Елеулі маңызды тауарлар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 мамырда № 10953 тіркелді.
"Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің 27.08.2020 № 186-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған елеулі маңызды тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
_______________А. Мамытбеков
2015 жылғы 1 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ивестициялар және даму министрі
_________________ Ә. Исекешев
2014 жылғы 31 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________________Б. Сұлтанов

Об утверждении перечня существенно важных товаров
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2015 года № 10953.
В соответствии с пунктом 2 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 27.08.2020 № 186-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень существенно важных товаров.
2. Департаменту развития внешнеторговой деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
____________А. Мамытбеков
1 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
____________ А. Исекешев
31 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________ Б. Султанов

2014 жылғы 29 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_________________В. Школьник
2014 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 180 бұйрығымен
бекітілген
Елеулі маңызды тауарлардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің 27.08.2020 № 186-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 09.07.2021 № 451-НҚ; 13.01.2022 № 17-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.04.2023 № 138-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.11.2024 № 369-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.11.2025 № 319-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
ЕАЭО СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
1.

29 декабря 2014 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_____________ В. Школьник
30 декабря 2014 года
Утвержден приказом
Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 29 декабря 2014 года № 180
Перечень существенно важных товаров
Сноска. Перечень - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 27.08.2020 № 186-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра торговли и интеграции РК от 09.07.2021 № 451-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.01.2022 № 17-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.04.2023 № 138-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.11.2024 № 369-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); 10.11.2025 № 319-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
1.

1101 00
Бидай немесе қара бидай ұны
32.
1102
Бидай немесе қара бидайдан басқа дәнді дақылдардан жасалған ұн
33.
1103
Жарма, ірі тартылған ұн және астық тұқымдастар дәндерінен алынған түйіршіктер
34.
1104
1006 тауар позициясындағы күрішті қоспағанда, басқа да тәсілдермен өңделген астық тұқымдастар дәндері (мысалы, дән жармасы түрінде қабығынан аршылған, жаншылған, үлпектерге қайта өңделген, түйілген немесе ұсатылған); тұтас, жаншылған, үлпек түріндегі немесе бастырылған астық тұқымдастар дәнінің ұрықтары
35.
1105
Майда немесе ірі тартылған ұн, ұнтақ, үлпек, картоп түйіршіктері
36.
1106
Майда немесе ірі тартылған ұн және 0713 тауар позициясындағы кептірілген бұршақ тұқымдас көкөністері, саго пальмасының өзегінен, 0714 тауар позициясындағы түйнек тамырлардан немесе 8-топтың өнімдерінен алынған ұнтақ
37.
1201 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған соя бұршақтары
38.
120400
Зығыр тұқымдары, ұсатылған немесе ұсатылмаған
39.
1205
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған рапстың немесе кользаның тұқымдары
40.
1206 00
Ұнтақталған немесе ұнтақталмаған күнбағыс тұқымдары
41.
1207
Басқа да майлы дақылдардың тұқымдары мен жемістері, ұсатылған немесе ұсатылмаған
42.
1208
Қышаның тұқымдарынан басқа, майлы дақылдар тұқымдарынан немесе жемістерінен алынған майда немесе ірі тартылған ұн
43.
1209
Егіске арналған тұқымдар, жемістер және споралар
44.
1211 90 860 1
Мия тамыры
45.
1214
Түйіршіктелген немесе түйіршіктелмеген тарна, жапырақты қызылша (мангольт), жемдік тамырлар, пішен, жоңышқа, беде, эспарцет, жемдік қырыққабат, бөрібұршақ, сиыржоңышқа және ұқсас жемдік өнімдер
46.
1507
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген соя майы және оның фракциялары
47.
1512
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген күнбағыс, мақсары немесе мақта майы және олардың фракциялары
48.
1514
Тазартылмаған немесе тазартылған, бірақ химиялық құрамы өзгермеген рапс (рапстан немесе кользадан) немесе қыша майы және олардың фракциялары
49.
1515
Өсімдік немесе микробиологиялық текті басқа да ұшпайтын майлар мен майлар (жожоба майын қоса алғанда) және олардың фракциялары, тазартылған немесе тазартылмаған, бірақ химиялық құрамы өзгертілмеген
50.
1517
Маргарин; 1516 тауар позициясындағы тағамдық тоң майлар мен майлардан немесе олардың фракцияларынан басқа, осы топтағы тоң майлардан немесе жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық тектес тоң майлардан немесе майлардан жасалған тағамдық қоспалар немесе дайындалған өнімдер немесе осы топтың әртүрлі тоң майлары немесе майларының фракциялары
51.
1518 00
Жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық текті тоң майлар және олардың фракциялары, пісірілген, тотыққан, сусыздандырылған, күкірттенген, ауамен үрлеу арқылы тотыққан, вакуумде немесе инертті газда қыздыру арқылы полимерленген немесе өнімдерден басқа кез келген басқа жолмен химиялық түрлендірілген 1516 тауар позициясының; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған жануарлардан, өсімдіктен немесе микробиологиялық тектегі тоң майлар мен майлардан немесе осы топтағы әртүрлі тоң майлардың фракцияларынан жасалған қоспалар немесе дайындалған өнімдер адам тұтынуына жарамсыз
52.

1101 00
Мука пшеничная или пшенично-ржаная
32.
1102
Мука из зерна злаков, кроме пшеничной или пшенично-ржаной
33.
1103
Крупа, мука грубого помола и гранулы из зерна злаков
34.
1104
Зерно злаков, обработанное другими способами (например, шелушеное, плющеное, переработанное в хлопья, обрушенное, в виде сечки или дробленое), кроме риса товарной позиции 1006; зародыши зерна злаков, целые, плющеные, в виде хлопьев или молотые
35.
1105
Мука тонкого и грубого помола, порошок, хлопья, гранулы картофельные
36.
1106
Мука тонкого и грубого помола и порошок из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713, из сердцевины саговой пальмы, из корнеплодов или клубнеплодов товарной позиции 0714 или продуктов группы 08
37.
1201
Соевые бобы, дробленые или недробленые
38.
1204 00
Семена льна, дробленые или недробленые
39.
1205
Семена рапса или кользы, дробленые или недробленые
40.
1206 00
Семена подсолнечника, дробленые или недробленые
41.
1207
Семена и плоды прочих масличных культур, дробленые или недробленые
42.
1208
Мука тонкого и грубого помола из семян или плодов масличных культур, кроме семян горчицы
43.
1209
Семена, плоды и споры для посева
44.
1211 90 860 1
Корни солодки
45.
1214
Брюква, свекла листовая (мангольд), корнеплоды кормовые, сено, люцерна, клевер, эспарцет, капуста кормовая, люпин, вика и аналогичные кормовые продукты, гранулированные или негранулированные
46.
1507
Масло соевое и его фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
47.
1512
Масло подсолнечное, сафлоровое или хлопковое и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
48.
1514
Масло рапсовое (из рапса, или кользы) или горчичное и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
49.
1515
Прочие нелетучие жиры и масла (включая масло жожоба) растительного или микробиологического происхождения и их фракции, нерафинированные или рафинированные, но без изменения химического состава
50.
1517
Маргарин; пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров или масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, кроме пригодных для употребления в пищу жиров и масел или их фракций товарной позиции 1516
51.
1518 00
Жиры и масла животного, растительного или микробиологического происхождения и их фракции, вареные, окисленные, дегидратированные, сульфурированные, окисленные воздушной продувкой, полимеризованные путем нагревания в вакууме или в инертном газе или химически модифицированные другим способом, кроме продуктов товарной позиции 1516; непригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты из жиров и масел животного, растительного или микробиологического происхождения или фракций различных жиров или масел данной группы, в другом месте не поименованные или не включенные
52.

1701
Құрақ немесе қызылша қанты және қатты түрдегі химиялық таза сахароза
52.1
1904 90 800 0
Астық дәндерін немесе астық өнімдерін (мысалы, жүгері үлпектері) үрлеу немесе қуыру жолымен алынған өзге де дайын тамақ өнімдері; астық түріндегі немесе үлпек немесе өзге тәсілмен өңделген астық түріндегі (жұқа және ірі тартылған ұнды, жарманы қоспағанда), алдын ала пісірілген немесе өзге тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген дақылдар (жүгері дәнінен басқа)
53.
2302
Түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген кебектер, жармалар, жарма ұндар және дақылдар дәндерін немесе бұршақ дақылдарын елеуден, тартудан немесе басқа да тәсілдермен өңдеуден алынған өзге де қалдықтар
54.
2304 00 000
Қытайбұршақ майын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген басқа да қатты қалдықтар
55.
2306
2304 немесе 2305 тауар позициясында көрсетілгеннен басқа, өсімдік немесе микробиологиялық тоң майларын немесе майларын бөліп алу кезінде алынатын күнжара және тартылмаған немесе тартылған, түйіршіктелмеген немесе түйіршіктелген басқа да қатты қалдықтар
56.
2309
Жануарларды азықтандыру үшін пайдаланылатын өнімдер
57.
2501 00
Тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) және таза натрий хлориді суда ерітілген немесе ерімеген, немесе жабысуға кедергі келтіретін немесе сусымалылықты қамтамасыз ететін агенттердің қоспалары бар немесе жоқ; теңіз суы
58.
2705 00 000 0
Мұнай газдары мен басқа да газ тәрізді көмірсутектерден басқа, тас көмір газы, су, генераторлық және ұқсас газдар
59.
2709 00
Битуминозды жыныстардан алынған шикі мұнай және шикі мұнай өнімдері
60.
2710
Шикілерден басқа, битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнімдері; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында 70 салм.% немесе одан да артығы болатын мұнай немесе мұнай өнімдері бар, битуминоздық жыныстардан алынған, оның үстіне бұл мұнай өнімдері негізгі өнімдерді құрайтын өнімдер болып табылады; өңделген мұнай өнімдері
61.
2711
Мұнай газдары және өзге де газ тәрізді көмірсутектер;
62.
2712
Мұнай вазелині; боялған немесе боялмаған синтез нәтижесінде алынған, микрокристалданған парафин, мұнай балауызы, парафин гачі, озокерит, құба көмірлі балауыз, шымтезек балауызы, өзге де минералды балауыздар және ұқсас өнімдер;
63.
2713
Битуминозды жыныстардан алынған мұнай коксы, мұнай битумы және мұнай және мұнай өнімдерін өңдеуден қалған өзге де қалдықтар;
64.
2715 00 000 0
Табиғи асфальт, табиғи битум, мұнай битумы, минералды шайыр немесе минералды шайыр пегі негізіндегі битум қоспалары (мысалы, битум мастикалары, жол жабындарына арналған асфальт қоспалары)
65.

1701
Сахар тростниковый или свекловичный и химически чистая сахароза, в твердом состоянии
52.1
1904 90 800 0
Прочие готовые пищевые продукты, полученные путем вздувания или обжаривания зерна злаков или зерновых продуктов (например, кукурузные хлопья); злаки (кроме зерна кукурузы) в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные
53.
2302
Отруби, высевки, месятки и прочие остатки от просеивания, помола или других способов переработки зерна злаков или бобовых культур, негранулированные или гранулированные
54.
2304 00 000
Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении соевого масла, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
55.
2306
Жмыхи и другие твердые остатки, получаемые при извлечении жиров или масел растительного или микробиологического происхождения, кроме указанных в товарной позиции 2304 или 2305, немолотые или молотые, негранулированные или гранулированные
56.
2309
Продукты, используемые для кормления животных
57.
2501 00
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская
58.
2705 00 000 0
Газ каменноугольный, водяной, генераторный и аналогичные газы, кроме нефтяных газов и других газообразных углеводородов
59.
2709 00
Нефть сырая и нефтепродукты сырые, полученные из битуминозных пород
60.
2710
Нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, кроме сырых; продукты, в другом месте не поименованные или не включенные, содержащие 70 мас. % или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород, причем эти нефтепродукты являются основными составляющими продуктов; отработанные нефтепродукты
61.
2711
Газы нефтяные и углеводороды газообразные прочие
62.
2712
Вазелин нефтяной; парафин, воск нефтяной микрокристаллический, гач парафиновый, озокерит, воск буроугольный, воск торфяной, прочие минеральные воски и аналогичные продукты, полученные в результате синтеза или других процессов, окрашенные или неокрашенные
63.
2713
Кокс нефтяной, битум нефтяной и прочие остатки от переработки нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
64.
2715 00 000 0
Смеси битумные на основе природного асфальта, природного битума, нефтяного битума, минеральных смол или пека минеральных смол (например, битумные мастики, асфальтовые смеси для дорожных покрытий)
65.

4101
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың түгі бар немесе түксіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
66.
4102
Осы топқа 1в ескертпемен алып тасталғандардан басқа, қойлардың немесе қозылардың (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген немесе одан әрі өңдеуге түспеген) жануарлардың жүні бар немесе жүнсіз, бүлінген немесе бүлінбеген, өңделмеген терілері
67.
4103
Осы топқа 1б немесе 1в ескертпелермен алып тасталғандардан басқа, түкті немесе түксіз (өзге әдіспен буланған немесе тұздалған, кептірілген, пикелденген немесе консервіленген, бірақ пергаментке келтіріліп иленбеген), бөлінген немесе бөлінбеген өңделмеген басқа да терілер
68.
4104
Ірі қара малдың (буйволдарды қоса алғанда) немесе жылқы тұқымдас жануарлардың терісінен жасалған, түгі жоқ, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңдеусіз иленген былғары немесе былғары краст
69.
4106 31 000 0
Жүнсіз немесе жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңделмеген, ылғалды күйдегі (хромдалған жартылай фабрикатты қоса алғанда) шошқа терісінен жасалған иленген былғары)
70.
4106 32 000 0
Шошқаның терісінен жасалған иленген былғары, жүнсіз немесе жүнсіз, бөлінген немесе бөлінбеген, бірақ одан әрі өңделмеген, құрғақ күйінде (краст)
71.
4401
Бөренелер, кеспек отындар, бұтақтар, шөпшек байламдары түріндегі немесе ұқсас түрлеріндегі отындық сүрек; жаңқа немесе сүрек жоңқасы; қоспалы немесе қоспасыз бөрене, брикеттер, түйіршіктер түріндегі немесе ұқсас түрлердегі сүрек үгінділер мен қалдықтары және скрап
72.
4403
Өңделмеген, қабығы аршылған немесе аршылмаған немесе шелқабығымен немесе тұрпайы бөренеленген немесе бөренеленбеген ағаш материалдары
73.
4404
Бондарлық ағаш; кесілген бөренелер; үшкірлеген, бірақ ұзын бойымен кесілмеген қадалар, қазықтар және бағандар; ұшталмаған, қатты сүргіленген, иілмеген немесе басқа тәсілмен өңделмеген, тростарды, қолшатырларды, саймандарға арналған тұтқаларды немесе ұқсас бұйымдарды өндіру үшін пайдаланылатын ағаш материалдары; аршылған және осыған ұқсас сүрек
74.
4406
Теміржол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар
75.
4407
Ағашты аралау немесе кесу, тегістеу немесе аршу жолымен алынған, өңделмеген немесе сүргілеу, ұнтақтау арқылы өңделмеген, шеткі қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 миллиметрден астам ағаш
76.

4101
Необработанные шкуры крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные
66.
4102
Необработанные шкуры овец или шкурки ягнят (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с шерстным покровом или без шерстного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1в к данной группе
67.
4103
Прочие необработанные шкуры (парные или соленые, сушеные, золеные, пикелеванные или консервированные другим способом, но не дубленые, не выделанные под пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке), с волосяным покровом или без волосяного покрова, двоенные или недвоенные, кроме исключенных примечанием 1б или 1в к данной группе
68.
4104
Дубленая кожа или кожевенный краст из шкур крупного рогатого скота (включая буйволов) или животных семейства лошадиных, без волосяного покрова, двоеные или недвоеные, но без дальнейшей обработки
69.
4106 31 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, во влажном состоянии (включая хромированный полуфабрикат)
70.
4106 32 000 0
Дубленая кожа из шкур свиней, без шерстного или волосяного покрова, двоеная или недвоеная, но без дальнейшей обработки, в сухом состоянии (краст)
71.
4401
Древесина топливная в виде бревен, поленьев, ветвей, вязанок хвороста или в аналогичных видах; древесина в виде щепок или стружки; пилки и древесные отходы и скрап, неагломерированные или агломерированные в виде бревен, брикетов, гранул или в аналогичных видах
72.
4403
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные
73.
4404
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи, колья и столбы из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль;
лесоматериалы, грубо обтесанные, но не обточенные, не изогнутые или не обработанные другим способом, используемые для производства тростей, зонтов, ручек для инструментов или аналогичных изделий; щепа и аналогичная древесина
74.
4406
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей
75.
4407
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 миллиметров
76.

4707
Регенирацияланған қағаз немесе картон (макулатура және қалдықтар)
77.
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған жүн
78.
5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшырамаған биязы немесе қылшықты жануарлардың қылы
79.
5103
Иіру қалдықтарын қоса алғанда, бірақ ыдыратылған шикізатты қоспағанда, жүннің немесе жануарлардың биязы немесе қылшықты қылының қалдықтары
80.
5104 00 000 0
Жануарлар жүнінен немесе жұқа немесе қатты түгінен жұлынған шикізаттар
81.
5301
Шикізатты зығыр немесе өнделген, бірақ иіруге ұшырамаған зығыр; зығырдың қыл-қыбыры мен қалдықтары (иіру қалдықтары мен жұлынған шикізатты қоса алғанда)
82.
7108
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түріндегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда)
83.
7112
Қымбат металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясындағы тауарлардан басқа, негізінен бағалы металдарды қалпына келтіру үшін пайдаланылатын бағалы металдар немесе бағалы металдардың қосындылары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар
84.
7204
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қара металдардың қайта балқытуға арналған құймалары (шихталық құймалар)
85.
7207
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
86.
7208
Ені 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай басылған, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегіс илек
87.
7209
Ені 600 мм немесе одан да көп, суықтай басылған (суық күйінде қысылған), жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе қосарланбаған болаттан жасалған тегіс илек
88.
7210
Ені 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай иленген, жалатылмаған, гальваникалық немесе басқа қаптамасыз, темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған тегіс илек
89.
7302
Темір жол немесе трамвай жолдары үшін пайдаланылатын қара металдан жасалған бұйымдар:
рельстер, қарсы рельстер және тісті рельстер, ауыспалы рельстер, тұйық қиылыс айқаспалары, ауыспалы штангалар және өзге де көлденең қосылыстар, шпалдар, түйіспе жапсырмалары мен төсемдері, сыналар, тірек тақталары, ілгекті рельс бұрандалары, төсемдер мен созғыштар, тұғырлар, көлденең жақтаулар мен рельстерді қосуға немесе бекітуге арналған өзге де бөлшектер
90.
7404 00
Мыс қалдықтары мен сынықтары
91.
7503 00
Никель қалдықтары мен сынықтары
92.
7601
Өңделмеген алюминий
93.
7602 00
Алюминий қалдықтары мен сынықтары
94.
7603
Алюминий ұнтақтары мен қабыршықтары
95.
7604
Алюминий шыбықтары мен профильдері
96.
7605
Алюминий сымы
97.
7606
Ені 0,2 мм-ден астам алюминийден жасалған плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар
98.

4707
Регенерируемые бумага или картон (макулатура и отходы)
77.
5101
Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
78.
5102
Волос животных, тонкий или грубый, не подвергнутый кардо- или гребнечесанию
79.
5103
Отходы шерсти или тонкого или грубого волоса животных, включая прядильные отходы, но исключая расщипанное сырье
80.
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти или тонкого или грубого волоса животных
81.
5301
Лен-сырец или лен обработанный, но не подвергнутый прядению; очесы и отходы льна (включая прядильные отходы и расщипанное сырье)
82.
7108
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка
83.
7112
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549
84.
7204
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)
85.
7207
Полуфабрикаты из железа или нелегированной стали
86.
7208
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, горячекатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия
87.
7209
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, холоднокатаный (обжатый в холодном состоянии), неплакированный, без гальванического или другого покрытия
88.
7210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной более 600 мм или более, плакированный с гальваническим или другим покрытием
89.
7302
Изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей: рельсы, контррельсы и зубчатые рельсы, переводные рельсы, крестовины глухого пересечения, переводные штанги и прочие поперечные соединения, шпалы, стыковые накладки и подкладки, клинья, опорные плиты, крюковые рельсовые болты, подушки и растяжки, станины, поперечины и прочие детали, предназначенные для соединения или крепления рельсов
90.
7404 00
Отходы и лом медные
91.
7503 00
Отходы и лом никелевые
92.
7601
Алюминий необработанный
93.
7602 00
Отходы и лом алюминиевые
94.
7603
Порошки и чешуйки алюминиевые
95.
7604
Прутки и профили алюминиевые
96.
7605
Проволока алюминиевая
97.
7606
Плиты, листы, полосы или ленты алюминиевые толщиной более 0,2 мм
98.

7607
Ені (негізін есепке алмағанда) 0,2 мм алюминий фольга (қағаздан, картоннан, пластмассадан немесе ұқсас материалдардан жасалған негізсіз немесе негізімен)
99.
7608
Алюминийден жасалған түтіктер мен түтікшелер
100.
7609 00 000 0
Алюминий түтіктерге немесе түтікшелерге арналған фитингтер (мысалы, жалғастырғыштар, иіндер, ернемектер)
101.
7610
Алюминий металл конструкциялары (9406 тауар позициясындағы құрастырылатын құрылыс металл конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері (мысалы, көпірлер және олардың бөліктері, мұнаралар, керегеторлы діңгектер, шатырларға арналған аражабындар, құрылыс фермалар, есіктер, терезелер және олардың рамалары, есіктерге арналған табалдырықтар, балюстрадалар, тіректер және колонналар): металл конструкцияларда пайдалануға арналған алюминийден жасалған беттер, шыбықтар, профильдер, түтіктер және ұқсас бұйымдар
102.
7611 00 000 0
Кез келген заттарға арналған (қысылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л астам, қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
103.
7612
Кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйылтылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам қаптамасымен немесе жылу оқшаулағышпен немесе оларсыз, бiрақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықтарсыз бөшкелер, барабандар, банкiлер, жәшiктер және алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе деформацияланатын түтiк түрiндегi сыйымдылықтарды қоса алғанда)
104.
7613 00 000 0
Сығылған немесе сұйытылған газға арналған алюминий ыдыстар
105.
7614
Электрлік оқшаулаусыз алюминийден жасалған иірілген сым, тростар, өрме баулар және ұқсас бұйымдар
106.
7616
Алюминийден жасалған басқа да бұйымдар
107.
7802 00 000 0
Қорғасын қалдықтары мен сынықтары
108.
7902 00 000 0
Мырыш қалдықтары мен сынықтары
109.
8002 00 000 0
Қалайы қалдықтары мен сынықтары
110.
8101 97 000 0
Вольфрамның қалдықтары мен сынықтары
111.
8102 97 000 0
Молибденнің қалдықтары мен сынықтары
112.
8103 30 000 0
Танталдың қалдықтары мен сынықтары
113.
8104 20 000 0
Магний қалдықтары мен сынықтары
114.
8105 30 000 0
Кобальт қалдықтары мен сынықтары
115.
8106
Висмут және одан жасалған бұйымдар, соның ішінде қалдықтар мен сынықтар
116.
8112 61 000 0
Кадмий қалдықтары мен сынықтары
117.
8108 30 000 0
Титан қалдықтары мен сынықтары
118.
8109 31 000 0,
8109 39 000 0
Цирконий қалдықтары мен сынықтары
119.
8110 20 000 0
Сүрме қалдықтары мен сынықтары
120.
8111 00 190 0
Марганец қалдықтары мен сынықтары
121.
8112 22 000 0
Хром қалдықтары мен сынықтары

7607
Фольга алюминиевая (без основы или на основе из бумаги, картона, пластмассы или аналогичных материалов) толщиной (не считая основы) не более 0,2 мм
99.
7608
Трубы и трубки алюминиевые
100.
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок алюминиевые (например, муфты, колена, фланцы)
101.
7610
Металлоконструкции алюминиевые (кроме сборных строительных металлоконструкций товарной позиции 9406) и их части (например, мосты и их секции, башни, решетчатые мачты, перекрытия для крыш, строительные фермы, двери, окна и их рамы, пороги для дверей, балюстрады, опоры и колонны): листы, прутки, профили, трубы и аналогичные изделия алюминиевые, предназначенные для использования в металлоконструкциях
102.
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
103.
7612
Бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сниженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
104.
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
105.
7614
Скрученная проволокла, тросы, плетенные шнуры и аналогичные изделия из алюминия без электрической изоляции
106.
7616
Прочие изделия из алюминия
107.
7802 00 000 0
Отходы и лом свинцовые
108.
7902 00 000 0
Отходы и лом цинковые
109.
8002 00 000 0
Отходы и лом оловянные
110.
8101 97 000 0
Отходы и лом вольфрама
111.
8102 97 000 0
Отходы и лом молибдена
112.
8103 30 000 0
Отходы и лом тантала
113.
8104 20 000 0
Отходы и лом магния
114.
8105 30 000 0
Отходы и лом кобальта
115.
8106
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом
116.
8112 61 000 0
Отходы и лом кадмия
117.
8108 30 000 0
Отходы и лом титана
118.
8109 31 000 0,
8109 39 000 0
Отходы и лом циркония
119.
8110 20 000 0
Отходы и лом сурьмы
120.
8111 00 190 0
Отходы и лом марганца
121.
8112 22 000 0
Отходы и лом хрома

122.
8607
Темір жол локомотивтерінің немесе трамвайдың моторлы вагондарының немесе жылжымалы құрамның бөліктері
123.
0102
Тірі ірі қара мал
124.
0104
Тірі қойлар мен ешкілер
125.
2902
Циклдік көмірсутектер
126.
3403
Жақпа материалдары (кескіш жабдықтар үшін жақпасалқындатқыш эмульсияларды, болттар немесе жаңғақтарды бұрауды жеңілдетуге арналған құралдар, тотты кетіруге арналған құралдар немесе тоттануға қарсы құралдар және майлау негізінде дайындалған қалыптан бұйымдарды алуды жеңілдетуге арналған препараттар) және битуминоздық жыныстардан алынған негізгі құрамдас бөліктер ретінде сал. 70 % немесе одан қөп мұнай немесе мұнай өнімдері бар құралдардан басқа, тоқыма материалдарын, теріні, жүнді жаққымаймен және маймен өңдеу үшін пайдаланылатын құралдар
127.
3811
Антидетонаторлар, антиоксиданттар, шайыртүзуші тежегіштер, қоюлатқыштар, даттануға қарсы заттар және мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдерге арналған мақсаттарда сияқты пайдаланылатын басқа да сұйықтықтарға қосылатын өзге де дайын қоспалар
128.
3826 00
Битуминоз жыныстарынан алынған, құрамында сал. 70 % кем болатын мұнай өнімдері немесе мұнай бар немесе жоқ биодизель және оның қоспалары
129.
4015 топтан*
Стерильді, стерильді емес медициналық қолғаптар
130.
6210 топтан*
Бір рет қолданылатын, көп рет қолданылатын медициналық қорғаныш костюмдері (барлық түрлері)
131.
6307 90 980 0 бірі*
Үш қабатты медициналық маска (барлық түрлері)
132.
7303 00*
Бұрын пайдалануда болған шойынды құймадан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер
133.
7304*
Бұрын пайдалануда болған жіксіз, қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (шойынды құймадан басқа)
134.
7305*
Бұрын пайдалануда болған дөңгелек қималы, сыртқы диаметрі 406,4 мм-ден астам, қара металдардан жасалған өзге де түтіктер мен түтікшелер (мысалы, пісірілген, шегеленген немесе ұқсас тәсілмен біріктірілген)
135.
7306*
Бұрын пайдалануда болған қара металдардан жасалған түтіктер, түтікшелер және қуыс профильдер (мысалы, жігі ашық немесе дәнекерленген, шегеленген немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген)
136.
8549 11 000 0,
8549 12 000 0,
8549 13 000 0,
8549 14 000 0,
8549 19 000 0
Бастапқы элементтердің, бастапқы батареялардың және электр аккумуляторларының қалдықтары мен сынықтары; пайдаланылған бастапқы ұяшықтар, пайдаланылған бастапқы батареялар және пайдаланылған электр батареялары
137.
9020 00 000 0*
№ 95 маска-респиратор (барлық түрлері)
138.
5201 00
Мақта талшығы, кардоланбаған немесе таралмаған
139.
4410 11 10 00
Өңделмеген бөлшектердің тақталары немесе одан әрі өңдеусіз, ұнтақтауды қоспағанда

122.
8607
Части железнодорожных локомотивов или моторных вагонов трамвая или подвижного состава
123.
0102
Крупный рогатый скот живой
124.
0104
Овцы и козы живые
125.
2902
Углеводороды циклические
126.
3403
Материалы смазочные (включая смазочно-охлаждающие эмульсии для режущих инструментов, средства для облегчения вывинчивания болтов или гаек, средства для удаления ржавчины или антикоррозионные средства и препараты для облегчения выемки изделий из форм, изготовленные на основе смазок) и средства, используемые для масляной или жировой обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов, кроме средств, содержащих в качестве основных компонентов 70 мас.% или более нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
127.
3811
Антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты
128.
3826 00
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
129.
Из 4015*
Перчатки медицинские стерильные, нестерильные
130.
Из 6210*
Медицинские защитные костюмы одноразовые, многоразовые (все виды)
131.
Из 6307 90 980 0*
Маска медицинская трехслойная (все виды)
132.
7303 00*
Трубы, трубки и профили полые, из чугунного литья, бывшие в употреблении
133.
7304*
Трубы, трубки и профили полые, бесшовные, из черных металлов (кроме чугунного литья), бывшие в употреблении
134.
7305*
Трубы и трубки прочие (например, сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), с круглым сечением, наружный диаметр которых более 406,4 мм, из черных металлов, бывшие в употреблении
135.
7306*
Трубы, трубки и профили полые прочие (например, с открытым швом или сварные, клепаные или соединенные аналогичным способом), из черных металлов, бывшие в употреблении
136.
8549 11 000 0,
8549 12 000 0,
8549 13 000 0,
8549 14 000 0,
8549 19 000 0
Отходы и лом первичных элементов, первичных батарей и электрических аккумуляторов; отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы
137.
9020 00 000 0*
Маска-респиратор № 95 (все виды)
138.
5201 00
Волокно хлопковое, не подвергнутое кардо- или гребнечесания
139.
4410 11 10 00
Плиты древесно-стружечные необработанные или без дальнейшей обработки, кроме шлифования

140.
4411 14 10 00
Қалыңдығы 9 миллиметрден асатын орташа тығыздықтағы талшықты тақталар (MDF) тақталары: өңдеусіз немесе бетін жабусыз
141.
4411 92 10 00
Тығыздығы 0,8 грамм/текше сантиметрден асатын басқа тақталар (МДФ): өңдеусіз немесе бетін жабусыз
142.
3923 30 10 90
Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын басқа бөтелкелер, бөтелкелер, флакондар және ұқсас өнімдер
143.
3923 30 90 90
Сыйымдылығы 2 литрден асатын басқа бөтелкелер, бөтелкелер, флакондар және ұқсас өнімдер
144.
3915 90 11 00
Пропилен полимерлерінің қалдықтары, кесінділері және сынықтары
145.
3102
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, азот
146.
3103
Минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, фосфор
147.
3105
Құрамында екі немесе үш қоректік заттар: азот, фосфор және калий бар минералды немесе химиялық тыңайтқыштар; басқа тыңайтқыштар; таблеткадағы немесе ұқсас пішіндегі немесе жалпы салмағы 10 килограмнан аспайтын қаптамадағы осы топтың тауарлары
148.
2701
тас көмір, брикеттер, тас көмірден алынған түйіршіктер және қатты отынның ұқсас түрлері
149.
2702
лигнит немесе гагаттан басқа агломерленген немесе агломерленбеген қоңыр көмір
150.
2503 00
мұздатылған кептірілген, тұндырылған және коллоидты күкірттен басқа барлық түрдегі күкірт
151.
2510100000
табиғи кальций фосфаттары, табиғи алюминий-кальций фосфаттары және фосфат боры: ұнтақталмаған
152.
2510200000
табиғи кальций фосфаттары, табиғи алюминий-кальций фосфаттары және фосфат боры: ұнтақталған
153.
4412 33 000 0
Кем дегенде бір сыртқы қабаты жапырақты тұқымдас ағаштардың мынадай түрлерінен жасалған өзге, әр қабаттың қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, тек ағаш жапырақтарынан тұратын (бамбуктан басқа) өзге желімделген фанера: қандыағаш (Alnus spp.), шаған (Fraxinus spp.), шамшат (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), талшын (Castanea spp.), шегіршін (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), атталшын (Aesculus spp.), жөке (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp.), емен (Quercus spp.), шынар (Platanus spp.), терек пен көктерек (Populus spp.), инеш (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе жаңғақ (Juglans spp.)
154.
4412 39 0000
Сыртқы екі қабаты қылқан жапырақты ағаштан жасалған, әр қабаттың қалыңдығы 6 мм-ден аспайтын, тек ағаш жапырақтарынан тұратын (бамбуктан басқа) өзге желімделген фанера
155.
7206
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандардағы темір және легирленбеген болат (7203 тауар позициясындағы темірден басқа)
156.
7218
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандардағы коррозияға төзімді болат; коррозияға төзімді болаттан жасалған жартылай фабрикаттар
157.
7224
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандағы қосындыланған болаттардың басқа түрлері; қосындыланған болаттардың басқа түрлерінен жасалған жартылай фабрикаттар

140.
4411 14 10 00
Плиты древесно-волокнистые средней плотности (МДФ) толщиной более 9 миллиметров: без механической обработки или покрытия поверхности
141.
4411 92 10 00
Прочие плиты (МДФ) плотностью более 0,8 грамм/кубический сантиметр: без механической обработки или покрытия поверхности
142.
3923 30 10 90
Прочие бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия емкостью не более 2 литров
143.
3923 30 90 90
Прочие бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные изделия емкостью более 2 литров
144.
3915 90 11 00
Отходы, обрезки и скрап, из полимеров пропилена
145.
3102
Удобрения минеральные или химические, азотные
146.
3103
Удобрения минеральные или химические, фосфорные
147.
3105
Удобрения минеральные или химические, содержащие два или три питательных элемента: азот, фосфор и калий; удобрения прочие; товары данной группы в таблетках или аналогичных формах или в упаковках, брутто-масса которых не превышает 10 килограмм
148.
2701
Уголь каменный, брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля и лигнит
149.
2702
Лигнит, или бурый уголь, агломерированный или
неагломерированный, кроме гагата
150.
2503 00
Сера всех видов, кроме серы сублимированной, осажденной и коллоидной
151.
2510100000
фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный: неразмолотые
152.
2510200000
фосфаты кальция природные, фосфаты алюминиево-кальциевые природные и мел фосфатный: размолотые
153.
4412 33 000 0
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)
154.
4412 39 000 0
Фанера клееная прочая, состоящая исключительно из листов древесины (кроме бамбука), толщина каждого из которых не более 6 мм, прочая, имеющая оба наружных слоя из древесины хвойных пород
155.
7206
Железо и нелегированная сталь в слитках или других первичных формах (кроме железа товарной позиции 7203)
156.
7218
Коррозионностойкая сталь в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали
157.
7224
Другие виды легированных сталей в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из других видов легированных сталей

8482 80 000
Аралас шарикті-роликті мойынтіректерді, өзгелерді қоса алғанда, мойынтіректер
Ескерту: ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы.
Тауар позициясы – ЕАЭО СЭҚ ТН сәйкес тауардың атауы.
* ЕАЭО СЭҚ ТН көрсетілген кодымен жіктелетін тауарлар тауарларға қатысты ЕАЭО СЭҚ ТН кодын да, тауар атауын да басшылыққа алу қажет.

8482 80 000
Подшипники, включая комбинированные шарико-роликовые, прочие
Примечание: ТН ВЭД ЕАЭС – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденная Решением Совета Евразийской экономической комиссии № 80 от 14 сентября 2021 года.
Товарная позиция – наименование товара в соответствии с ТН ВЭД ЕАЭС.
* в отношении товаров, классифицируемых указанным кодом ТН ВЭД ЕАЭС, следует руководствоваться как кодом ТН ВЭД ЕАЭС, так и наименованием товара.