Шығыс Қазақстан облысы аумағында карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағын белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 28 шілдедегі № 202 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 тамызда № 3437 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 9-1-бабының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясының 2014 жылғы 23 қаңтардағы № 03/76, 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 03/91 ұсынымдары негізінде, карантин нысандары – жатаған (қызғылт) укекіренің (аcroptilon repens (D.C.), арамсояудың (сuscuta sp. Sp), алтын түсті картоп жұмырқұртының (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St) анықталған таралу ошақтарын оқшаулау және жою мақсатында Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының аумағында жатаған у кекіремен (аcroptilon repens DC.), арам сояулармен (cuscuta spp.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимін енгізе отырып, карантин аймағы белгіленсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.12.2022 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіп кешеніндегі мемлекеттік инспекция комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық аумақтық инспекциясына (А.Ш. Жакупбаев) заңнамада белгіленген құзыреті шеңберінде осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдау ұсынылсын.
3. Алтай, Самар, Үлкен Нарын, Глубокое, Зайсан, Күршім, Тарбағатай, Ұлан, Шемонаиха аудандарының, Өскемен қаласының әкімдері, Шығыс Қазақстан облысы ауыл шаруашылығы басқармасы осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 15.04.2025 № 88 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің міндетін атқарушы Е. Көшербаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Агроөнеркәсіп кешеніндегі
мемлекеттік инспекция комитетінің
Шығыс Қазақстан облыстық
аумақтық инспекциясының басшысы

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 28 июля 2014 года № 202. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 4 августа 2014 года № 3437
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 11 февраля 1999 года "О карантине растений", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании представлений Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2014 года № 03/76, от 24 января 2014 года № 03/91, в целях локализации и ликвидации выявленных очагов распространения карантинных объектов – горчака ползучего (розового) (аcroptilon repens (D.C.), повилики (сuscuta sp. Sp), золотистой картофельной нематоды (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.), Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей горчаком ползучим (acroptilon repens DC.), повиликой (cuscuta spp.) согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 01.12.2022 № 296 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Рекомендовать Восточно-Казахстанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Жакупбаев А.Ш.) в пределах компетенции, установленной законодательством, принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Акимам районов Алтай, Самар, Үлкен Нарын, Глубоковского, Зайсанского, Курчумского, Тарбагатайского, Уланского, Шемонаихинского районов, города Усть-Каменогорск, управлению сельского хозяйства Восточно-Казахстанской области принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 15.04.2025 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима области Е. Кошербаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
Восточно-Казахстанской
областной территориальной инспекции
Комитета государственной инспекции
в агропромышленном комплексе
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан

160
28
Октябрь ауылдық округі
Октябрь ауылынан 500 метр қашықтықтағы босалқы жерлер
85
29
Шемонаиха қаласы
елді мекен жерлері, автомобильге жанармай құю станциясы, полиция бекетінен 200 метрдегі жол-пайдалану учаскесі, Шемонаиха-Октябрь жолының бойында, 1 километр
0,02
30
Елді мекеннің жерлері, Шемонаиха-Волчан жолының бойында
0,1
Аудан бойынша барлығы
845,12
Облыс бойынша барлығы
5716,12
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы 28 шілдедегі
№ 202 қаулысына
2-қосымша
Шығыс Қазақстан облысы аумағында арам сояумен (cuscuta spp.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 30.12.2024 № 336 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
№
Аудандардың, ауылдық округтердің және қалалардың атауы
Жер учаскесінің тиесілігі
Зақымданған алаң, гектар
Глубокое ауданы
1
Бобровка ауылдық округі
Өскемен-Бобровка-Нұртау автомобиль жолының бойында, 2-ден 12 километрге дейін
2
2
Ертіс ауылдық округі
Өскемен-Шемонаиха автомобиль жолы, 0-ден 7 километрге дейін, 8-ден 14 километрге дейін, 17-ден 31 километрге дейін, 33-тен 36 километрге дейін, 38-ден 50 километрге дейін
2,5
3
Секисовка ауылдық округі
Секисовка-Шемонаиха жолының бойында, 2-ден 11 километрге дейін
1,5
Өскемен-Риддер автомобиль жолы, 22-ден 25 километрге дейін, 26-дан 35 километрге дейін, 47-ден 57 километрге дейін, 58-ден 99 километрге дейін
17,2
4
Тарханка ауылдық округі
Өскемен-Таулы Ульбинка-Феклистовка жолының бойында, 16-дан 44 километрге дейін
9,5
Өскемен-Винное-Тарханка жолының бойында, 0-ден 5 километрге дейін, 9-дан 13 километрге дейін
3
5
Ушанов ауылдық округі
"Қазақавтожол" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Шығыс Қазақстан облыстық филиалы, жол-пайдалану учаскесі – 30, Өскемен-Алтай автомобиль жолы, 0-ден 20 километрге дейін
5
6
Глубокое кенті
Глубокое кенті елді мекенінің жерлері, Пирогов көшесі аудандық ауруханадан қиылысқа дейін, Попович көшесі 16, 18, 20-32, 48, Пирогов көшесі 6, 14, 16, 17, 18, 20, 30/1, Ы. Алтынсарин орта мектебі, Байбатчин трассасы Глубокое кентінен шығу жолы, 4 шағын ауданның трассасы бойында, Берестов көшесі, Пирогов көшесі 10/1, 11Б, Глубокое кенті Өскемен-Шемонаиха трассасына дейінгі жол 0-1 километр, 1-2 километр, 2-3 километр, 3-4 километр, Вокзальная көшесі, теміржол көпірінің аркасы, Вокзальная көшесіндегі автомобиль көпірі, Вокзальная және Попович көшелерінің қиылысы
7,2
4 шағын ауданы жолының бойында
0,2
Аудан бойынша барлығы
48,1
Зайсан ауданы
7
Зайсан қаласы
Зайсан қаласының әкімдігі, Жеменей көлінің су бұру каналдарының бойында
3
8
Кеңсай ауылдық округі

160
28
Октябрьский сельский округ
земли запаса от села Октябрьское на расстоянии 500 метров
85
29
город Шемонаиха
земли населенного пункта, автомобильная заправочная станция, дорожно-эксплуатационный участок от поста полиции 200 метров, вдоль дороги Шемонаиха – Октябрьское, 1 километр
0,02
30
Земли населенного пункта, вдоль дороги Шемонаиха – Волчанка
0,1
Всего по району
845,12
Всего по области
5716,12
Приложение 2 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 28 июля 2014 года № 202
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в объемах зараженных площадей повиликой (cuscuta spp.)
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Восточно-Казахстанского областного акимата от 30.12.2024 № 336 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
№
Наименование районов, сельских округов и городов
Принадлежность земельного участка
Зараженная площадь, гектар
Глубоковский район
1
Бобровский сельский округ
вдоль автомобильной дороги Усть-Каменогорск – Бобровка – Нуртау, с 2 по 12 километр
2
2
Иртышский сельский округ
автомобильная дорога Усть-Каменогорск – Шемонаиха, с 0 по 7 километр, с 8 по 14 километр, с 17 по 31 километр, с 33 по 36 километр, с 38 по 50 километр
2,5
3
Секисовский сельский округ
вдоль дороги Секисовка – Шемонаиха, с 2 по 11 километр
1,5
автомобильная дорога Усть-Каменогорск – Риддер, с 22 по 25 километр, с 26 по 35 километр, с 47 по 57 километр, с 58 по 99 километр
17,2
4
Тарханский сельский округ
вдоль дороги Усть-Каменогорск – Горная Ульбинка – Феклистовка, с 16 по 44 километр
9,5
вдоль дороги Усть-Каменогорск – Винное – Тарханка, с 0 по 5 километр, с 9 по 13 километр
3
5
Ушановский сельский округ
Восточно-Казахстанский областной филиал товарищества с ограниченной ответственностью "Казахавтодор", дорожно-эксплуатационный участок – 30, автомобильная дорога Усть-Каменогорск – Алтай, с 0 по 20 километр
5
6
поселок Глубокое
земли населенного пункта поселка Глубокое, улица Пирогова от районный больницы до перекрестка, улица Поповича 16,18,20-32,48, улица Пирогова 6,14,16,17,18,20,30/1, средняя школа Ы.Алтынсарина, Трасса Байбатчина выезд с поселка Глубокое, вдоль трассы 4 микрорайона, улица Берестова, улица Пирогова 10/1,11Б, поселок Глубокое дорога до трассы Усть-Каменогорск-Шемонаиха 0–1 километр, 1-2 километр, 2-3 километр, 3-4 километр, улица Вокзальная, арка железнодорожного моста, автомобильный мост на улице Вокзальная , перекресток улиц Вокзальная и Поповича
7,2
вдоль трассы 4 микрорайона
0,2
Всего по району
48,1
Зайсанский район
7
город Зайсан
Акимат города Зайсан, вдоль водоотводных каналов озера Жеменей
3
8
Кенсайский сельский округ

"Радуга" бау-бақша қоғамы, № 1, 2, 3, 4, 12 учаскелері
0,3
Өскемен қаласы әкімдігінің "ТАЗА ӨСКЕМЕН" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны, Жібек жолы көшесі, Гелиос автокөлік жанармай құю станциясының ауданы, Абай даңғылы, Sinooil автомобиль жанармай құю станциясының ауданы, Үлбі металлургия зауытының ауданы және Тойота Шығыс Орталығы ауданы, Қазақстан көшесі, 153/3-159/3
2
Қала бойынша барлығы
3,3
Облыс бойынша барлығы

садоводческое общество "Радуга", участки № 1, 2, 3, 4, 12
0,3
коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "ТАЗА ОСКЕМЕН" акимата города Усть-Каменогорска, улица Жибек жолы, район автомобильной заправочной станции Гелиос, проспект Абая, район автомобильной заправочной станции Sinooil, район Ульбинского металлургического завода и район Тойота Центр Шыгыс, улица Казахстан, 153/3 – 159/3
2
Всего по городу
3,3
Всего по области

101,357
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы " 28 " шілдедегі
№ 202 қаулысына
3 қосымша
Шығыс Қазақстан облысы аумағында алтын түсті картоп жұмырқұртымен (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.) зақымданған алқаптар көлемінде карантин режимі енгізілген карантин аймағы
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 01.12.2022 № 296 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).

101,357
Приложение 3 к постановлению
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 28 " июля 2014 года № 202
Карантинная зона с введением карантинного режима на территории Восточно-Казахстанской области в обьемах зараженных площадей золотистой картофельной нематодой (globodera rostochiensis (Woll.) M. et. St.)
Сноска. Приложение 3 исключено постановлением Восточно - Казахстанского областного акимата от 01.12.2022 № 296 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).