Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 235 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қазанда № 8009 тіркелді.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін ұйымдастыру, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі бекітілсін (бұдан әрі - Тізбе).
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Тізбенің 6-тармағы 2012 жылғы 1 мамырдан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Г. Марченко
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2012 жылғы 24 тамыздағы
№ 235 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу, бақылау мен қадағалау мәселелері бойынша өзгерістер
енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 235. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2012 года № 8009.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 июля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам организации деятельности Национального Банка Республики Казахстан, регулирования финансового рынка и финансовых организаций" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций в которые вносятся изменения (далее - Перечень).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Действие пункта 6 Перечня распространяется на правоотношения, возникшие с 1 мая 2012 года.
Председатель
Национального Банка
Г. Марченко
Утвержден
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 24 августа 2012 года № 235
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам
регулирования, контроля и надзора финансового рынка и
финансовых организаций в которые вносятся изменения
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Ескерту. 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 26.02.2014 № 25 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
3-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын құруға рұқсат беру,
сондай-ақ сақтандыру (қайта
сақтандыру) қызметін және
сақтандыру брокерінің қызметін
жүзеге асыру құқығына
лицензия беру ережесіне
3-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
4-қосымша
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымын құруға рұқсат беру,
сондай-ақ сақтандыру (қайта
сақтандыру) қызметін және
сақтандыру брокерінің қызметін
жүзеге асыру құқығына
лицензия беру ережесіне
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 12.02.2021 № 24 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу, бақылау
мен қадағалау мәселелері бойынша
өзгерістер енгізілетін нормативтік
құқықтық актілерінің тізбесіне
5-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы
қорларын әділет органдарында
мемлекеттік тіркеуге рұқсат
беру қағидаларына
4-қосымша

6. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
7. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.02.2014 № 25 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сведения об учредителе - физическом лице
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сведения об учредителе - юридическом лице
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 12.02.2021 № 24 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Перечню изменений
в некоторые нормативные правовые
акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования,
контроля и надзора финансового
рынка и финансовых организаций
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на государственную регистрацию
накопительных пенсионных
фондов в органах юстиции

Ескерту. 5-қосымшаның күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2013 № 212 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2013 № 212 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).