьевого товара, предприятиями обрабатывающей промышленности и уполномоченным органом в области государственного стимулирования промышленности
в случае вывоза отечественных сырьевых товаров, в соответствии со статьей 60 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике"
* каждый лист представленных копий документов должен быть заверен подписью и печатью заявителя либо копии документов должны быть прошиты и заверены подписью и печатью заявителя;
при подаче документов через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование" www.elicense.kz документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя;
при наличии у лицензиара возможности получения информации, содержащейся в документах, из соответствующих государственных информационных систем, представление документов не требуется;
** включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами;
*** заполняется форма сведений о соответствии квалификационным требованиям;
**** не требуется представление контракта на права недропользования, в случае если копия такого документа была представлена ранее, за исключением случаев, когда в такой документ были внесены изменения и дополнения.
Приложение 2 к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 67
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу лицензии на экспорт отдельных видов товаров

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің 23.12.2024 № 414-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
-дан бастап
дейін|
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы №
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына лицензия алуға арналған ӨТІНІШ
1. Өтініш
2. Қолданылу кезеңі
-дан бастап
дейін|
3. Лицензияның типі
|ИМПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы №
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына немесе импортына лицензия алуға арналған өтінішке ҚОСЫМША
жылғы № өтінішке қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
Саны
өлшем бірлігі
Құны
Барлығы парақ Парақ №
Өтініш берушінің уәкілетті тұлғасы
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 67 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына ЛИЦЕНЗИЯ
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің 23.12.2024 № 414-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Уәкілетті орган
1. Лицензия №
2. Қолданылу кезеңі
-дан бастап
дейін|
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісім-шарт
жылғы №
5. Өтініш беруші|
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны|
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі|
15. ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Уәкілетті тұлға
нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына ЛИЦЕНЗИЯ
Уәкілетті орган

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 23.12.2024 № 414-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Заявление №
2. Период действия с по
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
на выдачу лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
| ИМПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель|
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС и его описание|
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
форма
ПРИЛОЖЕНИЕ к заявлению на выдачу лицензии на экспорт или импорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
Уполномоченное лицо заявителя
Приложение 3 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 67
Форма
ЛИЦЕНЗИЯ
на экспорт отдельных видов товаров
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 23.12.2024 № 414-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Уполномоченный орган
1. Лицензия №
2. Период действия
с по |
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения|
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта|
10. Стоимость
11. Статистическая
стоимость
12. Страна происхождения|
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ТН ВЭД ЕАЭС и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
форма
ЛИЦЕНЗИЯ
на импорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган