Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің мемлекеттік мекемелері - обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған автомобиль және механикалық көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 5 наурыздағы № 187 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10684 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 29 мамырдағы № 48 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 29.05.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің мемлекеттік мекемелері - обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған автомобиль және механикалық көлік құралдарының заттай нормалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (Ә.Б. Мәтішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі Т.М. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

Об утверждении натуральных норм автомобильных и механических транспортных средств для обслуживания государственных учреждений - противочумных станций Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 марта 2015 года № 187. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10684. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 мая 2025 года № 48.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.05.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы автомобильных и механических транспортных средств для обслуживания государственных учреждений - противочумных станций Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (Матишев А.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра национальной экономики Республики Казахстан Жаксылыкова Т.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов

2015 жылғы 10 наурыз
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 5 наурыздағы
№ 187 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің мемлекеттік мекемелері — обаға қарсы күрес станцияларына қызмет көрсетуге арналған автомобиль және механикалық көлік құралдарының заттай нормалары
Көлік құралының типі
Функционалдық мақсаты
Жұмыс істеп жатқан бір құрылымға көлік құралының шекті саны
Станцияның/ бөлімшенің стационарлық зертханасы
Эпидемияға қарсы жасақ
Бір станцияға
1
2
3
4
5
1. Санитариялық жеңіл көлік (оның ішінде жоғары өтімді)
Обаға, тырысқаққа және басқа да аса қауіпті инфекцияларға күдіктену кезіндегі шұғыл сапарлар және жұқпалы материалды жеткізу үшін
2
1
X

10 марта 2015 г.
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 марта 2015 года № 187
Натуральные нормы
автомобильных и механических транспортных средств для
обслуживания государственных учреждений - противочумных станций
Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Тип
транспортного
средства
Функциональное
назначение
Предельное количество транспортного средства на одно действующее формирование
Стационарная лаборатория станции/
отделения
Противоэпидемический отряд
На одну станцию
1
2
3
4
5
1. Санитарный легковой (в том числе, повышенной проходимости)
Для экстренных выездов при подозрении на чуму, холеру и другие особо опасные инфекции и доставки заразного материала
2
1
X

2. Жүк көлігі (оның ішінде жоғары өтімді)
Обаға, тырысқаққа және басқа да аса қауіпті инфекцияларға қарсы тексеру және шұғыл профилактикалық іс-шаралар жүргізу үшін
2
1
X
3. Жолсыз жермен жүретін көлік базасындағы автобакзертхана
Шалғай және жету қиын аудандарды тексеру үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
4. Су тасығыш
Далалық жұмыстар кезінде жылжымалы құрылымдарға су жеткізу үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
5. Өзі аударғыш
Қатты жанар майды, қатты тұрмыстық қалдықтарды тасымалдау үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
6. Жанар-жағар май тасығыш, оның ішінде жолсыз жермен жүретін көлік базасында
Далалық жұмыстар кезінде жанар-жағар материалдарын жылжымалы құрылымдарға жеткізу үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес
7. Шағын автобус
Дала жұмыстарына топтарды тасымалдау үшін
2-5 жылжымалы құрылымға бір бірлік
2-ден артық емес

2. Грузовой (в том числе, повышенной проходимости)
Для проведения обследовательских и экстренных профилактических мероприятий против чумы, холеры и других особо опасных инфекций
2
1
X
3. Автобаклаборатория на базе внедорожника
Для обследования удаленных и труднодоступных районов
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
4. Водовоз
Для доставки воды подвижным формированиям в период полевой работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
5. Самосвал
Для перевозки твердого топлива, твердых бытовых отходов
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
6. Бензовоз, в том числе на базе внедорожника
Для доставки горюче-смазочных материалов подвижным формированиям в период полевой работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2
7. Микроавтобус
Для перевозки групп на полевые работы
Одна единица на 2-5 подвижных формирований
Не более 2