Жер-кадастрлық құжаттамалардың құрылымын, құрамын, мазмұнын және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 қарашадағы № 68 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 10 желтоқсанда № 9951 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-бап 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер-кадастрлық құжаттамалардың құрылымы, құрамы, мазмұны және нысандары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Экономиканың инфрақұрылымын дамыту департаменті (У.Е.Жазылбек):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын;
2).осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. "Жер-кадастрлық істің құрылымы, құрамы және мазмұны жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі төрағасының 2009 жылғы 19 маусымдағы № 103-П бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 46981 тіркелген, 2009 жылғы № 8 Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған).
4. .Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің вице-министрі Қ.А. Ускенбаевқа жүктелсін.
5.. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2014 жылғы 5 қарашадағы
№ 68 бұйрығымен
бекітілді
Жер-кадастрлық құжаттамалардың құрылымы, құрамы, мазмұны және нысандары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жер-кадастрлық істің құрылымы
1. Жер-кадастрлық істің келесі құрылымы бар:
1) жер-кадастрлық істің сыртқы беті;

Об утверждении Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 ноября 2014 года № 68. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2014 года № 9951.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок приказа предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 14 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 15.09.2015 № 637 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 приказа предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
1. Утвердить прилагаемую Структуру, состав и содержание земельно-кадастровой документации.
2. Департаменту развития инфраструктуры экономики (Жазылбек У. Е.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами от 19 июня 2009 года № 103-П "Об утверждении Инструкции по структуре, составу и содержанию земельно-кадастрового дела" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 46981, опубликован в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан 2009 года, № 8).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра национальной экономики Республики Казахстан Ускенбаева К. А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
Утверждено
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 ноября 2014 года № 68
Примечание ИЗПИ!
Заголовок структуры предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
Структура, состав и содержание земельно-кадастровой
документации
1. Структура земельно-кадастрового дела
1. Земельно-кадастровое дело имеет следующую структуру:
1) титульный лист на земельно-кадастровое дело;

2) жер-кадастрлық іске енгізілген құжаттардың тізімі;
3).осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымына, құрамына және мазмұнына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер-кадастрлық іске түсіндірме жазба;
4) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-бөлімінде көрсетілген жер учаскесі туралы жер- кадастрлық іске енгізілетін құжаттар.
2. Жер-кадастрлық істің құрамы және мазмұны
2. Мемлекеттік меншіктегі жерлерден жер учаскесін берген кезде жер учаскесінің жер-кадастрлық ісінің құрамына келесі құжаттар кіреді:
1) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымына, құрамына және мазмұнына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындауға және беруге өтініш;
2) жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе төлқұжаты туралы мәліметтерді, сондай-ақ заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаларды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жұмыскері уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен (ЭЦҚ) куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжат нысанында тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Өкіл арқылы өтініш білдірген жағдайда, жер-кадастрлық істің құрамына өкілдің жеке басын куәландыратын құжат, жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының нотариалды куәландырылған сенімхатының көшірмесі, заңды тұлғалар үшін – өкілдің уәкілеттігін куәландыратын құжат енгізіледі;
3) жер учаскесіне құқықты белгілейтін құжаттың (мемлекеттік атқарушы органның актісінің) көшірмесі;
4) жер учаскесін таңдау актісі және сызбасы;
5) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 43-бабының 2-тармағына сәйкес құрылатын комиссияның қорытындысы;
6) берілген жер учаскесінің алаңын, оның шекаралары мен орналасқан жерін, жер учаскелерінің шектес меншік иелері мен жер пайдаланушыларын, сондай-ақ берілетін жер учаскесінің ауыртпалықтары мен сервитуттарын нақтылайтын жер учаскесіне құқық берілгені туралы жерге орналастыру жобасының көшірмесі.
Тұрғын үй, саяжай құрылысына және бағбандық үшін бөліп берілетін алаңға жер учаскелерін орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, ресімделіп отырған жер учаскесінің жер-кадастрлық ісіне жоғарыда аталған жерге орналастыру жобасының үзінді көшірмесі кіргізіледі. Әрбір жер учаскесі үшін жерге орналастыру жобасын әзірлеу талап етілмейді;

2) опись документов, помещенных в земельно-кадастровое дело;
3) пояснительная записка к земельно-кадастровому делу по форме согласно приложению 1 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастровой документации;
4) документы, помещаемые в земельно-кадастровое дело о земельном участке, указанные в части 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации.
2. Состав и содержание земельно-кадастрового дела
2. При предоставлении земельного участка из земель, находящихся в государственной собственности в состав земельно-кадастрового дела земельного участка включаются следующие документы:
1) заявление на изготовление и выдачу идентификационного документа на земельный участок по форме согласно приложению 2 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастровой документации;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 2) предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
2) копия документа, удостоверяющего личность собственника земельного участка или землепользователя.
Сведения об удостоверении личности или паспорте гражданина Республики Казахстан, а также справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, работник Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенные (подписанные) электронно-цифровой подписью (ЭЦП) уполномоченного лица.
В случае обращения через представителя в состав земельно-кадастрового дела включается документ, удостоверяющий личность представителя, копия нотариально удостоверенной доверенности от собственника земельного участка или землепользователя, для юридических лиц – документ, удостоверяющий полномочия представителя;
3) копия правоустанавливающего документа на земельный участок (акта государственного исполнительного органа);
4) акт и схема выбора земельного участка;
5) заключение комиссии, создаваемой в соответствии с пунктом 2 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс);
6) копия землеустроительного проекта о предоставлении права на земельный участок, уточняющий площадь предоставленного земельного участка, его границы и местоположение, смежных собственников земельных участков и землепользователей, а также обременения и сервитуты предоставляемого земельного участка.
При наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под жилищное, дачное строительство и садоводство в земельно-кадастровое дело включается выкопировка из вышеуказанного землеустроительного проекта на оформляемый земельный участок. Составление землеустроительного проекта на каждый отдельный участок не требуется;

7) жергілікті жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу материалдары:
жер учаскесінің меншік иесінің немесе жер пайдаланушының жұмысты жүргізуге арналған еркін нысанды өтініші;
жергілікті жерде жер учаскесінің шекараларын белгілеудің (қалпына келтірудің) жұмыс сызбасы және далалық өлшеу журналы немесе өлшеу нүктелерінің орналасу сызбасы (серіктік қабылдағышты қолданған кезде);
жер учаскесінің ауданын есептеу және координаталар ведомосі;
жергілікті жерде жер учаскесінің шекарасын белгілеудің (қалпына келтірудің) сызбасы және актісі;
межелік белгілерді сақтауға тапсыру актісі;
8) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тапсырыс беру бланкісі;
9) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі;
10) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер учаскесіне жер-кадастрлық кітабының нөлдік бөлімі;
11) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымның, құрамының және мазмұнының 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша корректорлық парақ.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Ауыл және орман шаруашылығын жүргiзуге байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшiн ауыл шаруашылығы алқаптарын берген кезде осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық ісінің құрамына осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы өндірісінің шығынын анықтау актісінің көшірмесі де қосылады.
4. Орман шаруашылығын жүргiзуге байланысты емес мақсаттарға пайдалану үшiн орман алқаптарын берген кезде, осы осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық ісінің құрамына орман шаруашылығы және (немесе) ауыл шаруашылығы өндірісінің шығынын анықтау актісінің көшірмесі де қосылады.
5. Жер учаскесін жеке меншікке ақылы негізде берген кезде, осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық істің құрамына келесі құжаттар қосылады:
1) осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау актісінің көшірмесі;

7) материалы установления границ земельного участка на местности:
заявление собственника земельного участка или землепользователя в произвольной форме на проведение работ;
рабочий чертеж установления (восстановления) границ земельного участка на местности и журнал полевых измерений либо схема расположения точек измерения (при использовании спутникового приемника);
ведомость координат и вычисления площади земельного участка;
акт и чертеж установления (восстановления) границ земельного участка на местности;
акт сдачи на хранение межевых знаков;
8) бланк-заказ по форме согласно приложению 3 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастрового дела;
9) копия идентификационного документа на земельный участок;
10) нулевой раздел земельно-кадастровой книги на земельный участок по форме, согласно приложению 4 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастровой документации;
11) корректурный лист по форме согласно приложению 5 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастрового дела.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
3. При предоставлении сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением сельского и лесного хозяйства, в состав земельно-кадастрового дела, состоящего из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации, также включается копия акта определения потерь сельскохозяйственного (лесохозяйственного) производства по форме согласно приложению 6 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастровой документации.
4. При предоставлении лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, в состав земельно-кадастрового дела, состоящего из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации, также включается копия акта определения потерь лесохозяйственного и (или) сельскохозяйственного производства.
5. При предоставлении земельного участка в частную собственность на платной основе в состав земельно-кадастрового дела, состоящего из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастрового дела, также включаются следующие документы:
1) копия акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка по форме согласно приложению 7 к настоящей Структуре, составу и содержанию земельно-кадастровой документации;

2) жер учаскесін сатып алу-сату шартының көшірмесі (жер учаскесін сатқан кезде);
3) жер учаскесiнiң сатып алу бағасын төлеу туралы құжаттың көшірмесі.
6. Жер учаскесіне уақытша жер пайдалану (жалдау) құқығын сатқан кезде, осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық ісінің құрамына сондай-ақ уақытша өтеулі жер пайдалану (жалдау) құқығын сатып алу шартының көшірмесі қосылады.
7. Шаруашылық серiктестiктердiң жарғылық капиталына жер учаскелерiн, жер үлестерін беру немесе өндiрiстiк кооперативтерге жарна ретiнде беру есебінен қалыптасқан, сондай-ақ ортақ жер пайдаланудағы жер учаскелерін жеке меншікке сатып алған кезде осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2 және 5-тармақтарында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық іс қатысушылардың жер учаскелерін сатып алу туралы жалпы жиналысының хаттамасының көшірмесімен толықтырылады.
8. Шаруа немесе фермер қожалығын жүргізу үшін жер учаскесін берген кезде, осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын жер-кадастрлық ісінің құрамына келесі құжаттар қосылады:
1) жер үлестерінің мөлшері көрсетілген шаруа немесе фермер қожалығы мүшелерінің құрамы туралы анықтама;
2) ауыл шаруашылығы ұйымының құрамынан шаруа немесе фермер қожалығының жер учаскесін бөлген кезде:
3) бөлінетін жер учаскесінің мөлшері және орналасқан жері туралы ауыл шаруашылық ұйымы мүшелерінің жалпы жиналысы хаттамасының көшірмесі;
4) бөлінетін жер учаскесінің орналасқан жерінің сызбасы.
9. Мемлекет меншігіндегі жерлерде резервтік аумақтар құру кезінде осы Жер-кадастрлық құжаттаманың құрылымының, құрамының және мазмұнының 2-тармағында көрсетілген құжаттардан тұратын, бұрын қалыптастырылған жер-кадастрлық іске жерді резервтеу туралы жергiлiктi атқарушы органының шешiмiнiң көшірмесі қосылады.
10. Жер учаскесіне құқықтар ауысқан кезде бұрын қалыптасқан жер-кадастрлық іске келесілер де қосылады:
1) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындауға және беруге өтініш;
2) жылжымайтын мүлік құқығын мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын орган ұсынған материалдар:
жер учаскесіне құқықтың ауысу негіздемесі (құжаттың атауы, нөмірі күні);
жаңа құқық иегері туралы мәліметтер (жеке тұлғалар үшін – жеке куәлігінің (төлқұжатының ) деректері, азаматтығы, мекенжайы; заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу туралы деректері, заңды тұлғаның мекенжайы);

2) копия договора купли-продажи земельного участка (при продаже земельного участка);
3) копия документа об оплате выкупной цены земельного участка.
6. При продаже права временного возмездного землепользования (аренды) на земельный участок в состав земельно-кадастрового дела, состоящего из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации, также включается копия договора выкупа право временного возмездного землепользования (аренды).
7. При выкупе в частную собственность земельного участка, сформированного за счет передачи земельных участков, земельных долей в уставные капиталы хозяйственных товариществ или в качестве взноса в производственные кооперативы, а также земельных участков, находящихся в общем землепользовании, земельно-кадастровое дело, состоящее из документов, указанных в пунктах 2 и 5 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации, дополняется копией протокола общего собрания участников о выкупе земельного участка.
8. При предоставлении земельного участка для ведения крестьянского или фермерского хозяйства в состав земельно-кадастрового дела, состоящего из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации, также включаются следующие документы:
1) справка о составе членов крестьянского или фермерского хозяйства с указанием размеров их земельных долей;
2) при выделении земельного участка крестьянского или фермерского хозяйства из состава сельскохозяйственной организации;
3) копия протокола общего собрания участников сельскохозяйственной организации о размере и местоположении выделяемого земельного участка;
4) схема местоположения выделяемого земельного участка.
9. При создании резервных территорий на землях, находящихся в государственной собственности, в ранее сформированное земельно-кадастровое дело, состоящее из документов, указанных в пункте 2 настоящей Структуры, состава и содержания земельно-кадастровой документации включается копия решения местного исполнительного органа о резервировании земель.
10. При переходе прав на земельный участок в ранее сформированное земельно-кадастровое дело, также включаются:
1) заявление на изготовление и выдачу идентификационного документа на земельный участок;
2) материалы, предоставленные органом, осуществляющим государственную регистрацию прав на недвижимое имущество:
основание перехода прав на земельный участок (наименование, номер, дата документа);
сведения о новом правообладателе (для физических лиц – данные удостоверения личности (паспорта), гражданство, место жительства; для юридических лиц – данные о государственной регистрации (перерегистрации), адрес юридического лица;

3) бұрын берілген жер учаскесін бөлумен байланысты жаңа жер учаскелерінің қалыптасқаны туралы жерге орналастыру жобасының көшірмесі;
4) құрылған жер учаскесіне сәйкестендіру құжатының көшірмесі.
11. Жер учаскесінің нысаналы мақсаты өзгерген жағдайда бұрын қалыптастырылған жер-кадастрлық істің құрамына келесі құжаттар да қосылады:
1) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындауға және беруге өтініш;
2) мемлекеттік атқарушы органның жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы актісінің көшірмесі;
3) жерге орналастыру жобасының көшірмесі (жер учаскесінің бөлігі немесе үлесінің нысаналы мақсаты өзгерген жағдайда).
12. Азаматтар мен заңды тұлғалардың меншігіндегі немесе жер пайдалануындағы жерлерден жер учаскесiн мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығарған жағдайда, бұрын қалыптастырылған жер-кадастрлық іске келесілер де қосылады:
1) мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп иеліктен шығарудың басталуы туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысының немесе жергiлiктi атқарушы органының шешiмiнiң көшірмесі;
2) жер учаскесін сатып алу туралы шарттың немесе мемлекет мұқтажы үшін жер учаскесін алып қою туралы сот шешімінің көшірмесі;
3)..мәжбүрлеп иеліктен шығаруға жататын жер учаскесінің жоспары (шекарасының сызбасы);
4) жер учаскесінің бөлігін мәжбүрлеп алып қойған жағдайда бөлуге байланысты жаңа жер учаскелерінің қалыптасқаны туралы жерге орналастыру жобасының көшірмесі.
13. Азаматтар мен заңды тұлғалардың меншігіндегі немесе жер пайдалануындағы жерлерден жер учаскесiн мемлекет мұқтажы үшін мәжбүрлеп алып қою немесе тәркілеген жағдайда бұрын қалыптастырылған жер-кадастрлық іске жер учаскесін алып қою туралы сот шешімінің көшірмесі қосылады.
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Жер-кадастрлық іске түсіндірме жазба
№ ___________________________________
(жер учаскесінің кадастрлық нөмірі)
№ р/р
Жер-кадастрлық істе көрсетілуі тиіс мәліметтердің тізімі
Мәліметтер
1.
Жер учаскесі туралы мәлімет:
1)
Жер учаскесінің орналасқан жері
2)
Жер учаскесінің меншік иесі (жер пайдаланушы);
3)
Жер учаскесінің алаңы (гектар)
4)
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты
5)
Жер учаскесін беру негіздемесі (сәйкестендіру құжатының нөмірі және берілген күні)
2.
Жер учаскесі шекарасындағы бөгде меншік иелері (жер пайдаланушылар) туралы мәліметтер:

3) копия землеустроительного проекта о формировании новых земельных участков, связанный с разделом ранее предоставленного земельного участка;
4) копия идентификационного документа на образованный земельный участок.
11. При изменении целевого назначения земельного участка в состав ранее сформированного земельно-кадастрового дела, также включаются следующие документы:
1) заявление на изготовление и выдачу идентификационного документа на земельный участок;
2) копия акта государственного исполнительного органа об изменении целевого назначения земельного участка;
3) копия землеустроительного проекта (при изменении целевого назначения части или доли земельного участка).
12. При принудительном отчуждении земельного участка для государственных нужд из земель, находящихся в собственности или землепользовании граждан и юридических лиц, в ранее сформированное земельно-кадастровое дело, также включаются:
1) копия постановления Правительства Республики Казахстан либо решения местного исполнительного органа о начале принудительного отчуждения для государственных нужд;
2) копия договора о выкупе земельного участка либо решения суда об изъятии земельного участка для государственных нужд;
3) план (чертеж границ) земельного участка, подлежащего принудительному отчуждению;
4) копия землеустроительного проекта о формировании новых земельных участков, связанный с разделом в случае принудительного отчуждения части земельного участка.
13. При принудительном изъятии либо конфискации земельного участка, находящегося в собственности или землепользовании граждан и юридических лиц, в ранее сформированное земельно-кадастровое дело, включается копия решения суда об изъятии земельного участка.
Приложение 1
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 1 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
форма
Пояснительная записка к земельно-кадастровому делу
№ ___________________________________
(кадастровый номер земельного участка)
п/п
Перечень сведений, которые должны быть отражены
в земельно-кадастровом деле
Сведения
1.
Сведения о земельном участке:
1)
местоположение земельного участка
2)
собственник (землепользователь) земельного участка
3)
площадь земельного участка (гектар)
4)
целевое назначение земельного участка
5)
основание предоставления земельного участка (номер и дата выдачи правоустанавливающего документа)
2.
Сведения о посторонних собственниках (землепользователях) в границах земельного участка

1)
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірлері немесе ол болмаған жағдайда жеке тұлғаның аты, тегі, әкесінің аты немесес заңды тұлғаның толық атауы;
2)
Жер учаскесінің алаңы (гектар)
3.
Жерге орналастыру құжаттамаларын бекіту туралы мәліметтер (күні және нөмірі)
4.
Жерге орналастыру жұмысын орындаушы туралы мәліметтер:
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты-жөні)
_______________________ _________________________
Заңды тұлғаның атауы (Орындаушының аты-жөні)
(жеке тұлғаның аты-жөні)
__________________________
(Қалыптастыру күні)
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
2-қосымша
нысан
__________________________
(ұйымның атауы) басшысы
______________________
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
кімнен ____________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (ол
болған жағдайда) немесе заңды
тұлғаның толық атауы)
__________________________
(ЖСН/БСН, жеке немесе заңды
тұлғаның жеке басын
куәландыратын құжаттың
деректемелері,
__________________________
байланыс телефоны, мекенжайы)
Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау және беруге арналған өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________
____________________________________________________________ берілген
(жер учаскесінің нысаналы мақсаты)
___________________________________________________________________
(жер учаскесінің мекенжайы (орналасқан жері)
мекенжайында орналасқан жер учаскесіне жеке меншік, уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді), өтеусіз, тұрақты жер пайдалану (қажеттінің астын сызу) құқығындағы жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындап беруді сұраймын.
Цифрлық жүйелерде қамтылатын, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтердің пайдаланылуына келісемін.
Күні _____ Өтініш беруші ____________________________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), тегі немесе заңды тұлғаның
атауы немесе өкілетті тұлғаның аты-жөні, қолы)
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Тапсырыс бланкі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі (коды) ____________________________
Жер пайдаланушы (меншік иесі) _______________________________________
_____________________________________________________________________
(азаматтың аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Құқық _______________________________________________________________
Жер учаскесінің алаңы ________ га ___________________________________
Жер санаты __________________________________________________________
Орналасқан жері _____________________________________________________
Нысаналы мақсаты ____________________________________________________
Пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар ___________________________
_____________________________________________________________________
Жер учаскесінің бөлінуі _____________________________________________
(бөлінеді, бөлінбейді)
Акті берудің негіздемесі ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерді: _________________________________________ _____________
(лауазымы, аты-жөні) (қолы ) (күні)
Бланк заказа
Кадастровый номер земельного участка (код) __________________________
Землепользователь (собственник) _____________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество гражданина или полностью наименование
юридического лица)
Право ______________________________________________________________
Площадь земельного участка ________ га ______________________________
Категория земель ____________________________________________________
Местоположение ______________________________________________________
Целевое назначение __________________________________________________
Ограничения в использовании и обременения ___________________________
_____________________________________________________________________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
Основание выдачи акта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Проверил: ________________________________________ _____________
(должность, Ф.И.О.) (подпись) (дата)
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
кадастрлық нөмір
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ

1)
кадастровые номера земельных участков или при их отсутствии фамилия, имя, отчество физического лица или полное наименование юридического лица
2)
площадь земельного участка (гектар)
3.
Сведения об утверждении землеустроительной документации (дата и номер)
4.
Сведения об исполнителе землеустроительных работ (наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица)
_________________________________ _________________________
Наименование (Ф.И.О. исполнителя)
юридического лица
(Ф.И.О. физического лица)
_________________________________
(Дата формирования)
Приложение 2
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Приложении 2 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
форма
Руководителю
___________________________________________
(наименование организации)
___________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
от ________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица
___________________________________________
либо полное наименование юридического лица)
___________________________________________
(ИИН/БИН, реквизиты документа, удостоверяющего
____________________________________________
личность физического или юридического лица,
контактный телефон, адрес)
Заявление на изготовление и выдачу идентификационного документа
на земельный участок
Прошу изготовить и выдать идентификационный документ на
земельный участок на праве частной собственности, временного
возмездного (долгосрочного, краткосрочного), безвозмездного,
постоянного землепользования (необходимое подчеркнуть), расположенный
по адресу:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(адрес (местонахождение) земельного участка)
предоставленный _____________________________________________________
(целевое назначение земельного участка)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата _____________ Заявитель___________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
___________________________________
или наименование юридического либо
___________________________________
уполномоченного лица, подпись)
Приложение 3
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 3 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
форма
Тапсырыс бланкі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі (коды) ____________________________
Жер пайдаланушы (меншік иесі) _______________________________________
_____________________________________________________________________
(азаматтың аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Құқық _______________________________________________________________
Жер учаскесінің алаңы ________ га ___________________________________
Жер санаты __________________________________________________________
Орналасқан жері _____________________________________________________
Нысаналы мақсаты ____________________________________________________
Пайдаланудағы шектеулер мен ауыртпалықтар ___________________________
_____________________________________________________________________
Жер учаскесінің бөлінуі _____________________________________________
(бөлінеді, бөлінбейді)
Акті берудің негіздемесі ____________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерді: _________________________________________ _________________
(лауазымы, аты-жөні) (қолы ) (күні)
Бланк заказа
Кадастровый номер земельного участка (код) __________________________
Землепользователь (собственник) _____________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество гражданина или полностью наименование
юридического лица)
Право _______________________________________________________________
Площадь земельного участка ________ га ______________________________
Категория земель ____________________________________________________
Местоположение ______________________________________________________
Целевое назначение __________________________________________________
Ограничения в использовании и обременения ___________________________
_____________________________________________________________________
Делимость земельного участка ________________________________________
(делимый, неделимый)
Основание выдачи акта _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Проверил: ________________________________________ ______________
(должность, Ф.И.О.) (подпись) (дата)
Приложение 4
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 4 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
форма
кадастровый номер
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН

0 - БӨЛІМ Мемлекеттік жер-
Жер учаскелерінің есебі кадастры кітабы
1-кесте. Жер учаскесі туралы ақпарат
Жер учаскелерінің кадастрлық нөмірі
Алдыңғы кадастрлық №
Жер-кадастрлық істің №
Карталардың номенклатурасы
Мәртебесі (қолданыста, жойылған)
2-кесте. Жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары
Көлемі ш.м
Бөлінуі
Кондоминиум
Мекенжайдың тіркеу коды (МТК)
Мекенжай (облыс, аудан, елді мекен пункті, селолық округ, көше, үйдің, учаскенің №)
Жер санаты
Нысаналы мақсаты
Құқық түрі
2а-кесте. Жер учаскесі бөліктерінің сәйкестендіру сипаттамасы
Бөлік нөмірі
Көлемі ш.м
Бөлінуі
Кондоминиум
Құқық белгілейтін құжат
Белгіленген режим
Нысаналы мақсаты
Құқық түрі
3-кесте. Жер учаскесі алқабының құрамы (ш.м.)
Барлығы
оның ішінде
Басқа алқаптар
жылы
егістіктер
Көп жылдық екпелер
Тыңайған жер
шабындықтар
жайылымдар
Барлық ауыл шаруашылық алқаптары
4-кесте. Меншік иелері (жер пайдаланушылар)
Құқық түрі
Азаматтығы
Учаске/бөлік
Мерзімі
Аяқталу күні
Субъект (Аты-жөні/атауы)
Туған жылы, айы, күні/тіркелуі
ЖСН/БСН
Құқық белгілейтін құжат
Сәйкестендіру құжаты
4а-кесте. Тоқтатылған құқықтар туралы ақпарат
Құқық түрі
Азаматтығы
Учаске/бөлік
Мерзімі
Аяқталу күні
Субъект (аты-жөні/атауы)
Туған жылы, айы, күні/тіркелуі
ЖСН/БСН
Құқық белгілейтін құжат
Сәйкестендіру құжаты
Жою құжаты
5-кесте. Ауыртпалық (шектеу)
Ауыртпалықтың (шектеудің) атауы
Ауыртпалықтың (шектеудің) негізі
Учаске/бөлік
Жазбаны енгізу күні
Қолдану мерзімі
Тоқтату күні
6-кесте. Экономикалық сипаттамалар
Сипаттамалар түрі
Мәні
Учаске/бөлік
Есептесу күні
Бетті жалғастыру (жабу) туралы жазба
Жалғастырудың (жабудың) негізі
Жазбаны енгізу күні
Бөлімді толтыратын тұлға
____________ ________________ ____________
лауазымы, аты-жөні қолы күні
Ағымдағы өзгерісті енгізген тұлға
____________ ________________ ____________
лауазымы, аты-жөні қолы күні
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
КОРРЕКТОРЛЫҚ ПАРАҚ
Жұмыс түрі __________________________________________________________
Кадастрлық нөмірі ___________________________________________________
Орындаушы ___________________________________________________________
(аты-жөні)
№№
Ескертулер, тексеруші тұлғаның аты-жөні, лауазымы
Күні
Ескертудің түзетілгені туралы белгі
Күні
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Ауыл шаруашылығы (орман шаруашылығы)
өндірісінің шығындарын анықтау
АКТІСІ
____________________________________________________________________
(жер пайдаланушы (меншік иесі)
____________________________________________________________________
(нысаналы мақсаты)
_____________________________________________________________________
(орналасқан жері)
№№
Алқаптардың атауы
Топырақтардың атауы
Базалық норматив (теңге)
Көлемі (га)
Шығындардың барлығы (теңге)
Барлығы:
Жер қатынастары жөніндегі
уәкілетті органның
бастығы ____________________ _______ _______________
(аты-жөні) (қолы) (күні)
Заңды тұлғаның
атауы
(жеке тұлғаның аты-жөні) ________________ _______ _______________
(аты-жөні) (қолы) (күні)
Жер пайдаланушы (меншік иесі) ________ _________________ __________
(аты-жөні - жеке тұлға үшін, (қолы) (аты-жөні) (күні)
атауы – заңды тұлға үшін)
Орындаушының аты-жөні ____________________ _______ _______________
(аты-жөні) (қолы) (күні)
Жер-кадастрлық құжаттаманың
құрылымына, құрамына,
мазмұнына және нысандарына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрыштағы мәтіні жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 19.05.2026 № 195 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын анықтау
актісі

РАЗДЕЛ 0 Государственная
Учет земельных участков земельно-кадастровая книга
Таблица 1. Информация о земельном участке
Кадастровый номер земельного участка
Предыдущий кадастровый №
№ земельно-кадастрового дела
Номенклатура карты
Статус (действующий, аннулированный)
Таблица 2. Идентификационные характеристики земельного участка
Площадь, кв.м
Делимость
Кондоминиум
Регистрационный код адреса (РКА)
Адрес (область, район, населенный пункт, сельский округ, улица, № дома, участка
Категория земель
Целевое назначение
Вид права
Таблица 2а. Идентификационные характеристики частей
земельного участка
Номер части
Площадь, кв.м
Делимость
Кондоминиум
Правоустанавливающий документ
Установленный режим
Целевое назначение
Вид права
Таблица 3. Состав угодий земельного участка (кв.м.)
Всего
в том числе
Прочие угодья
Год
пашни
многолетние насаждения
залежи
сенокосы
пастбища
Итого сельхоз. угодий
Таблица 4. Собственники (землепользователи)
Вид права
Гражданство
Участок/часть
Срок
Дата окончания
Субъект (ФИО/наименование)
Дата рождения/регистрации
ИИН/БИН
Правоустанавливающий документ
Идентификационный документ
Таблица 4а. Информация о прекращенных правах
Вид права
Гражданство
Участок/часть
Срок
Дата окончания
Субъект (ФИО/наименование)
Дата рождения/регистрации
ИИН/БИН
Правоустанавливающий документ
Идентификационный документ
Документ ликвидации
Таблица 5. Обременения (ограничения)
Наименование обременения (ограничения)
Основание обременения (ограничения)
Участок/
часть
Дата внесения записи
Срок действия
Дата прекращения
Таблица 6. Экономические характеристики
Вид
характеристики
Значение
Участок/часть
Дата
расчета
Запись о продолжении (закрытии) листа
Основание для продолжения (закрытия)
Дата внесения записи
Раздел заполнил ____________________ ________________ ____________
должность, Ф.И.О. подпись дата
Текущие изменения ____________________ ________________ _____________
внес должность, Ф.И.О. подпись дата
Приложение 5
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 5 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
форма
КОРРЕКТУРНЫЙ ЛИСТ
Вид работ ___________________________________________________________
Кадастровый номер ____________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
(Ф.И.О.)
№№
Замечания, Ф.И.О., должность проверяющего лица
Дата
Отметка об исправлении замечания
Дата
Приложение 6
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 6 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).
форма
АКТ
определения потерь сельскохозяйственного
(лесохозяйственного) производства
_____________________________________________________________________
(землепользователь (собственник)
_____________________________________________________________________
(целевое назначение)
_____________________________________________________________________
(местоположение)
№№
Наименование угодий
Наименование почв
Базовый норматив (тенге)
Площадь (га)
Итого потерь (тенге)
Всего:
Начальник
уполномоченного органа
по земельным отношениям _____________ ____________ ________
(Ф.И.О.) (подпись) (дата)
Наименование
юридического лица
(Ф.И.О. физического лица)
Землепользователь (собственник)
(Ф.И.О. для физического лица,
наименование для юридического лица) _______ _________ _______
(подпись) (Ф.И.О.) (дата)
Ф.И.О. исполнителя ___________________ _________ ______________
(подпись) (дата)
Приложение 7
к Структуре, составу и содержанию
земельно-кадастрового дела
Примечание ИЗПИ!
Текст в правом верхнем углу Приложении 7 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 19.05.2026 № 195 (вводится в действие с 12.07.2026).

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Акті азамат(ша) __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе заңды
тұлғаның атауы)
өтінішіне сәйкес ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мақсатын көрсету)
_________________________ жер учаскесін бағалауға байланысты жасалды.
2. Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі: _______________________________
3. Жер учаскесінің нысаналы мақсаты: ________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Жер учаскесінің орналасқан жері: _________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнының есебі (жер пайдалану құқығы) _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аймақ нөмірі (елді мекен жерлеріне), алқап түрлері, топырақ түрлері (ауыл шаруашылығында пайдаланылатын жерлер үшін)
Алаңы гектар, шаршы метр
Жерге төлемнің базалық мөлшерлемесі, теңге
Түзету коэффициенті
Кадастрлық (бағалау) құны, мың теңге
Жиыны
6. Жер учаскесінің (жерді пайдалану құқығының) кадастрлық (бағалау) құны ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________ құрайды.
(жазбаша сомасы)
7. Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жер кадастрын жүргізетін ұйымның атауы)
__________________________________________________________ анықталды.
М.О. ________________________________________________________________
(қолы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
_____________________________________________________________________
(жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның атауы)
М.О. ________________________________________________________________
(қолы ) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)
Күні "____" ______________ 20____ жыл.

Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
форма
Акт
определения кадастровой (оценочной) стоимости
земельного участка
1. Акт составлен в соответствии с заявлением гражданина(ки)
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица (при его наличии) или
наименование юридического лица) в связи с оценкой земельного участка:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указание цели)
2. Кадастровый номер земельного участка:_____________________________
3. Целевое назначение земельного участка:____________________________
_____________________________________________________________________
4. Местоположение земельного участка_________________________________
_____________________________________________________________________
5. Расчет кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка (права
землепользования)____________________________________________________
Номер зоны (для земель населенных пунктов), виды угодий, типы почв (для земель сельскохозяйственного использования)
Площадь гектар, квадратный метр
Базовая ставка платы за землю, тенге
Поправочный коэффициент
Кадастровая (оценочная) стоимость, тысячи тенге
Итого
6. Кадастровая (оценочная) стоимость земельного участка (права
землепользования) составляет:________________________________________
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
7. Кадастровая (оценочная) стоимость земельного участка определена
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации, ведущей земельный кадастр)
М.П. _________________ ______________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа по земельным отношениям)
М.П. _________________ _____________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
Дата "____" ___________________ 20____ год.