Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің м.а. 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 наурызда № 9203 тіркелді.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңы 9-бабы 1-тармағы 3) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы "Мемлекеттік статистика туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректер жинауға арналған нысандар:
1) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет жөніндегі жиынтық ақпарат осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) браконьерлікпен күрес туралы мәліметтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) жануарлар дүниесін аулау туралы мәліметтер осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) жануарлар дүниесін есепке алу туралы мәліметтер осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері осы бұйрықты басшылыққа алсын және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне бекітілген нысандарға сәйкес дұрыс ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялау.

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ и.о. Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2014 года № 9203.
Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о борьбе с браконьерством, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения по добыче животного мира, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения по учету численности животных и птиц, согласно приложению 6 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Территориальным подразделениям Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан принять настоящий приказ к руководству и обеспечить предоставление достоверной информации в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, согласно утвержденным формам.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету рыбного хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр м.а. Т. Ахсамбиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
________________ Ә. Смайылов
2014 жылғы 4 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрі міндетін
атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.12.2025 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Әкімшілік нысанның атауы: Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Индекс: 1-жд.
Кезеңділік: апта сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" ______(ай) "__" ______(ай) аралығында
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы айдың әр бейсенбісінде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
* Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының атауы
ӘАОК коды
жүргізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер (саны)
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
рейдтер
тексерулер
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
толтырылған хаттамалар саны (дана)
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
Ішкі істер департаменті
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
6
кестенің жалғасы
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
Тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны
сот
прокуратура
аң аулау құралы (бірлік)
орман бойынша, кесу құралы, көлік (бірлік)
балық бойынша, балық бойынша жүзу орталарын аулау құралы, (бірлік)
барлығы (бірлік)
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
7
8
кестенің жалғасы
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
10
11
кестенің жалғасы
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
12
13
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:
__________________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Мөрдің орны (бар болса)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ___________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер"

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Т. Ахсамбиев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_______________ А. Смаилов
4 февраля 2014 года
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2025 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Наименование административной формы: Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: Индекс: 1-жм.
Периодичность: еженедельная.
Отчетный период: с "__" ______(месяц) по "__" ______(месяц) 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: каждый четверг текущего месяца.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора в электронном виде.
* При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Наименование областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
Код по КАТО
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
выявлено нарушений
за неделю
с начало года
за неделю
с начала года
рейдов
проверок
рейдов
проверок
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
количество составленных протоколов (штук)
передано дел в правоохранительные органы (количество)
за неделю
всего с начало года
департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
6
продолжение таблицы
передано дел в правоохранительные органы (количество)
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
суд
прокуратура
орудия охоты (единица)
по лесу орудия рубок, транспорт (единица)
по рыбе орудия лова плавательных сред (единица)
всего (единица)
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
8
продолжение таблицы
привлечено к административной ответственности (человек)
привлечено к уголовной ответственности (человек)
за неделю
всего с начало года
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
10
продолжение таблицы
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
За неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
11
12
13
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
______________________________________________________ _____
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Место печати
Исполнитель: ___________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
___________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира"
(Индекс: 1-ЖМ, периодичность: еженедельная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық инспекциялары аптасына бір рет, ағымдағы есепті айдың әр бейсенбісінен кешіктірмей толтырады.

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по контрольно-инспекционной деятельностью в области животного мира.
2. Форма заполняется территориальными инспекциями Комитета лесного хозяйства и животного мира один раз в неделю, не позднее каждого четверга текущего отчетного месяца.

3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық инспекциясының басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның "Реттік нөмірі" деген 1-бағанында реті бойынша нөмірлеу көрсетіледі және одан кейінгі ақпарат реті бойынша нөмірлеуді үзбеуге тиіс.

3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы "Номер по порядку" указывается нумерация по порядку, и последующая информация не должна прерывать нумерацию по порядку.

6. Нысанның 2-бағанында облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекцияларының атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Әкімшілік-аумақтық объектілер классификаторы (ӘАОК) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында өткізілген рейдтердің, бақылау үшін тексерулерінің жалпы мөлшері (саны) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

6. В графе 2 Формы указывается наименование областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира.
7. В графе 3 Формы указывается код по Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
8. В графе 4 Формы указывается общее количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
9. В графе 5 Формы указывается общее количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

10. Нысанның 6-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
11. Нысанның 7-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің жалпы саны (саны) көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны көрсетіледі.

10. В графе 6 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
11. В графе 7 Формы указывается общее количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
12. В графе 8 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.

13. Нысанның 9-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
14. Нысанның 10-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

13. В графе 9 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
14. В графе 10 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

15. Нысанның 11-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнаманы бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
16. Нысанның 12-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдардың саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

15. В графе 11 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
16. В графе 12 Формы указывается количество взысканных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

610000000
15
Абай облысы
100000000
16
Жетісу облысы
330000000
17
Ұлытау облысы
620000000
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрі міндетін
атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.12.2025 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: одан әрі басшылыққа және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігіне ақпарат ұсыну үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Әкімшілік нысанның атауы: Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Индекс: 2-жд.
Кезеңділік: апта сайын.
Есепті кезең: 20__ жылғы "__" ______(ай) "__" ______(ай) аралығында
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы айдың әр бейсенбісінде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
* Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық инспекциялардың атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Ақмола
Ақтөбе
Алматы
Атырау
Шығыс Қазақстан
Жамбыл
Батыс Қазақстан
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
кестенің жалғасы
Көрсеткіштердің атауы
Аумақтық инспекциялар атауы
Республика бойынша көрсеткіштер барлығы
Қарағанды
Қостанай
Қызылорда
Маңғыстау
Павлодар
Солтүстік Қазақстан
Түркістан
1
өткізілген рейдтер мен бақылау үшін тексерулер (саны)
апта ішінде
рейдтер
тексерулер
жыл басынан бері
рейдтер
тексерулер
2
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
3
толтырылған хаттамалардың саны (дана)
апта ішінде
аңшылық
орман
балық
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық
орман
балық
барлығы
4
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны)
Ішкі істер департаменті
аңшылық
орман
балық
барлығы
5
сот
аңшылық
орман
балық
барлығы
прокуратура
аңшылық
орман
балық
барлығы
6
тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны
аңшылық құралы
орман бойынша, кесу құралы
балық бойынша, аулау құралы
барлығы (бірлік)
көлік және жүзу құралдары алынды
аңшылық
орман
балық
барлығы (бірлік)
7
әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны (адамдар)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
8
қылмыстық жауаптылыққа тартылды (адамдар)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
9
өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
барлығы жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
10
бұқаралық ақпарат құралдарынд жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
жыл басынан бері
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:
__________________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Мөрдің орны (бар болса)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:____________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет бойынша жиынтық есеп" (Индекс: 2-жд, кезеңділік: апта сайын)

610000000
15
область Абай
100000000
16
область Жетісу
330000000
17
область Ұлытау
620000000
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2025 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления информации руководству и Министерству экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Наименование административной формы: Сведения по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе; Индекс: 2-жм.
Периодичность: еженедельная.
Отчетный период: с "__" ______(месяц) по "__" ______(месяц) 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: каждый четверг текущего месяца.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора в электронном виде.
* При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках
Сведения по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Наименование показателей
Наименование территориальных инспекции
Показатели по республике всего
Акмолинская
Актюбинская
Алматинская
Атырауская
Восточно-Казахстанская
Жамбылская
Западно-Казахстанская
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
продолжение таблицы
Наименование показателей
Наименование территориальных инспекции
Показатели по республике всего
Карагандинская
Костанайская
Кызылординская
Мангистауская
Павлодарская
Северо-Казахстанская
Туркестанская
1
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
за неделю
рейдов
проверок
с начало года
рейдов
проверок
2
выявлено нарушений
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
3
количество составленных протоколов (штук)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
4
передано дел в правоохранительные органы (количество)
Департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
суд
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
прокуратура
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
орудия охоты
по лесу, орудия рубок
по рыбе, орудия лова
всего (единица)
изъято транспортных и плавательных средств
по охоте
по лесу
по рыбе
всего (единица)
6
привлечено к административной ответственности (человек)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
7
привлечено к уголовной ответственности (человек)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
9
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
10
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
за неделю
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Место печати (при наличии)
Исполнитель: _____________________________________________
_______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
_______________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства, животного мира и охраны рыбных ресурсов"
(Индекс: 2-ЖМ, периодичность: еженедельная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Орман шаруашылығы, жануарлар дүниесі және балық ресурстарын қорғау саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есеп" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі бойынша жиынтық есепке мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды одан әрі ақпаратты басшылыққа және Ауыл шаруашылығы министрлігіне беру үшін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті аптасына бір рет, ағымдағы айдың әр бейсенбісі толтырады.
3. Нысан алғашқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер мөлшері (саны) көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалар саны (дана) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
8. Нысанның 4-бағанында құқық қорғау органдарына берілген істердің мөлшері (саны) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдарының саны көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін әкімшілік жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).
11. Нысанның 7-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін қылмыстық жауапкершілікке тартылғандардың саны (адам) көрсетіледі көрсетілген салалар бойынша бөлек).
12. Нысанның 8-бағанында орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы заңнамасын бұзғаны үшін салынған әкімшілік айыппұлдар саны (мың теңге) көрсетіледі (көрсетілген салалар бойынша бөлек).

Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сводная по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга-сводной по контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира.
2. Форма заполняется Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в неделю, каждый четверг текущего месяца для дальнейшего представления информации руководству и Министерству сельского хозяйства.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов, контрольных проверок (количество).
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
7. В графе 3 Формы указывается количество составленных протоколов (штук) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
8. В графе 4 Формы указывается количество переданных дел в правоохранительные органы (количество).
9. В графе 5 Формы указывается количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства.
10. В графе 6 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
11. В графе 7 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности (человек) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).
12. В графе 8 Формы указывается количество наложенных административных штрафов (тысяч тенге) за нарушение законодательства в области лесного хозяйства, охраны, воспроизводства и использования животного мира и особо охраняемых природных территорий (раздельно по указанным сферам).

15.1
газеттерде, журналдарда жарияланған мақалалар, жазбалар
дана
15.2
аңшылық бойынша
дана
15.3
орман бойынша
дана
15.4
балық бойынша
дана
15.5
радио мен теледидардан берілген хабарлар
15.6
аңшылық бойынша
рет
15.7
орман бойынша
рет
15.8
балық бойынша
рет
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:
__________________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Мөрдің орны (бар болса)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:____________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Браконьерлікке қарсы күрес туралы мәліметтер" (Индекс: 3-жд, кезеңділік: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Әкімшілік деректер жинауға арналған "Браконьерлікке күрес туралы мәліметтер" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Нысанның негізгі мақсаты браконъерлікпен күрес жөнінде мониторинг жүргізу болып табылады.
2. Нысанды облыс әкімдігінің табиғат пайдалану басқармасының орман қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемелері, аңшылық ісін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясы толтырады және тоқсанына бір рет, тоқсан біткеннен кейін 5-күнінен кешіктірмей, жылдық есепті есепті жыл аяқталғаннан кейін қаңтардың 15-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ұсынады.
3. Нысан бастапқы есепке алу деректері негізінде бір жылдың үдемелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Нысанды толтырғанда орындаушы, уәкілетті орган ведомствосы аумақтық бөлімшесінің басшысы қол қояды. Олар болмаған жағдайда, Нысанға олардың міндеттерін атқарушы адамдар қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында өткізілген рейдтер/тексерулер саны көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында анықталған бұзушылықтар саны, барлығы; 2.1 оның ішінде, 2.2 аң аулау қағидаларын бұзу, 2.3 аң аулау қағидаларын өрескел бұзу, 2.4 ағашты заңсыз кесу және ағаштар мен бұталарды бүлдіру, 2.5 ормандардағы өрт қауіпсіздігі талаптары мен санитариялық қағидаларды бұзу, 2.6 басқа орман тәртібін бұзушылықтар, 2.7 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 2.8 балық аулау және балық қорларын қорғау қағидаларын бұзу, 2.9 балық аулау қағидаларын өрескел бұзу, 3.0 құқық қорғау органдарымен және табиғат қорғау мекемелерімен бірлесіп анықталған бұзушылықтар көрсетіледі.

15.1
опубликовано статей, заметок в газетах, журналах
штук
15.2
по охоте
штук
15.3
по лесу
штук
15.4
по рыбе
штук
15.5
выступление по радио и телевидению
раз
15.6
по охоте
15.7
по лесу
15.8
по рыбе
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
________________________________________________ _________
Место печати (при наличии)
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
__________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных
данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о борьбе с браконьерством"
(Индекс: 3-ЖМ, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных, "Сведения о борьбе с браконьерством" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Основной задачей ведения Формы является проведение мониторинга по борьбе с браконьерством.
2. Форма заполняется государственными учреждениями по охране лесов управления природопользования акимата области, субъектами охотничьего хозяйства, особо охраняемыми природными территориями, территориальная инспекция лесного хозяйства и животного мира и предоставляется в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан один раз в квартал, не позднее 5 числа после окончания квартала, годовая не позднее 15 января после окончания отчетного года.
3. Форма заполняется и предоставляется с нарастающим итогом за год на основании данных первичного учета.
4. Форму при заполнении подписывает исполнитель, руководитель территориального подразделения ведомства уполномоченного органа. В случае их отсутствия – Форму подписывает, лица, исполняющие их обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
5. В графе 1 Формы указывается количество проведенных рейдов/проверок.
6. В графе 2 Формы указывается количество выявленных нарушений, всего; 2.1 в том числе, 2.2 нарушения правил охоты, 2.3 грубое нарушение правил, 2.4 незаконная порубка и повреждение деревьев и кустарников, 2.5 нарушение требований пожарной безопасности и санитарных правил в лесах, 2.6 прочие лесонарушения, 2.7 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 2.8 нарушение правил рыболовства и охраны рыбных запасов, 2.9 грубое нарушение правил рыболовства, 3 выявленных нарушений совместно с правоохранительными органами, природоохранными учреждениями.

7. Нысанның 3-бағанында жол берілген бұзушылықтар саны, барлығы: 3.1 оның ішінде: 3.2 лауазымды адамдардың, 3.3 жеке адамдардың, 3.4 мемлекеттік қызметшілердің, 3.5 мемлекеттік органдар басшыларының, 3.6 заңды тұлғалардың тәртіп бұзуы көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында табиғат қорғау заңнамасын бұзу туралы толтырылған хаттамалар (актілер) саны, барлығы: 4.1 аңшылық бойынша, 4.2 орман бойынша, 4.3 балық бойынша, 4.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында иесіз істер мөлшері (саны/келтірілген залал): 5.1 аңшылық бойынша, 5.2 орман бойынша, 5.3 балық бойынша, 5.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында салынған айыппұлдар саны: 6.1 аңшылық бойынша, 6.2 орман бойынша, 6.3 балық бойынша, 6.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

7. В графе 3 Формы указывается количество допущенных нарушений, всего; 3.1 в том числе, 3.2 должностными лицами, 3.3 частными лицами, 3.4 государственными служащими, 3.5 руководителями государственных органов, 3.6 юридическими лицами.
8. В графе 4 Формы указывается количество составленных протоколов, (актов) о нарушениях природоохранного законодательства всего: 4.1 по охоте, 4.2 по лесу, 4.3 по рыбе, 4.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
9. В графе 5 Формы указывается количество безличных дел, (количество/ причинен ущерб): 5.1 по охоте, 5.2 по лесу, 5.3 по рыбе, 5.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
10. В графе 6 Формы указывается количество наложенных штрафов: 6-1 по охоте, 6.2 по лесу, 6.3 по рыбе, 6.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

11. Нысанның 7-бағанында өндіріп алынған айыппұлдар саны: 7.1 аңшылық бойынша, 7.2 орман бойынша, 7.3 балық бойынша, 7.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
12. Нысанның 7.5-бағанында оның ішінде өткен жылы салынған айыппұлдар саны: 7.6 аңшылық бойынша, 7.7 орман бойынша, 7.8 балық бойынша, 7.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
13. Нысанның 8-бағанында келтірілген залал сомасы: 8.1 аңшылық бойынша, 8.2 орман бойынша, 8.3 балық бойынша, 8.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

11. В графе 7 Формы указывается количество взысканных штрафов: 7.1 по охоте, 7.2 по лесу, 7.3 по рыбе, 7.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
12. В графе 7.5 Формы указывается количество, в том числе из наложенных в предыдущем году: 7.6 по охоте, 7.7 по лесу, 7.8 по рыбе, 7.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
13. В графе 8 Формы указывается сумма нанесенного ущерба: 8.1 по охоте, 8.2 по лесу, 8.3 по рыбе, 8.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

14. Нысанның 8-1-бағанында ерікті түрде өтелген айыппұлдар саны: 8.5 аңшылық бойынша, 8.6 орман бойынша, 8.7 балық бойынша, 8.8 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
15. Нысанның 8.2-бағанында қойылған талап арыздар (келтірілген залал) саны: 8.9 аңшылық бойынша, 8.10 орман бойынша, 8.11 балық бойынша, 8.12 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
16. Нысанның 9-бағанында өндіріп алынған талап арыздар саны: 9.1 аңшылық бойынша, 9.2 орман бойынша, 9.3 балық бойынша, 9.4 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

14. В графе 8.5. Формы указывается количество добровольного возмещения: 8.6 по охоте, 8.7 по лесу, 8.8 по рыбе, 8.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
15. В графе 8.10 Формы указывается количество предъявленных исков (нанесенный ущерб): 8.11 по охоте, 8.12 по лесу, 8.13 по рыбе, 8.14 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
16. В графе 9 Формы указывается количество взысканных исков: 9.1 по охоте, 9.2 по лесу, 9.3 по рыбе, 9.4 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

17. Нысанның 9.5-бағанында оның ішінде өткен жылғы айыппұлдар саны: 9.6 аңшылық бойынша, 9.7 орман бойынша, 9.8 балық бойынша, 9.9 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
18. Нысанның 10-бағанында қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10-1 ішкі істер департаменті, 10.2 аңшылық бойынша, 10.3 орман бойынша, 10.4 балық бойынша, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

17. В графе 9.5 Формы указывается количество в том числе, из предыдущего года: 9.6 по охоте, 9.7 по лесу, 9.8 по рыбе, 9.9 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
18. В графе 10 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение: 10.1 департамент внутренних дел, 10.2 по охоте, 10.3 по лесу, 10.4 по рыбе, 10.5 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

19. Нысанның 10-6-бағанында сотқа қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.7 аңшылық бойынша, 10.8 орман бойынша, 10.9 балық бойынша, 10.10 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.
20. Нысанның 10.11-бағанында прокуратураға қарауға берілген (жіберілген) хаттамалар саны: 10.12 аңшылық бойынша, 10.13 орман бойынша, 10.14 балық бойынша, 10.15 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.16 оның ішінде: 10.17 қаралды. 10.18 аңшылық бойынша, 10.19 орман бойынша, 10.20 балық бойынша, 10.21 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар, 10.22 қараудан бас тартылды, 10.23 аңшылық бойынша, 10.24 орман бойынша, 10.25 балық бойынша, 10.26 ерекше қорғалатын табиғи аумақтар режимін бұзу және басқалар көрсетіледі.

19. В графе 10.6 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в суд: 10.7 по охоте, 10.8 по лесу, 10.9 по рыбе, 10.10 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.
20. В графе 10.11 Формы указывается количество переданных (направленных) протоколов на рассмотрение в прокуратуру: 10.12 по охоте, 10.13 по лесу, 10.14 по рыбе, 10.15 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.16 из них, 10.17 рассмотрены, 10.18 по охоте, 10.19 по лесу, 10.20 по рыбе, 10.21 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие, 10.22 отклонены в рассмотрении, 10.23 по охоте, 10.24 по лесу, 10.25 по рыбе, 10.26 нарушение режима особо охраняемых природных территорий, прочие.

21. Нысанның 11-бағанында бұзушылардан алынған / соттар тәркіленгендер саны; 11.1 браконьерлік құралдары, барлығы, 11.2 уақыт ішінде, 11.3 ойық ұңғылы мылтық, 11.4 тегіс ұңғылы, 11.5 көлік құралдары, 11.6 жүзу құралдары, 11.7 аулау құралдары (сүзек, ау), 11.8 басқа құралдар, 11.9 заңсыз олжаланған өнім, 11.10 жабайы жануарлар, (киіктен, аушы жыртқыш құстардан басқа), 11.11 киік, 11.12 киіктің мүйізі, 11.13 аушы жыртқыш құстар (ителгі және тағы басқа), 11.14 сүрек, 11.15 қара балық түрлері, 11.16 бекіре балықтарының түрлері көрсетіледі.

21. В графе 11 Формы указывается количество изъятых у нарушителей/конфискованных судами; 11.1 орудий браконьерства, всего, 11.2 в течение, 11.3 нарезное ружье, 11.4 гладкоствольное, 11.5 транспортных средств, 11.6 плавучих средств, 11.7 орудий лова (невода, сети), 11.8 прочие орудия, 11.9 незаконно добытая продукция, 11.10 диких животных (кроме сайгака, ловчих хищных птиц), 11.11 сайгака, 11.12 рога сайгака, 11.13 ловчие хищные птицы (балобан), 11.14 древесина, 11.15 частиковых видов рыб, 11.16 осетровых видов рыб.

22. Нысанның 12-бағанында тәркіленген заттарды өткізуден түскен қаражат мөлшері көрсетіледі.
23. Нысанның 13-бағанында әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар саны, 13.1 лауазымды адамдар, 13.2 жеке адамдар, 13.3 мемлекеттік қызметшілер, 13.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 13.5 заңды тұлғалар көрсетіледі.
24. Нысанның 14-тармағында қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар саны, 14.1 лауазымды тұлғалар, 14.2 жеке тұлғалар, 14.3 мемлекеттік қызметшілер, 14.4 мемлекеттік органдардың басшылары, 14.5 заңды тұлғалар.

22. В графе 12 Формы указывается количество поступивших средств от реализации конфискантов.
23. В графе 13 Формы указывается количество привлеченных к административной ответственности, 13.1 должностные лица, 13.2 частные лица, 13.3 государственные служащие, 13.4 руководители государственных органов, 13.5 юридическими лицами.
24. В графе 14 Формы указывается количество привлеченных к уголовной ответственности, 14.1 должностные лица, 14.2 частные лица, 14.3 государственные служащие, 14.4 руководители государственных органов, 14.5 юридическими лицами.

610000000
15
Абай облысы
100000000
16
Жетісу облысы
330000000
17
Ұлытау облысы
620000000
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрі міндетін
атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.12.2025 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Әкімшілік нысанның атауы: Жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Индекс: 4-аш.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы айдың әр бейсенбісінде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
* Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді
Жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер
1. Аңшылық шаруашылығы (шаруашылықтары) туралы мәліметтер:
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) / резервтік қор атауы
Аңшылық шаруашылығы атауы
Орналасқан жері
Ауданы, мың гектар
Аңшылық шаруашылығынң санаты
Бекіту туралы шешім (№, күні)
Шарттың жасалған күні
Аңшылық шаруашылығының бекіту мерзімі (жыл)
1
2
3
4
5
6
7
8

610000000
15
область Абай
100000000
16
область Жетісу
330000000
17
область Ұлытау
620000000
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2025 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Наименование административной формы: Сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе; Индекс: 4-ох.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: для пользователей животного мира - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: годовая.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора в электронном виде.
* При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках
1. Сведения об охотничьем(их) хозяйстве(ах):
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства / резервный фонд охотничьих хозяйств
Наименование охотничьего хозяйства
Место расположения
Площадь тысяч гектар
Категория охотничьего хозяйства
Решение по закреплению (№, дата)
Дата заключения договора
Сроки закрепления охотничьего хозяйства (год)
1
2
3
4
5
6
7
8

12. Бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәлімет.
13. Өрескел заң бұзушылық туралы мәлімет.
14. Аңшылық шаруашылығы субъектісіне жүргізілген тексерулер туралы мәлімет
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:
__________________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Мөрдің орны (бар болса)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:____________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Жануарлар дүниесі және аңшылық шаруашылығы қызметі жөніндегі мәліметтер" (Индекс: 4-аш, кезеңділігі: жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесі мен аңшылық шаруашылығының қызметіне мониторинг жүргізу үшін мәліметтер беру болып табылады.
2. Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін толтырады және ұсынады.
Ұсыну мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар нысанды толтырады және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей тапсырады.
3. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі немесе резервтік қордағы аңшылық шаруашылығы болған жағдайда, резервтік қор белгісі қойылады.

12. Сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
13. Сведения о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
14. Сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Место печати (при наличии)
Исполнитель:
_____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства"
(Индекс: 4-ох, периодичность: годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по животному миру и деятельности охотничьего хозяйства.
2. Форма заполняется и предоставляется пользователями животным миром в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом. Для территориальных подразделения в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
3. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, при отсутствии субъекта охотничьего хозяйства указывается "резервный фонд".

5. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында облысты, ауданды (аудандарды), жақын елді мекендерді көрсете отырып, аңшылық шаруашылығының орналасқан жері көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында мың гектарда аңшылық шаруашылығының ауданы көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығының санаты көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында облыс әкімдігінің аңшылық шаруашылығын бекіту жөніндегі шешім көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізуге арналған шарт жасалған күн көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын бекіту мерзімі көрсетіледі.
12. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығында жұмыс жасайиын адамдардың жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6, 8, 9 және 10-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.
15. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында Директор (Бар болса) көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында аға аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 5 және 6-бағандарда көрсетілген аға аңшылық жүргізуші және (немесе) аңшылық жүргізуші лауазымында жұмыс істейтін аңшылық білімі бар адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында аға қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны (бар болса) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында қорықшы лауазымында жұмыс істейтін адамдардың саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында аңшылық шаруашылығындағы өзге де қызметкерлердің саны (жүргізуші, күзетші, аспаз және тағы басқалар) көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 11-бағанында есепті кезеңде табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны үшін толтырылған хаттамалардың (актілердің) саны көрсетіледі.
23. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
24. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
25. Нысанның 3-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көлік құралдарының жалпы саны көрсетіледі, ол 4, 5, 6 және 7-бағандардың сомасына сәйкес келуі тиіс.

5. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
6. В графе 3 таблицы 1 формы указывается место расположения охотничьего хозяйства с указанием области, района (районов), ближайшие населенные пункты.
7. В графе 4 таблицы 1 формы указывается площадь охотничьего хозяйства в тысячи гектар.
8. В графе 5 таблицы 1 формы указывается категория охотничьего хозяйства.
9. В графе 6 таблицы 1 формы указывается решение по закреплению охотничьего хозяйства акимата области.
10. В графе 7 таблицы 1 формы указывается дата заключения договора на введения охотничьего хозяйства.
11. В графе 8 таблицы 1 формы указывается срок закрепления охотничьего хозяйства.
12. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
13. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
14. В графе 3 таблицы 2 формы указывается общее количество человек, работающих в охотничьем хозяйстве, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6, 8, 9 и 10.
15. В графе 4 таблицы 2 формы указывается Директор (при наличии).
16. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности старшего охотоведа (при наличии).
17. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество человек, работающих в должности охотоведа.
18. В графе 7 таблицы 2 формы указывается количество работников, имеющие охотоведческое образование, указанные в графах 5 и 6 работающие в должности старшего охотоведа и (или) охотоведа.
19. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности старшего егеря (при наличии).
20. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество работников, работающих в должности егеря.
21. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество прочих работников в охотничьем хозяйстве (водитель, охранник, повар и другие).
22. В графе 11 таблицы 2 формы указывается количество протоколов (актов) за нарушение природоохранного законодательства за отчетный период.
23. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
24. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
25. В графе 3 таблицы 3 формы указывается общее количество транспортных средств, используемых для ведения охотничьего хозяйства, которое должно соответствовать сумме граф 4, 5, 6 и 7.

26. Нысанның 3-кестесінің 4, 5, 6 және 7-бағандарында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын көліктің маркасы көрсетіледі.
27. Нысанның 3-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын жылқылардың саны көрсетіледі.
28. Нысанның 3-кестесінің 9-бағанында аңшылық шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын басқа да өздігінен жүретін көліктердің саны көрсетіледі.
29. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9 бағандарының соңында қалың қаріппен әрбір бағанда көліктің, жылқылардың және өзге де өздігінен жүретін көліктердің қорытынды саны көрсетіледі.
30. Нысанның 4-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
31. Нысанның 4-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
32. Нысанның 4-кестесінің 3, 4, 5, 6, 7 және 8-бағандарында қорықшылық қызметтің жарақтандырылуы көрсетіледі, оның ішінде 3-бағанда қорықшылық қызметтің қызметтік куәліктерінің саны (директор, аға қорықшы, қорықшы) көрсетіледі, 4-бағанда заңдарға сәйкес аңшылық шаруашылығы субъектісіне тіркелген қызметтік қарудың үлгісі көрсетіледі, ал 5-бағанда қызметтік қарудың саны, 6-бағанда қорықшылық қызметке берілген арнайы киім жиынтықтары көрсетіледі, 7-бағанда қорықшылық қызмет пайдаланатын байланыстың түрі, 8-бағанда осы байланыстың пайдаланылатын аппараттарының саны көрсетіледі.
33. Нысанның 5-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
34. Нысанның 5-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
35. Нысанның 5-кестесінің 3-бағанында дайындалған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
36. Нысанның 5-кестесінің 4-бағанында дайындалған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.
37. Нысанның 5-кестесінің 5-бағанында дайындалған астық жемінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннада көрсетіледі.
38. Нысанның 5-кестесінің 6-бағанында дайындалған астық дақылдардың саны көрсетіледі.
39. Нысанның 5-кестесінің 7-бағанында дайындалған шырынды жемнің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
40. Нысанның 5-кестесінің 8-бағанында дайындалған тұздың мөлшері тоннада көрсетіледі.
41. Нысанның 5-кестесінің 9-бағанында дайындалған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
42. Нысанның 5-кестесінің 10-бағанында дайындалған басқа да азықтардың саны көрсетіледі.
43. Нысанның 5-кестесінің 11-бағанында салынған шөп мөлшері тоннамен көрсетіледі.
44. Нысанның 5-кестесінің 12-бағанында салынған пішендеменің саны тоннамен көрсетіледі.

26. В графах 4, 5, 6 и 7 таблицы 3 формы указывается марка транспорта, используемого для ведения охотничьего хозяйства.
27. В графе 8 таблицы 3 формы указывается количество лошадей, используемых для ведения охотничьего хозяйства.
28. В графе 9 таблицы 3 формы указывается количество прочего самоходного транспорта используемого для ведения охотничьего хозяйства.
29. В конце граф 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 таблицы 3 формы жирным шрифтом в каждой колонке указывается итоговое количество транспорта, лошадей и прочих самоходных транспортов.
30. В графе 1 таблицы 4 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
31. В графе 2 таблицы 4 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
32. В графах 3, 4, 5, 6, 7 и 8 таблицы 4 формы указывается оснащенность егерской службы. В том числе: в графе 3 – количество служебных удостоверений егерской службы (директор, старший егерь, егерь), в графе 4 – модель служебного оружия, зарегистрированного в соответствии действующим законодательством за субъектом охотничьего хозяйства, в графе 5 – количество служебного оружия, в графе 6 – комплект спецодежды выданной егерской службе, в графе 7 – тип связи используемой егерской службой, в графе 8 – количество используемых аппаратов данной связи.
33. В графе 1 таблицы 5 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
34. В графе 2 таблицы 5 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
35. В графе 3 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сена в тоннах.
36. В графе 4 таблицы 5 формы указывается количество заготовленного сенажа в тоннах.
37. В графе 5 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.
38. В графе 6 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных зерновых снопиков.
39. В графе 7 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
40. В графе 8 таблицы 5 формы указывается количество заготовленной соли в тоннах.
41. В графе 9 таблицы 5 формы указывается наименование заготовленных других кормов.
42. В графе 10 таблицы 5 формы указывается количество заготовленных других кормов.
43. В графе 11 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сена в тоннах.
44. В графе 12 таблицы 5 формы указывается количество выложенного сенажа в тоннах.

45. Нысанның 5-кестесінің 13-бағанында салынған астық жемдерінің (құрама жем, астық қалдықтары, арпа, сұлы және тағы басқалар) саны тоннамен көрсетіледі.
46. Нысанның 5-кестесінің 14-бағанында орналастырылған астық қалдықтарының саны көрсетіледі.
47. Нысанның 5-кестесінің 15-бағанында салынған шырынды жемшөптердің (түйнек-тамыр дақылдарының) саны тоннамен көрсетіледі.
48. Нысанның 5-кестесінің 16-бағанында салынған тұздың мөлшері тоннамен көрсетіледі.
49. Нысанның 5-кестесінің 17-бағанында салынған басқа азықтардың атауы көрсетіледі.
50. Нысанның 5-кестесінің 18-бағанында салынған басқа да азықтардың мөлшері тоннамен немесе саны көрсетіледі.
51. Нысанның 5-кестесінің 19-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген жем-шөп алқаптарының саны көрсетіледі.
52. Нысанның 5-кестесінің 20-бағанында жер учаскесі болған жағдайда егілген ремиздердің саны гектармен көрсетіледі.
53. Нысанның 6-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
54. Нысанның 6-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
55. Нысанның 6-кестесінің 3-бағанында жабайы жануарлардың жемін сақтауға арналған орындардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 6-кестесінің 4-бағанында жабайы жануарларға арналған орнатылған қоректендіру астаулар саны көрсетіледі.
57. Нысанның 6-кестесінің 5-бағанында жабайы жануарларға арналған ұйымдастырылған азықтандыру алаңдарының саны көрсетіледі.
58. Нысанның 6-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарларға арналған тұз жалау орындарының саны көрсетіледі.
59. Нысанның 6-кестесінің 7-бағанында құстарға арналған малтатастардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 6-кестесінің 8-бағанында құстарға арналған жасанды ұялардың саны көрсетіледі.
61. Нысанның 6-кестесінің 9-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың атауы көрсетіледі.
62. Нысанның 6-кестесінің 10-бағанында басқа биотехникалық құрылыстардың саны көрсетіледі.
63. Нысанның 6-кестесінің 11-бағанында орналастырылған аншлагтардың және аңшылық шаруашылығы аумағындағы басқа да құрылыстар саны көрсетіледі.
64. Нысанның 7-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
65. Нысанның 7-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
66. Нысанның 7-кестесінің 3-бағанында ауланған қасқырдың жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.
67. Нысанның 7-кестесінің 4-бағанында ауланған қасқырдың саны көрсетіледі.
68. Нысанның 7-кестесінің 5-бағанында ауланған шибөрінің жыныстық-жас құрамы көрсетіледі.

45. В графе 13 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых кормов (комбикорм, зерновые отходы, ячмень, овес и другие) в тоннах.
46. В графе 14 таблицы 5 формы указывается количество выложенных зерновых снопиков.
47. В графе 15 таблицы 5 формы указывается количество выложенных сочных кормов (клубне-корнеплоды) в тоннах.
48. В графе 16 таблицы 5 формы указывается количество выложенной соли в тоннах.
49. В графе 17 таблицы 5 формы указывается наименование выложенных других кормов.
50. В графе 18 таблицы 5 формы указывается количество выложенных других кормов в тоннах или количествах.
51. В графе 19 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных кормовых полей.
52. В графе 20 таблицы 5 формы при наличии земельных участков указывается количество гектар засеянных ремиз.
53. В графе 1 таблицы 6 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
54. В графе 2 таблицы 6 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
55. В графе 3 таблицы 6 формы указывается количество мест для хранения кормов диким животным.
56. В графе 4 таблицы 6 формы указывается количество установленных кормушек для диких животных.
57. В графе 5 таблицы 6 формы указывается количество устроенных подкормочных площадок для диких животных.
58. В графе 6 таблицы 6 формы указывается количество солонцов для диких животных.
59. В графе 7 таблицы 6 формы указывается количество галечников для птиц.
60. В графе 8 таблицы 6 формы указывается количество устроенных искусственных гнезд для птиц.
61. В графе 9 таблицы 6 формы указывается наименование других биотехнических сооружении.
62. В графе 10 таблицы 6 формы указывается количество других биотехнических сооружении.
63. В графе 11 таблицы 6 формы указывается количество устроенных аншлагов и другие сооружение на территории охотничьего хозяйства.
64. В графе 1 таблицы 7 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
65. В графе 2 таблицы 7 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
66. В графе 3 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого волка.
67. В графе 4 таблицы 7 формы указывается количество добытого волка.
68. В графе 5 таблицы 7 формы указывается половозрастной состав добытого шакала.

69. Нысанның 7-кестесінің 6-бағанында ауланған шибөрінің саны көрсетіледі.
70. Нысанның 8-кестесінің 1-бағанында субъектінің аңшылық шаруашылығының атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
71. Нысанның 8-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
72. Нысанның 8-кестесінің 3-бағанында жер учаскесі болған жағдайда стационарлық қорықшы кордоны (жануарлар дүниесі объектілерін қадағалау, сондай-ақ оларды заңсыз пайдаланудан қорғау мақсатында белгіленетін аңшылық шаруашылықтарының қорықшы қызметі үшін тұрғын және шаруашылық құрылыс) көрсетіледі.
73. Нысанның 8-кестесінің 4-бағанында жылжымалы қорықша кордоны көрсетіледі.
74. Нысанның 8-кестесінің 5-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін аңшылық шаруашылығында бар қонақ үйлердің саны көрсетіледі.
75. Нысанның 8-кестесінің 6-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығына баратын аңшылардың тұруы үшін қонақүйдегі орындардың саны көрсетіледі.
76. Нысанның 8-кестесінің 7-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы өзге де (кордондар мен қонақ үйлерден басқа) құрылыстардың атауы көрсетіледі.
77. Нысанның 8-кестесінің 8-бағанында жер учаскесі болған жағдайда аңшылық шаруашылығындағы басқа құрылыстардың саны көрсетіледі.
78. Нысанның 9-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
79. Нысанның 9-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
80. Нысанның 9-кестесінің 3-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерлерінің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
81. Нысанның 9-кестесінің 4-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің лауазымы көрсетіледі.
82. Нысанның 9-кестесінің 5-бағанында қызметтік куәліктің нөмірі көрсетіледі.
83. Нысанның 9-кестесінің 6-бағанында төсбелгінің нөмірі көрсетіледі.
84. Нысанның 9-кестесінің 7-бағанында қорықшылық қызмет қызметкерінің байланыс нөмірі көрсетіледі.
85. Нысанның 10-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсетіледі.
86. Нысанның 10-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
87. Нысанның 10-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің бірінші басшысының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі.
88. Нысанның 10-кестесінің 4-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің заңды мекенжайы көрсетіледі.
89. Нысанның 10-кестесінің 5-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің нақты мекенжайы көрсетіледі.

69. В графе 6 таблицы 7 формы указывается количество добытого шакала.
70. В графе 1 таблицы 8 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
71. В графе 2 таблицы 8 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
72. В графе 3 таблицы 8 формы при наличии земельных участков указывается стационарный егерский кордон (жилая и хозяйственная постройка для егерской службы охотничьих хозяйств устанавливаемый с целью наблюдения за объектами животного мира, а также для защиты от незаконного их использования).
73. В графе 4 таблицы 8 формы указывается передвижной егерский кордон.
74. В графе 5 таблицы 8 формы при наличии указывается количество имеющихся гостиниц в охотничьем хозяйстве для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
75. В графе 6 таблицы 8 формы при наличии указывается количество мест в гостинице для проживания охотников, посещаемых охотничье хозяйство.
76. В графе 7 таблицы 8 формы при наличии указывается наименование прочих (кроме кордонов и гостиниц) строений в охотничьем хозяйстве.
77. В графе 8 таблицы 8 формы при наличии указывается количество прочих строений в охотничьем хозяйстве.
78. В графе 1 таблицы 9 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
79. В графе 2 таблицы 9 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
80. В графе 3 таблицы 9 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) работников егерской службы.
81. В графе 4 таблицы 9 формы указывается должность работника егерской службы.
82. В графе 5 таблицы 9 формы указывается номер служебного удостоверения.
83. В графе 6 таблицы 9 формы указывается номер нагрудного знака.
84. В графе 7 таблицы 9 формы указывается контактный номер работника егерской службы.
85. В графе 1 таблицы 10 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
86. В графе 2 таблицы 10 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
87. В графе 3 таблицы 10 формы указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) первого руководителя субъекта охотничьего хозяйства.
88. В графе 4 таблицы 10 формы указывается юридический адрес субъекта охотничьего хозяйства.
89. В графе 5 таблицы 10 формы указывается фактический адрес субъекта охотничьего хозяйства.

90. Нысанның 10-кестесінің 6-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің қызметтік байланыс телефоны көрсетіледі.
91. Нысанның 10-кестесінің 7-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің электрондық пошта мекенжайы (бар болса) көрсетіледі.
92. Нысанның 10-кестесінің 8-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
93. Нысанның 11-тармағында бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған мақалалар, оның ішінде газеттердегі, журналдардағы мақалалардың, мақалалардың, бейнематериалдардың және басқалардың көшірмелері қоса берілген радио мен теледидардағы сөйлеген сөздерінің саны көрсетіледі.
94. Нысанның 12-тармағында бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
95. Нысанның 13-тармағында өрескел заң бұзушылық туралы мәліметтер көрсетіледі.
96. Нысанның 14-тармағында аңшылық шаруашылығы субъектілеріне жүргізілетін тексерулер туралы мәліметтер көрсетіледі.
97. Есептіліктің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрі міндетін
атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.12.2025 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Әкімшілік нысанның атауы: Жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Индекс: 5-аш.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы айдың әр бейсенбісінде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
* Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді

90. В графе 6 таблицы 10 формы указывается служебный контактный телефон субъекта охотничьего хозяйства.
91. В графе 7 таблицы 10 формы указывается адрес электронной почты (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства.
92. В графе 8 таблицы 10 формы указывается индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
93. В пункте 11 формы указывается количество выступлений в средствах массовой информации, в том числе статей в газетах, журналах, выступлений на радио и телевидении с приложением копий статей, видеоматериалов и другие.
94. В пункте 12 формы указывается сведения о контрольно-инспекционной деятельности.
95. В пункте 13 формы указывается сведение о фактах грубых нарушений (уголовных дел).
96. В пункте 14 формы указывается сведения о проводимых проверках субъектов охотничьего хозяйства.
97. В конце отчета указывается дата его заполнения, подписи, фамилия, имя и отчество (при наличии) исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 5 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приложение 5 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2025 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Наименование административной формы: Сведения по добыче животного мира (наименование охотничьего хозяйства)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе; Индекс: 15-ох.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: для пользователей животного мира - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора в электронном виде.
* При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках

3. Аңшылық, өсіру және қызмет көрсету өнімдерінің көлемі туралы мәлімет, мың теңге
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері
ӘАОК
Аңшылық шаруашылығы атауы
Аңшылық шаруашылығында өнімнің (қызмет) көлемі
Оның ішінде:
Аңшылық өнім көлемі (мың теңге)
Өсіру өнімінің көлемі (мың теңге)
Аңшылық және тұяқты жануарларды, терісі бағалы аңдар мен құстарды өсіру саласындағы қызмет (мың теңге)
1
2
3
4=5+6+7
5
6
7
"____" _____________ 20__жыл
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:
__________________________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі) (қолтаңбасы)
Мөрдің орны (бар болса)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолтаңбасы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы:
________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша
түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Жануарлар дүниесін аулау жөніндегі мәліметтер" (Индекс: 5-аш, кезеңбілік: тоқсан сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін аулау бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне
Бұдан әрі аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.

3. Сведения об объемах продукции охоты, разведения и услуг, тысяч тенге
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер
КАТО
Наименование охотничьего хозяйства
Объем продукции (услуг) в охотничьем хозяйстве
В том числе:
объем продукции охоты (тысяч тенге)
объем продукции разведения (тысяч тенге)
объем услуг в области охоты и разведения копытных, зверей пушных и дичи (тысяч тенге)
1
2
3
4=5+6+7
5
6
7
"____" _____________ 20__года
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
_______________________________________________ _________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Место печати (при наличии)
Исполнитель:
____________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя:
_________________________________________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения по добыче животного мира"
(Индекс: 5-ох, периодичность: ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по добыче животного мира.
Форма заполняется пользователями животного мира и территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.

2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға бекітілген квота көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға сатып алынған квота көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6, 7, 8-бағандарында тұяқты жануарлар үшін сатып алынған квота, оның ішінде 6-бағанда сатып алынған текесінің саны, 7-бағанда сатып алынған ұрғашылардың саны, 8-бағанда сатып алынған төлдердің саны көрсетіледі.
9. Нысанның 1-кестесінің 9-бағанында аңшылық пайдаланушының мемлекеттік бюджетке жіберген жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін төлемдер сомасы (жолдама құнынсыз) мың теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 10-бағанында ауланған жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі, 11, 12 және 13-бағандарда тұяқты жануарлар үшін жыныстық-жас құрамы бойынша көзделген, 14-бағанда шетелдік аңшылармен ауланған жабайы жануарлардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 15-бағанында аң аулауға қатысатын Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында аң аулауға қатысатын шетелдік елдердің азаматтары болып табылатын аңшылардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
14. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.

2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 формы указывается утвержденная квота на изъятие объектов животного мира.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота на изъятие объектов животного мира.
8. В графе 6, 7, 8 таблицы 1 формы указывается выкупленная квота для копытных видов животных, в том числе в графе 6 количество выкупленных самцов, в графе 7 количество выкупленных самок, в графе 8 количество выкупленных сеголеток.
9. В графе 9 таблицы 1 формы указывается сумму платежей за пользование животным миром направленная в государственный бюджет охотпользователем в тысячах тенге.
10. В графе 10 таблицы 1 формы указывается общее количество добытых диких животных, графы 11, 12 и 13 предусмотрены для копытных видов животных по половозрастному составу, в графе 14 указывается количество добытых диких животных иностранными охотниками.
11. В графе 15 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами Республики Казахстан участвующих в охоте.
12. В графе 16 таблицы 1 формы указывается количество охотников, являющихся гражданами других стран, участвующих в охоте.
13. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.
14. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

15. Нысанның 2-кестесінің 3, 4 және 5-бағандарында аң аулау мақсатында жеке тұлғалардың аңшылық алқаптарына бару үшін аңшылық шаруашылығы субъектілері әрбір жануар түріне берген жолдамалардың саны, оның ішінде маусымдық 4-бағанда, бір жолғы 5-бағанда көрсетіледі.
16. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында өткен жылы берілген жолдамалардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.

15. В графах 3, 4 и 5 таблицы 2 формы указывается количество выданных на каждый вид животного путевок субъектами охотничьего хозяйства для посещения охотничьих угодий физических лиц с целью охоты, в том числе в графе 4 сезонная, в графе 5 разовая.
16. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество выданных путевок за прошедший год.
17. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства.

18. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында Әлеуметті-аумақтық объектілер классификаторы бойынша коды.
19. Нысанның 3-кестесінің 3-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
20. Нысанның 3-кестесінің 4-бағанында аңшылық және жабайы жануарлар мен аң-құстарды өсіру өнімдерінің (қызметтерінің) құны мың теңгемен көрсетіледі.
21. Нысанның 3-кестесінің 5-бағанында аңшылық өнімінің көлемі мың теңгемен көрсетіледі. Аңшылық өніміне аң аулау нысандарын (ұсталған немесе атылған жабайы жануарларды), олардың етін, терісін және басқа да аңшылық өнімдерін қоса алғанда, аңшылық нәтижесінде алынған барлық өнім жатады.

18. В графе 2 таблицы 3 формы указывается код по Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
19. В графе 3 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
20. В графе 4 таблицы 3 формы указывается стоимость продукции (услуг) охоты и разведения диких животных и дичи в тысяч тенге.
21. В графе 5 таблицы 3 формы указывается объем продукции охоты в тысяч тенге. К продукции охоты относится вся продукция, полученная от добычи объектов охоты (отловленные или отстрелянные дикие животные, их мясо, пушнина и прочая продукция охоты).

22. Нысанның 3-кестесінің 6-бағанында өсіру өнімінің көлемі мың теңгемен көрсетіледі. Өсіру өнімінің көлеміне аңшылық шаруашылықтарында жабайы жануарларды өсіру нәтижесінде алынған өнім, сондай-ақ аңшылық шаруашылығы мен биотехникалық іс-шараларды өткізуге жұмсалған шығындар енгізіледі.
23. Нысанның 3-кестесінің 7-бағанында аңшылық және тұяқты жануарларды, терісі бағалы аңдарды және аң-құстарды өсіру саласындағы көрсетілген қызметтердің құны мен көлемі (мың теңге) көрсетіледі. Анықтама үшін: "Тұяқтыларды, бағалы терілі аңдарды және аң-құстарды өсіру мен аңшылық саласындағы қызметтерге" қандай қызмет түрлері жататыны туралы ақпарат СКПСХ-ға сәйкес қоса беріледі.

22. В графе 6 таблицы 3 формы указывается объем продукции разведения в тысяч тенге. В объем продукции разведения включается продукция, полученная в результате разведения диких животных в охотничьих хозяйствах, затраты по проведению охотохозяйственных и биотехнических мероприятий.
23. В графе 7 таблицы 3 формы указываются стоимости оказанные объемы услуг в области охоты и разведения копытных, зверей пушных и дичи (тысяч тенге). Для информации: перечень видов услуг, относящихся к категории "Услуги в области охоты и разведения копытных животных, пушных зверей и дичи" в соответствии с СКПСХ, прилагается.

24. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушысы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Ауыл, орман және балық шаруашылығы өнімдері анықтамалығы
СКПСХ коды
Атауы
017010711
Копыттыларды қоныстандыру қызметтері
017010712
Терісі бағалы аңдарды қоныстандыру қызметтері

24. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии), ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Справочник продукции (услуг) сельского, лесного и рыбного хозяйства
Код СКПСХ
Наименование
017010711
Услуги по расселению копытных
017010712
Услуги по расселению зверей пушных

610000000
15
Абай облысы
100000000
16
Жетісу облысы
330000000
17
Ұлытау облысы
620000000
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және су
ресурстары министрі міндетін
атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.12.2025 № 322 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Әкімшілік нысанның атауы: Жануарлар дүниесін есепке алу жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: Индекс: 6-аш.
Кезеңділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: ағымдағы айдың әр бейсенбісінде.
ЖСН/БСН
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: электронды түрде.
* Әкімшілік дереккөздер қажет болған жағдайда нысанды мемлекеттік және орыс тілдерінде жеке әзірлейді
Жануарлар дүниесін есепке алу жөніндегі мәліметтер

610000000
15
область Абай
100000000
16
область Жетісу
330000000
17
область Ұлытау
620000000
Приложение 6 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Сноска. Приложение 6 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2025 № 322 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/ecogeo
Наименование административной формы: Сведения по учету численности животных и птиц (наименование охотничьего хозяйства)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе; Индекс: 6-ох.
Периодичность: квартальная.
Отчетный период: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: пользователи животного мира и особо охраняемые природные территории.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально.
ИИН/БИН
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора в электронном виде.
* При необходимости административные источники разрабатывают форму отдельно на государственном и русском языках

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті жануарлар дүниесін есепке алу бойынша мониторинг жүргізу болып табылады.
Нысанды жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері толтырады.
Аумақтық бөлімшелердің Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
Есепті беру мерзімі: Жануарлар дүниесін пайдаланушылар және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5-күнінен кешіктірмей, аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне жылына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
2. Нысанды толтырған кезде, жануарлар дүниесі пайдаланушының, ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелерінің жауапты қызметкерлері мен басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
3. Нысанның 1-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
4. Нысанның 1-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 1-кестесінің 3-бағанында жануардың түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 1-кестесінің 4-бағанында алқаптардың жалпы ауданы (аңшылық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақ) мың гектарда көрсетіледі.
7. Нысанның 1-кестесінің 5-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың таралу аймағы (тіршілік ету үшін жарамды) мың гектарда көрсетіледі.
8. Нысанның 1-кестесінің 6-бағанында жабайы жануарлар санын есепке алудың қолданылатын әдісіне қарай мың гектар есебімен қамтылған алаң көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Основной задачей ведения формы является предоставление сведений для проведения мониторинга по учету численности охотничьих видов животных и птиц.
Форма заполняется пользователями животного мира, особо охраняемыми природными территориями и территориальными подразделениями Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Далее предоставляется пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом, для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
2. При заполнении формы ответственными работниками и руководителем пользователя животным миром, территориальных подразделении Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а в случае его отсутствия исполняющий его обязанности подписывается.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 таблицы 1 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
4. В графе 2 таблицы 1 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
5. В графе 3 таблицы 1 формы указывается вид животного.
6. В графе 4 таблицы 1 форма указывается общая площадь угодий (охотничье хозяйство, особо охраняемая природная территория) в тысячах гектар.
7. В графе 5 таблицы 1 формы указывается площадь ареала (пригодная для обитания) учитываемого дикого животного в тысячах гектарах.
8. В графе 6 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности диких животных указывается площадь охваченная учетом в тысячи гектаров.

9. Нысанның 1-кестесінің 7-бағанында мекендеу ортасының жалпы ауданынан (тіршілік етуге жарамды) есепке алу жүргізілген пайызбен аудан көрсетіледі.
10. Нысанның 1-кестесінің 8-бағанында қолданылатын есепке алу әдісіне байланысты есепке алынған жабайы жануарлардың жалпы саны немесе есепке алу алаңындағы есепке алу көрсеткіші (ЕК) көрсетіледі.
11. Нысанның 1-кестесінің 9, 10 және 11-бағандарында айқындау мүмкіндігіне қарай 8-бағанда көрсетілген жануардың жалпы санынан немесе ЕК көрсетіледі, жабайы тұяқты жануарлардың саны немесе ЕК дарақтардағы жынысы мен жасы бойынша көрсетіледі, бұл бағандар тұяқты жануарлар түрлері үшін толтырылады.
12. Нысанның 1-кестесінің 12-бағанында есепке алынатын жабайы жануардың мекендеу үшін жарамды алаңға (ареалға) экстраполяциядан кейін дарақтардағы жабайы жануарлардың жалпы саны көрсетіледі.
13. Нысанның 1-кестесінің 13, 14 және 15-бағандарында 12-бағанда көрсетілген жабайы тұяқты жануардың жалпы санынан анықтау мүмкіндігіне қарай тұяқты жануарлардың жынысы мен жасы бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 1-кестесінің 16-бағанында популяцияның 1000 гектарға тығыздығы көрсетіледі.
15. Нысанның 2-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
16. Нысанның 2-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
17. Нысанның 2-кестесінің 3-бағанында барылдауық үйректерінің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
18. Нысанның 2-кестесінің 4-бағанында шүрегейлердің саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
19. Нысанның 2-кестесінің 5-бағанында сүңгуір үйректер саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
20. Нысанның 2-кестесінің 6-бағанында басқа да өзен үйректерінің (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) саны көрсетіледі.
21. Нысанның 2-кестесінің 7-бағанында 3, 4, 5 және 6-бағандардың қосындысына тең есепке алынған үйректердің жалпы саны көрсетіледі.
22. Нысанның 2-кестесінің 8-бағанында қасқалдақ саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
23. Нысанның 2-кестесінің 9-бағанында есепке алынған қаздардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.
24. Нысанның 2-кестесінің 10-бағанында шалшықшылардың саны (экстраполяциядан кейінгі жалпы саны) көрсетіледі.

9. В графе 7 таблицы 1 формы указывается площадь в процентах, на которой произведен учет, от общей площади ареала (пригодной для обитания).
10. В графе 8 таблицы 1 формы в зависимости от применяемого метода учетов численности указывается общее количество учтенных диких животных или показатель учета (ПУ) на площади учета.
11. В графах 9, 10 и 11 таблицы 1 формы указывается из общей численности животного или показатели учета указанного в графе 8, в зависимости от возможности определения, указывается численность или показатели учета диких копытных животных по полу и возрасту в особях, данные графы заполняются для копытных видов животных.
12. В графе 12 таблицы 1 формы указывается общая численность диких животных в особях после экстраполяции на площадь (ареала) пригодную для обитания учитываемого дикого животного.
13. В графах 13, 14 и 15 таблицы 1 формы из общей численности дикого копытного животного указанного в графе 12, в зависимости от возможности определения, указывается численность диких копытных животных по полу и возрасту в особях.
14. В графе 16 таблицы 1 формы указывается плотность популяции на 1000 гектар.
15. В графе 1 таблицы 2 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
16. В графе 2 таблицы 2 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
17. В графе 3 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) кряква в особях.
18. В графе 4 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) чирок в особях.
19. В графе 5 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) нырок в особях.
20. В графе 6 таблицы 2 формы указывается количество учтенных (общая численность после экстраполяции) прочих речных уток в особях.
21. В графе 7 таблицы 2 формы указывается общее количество учтенных уток в особях, равное сумме граф 3, 4, 5 и 6.
22. В графе 8 таблицы 2 формы указывается количество учтенной лысухи (общая численность после экстраполяции) в особях.
23. В графе 9 таблицы 2 формы указывается количество учтенных гусей (общая численность после экстраполяции) в особях.
24. В графе 10 таблицы 2 формы указывается количество учтенных куликов (общая численность после экстраполяции) в особях.

25. Нысанның 3-кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резерв" деген жазу қойылады.
26. Нысанның 3-кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
27. Нысанның 3-кестесінің 3, 4, 5, 6 және басқа да кейінгі бағандарында сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жануарлар түрлерінің тізбесіне енгізілген жануарлар түрлерінің атауы мен есепке алынған түрлерінің саны көрсетіледі.
28. Нысанның 4 а) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайда, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
29. Нысанның 4 а) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.
30. Нысанның 4 а) кестесінің 3-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
31. Нысанның 4 а) кестесінің 4-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
32. Нысанның 4 а) кестесінің 5-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
33. Нысанның 4 а) кестесінің 6-бағанында көктемгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
34. Нысанның 4 а) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта көктемгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
35. Нысанның 4 а) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта көктемгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
36. Нысанның 4 а) кестесінің 9-бағанында көктемгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
37. Нысанның 4 б) кестесінің 1-бағанында аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ерекше қорғалатын табиғи аумақтар атауы, сондай-ақ жеке сәйкестендіру номері немесе бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі, аңшылық шаруашылығы резервтік қорда орналасқан жағдайд, "Резервтік қор" деген жазу қойылады.
38. Нысанның 4 б) кестесінің 2-бағанында аңшылық шаруашылығының атауы көрсетіледі.

25. В графе 1 таблицы 3 формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
26. В графе 2 таблицы 3 формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
27. В последующих графах 3, 4, 5, 6 и далее таблицы 3 формы указывается наименование вида и количество учтенных видов животных включенных в перечень редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных.
28. В графе 1 таблицы 4 а) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
29. В графе 2 таблицы 4 а) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.
30. В графе 3 таблицы 4 а) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на весеннем пролете.
31. В графе 4 таблицы 4 а) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
32. В графе 5 таблицы 4 а) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
33. В графе 6 таблицы 4 а) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на весеннем пролете.
34. В графе 7 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
35. В графе 8 таблицы 4 а) формы указывается учтенная численность птиц на весеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
36. В графе 9 таблицы 4 а) формы указывается общая численность птиц на весеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
37. В графе 1 таблицы 4 б) формы указывается наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии), также индивидуальный идентификационный номер/ бизнес идентификационный номер субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемые природные территории, в случае нахождения охотничьего хозяйства в резервном фонде охотничьих хозяйств, ставится прописью "Резерв".
38. В графе 2 таблицы 4 б) формы указывается наименование охотничьего хозяйства.

39. Нысанның 4 б) кестесінің 3-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынған құстардың түрі көрсетіледі.
40. Нысанның 4 б) кестесінің 4-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың алғашқы пайда болған күні көрсетіледі.
41. Нысанның 4 б) кестесінің 5-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың жаппай ұшып өту күні көрсетіледі.
42. Нысанның 4 б) кестесінің 6-бағанында күзгі аралықта қоныс аудару кезеңінде есепке алынатын құстардың ұшып өтуінің аяқталу күні көрсетіледі.
43. Нысанның 4 б) кестесінің 7-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен таңертеңгі уақытта күзгі ұшудағы құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
44. Нысанның 4 б) кестесінің 8-бағанында тұрақты бақылау пункттерінен кешкі уақытта күзгі ұшуда құстардың есепке алынған саны көрсетіледі.
45. Нысанның 4 б) кестесінің 9-бағанында күзгі аралықтағы құстардың жалпы саны 5 және 6-бағандарда көрсетілген құстар санының сомасына тең көрсетіледі.
46. Есептің соңында оның толтырылған күні, аңшылық шаруашылығы субъектісінің, ерекше қорғалатын табиғи аумақтың немесе орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшесінің орындаушы мен басшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі және қолдары қойылады.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Пайдаланушылардың материалдық-техникалық жарақтануы туралы мәліметтер 20___жылғы____________есепті кезең (жылдық)
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
8-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық шаруашылығы саласымен айналысатын субъектілер бойынша мәлімет Есептілік кезеңі ___________ 20 ___жылғы
Ескерту. 8-қосымша алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
9-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Балық өңдеумен айналысатын кәсіпорындар туралы мәліметтер 20___жылғы есепті кезең
Ескерту. 9-қосымша алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған орта және
су ресурстары министрінің
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
10-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Аумақтық органдардың балық ресурстарын қорғау бөлігінде бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер 20___жылғы______________ есепті кезең (ай)
Ескерту. 10-қосымша алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.10.2025 № 276 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары министрі
міндетін атқарушының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 363-Ө бұйрығына
11-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысан Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызметі туралы мәліметтер
20___жылғы есепті кезең

39. В графе 3 таблицы 4 б) формы указывается вид птиц учтенных в период миграции на осеннем пролете.
40. В графе 4 таблицы 4 б) формы указывается дата первого появления учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
41. В графе 5 таблицы 4 б) формы указывается дата массовых пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
42. В графе 6 таблицы 4 б) формы указывается дата окончания пролетов учитываемых птиц в период миграции на осеннем пролете.
43. В графе 7 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в утреннее время из постоянных наблюдательных пунктов.
44. В графе 8 таблицы 4 б) формы указывается учтенная численность птиц на осеннем пролете в вечернее время из постоянных наблюдательных пунктов.
45. В графе 9 таблицы 4 б) формы указывается общая численность птиц на осеннем пролете равная сумме численности птиц указанной в графах 5 и 6.
46. В конце отчета указывается дата его заполнения, фамилия, имя и отчество (при наличии) и ставиться подписи исполнителя и руководителя субъекта охотничьего хозяйства, особо охраняемого природного территории или территориального подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира.
Приложение 7 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о материально-техническом оснащении пользователей
Отчетный период ____________________ 20 ___ года (год)
Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения по субъектам, занятым выращиванием рыбы
Отчетный период ___________ 20 ___ года
Сноска. Приложение 8 исключено приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о рыбоперерабатывающих предприятиях
Отчетный период 20 _______год (год)
Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10 к приказу
исполняющего обязанности
Министра окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности территориальных органов в части охраны рыбных ресурсов
Отчетный период ___________20 ___ года (месяц)
Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); исключено приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.10.2025 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к приказу исполняющего
обязанности Министра
окружающей среды
и водных ресурсов
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 363-Ө

Ескерту. Бұйрық 11-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.12.2015 № 18-04/1125 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 08.05.2019 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Индекс: 11-жд.
Кезеңділігі: апта сайын.
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне.
Ұсынылу мерзімі: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне ағымдағы айдың әр бейсенбісі.
Облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының атауы
жүргізілген рейдтер, бақылау үшін тексерулер (саны)
анықталған бұзушылықтар
апта ішінде
жыл басынан бері
апта ішінде
жыл басынан бері
рейд-тер
тексерулер
рейд-тер
тексерулер
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
толтырылған хаттамалар саны (дана)
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
Ішкі істер департаменті
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
5
кестенің жалғасы
құқық қорғау органдарына берілген істер (саны
Тәртіп бұзушылардан алынған браконьерлік құралдардың саны
сот
прокуратура
аң аулау құралы (бірлік)
орман бойынша, кесу құралы, көлік (бірлік)
балық бойынша, балық бойынша жүзу орталарын аулау құралы, (бірлік)
барлығы (бірлік)
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Кестенің жалғасы
Әкімшілік жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар (адам)
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
жыл басынан бері барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
6
кестенің жалғасы
Салынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Өндіріп алынған әкімшілік айыппұлдар (мың теңге)
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған материалдар (саны)
апта ішінде
жыл басынан бері барлығы
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
аңшылық бойынша
орман бойынша
балық бойынша
барлығы
Басшы немесе оның міндеттерін атқарушы:            Мөрдің (бар
___________________________________ __________      болса) орны
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушы: ___________________________________ __________
(аты, әкесінің аты (бар болcа), тегі)      (қолы)
Орындаушының телефон нөмірі, электрондық мекенжайы: ________________________
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы Нысанға қосымшада келтірілген
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі саласындағы бақылау-инспекциялық қызмет туралы мәліметтер 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Приказ дополнен приложением 11 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.12.2015 № 18-04/1125 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 08.05.2019 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Отчетный период 20 ___ года
Индекс: 11-жм.
Периодичность: еженедельная.
Представляют: территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Срок представления: каждый четверг текущего месяца в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
Наименование областной территориальной инспекции лесного хозяйства и животного мира
проведено рейдов, контрольных проверок (количество)
выявлено нарушений
за неделю
с начало года
за неделю
с начала года
рейдов
проверок
рейдов
проверок
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
1
2
3
4
продолжение таблицы
количество составленных протоколов (штук)
передано дел в правоохранительные органы (количество)
за неделю
всего с начало года
департамент внутренних дел
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
5
6
продолжение таблицы
передано дел в правоохранительные органы (количество)
количество изъятых у нарушителей орудий браконьерства
суд
прокуратура
орудия охоты (единица)
по лесу орудия рубок, транспорт (единица)
по рыбе орудия лова плавательных сред (единица)
всего (единица)
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
6
7
продолжение таблицы
привлечено к административной ответственности (человек)
привлечено к уголовной ответственности (человек)
за неделю
всего с начало года
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
8
9
продолжение таблицы
наложено административных штрафов (тысяч тенге)
взыскано административных штрафов (тысяч тенге)
освещено материалов в средствах массовой информации (количество)
За неделю
всего с начало года
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
по охоте
по лесу
по рыбе
всего
10
11
12
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности:
__________________________________________________________ _________ Место печати
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись) (при наличии)
Исполнитель: _______________________________________________________ ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Номер телефона, электронный адрес исполнителя: ___________________________
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных приведено в приложении к настоящей Форме
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
Сведения о контрольно-инспекционной деятельности в области лесного хозяйства и животного мира
Глава 1. Общие положения

Ескерту. 14-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Индекс: 14-аш
Кезеңділігі: жылдық.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

Сноска. Приказ дополнен приложением 14 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 14-ох
Периодичность: годовая.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 10 января года, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма

Ескерту. 15-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Индекс: 15-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан
1. Жабайы жануарларды аулау туралы мәліметтер
Аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы немесе тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру номері /бизнес сәйкестендіру номері Аңшылық шаруашылығы атауы Жануардың түрі Бекітілген квота
(дарақ)
Сатып алынған квота (дана) Оның ішінде тұяқты жануарларды жыныстық-жас құрамы бойынша сатып алынған квота Бюджетке төленгені (мың теңге)
еркегі
ұрғашысы
төлі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
1-кестенің жалғасы
Ауланған жануарлар (дарақ) Аңшылар қатысты (адам)
барлығы
аталығы
аналығы
төлі
Оның ішінде шетелдік аңшылығынан
ҚР азаматы
Шетел азаматы
10
11
12
13
14
15
16

Сноска. Приказ дополнен приложением 15 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 15-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма
1. Сведения о добыче диких животных
Наименование или фамилия, имя, отчество (при наличии) субъекта охотничьего хозяйства, Индивидуальный идентификационный номер/ Бизнес идентификационный номер
Наименование охотничьего хозяйства
Вид животных
Утвержденная квота (особей)
Выкупленная квота (штук)
в том числе выкупленная квота для копытных по половозрастным группам
Направлено бюджет (тысяч тенге)
Самец
Самка
Сеголеток
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого:
Продолжение таблицы
1. Сведения о добыче диких животных
Добыто животных (особей)
Участвовало охотников
(человек)
Всего
самец
самка
сеголеток
в том числе от иностранной охоты
Граждан Республики Казахстан
Иностранных граждан
10
11
12
13
14
15
16

Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 01.12.2023 № 341 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) Есепті кезең 20 _ _ жыл
Нысан
Индекс: 16-аш
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Ұсынады: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері.
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне одан әрі ұсынуы үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне.
Ұсыну мерзімі: жануарлар дүниесін пайдаланушылар, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне есепті кезеңнен кейінгі тоқсанның 5 күнінен кешіктірмей;
аумақтық бөлімшелер үшін Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетіне есепті кезеңнен кейінгі жылдың 30 қаңтарынан кешіктірмей.
Нысан

Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.12.2023 № 341 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Индекс: 16-ох
Периодичность: ежеквартальная.
Представляют: пользователи животного мира, особо охраняемые природные территории и территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куда представляется форма: пользователями животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан для дальнейшего представления территориальными подразделениями в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Срок предоставления: для пользователей животного мира и особо охраняемые природные территории в территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан - не позднее 5 числа квартала, следующего за отчетным периодом;
для территориальных органов в Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан один раз в год, не позднее 30 января года, следующего за отчетным периодом.
Форма