Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 564, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 86, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 290, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 11 қыркүйектегі № 394, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 қыркүйектегі № 4 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 қыркүйекте № 9741 тіркелді.
Ескерту. Бірлескен бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 10.12.2025 № 1012, ҚР Бас Прокурорының 09.01.2026 № 6, ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 25.12.2025 № 24 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.12.2025 № 135 нс (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
2014 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық процестік кодексі 146-бабының 5-бөлігіне сәйкес, үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану тетіктерін егжей-тегжейлі реттеу мақсатында БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қоса беріліп отырған Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын орындау қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 10.12.2025 № 1012, ҚР Бас Прокурорының 09.01.2026 № 6, ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 25.12.2025 № 24 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.12.2025 № 135 нс (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. "Бұлтартпау шарасы ретінде кепіл және үйде қамап ұстау туралы Нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 18 қазандағы № 56, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2005 жылғы 22 қазандағы № 187, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2005 жылғы 6 қазандағы № 590 және Қазақстан Республикасының Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) Төрағасының 2005 жылғы 7 қазандағы № 214 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3947 тіркелген, 2005 жылғы 22 желтоқсандағы № 175 (799) "Заң газеті" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
________________ А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
________________ Н. Әбіқаев
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
________________ Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
________________ Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігінің Төрағасы
________________ Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының

Об утверждении Правил исполнения меры пресечения в виде домашнего ареста
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 564, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 сентября 2014 года № 86, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 290, Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2014 года № 394 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 сентября 2014 года № 4. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 сентября 2014 года № 9741
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3
В соответствии с частью 5 статьи 146 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года, в целях детальной регламентации механизма исполнения меры пресечения в виде домашнего ареста, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исполнения меры пресечения в виде домашнего ареста.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 октября 2005 года № 56, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 октября 2005 года № 187, и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 6 октября 2005 года № 590 и Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) от 7 октября 2005 года № 214 «Об утверждении Инструкций о применении залога и домашнего ареста в качестве меры пресечения» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3947, опубликованный в газете «Юридическая газета» от 22 декабря 2005 года № 239 (973)).
3. Настоящий Приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
__________ А. Даулбаев
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
_____________ Н. Абыкаев
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
_____________ К. Касымов
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы и противодействию коррупции
________________ К. Кожамжаров
Утверждены
совместным приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан

15. Үйқамақта отырған күдікті, айыпталушы, сотталушы туралы ақпарат үйқамақта отырған адамды қадағалау бойынша бақылау-қадағалау ісіне жинақталады.
16. Бақылау-қадағалау ісіне: тергеу судьясы (сот) қаулысының данасы; анықтаушының, тергеушінің не егер бұлтартпау шарасы сот ісін жүргізу уақытында қолданылса, соттың хабарламасы туралы, адамның есепке алынғаны туралы хаттың көшірмесі; күдіктіге (айыпталушыға, сотталушыға) тергеу судьясының, соттың бұлтартпау шарасын қолдану жөніндегі қаулысын немесе оның көшірмесін жария ету хаттамасының көшірмесі; үйқамақта отырған күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға сауалнама парағы (2-қосымша); үйқамақ отырған күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тәртібін қадағалауды жүзеге асыру туралы мәліметтер, күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тәртібіне тексеру жүргізудің нәтижелері туралы баянаттар; прокурордың, анықтаушының, тергеушінің не егер бұлтартпау шарасы сот ісін жүргізу уақытында қолданылса, соттың хабарлары туралы, күдіктінің, айыпталушының, сотталушының жүктелген міндеттерді бұзғаны туралы хаттардың көшірмелері; қадағалау іс-шараларына қатысты басқа да құжаттар және осы мәселе бойынша хат алмасу тігіледі.
17. Бақылау-қадағалау ісі қызметтік бөлмеде қызметкердің атына бекітілген қоймада (сейфте, металл шкафта) сақталады, ол берік жабылуға және мөрленуге тиіс. Тергеу судьясы, сот қаулысының қолданылуы тоқтатылғаннан кейін күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тәртібін тікелей қадағалауды жүзеге асыратын қызметкер бақылау-қадағалау ісін құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімшесіне белгіленген тәртіпте сақтау үшін тапсырады.
18. Күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тәртібін тікелей қадағалауды жүзеге асыру тапсырылған құрылымдық бөлімше қызметкері:
1) күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын есепке алу журналына дереу есепке алады.
Осыған ұқсас мәліметтер олар болған жағдайда ықпалдастырылған ақпараттық-іздестіру жүйесіне де енгізіледі;
2) күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға таңдалған бұлтартпау шарасының, тергеу судьясының (соттың) қаулысында көрсетілген шектеулер мен міндеттердің мәнін түсіндіреді. Күдіктіге (айыпталушыға, сотталушыға) бұлтартпау шарасын таңдау туралы тергеу судьясының (соттың) қаулысын хабарлау және оның көшірмесін тапсыру туралы хаттама жасайды. Хаттама тергеушіге, анықтаушыға, прокурорға немесе егер бұлтартпау шарасы сот ісін жүргізу кезінде қолданылса, сотқа жолданады, хаттаманың көшірмесі бақылау-қадағалау ісіне тігіледі.
Күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны кезекші бөлімге және оның мінез-құлқына тікелей қадағалауды жүзеге асырылатын құрылымдық бөлімшенің қызметкеріне мыналар:
қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатымен не шұғыл жағдайлар немесе төтенше жағдайларға байланысты тұрғынжайды толық немесе белгілі бір уақытта қалдыру ниеті туралы;
бірге тұратын отбасы мүшелері мен қорғаушысымен байланыстарды және ҚПК-нің 146-бабының үшінші бөлігінде көзделген өзге де жағдайларды қоспағанда, қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатымен сот тыйым салған белгілі бір адамдармен араласу және кімді болса да үйінде қабылдау туралы;
ҚПК 146-бабының екінші бөлігінің 5) тармағында және үшінші бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатымен телефон арқылы сөйлесу және хат-хабар жөнелту туралы;
байланыс құралдарын пайдаланудың әрбір жағдайы жөнінде хабарлау қажеттілігі туралы жазбаша түрде ескертеді.
Жүктелген шектеулер орындалмаған жағдайда прокурор, тергеуші (анықтаушы) ҚПК-нің 153-бабына сәйкес прокурормен келісім бойынша бұлтартпау шарасын күзетпен қамауда ұстауға өзгерту немесе қосымша міндеттер жүктеу туралы өтінішпен тергеу судьясына (сотқа) жүгінуге құқылы екендігін түсіндіреді;

15. Информация о подозреваемом, обвиняемом, подсудимом, находящемся под домашним арестом, накапливается в контрольно-надзорном деле по надзору за лицом, находящимся под домашним арестом.
16. К контрольно-надзорному делу приобщаются: экземпляр постановления следственного судьи (суда); копия письма об уведомлении дознавателя, следователя либо суда, если мера пресечения применена во время судебного производства, о постановке лица на учет; копия протокола объявления подозреваемому (обвиняемому, подсудимому) постановления следственного судьи, суда по применению меры пресечения и вручения его копии; анкетный лист на подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, находящегося под домашним арестом (приложение 2); сведения об осуществлении надзора за поведением подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, находящегося под домашним арестом, рапорты о результатах проведения проверок поведения подозреваемого, обвиняемого, подсудимого; копии писем о сообщении прокурора, дознавателя, следователя либо суда, если мера пресечения применена во время судебного производства, о нарушении подозреваемым, обвиняемым, подсудимым возложенных обязанностей; другие документы, касающиеся надзорных мероприятий и переписка по этому вопросу.
17. Контрольно-надзорное дело хранится в служебном помещении в закрепленном за работником хранилище (сейфе, металлическом шкафу), которое надежно закрывается и опечатывается. После прекращения действия постановления следственного судьи, суда работник, осуществлявший непосредственный надзор за поведением подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, сдает контрольно-надзорное дело в подразделение документального обеспечения для хранения в установленном порядке.
18. Сотрудник структурного подразделения, которому поручено осуществлять непосредственный надзор за поведением подозреваемого, обвиняемого, подсудимого:
1) немедленно ставит на учет подозреваемого, обвиняемого, подсудимого в Журнале учета меры пресечения в виде домашнего ареста.
Аналогичные сведения вносятся в интегрированные информационно-поисковые системы при их наличии;
2) разъясняет подозреваемому, обвиняемому, подсудимому сущность избранной меры пресечения, ограничений и обязанностей, указанных в постановлении следственного судьи (суда). Составляет протокол о разъяснении подозреваемому (обвиняемому, подсудимому) постановления следственного судьи (суда) об избрании меры пресечения и вручения его копии. Протокол направляется следователю, дознавателю, прокурору или суду, если мера пресечения применена во время судебного производства, копия протокола приобщается к контрольно-надзорному делу.
Письменно предупреждает подозреваемого, обвиняемого, подсудимого о необходимости сообщать в дежурную часть и сотруднику структурного подразделения, которым осуществляется непосредственный надзор за его поведением, о намерениях оставить жилье в запрещенное время, в частности при получении вызова от следователя, дознавателя, прокурора, судебного вызова; отлучение с разрешения следователя, дознавателя, прокурора или суда; болезни, возникновения стихийных бедствий.
Разъясняет, что в случае невыполнения возложенных ограничений прокурор, следователь (дознаватель) по согласованию с прокурором в соответствии со статьей 153 УПК имеет право обратиться к следственному судье (суд) с ходатайством об изменении меры пресечения на содержание под стражей или возложение дополнительных обязанностей;

3) күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны фотосуретке түсіруді жүзеге асырады, сауалнама парағын жасайды. Бір тәулік ішінде бақылау-қадағалау ісін ресімдейді;
4) үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасы қолданылған күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны есепке алу туралы бір тәулік ішінде тергеушіге, анықтаушыға, прокурорға немесе егер бұлтартпау шарасы сот ісін жүргізу уақытында қолданылса, сотқа жазбаша хабарлайды. Хабарламаның көшірмесі бақылау-қадағалау ісіне тігіледі.
Тергеушіге, анықтаушыға, прокурорға немесе сотқа хабарламада мынадай жағдайларда:
адам шақыртылғанда немесе елді мекеннен оның кетуіне рұқсат етілгенде - алдын ала, бірақ үйқамақта болуы орындалатын жерден кететін күнге дейінгі бір тәуліктен кешіктірмей;
бұлтартпау шарасы өзгертілгенде, ақтау үкімі шығарылғанда немесе қылмыстық іс тоқтатылғанда - дереу, бірақ қабылданған шешім туралы ақпаратты алғаннан кейін 24 сағаттан кешіктірілмей жазбаша хабарлау (факс арқылы, электронды почта арналары арқылы) қажеттілігі туралы белгі қояды;
5) тергеу судьясы (сот) қаулысында көрсетілген тұрғылықты жерінде күдіктінің, айыпталушының, сотталушының болмауына және бір тәулік ішінде оның орналасқан жерінің анықталмауына байланысты оны дереу есепке алу мүмкін болмаған жағдайда ол туралы тергеушіге, анықтаушыға, прокурорға не егер бұлтартпау шарасы сот ісін жүргізу уақытында қолданылса, сотқа хабарлайды;
6) тергеу судьясы, сот қаулысымен күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға электронды бақылау құралын өзімен бірге алып жүру міндеттемесін жүктеген кезде электронды қадағалау құралын пайдаланады;
7) күдіктіні, айыпталушыны, сотталушыны тұрғылықты жерінде болуын тәуліктің кез келген уақытында тексереді. Тексеру күндізгі уақытта кемінде екі рет және түнгі уақытта кемінде бір рет жүргізіледі. Лауазымды адамның қамақтағы адамның тұрғынжайында болуына осы адамның және онымен бірге тұратын адамдардың келісімімен жол беріледі және ол отыз минуттан аспауға тиіс.
Күдіктінің, айыпталушының, сотталушының шарттар мен шектеулерді бұзғаны туралы ақпарат болған кезде уәкілетті орган түнгі уақытта қосымша тексеруді жүзеге асырады;
8) күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тұрғынжайына әрбір келуінің нәтижелері туралы баянат жасайды, анықтау органының бастығына баяндап болғаннан кейін бақылау-қадағалау ісіне тігеді.
Күдіктінің, айыпталушының, сотталушының тәртібін тексеру бойынша қабылданған шаралардың нәтижелері, бұл ретте анықталған бұзушылықтар және олар бойынша қабылданған ден қою шаралары туралы ақпаратты Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын есепке алу журналында көрсетеді;

3) осуществляет фотографирование подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, составляет анкетный лист. В течение суток оформляет контрольно-надзорное дело;
4) о постановке на учет подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, в отношении которого применена мера пресечения в виде домашнего ареста, в течение суток письменно уведомляет следователя, дознавателя, прокурора или суд, если мера пресечения применена во время судебного производства. Копию сообщения приобщает к контрольно-надзорному делу.
В сообщении следователю, дознавателю, прокурору или суду отмечает о необходимости письменного (по факсу, по каналам электронной почты) извещения в случае:
вызова лица или выдачи ему разрешения на выезд из населенного пункта - заблаговременно, но не позднее, чем за сутки до даты оставления места исполнения домашнего ареста;
изменения меры пресечения, вынесения оправдательного приговора или прекращения уголовного дела - безотлагательно, но не позднее 24 часов после получения информации о принятом решении;
5) в случае невозможности немедленной постановки на учет подозреваемого, обвиняемого, подсудимого в связи с отсутствием последнего по месту жительства, указанного в постановлении следственного судьи (суда), и неустановлением в течение суток его местонахождения сообщает об этом следователю, дознавателю, прокурору, либо судье, если мера пресечения применена во время судебного производства;
6) при возложении постановлением следственного судьи, суда на подозреваемого, обвиняемого, подсудимого обязанности носить электронное средство контроля использует электронные средства слежения;
7) проверяет в любое время суток нахождение по месту жительства подозреваемого, обвиняемого, подсудимого. Проверка производится не более двух раз в дневное время и не более одного раза в ночное время. Нахождение должностного лица в жилище арестованного допускается с согласия этого лица и лиц, проживающих с ним совместно, и не должно превышать тридцати минут.
При наличии информации о нарушении подозреваемым, обвиняемым, подсудимым условий и ограничений уполномоченный орган осуществляет дополнительную проверку в ночное время;
8) составляет рапорт о результатах каждого посещения жилища подозреваемого, обвиняемого, подсудимого после доклада начальнику органа дознания приобщает к контрольно-надзорному делу.
Информацию о результатах принятых мер по проверке поведения подозреваемого, обвиняемого, подсудимого, выявленные при этом нарушения и принятые по ним меры реагирования отражает в Журнале учета меры пресечения в виде домашнего ареста;

2) аптасына кемінде бір рет Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын есепке алу журналының жүргізілуін, бақылау-қадағалау істерінің қалыптастырылуын тексереді, ол туралы тексерілген күні және жеке қолы көрсетіле отырып, тиісті белгі қойылады.
23. Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасының орындалуын қадағалауды тиісінше жүзеге асырмағаны үшін тікелей қадағалауды жүзеге асыру тапсырылған құрылымдық бөлімше қызметкері Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен көзделген тәртіптік және өзге де жауапкершілік көтереді.
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау
шарасын орындау қағидаларына
1-қосымша (11-тармақ)
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 10.12.2025 № 1012; ҚР Бас Прокурорының 09.01.2026 № 6, ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 25.12.2025 № 24 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.12.2025 № 135 нс (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын есепке алу журналы
Есепке алынған уақыты (күні, сағаты, минуты)
Т.А.Ә., туған күні, жері, азаматтығы,
жеке басын куәландыратын құжат (сериясы, №),
тұрғылықты немесе тұратын жері
Күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға телефон нөмірін қалдыруға тыйым салынатын үйқамақ түріндегі
бұлтартпау шарасын
орындау жері
Шешім шығарған соттың атауы, судьяның, тергеу судьясының Т.А.Ә., қаулының шығарылған күні, нөмірі
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының (соттың) атауы, тергеушінің, анықтаушының немесе сот ісін жүргізетін судьяның Т.А.Ә., телефон нөмірі
СТБР бойынша қылмыстық істің нөмірі, ҚР ҚК бабы, істің қысқаша фабуласы
1
2
3
4
5
6
7
Үйқамақта болуының шарттары, жүктелген міндеттердің мазмұны
Электрондық бақылау құралдарының қолданылғаны туралы белгі
(орнатылған күн)
Қаулының қолданылу мерзімі аяқталатын күні
Бұлтартпау шарасын ұзарту, өзгерту, күшін жою туралы мәліметтер
Қадағалауды жүзеге асыратын қызметкердің лауазымы, Т.А.Ә., қолы
Анықталған бұзушылықтар, ден қою шаралары қабылданды
Есептен алып тасталғаны туралы белгі
(Т.А.Ә., қолы, күні)
8
9
10
11
12
13
Үйқамақ түріндегі бұлтартпау
шарасын орындау қағидаларына
2-қосымша (16-тармақ)
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 10.12.2025 № 1012; ҚР Бас Прокурорының 09.01.2026 № 6, ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 25.12.2025 № 24 және ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 30.12.2025 № 135 нс (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Үйқамақта отырған күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға сауалнама парағы
Күдіктінің, айыпталушының фотосуреті
(анфас)
Мөлшері 4х6 см
1. Тегі, аты, әкесінің аты____________________________________
_______________________________________________________________
2. Туған күні, жері_______________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Азаматтығы __________________________________________________
4. Жеке басын куәландыратын құжат_________________________________________
________________________________________________________________________________
5. Тұрғылықты немесе тұратын жері ________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
6. Кетуге тыйым салынатын түрғын үй, телефон нөмірі_________________________
________________________________________________________________________________
7. Жұмыс, оқу орны_______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
8. Ерекше белгілері _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10. Шешім шығарған соттың атауы, судьяның, тергеу судьясының Т.А.Ә., қаулының шығарылған күні, нөмірі
________________________________________________________________________________
11. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының (соттың) атауы, тергеушінің, анықтаушының немесе сот ісін жүргізетін судьяның Т.А.Ә., телефон нөмірі
________________________________________________________________________________
12. СТБР бойынша қылмыстық істің нөмірі, ҚР ҚК бабы, қысқаша фабуласы
_______________________________________________________________________________________
13. Үйқамақта болуының шарттары, жүктелген шектеулер
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
14. Есепке алынған уақыты
_______________________________________________________________________________
15. Бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулының қолданылу мерзімі аяқталатын күні
_______________________________________________________________________________________
Мерзімі ______________ дейін ұзартылды, негіздеме
________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
16. Үйқамақта ұстау шарттарының, жүктелген шектеулердің өзгеруі
_______________________________________________________________________________________
17. Есептен алып тасталған күн, негіздеме
________________________________________________________________________________
хатты толтырған
___________________________________
___________________________________
(қолы)
___________________________________
(Т.А.Ә.)
_______________ 20__ ж.

2) не реже одного раза в неделю проверяет ведение Журнала учета меры пресечения в виде домашнего ареста, формирование контрольно-надзорных дел, о чем проставляется соответствующая отметка с указанием даты и личной подписи.
23. За ненадлежащее осуществление надзора за исполнением меры пресечения в виде домашнего ареста сотрудник структурного подразделения, которому поручено осуществлять непосредственный надзор, несет дисциплинарную и иную ответственность, предусмотренную законодательными актами Республики Казахстан
Приложение 1
к Правилам исполнения меры
пресечения в виде домашнего
ареста (пункт 11)
ЖУРНАЛ
учета мера пресечения в виде домашнего ареста
Время постановки на учет (дата, час, минуты)
Ф.И.О., дата, место рождения, гражданство, документ, удостоверяющий личность (серия, номер), место жительства или нахождения
Место исполнения меры пресечения домашнего ареста, которое подозреваемому, обвиняемому, подсудимому запрещается оставлять, номер телефона
Наименование суда, Ф.И.О. судьи, следственного судьи, которым вынесено решение, дата, номер постановления
Наименование органа досудебного расследования (суда), Ф.И.О., номер телефона следователя, дознавателя или судьи, которым осуществляется судопроизводство
Номер уголовного дела по ЕРДР, статья УК РК, краткая фабула дела
1
2
3
4
5
6
7
Условия пребывания под домашним арестом, содержание возложенных обязанностей
Отметка о применении электронных средств контроля (дата установления)
Дата окончания срока действия постановления
Сведения о продлении, изменении, отмене меры пресечения
Должность, Ф.И.О., подпись сотрудника, которым осуществляется надзор
Выявленные нарушения, приняты меры реагирования
Отметка о снятии с учета (Ф.И.О., подпись, дата)
8
9
10
11
12
13
Приложение 2
к Правилам исполнения меры
пресечения в виде домашнего
ареста (пункт 16)
Анкетный лист
на подозреваемого, обвиняемого, подсудимого,
находящегося под домашним арестом
Фото
подозреваемого,
обвиняемого
(анфас)
Размер 4х6 см.
1 . Фамилия, имя, отчество ______________________________________
______________________________________________________________
2 . Дата, место рождения ________________________________________ _ _____________________________________________________________
3 . Гражданство ________________________________________________
4 . Документ, удостоверяющий личность ____________________________________________
________________________________________________________________________________
5 . Место жительства или нахождения _______________________________________________
________________________________________________________________________________
6 . Жилье, которое запрещается оставлять, номер телефона _____________________________
________________________________________________________________________________
7 . Место работы, учебы ___________________________________________________________
________________________________________________________________________________
8 . Особые приметы_______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
10 . Наименование суда, Ф.И.О. судьи, следственного судьи, которым вынесено решение,
дата, номер постановления ________________________________________________________
11 . Наименование органа досудебного расследования (суда), Ф.И.О., номер телефона
следователя, дознавателя или судьи, которым осуществляется судопроизводство
________________________________________________________________________________
12 . Номер уголовного дела по ЕРДР, статья УК РК, краткая фабула
________________________________________________________________________________
13 . Условия нахождения под домашним арестом, возложенные ограничения ______________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
14 . Время постановки на учет
________________________________________________________________________________
15 . Дата окончания срока действия постановления об избрании меры пресечения
________________________________________________________________________________
Срок продлен до ______________, основание
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
16 . Изменение условий содержания под домашним арестом, возложенных ограничений
________________________________________________________________________________
17 . Дата, основание снятия с учета
________________________________________________________________________________
письмо заполнил
____________________________________
____________________________________
(подпись)
____________________________________
(Ф.И.О.)
_______________ 20__ г.