Жаттықтырушыларға, жаттықтырушы-оқытушыларға және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 100 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 24 желтоқсанда № 9995 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 07.12.2023 № 315 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 23) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 07.12.2023 № 315 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жаттықтырушыларға, жаттықтырушы-оқытушыларға және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 07.12.2023 № 315 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге ұсынсын;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықтың мерзімді басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министрі Т.Қ. Есентаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мұхамедиұл
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2014 жылғы 19 қарашадағы
№ 100 бұйрығымен
бекітілген
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 07.12.2023 № 315 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілеріне аттестаттау жүргізу тәртібін анықтайды.
2. Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілерін аттестаттауды "Кәсіптік біліктілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 5-бабының 5-тармағына сәйкес дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) әзірлеген және бекіткен кәсіптік стандарттарға сәйкес спорт түрлері бойынша аккредиттелген ұлттық спорт федерациялары (бұдан әрі – федерациялар) жүргізеді.

Об утверждении Правил проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 100. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 декабря 2014 года № 9995.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 07.12.2023 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 23) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 07.12.2023 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 07.12.2023 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (Канагатов И.Б.) в установленном законодательством порядке:
1) представить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан Есентаева Т.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мухамедиулы
Утверждены
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 19 ноября 2014 года № 100
Правила проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 07.12.2023 № 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Правила проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей (далее – Правила) определяют порядок проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей.
2. Аттестация тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей проводится национальными аккредитованными спортивными федерациями по видам спорта (далее – федерации) в соответствии с профессиональными стандартами, разработанными и утвержденными уполномоченным органом в области физической культуры и спорта (далее – уполномоченный орган) в соответствии с пунктом 5 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О профессиональных квалификациях".

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің 02.07.2025 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Спорт түрлері бойынша жаттықтырушыларды және жаттықтырушы-оқытушыларды аттестаттау жаттықтырушылардың және жаттықтырушы-оқытушылардың спортшыларды даярлау бойынша жұмысты жүргізу құқығын растау мақсатында қауіпсіздік техникасы қағидалары бойынша білімін қоса алғанда, жаттықтырушылардың және жаттықтырушы-оқытушылардың тиісті біліктілігі мен тиісті спорт түрі саласындағы білімдерін тану және растау рәсімі болып табылады.
4. Спорт төрешілерін аттестаттау спорттық іс-шараларда төрешілік жұмысты жүргізу құқығын растау мақсатында спорт төрешілерінің тиісті спорт түрі саласындағы тиісті біліктілігі мен білімін тану және растау рәсімі болып табылады.
5. Жаттықтырушылар және спорт төрешілері төрт жылда бір рет аттестаттаудан өтеді.
6. Аттестаттау үшін жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілері федерацияға мынадай құжаттар береді:
1) аттестаттаудан өту туралы еркін нысандағы жазылған өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) дене шынықтыру және спорт саласындағы жалпы жұмыс өтілі мен қол жеткізген нәтижелері туралы мәліметтерді қамтитын жұмыс орнынан мінездеме;
4) білімі туралы құжаттың көшірмесі;
5) спорттық дәрежесі берілгенін растайтын құжаттың көшірмесі (бар болған жағдайда);
6) дене шынықтыру және спорт саласында даярлау, қайта даярлау немесе біліктілігін арттыру бойынша курстардан өткені туралы құжаттың көшірмесі (бар болған жағдайда).
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілері кезекті аттестаттаудан өту туралы өтініштерді федерацияға аттестаттау өткізілетін күннен бір ай бұрын береді.
7. Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілерін аттестаттаудан өткізу үшін федерациялар Аттестаттау комиссияларының құрамын бекітеді.
Аттестаттау комиссиясы уәкілетті органның өкілі, сондай-ақ біліктілік санаттары бар жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілері кіретін бес мүшеден тұрады.
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің қатарынан ашық дауыс беру арқылы төраға сайланады.
Аттестаттау комиссиясының жұмысын дауыс беру құқығы жоқ хатшы қамтамасыз етеді.
8. Аттестаттау комиссиясының отырысы тоқсан сайын жаттықтырушылар, жаттықтырушы-оқытушылар және спорт төрешілерін аттестаттаудан өткізу туралы өтініштердің түсуіне қарай және Аттестаттау комиссиясының кемінде үш мүшесі болғанда өткізіледі.
9. Аттестаттау комиссиясының болмаған мүшелерін басқаның ауыстыруына рұқсат берілмейді.

Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Министра туризма и спорта РК от 02.07.2025 № 117 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Аттестация тренеров и тренеров-преподавателей по видам спорта является процедурой признания и подтверждения надлежащей квалификации и знаний тренеров и тренеров-преподавателей в области соответствующего вида спорта, включая знания по правилам техники безопасности, с целью подтверждения права тренеров и тренеров-преподавателей вести работу по подготовке спортсменов.
4. Аттестация спортивных судей является процедурой признания и подтверждения надлежащей квалификации и знаний спортивных судей в области соответствующего вида спорта с целью подтверждения права проводить судейскую работу на спортивных мероприятиях.
5. Тренеры и спортивные судьи проходят аттестацию раз в четыре года.
6. Для аттестации тренеры, тренеры-преподаватели и спортивные судьи предоставляют в федерацию следующие документы:
1) заявление о прохождении аттестации, составляемое в произвольной форме;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) характеристику с места работы, содержащую сведения об общем стаже работы и достигнутых им результатах в области физической культуры и спорта;
4) копию документа об образовании;
5) копию документа, подтверждающего присвоение спортивного разряда (при наличии);
6) копию документа о прохождении курсов по подготовке, переподготовке или повышению квалификации в области физической культуры и спорта (при наличии).
Заявления о прохождении очередной аттестации тренерами, тренерами-преподавателями и спортивными судьями подаются в федерации за месяц до даты проведения аттестации.
7. Для проведения аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей федерациями утверждаются составы Аттестационных комиссий.
Аттестационная комиссия состоит из пяти членов, в которую входит представитель уполномоченного органа, а также тренера, тренера-преподаватели и спортивные судьи, имеющие квалификационные категории.
Из числа членов Аттестационной комиссии путем открытого голосования избирается председатель.
Работу Аттестационной комиссии обеспечивает его секретарь, не имеющий право голоса.
8. Заседания Аттестационной комиссии проводятся ежеквартально по мере поступления заявлений о прохождении аттестации тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей и при наличии не менее трех членов Аттестационной комиссии.
9. Замещение отсутствующих членов Аттестационной комиссии не допускается.

10. Аттестаттау комиссиясы ашық дауыс беру арқылы комиссия мүшелерінің көп дауысымен шешім қабылдайды, ол хаттамамен рәсімделеді және Аттестаттау комиссиясының отырысқа қатысушы мүшелері мен хатшы қол қояды.
2-тарау. Аттестаттау жүргізу тәртібі
11. Аттестаттау мыналарды қамтиды:
1) аттестаттау өткізуге дайындық;
2) әңгімелесу;
3) шешім шығару;
4) аттестаттау туралы куәлік беру.
12. Аттестаттау өткізуге дайындық барысында Аттестаттау комиссиясы осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес қажетті құжаттардың болуын тексереді, аттестаттау өткізу кестесін бекітеді, аттестатталатын адамдардың тізімін жасайды, аттестатталатын адамдардың жеке істері мен әңгімелесу өткізуге арналған сұрақтарын жасайды.
Аттестаттау өткізу кестесі мен аттесталатын адамдар тізімін федерациялар өз веб-сайттарында жариялайды.
13. Әңгімелесуде Аттестаттау комиссиясы жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілеріне тиісті спорт түрі (түрлері) саласындағы сұрақтартардың тең санын, ал жаттықтырушылар мен жаттықтырушылар-оқытушылар үшін — қауіпсіздік техникасы ережелерін білуіне қосымша сұрақтар беріледі.
14. Әңгімелесу өткізу кезінде аттестатталушыға тиісті спорт түрі (түрлері) бойынша оның кәсіби және біліктілік дайындығы мәселелерінде құзыреттілігінің деңгейін айқындауға бағытталған сұрақтар беріледі.
15. Әңгімелесу нәтижесі бойынша Аттестаттау комиссиясы мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) аттестатталған жоқ;
3) қайта аттестаттауға жатады.
16. Аттестаттау комиссиясының әңгімелесудің өтуі туралы шешімі осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысанда аттестациялау енгізіледі.
17. Аттестаттаудан өткен жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілеріне осы Қағиданың 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілерін аттестаттау туралы куәлік беріледі.
18. Аттестаттау туралы куәлік Аттестаттау комиссиясы хаттамаға қол қойған күннен бастап 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде беріледі.
19. Федерациялар аттестатталған жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілерінің есебін жүргізеді.
Аттестаттау туралы берілген куәлікті Аттестаттау комиссиясының хатшысы Аттестатталған жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілері тізілімінде осы Қағиданың 5, 6 және 7-қосымшаларына сәйкес нысанда тіркейді.
Аттестатталған жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілерінің тізілімдері тігіледі, нөмірленеді және федерацияның мөрімен бекітіледі.
Аттестаттау туралы куәлік нөмірі Аттестатталған жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілерінің тізілімін толтырудың реттік нөмірімен сәйкес келеді.

10. Аттестационная комиссия принимает решение путем открытого голосования простым большинством голосов членов комиссии, которое оформляется протоколом и подписывается членами Аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на заседании.
Глава 2. Порядок проведения аттестации
11. Аттестация включает в себя:
1) подготовку к проведению аттестации;
2) собеседование;
3) вынесение решения;
4) выдачу свидетельства об аттестации.
12. В ходе подготовки к проведению аттестации Аттестационной комиссией проверяется наличие необходимых документов согласно пункту 6 настоящих Правил, утверждается график проведения аттестации, составляется список аттестуемых лиц, формируются личные дела аттестуемых лиц и вопросы для проведения собеседования.
Графики проведения аттестации и списки аттестуемых лиц размещаются федерациями на собственных веб-сайтах.
13. На собеседовании тренерам, тренерам-преподавателям и спортивным судьям Аттестационной комиссией задаются равное количество вопросов в области соответствующего вида (видов) спорта, а для тренеров и тренеров-преподавателей — дополнительные вопросы на знания правил техники безопасности.
14. При проведении собеседования аттестуемому задаются вопросы, направленные на выявление уровня его компетентности в вопросах профессиональной и квалификационной подготовки по соответствующему виду (видам) спорта.
15. По результатам собеседования Аттестационной комиссией принимается одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) не аттестован;
3) подлежит повторной аттестации.
16. Решение Аттестационной комиссии о прохождении собеседования заносится в аттестационные листы по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
17. Тренерам, тренерам-преподавателям и спортивным судьям, прошедшим аттестацию, выдаются свидетельства об аттестации тренера, тренера-преподавателя и спортивного судьи по формам согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящим Правилам.
18. Свидетельство об аттестации выдается в течение 5 (пять) календарных дней со дня подписания протокола Аттестационной комиссией.
19. Федерации ведут учет аттестованных тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей.
Выданные свидетельства об аттестации регистрируются секретарем Аттестационной комиссии в Реестрах аттестованных тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей по формам согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящим Правилам.
Реестры аттестованных тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей прошнуровываются, пронумеровываются и скрепляются печатью федерации.
Номер свидетельства об аттестации соответствует порядковому номеру заполнения Реестра аттестованных тренеров, тренеров-преподавателей и спортивных судей.

20. Аттестаттау туралы куәлік төрт жыл мерзімге беріледі.
21. Аттестаттаудан өтпей қалған жаттықтырушылар, жаттықтырушылар-оқытушылар және спорт төрешілері аттестаттау өткізілген күннен бастап кемінде үш айдан ерте емес осы Қағидада белгіленген тәртіпте қайта аттестаттаудан өтеді.
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аттестациялық парақ
Аттестацияның түрі: бастапқы -
; кезекті -
; қайта -
(керектісін Х белгісімен белгілеу)
1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
____________________________________________________________________
2. Туылған жылы "____" _______________ 20___ жыл
3. Білімі, біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы мәліметтер
(қашан және қандай оқу орнын бітірді, білімі бойынша мамандығы және біліктілігі,
біліктілігін арттырғаны туралы құжаттар)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Атқаратын қызметі және тағайындалған уақыты
____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтілі _____________________________________________
____________________________________________________________________
6. Аттестациялық комиссия мүшелері айтқан ескертулер мен ұсыныстар:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Аттестациядан өтушінің пікірі:
_________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Дауыс беру нәтижесі бойынша аттестациядан өтуші қызметінің бағасы:
1) аттестацияланды (дауыстар саны)
____________________________________________________________________
2) аттестациядан өтпеді (дауыстар саны)
____________________________________________________________________
3) қайта аттестациядан өтуі тиіс (дауыстар саны)
____________________________________________________________________
Аттестация парағымен таныстым:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(аттестациядан өтушінің қолы)
Аттестация өткен уақыт "____" ______________ 20___ жыл
Аттестациялық комиссияның төрағасы: __________________________________
(қолы)
Аттестациялық комиссияның мүшелері: _________________________________
(қолы)
__________________
(қолы)
__________________
(қолы)
Аттестациялық комиссияның хатшысы: __________________________________
(қолы)
Федерацияның мөріне арналған орын
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жаттықтырушыны аттестаттау туралы куәлік № _____
____________________________ берілді, ол ___________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             (спорт түрі)
бойынша жаттықтырушы аттестациясынан өтті
Аттестациялық комиссияның 20_ жылғы "__"______________ №__ хаттамасы
Куәлік 20__жылғы "__"______________ 20__жылғы "__"____________дейін жарамды
Аттестациялық комиссияның төрағасы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хатшы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________"__"_____________20___жыл
Федерацияның мөріне арналған орын
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жаттықтырушы-оқутышыны аттестаттау туралы куәлік № _____
____________________________ берілді, ол ___________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             (спорт түрі)
бойынша жаттықтырушы-оқытушы аттестациясынан өтті
Аттестациялық комиссияның 20_ жылғы "__"______________ №__ хаттамасы
Куәлік 20__жылғы "__"______________ 20__жылғы "__"____________дейін жарамды
Аттестациялық комиссияның төрағасы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хатшы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________"__"_____________20___жыл
Федерацияның мөріне арналған орын
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Спорт төрешісін аттестаттау туралы куәлік № _____
____________________________ берілді, ол ___________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)             (спорт түрі)
бойынша спорт төрешісі аттестациясынан өтті
Аттестациялық комиссияның 20_ жылғы "__"______________ №__ хаттамасы
Куәлік 20__жылғы "__"______________ 20__жылғы "__"____________дейін жарамды
Аттестациялық комиссияның төрағасы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Хатшы __________________________________
(аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
______________"__"_____________20___жыл
Федерацияның мөріне арналған орын
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Аттестатталған жаттықтырушылар тізілімі
№ р/р
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Спорт түрі (түрлері)
Аттестаттау комиссиясы отырысының өткізілген күні, хаттама нөмірі
Жаттықтырушыны аттестаттау туралы куәлік нөмірі (берілген күні мен жылы)
Аттестатталушының қолы
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Аттестатталған жаттықтырушылар-оқытушылар тізілімі
№ р/р
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Спорт түрі (түрлері)
Аттестаттау комиссиясы отырысының өткізілген күні, хаттама нөмірі
Жаттықтырушы-оқутышыны аттестаттау туралы куәлік нөмірі (берілген күні мен жылы)
Аттестатталушының қолы
Жаттықтырушылар, жаттықтырушы-
оқытушылар және спорт төрешілеріне
аттестаттау жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Аттестатталған спорт төрешілерінің тізілімі
№ р/р
Аты, тегі, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Спорт түрі (түрлері)
Аттестаттау комиссиясы отырысының өткізілген күні, хаттама нөмірі
Спорт төрешісін аттестаттау туралы куәлік нөмірі (берілген күні мен жылы)
Аттестатталушының қолы

20. Свидетельства об аттестации выдаются сроком на четыре года.
21. Тренеры, тренеры-преподаватели и спортивные судьи, не прошедшие аттестацию, проходят повторную аттестацию не ранее чем через три месяца со дня проведения аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей
и спортивных судей
Форма
Аттестационный лист
Вид аттестации: первичная -
; очередная -
; повторная -
(нужное отметить знаком Х) 1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Дата рождения "____" _______________ ____ года
3. Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке (когда и какое учебное заведение окончил, специальность и квалификация по образованию, документы о повышении квалификации) ______________________________________
____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения ______________________________
5. Общий стаж _______________________________________________________
6. Замечания и предложения, высказанные членами Аттестационной комиссии:___________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
7. Мнение аттестуемого: ______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Оценка деятельности аттестуемого по результатам голосования:
1) аттестован (количество голосов) __________________________ ___________;
2) не аттестован (количество голосов) ________________________ ___________;
3) подлежит повторной аттестации (количество голосов) ____________________
С аттестационным листом ознакомился: ____________________________
(подпись аттестуемого)
Дата проведения аттестации "____" ______________ 20___ года
Председатель Аттестационной комиссии: _____________________ (подпись)
Члены Аттестационной комиссии:___________________________ (подпись)
____________ (подпись) __________________ (подпись) _________ (подпись)
Секретарь Аттестационной комиссии:________________________
(подпись)                                           Место для печати федерации
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей
и спортивных судей
Форма
Свидетельство об аттестации тренера № _____
Выдано ____________________________ в том, что он (она) прошел (ла) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) аттестацию тренера по ____________________ (вид спорта)
Протокол Аттестационной комиссии: № __ от "___" _____20 ___года
Срок действия свидетельства: с "__"______ 20 ___года по "__"______20 ___года
Председатель Аттестационной комиссии _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь _____________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________ "_____"_____________ 20___ года Место для печати федерации
Приложение 3
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей
и спортивных судей
Форма
Свидетельство об аттестации тренера-преподавателя № _____
Выдано __________________ в том, что он (она) прошел (ла) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Аттестацию тренера-преподавателя по ________________________________________
(вид спорта)
Протокол Аттестационной комиссии: № __ от "___" _____20 ___года
Срок действия свидетельства: с "__"______ 20 ___года по "__"______20 ___года
Председатель Аттестационной комиссии ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь ___________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________ "_____"_____________ 20___ года Место для печати федерации
Приложение 4
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей и
спортивных судей
Форма
Свидетельство об аттестации спортивного судьи № _____
Выдано __________________ в том, что он (она) прошел (ла) (фамилия, имя, отчество
(при его наличии) аттестацию спортивного судьи по _________________ (вид спорта)
Протокол Аттестационной комиссии: № __ от "___" _____20 ___года
Срок действия свидетельства: с "__"_______ 20 ___года по "__"_________20 ___года
Председатель Аттестационной комиссии ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Секретарь _____________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________ "_____"_____________ 20___ года Место для печати федерации
Приложение 5
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей
и спортивных судей
Форма
Реестр аттестованных тренеров
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид (виды) спорта
Дата, номер протокола заседания Аттестационной комиссии
Номер свидетельства об аттестации тренера (дата и год выдачи)
Подпись аттестованного
Приложение 6
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей и
спортивных судей
Форма
Реестр аттестованных тренеров-преподавателей
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид (виды) спорта
Дата, номер протокола заседания Аттестационной комиссии
Номер свидетельства об аттестации тренера-преподавателя (дата и год выдачи)
Подпись аттестованного
Приложение 7
к Правилам проведения
аттестации тренеров,
тренеров-преподавателей и
спортивных судей
Форма
Реестр аттестованных спортивных судей
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вид (виды) спорта
Дата, номер протокола заседания Аттестационной комиссии
Номер свидетельства об аттестации спортивного судьи (дата и год выдачи)
Подпись аттестованного