"Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2012 жылғы 6 маусымдағы № 4-1/301 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 25 маусымда № 7749 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2026 жылғы 13 шiлдедегi № 275 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 13.07.2026 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 ақпандағы "Тұқым шаруашылығы туралы" Заңына сәйкес, Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің сорттарын сынау мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның отырысының 2012 жылғы 25 сәуір № 3 хаттамасы негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімін және ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің перспективалы сорттарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2009 жылғы 30 шілдедегі № 434 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлер жинағында жарияланған, 2009 жылғы № 10) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімінде:
"Күздiк арпа
Hordeum vulgare L. sensu lato":
деген бөлімде:
"
СКАРПИЯ
2012
3
323
04
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
СКАРПИЯ
2012
3, 6
323
04
";
"Жаздық арпа
Hordeum vulgare L. sensu lato":
деген бөлімде:
"
ВОРСИНСКИЙ

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 "Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений"
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 июня 2012 года № 4-1/301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2012 года № 7749
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 февраля 2003 года «О семеноводстве», на основании протокола заседания Республиканской комиссии по вопросам сортоиспытания сельскохозяйственных растений от 25 апреля 2012 года № 3 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 июля 2009 года № 434 «Об утверждении Государственного реестра селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, и Перечня перспективных сортов сельскохозяйственных растений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5759, опубликован в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, № 10, 2009 года) следующие изменения и дополнения:
в Государственном реестре селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, утвержденном указанным приказом:
в разделе «Ячмень озимый
Hordeum vulgare L. sensu lato»:
строку:
«
СКАРПИЯ
2012
3
323
04
»
изложить в следующей редакции:
«
СКАРПИЯ
2012
3,6
323
04
»;
в разделе «Ячмень яровой
Hordeum vulgare L. sensu lato»:
строку:
«
ВОРСИНСКИЙ

"Рапстың эруксіз (0-типті) және төменглюкозинолатты (00-типті) cорттары" бөлімінің "Күздік рапс" бөлімшесі мынадай редакцияда жазылсын:
Күздік рапс
1. Иванна-00-типті
2. Проминь-0-типті
3. Хаммер-00-типті";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасында пайдалануға рұқсат етілген Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізілімнің 3-қосымшасында:
"Оригинатордың нөмірі мен атауы" бөлімі мынадай мазмұндағы 335 жолмен толықтырылсын:
335. "Научно-производственная фирма Сибирская аграрная компания" ЖАҚ (Ресей)".
2. Егiншiлiк департаментi (Буць А.А.) осы бұйрықтың заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн және ресми жариялануын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Е. Аман

подраздел «Рапс озимый» раздела «Безэруковые (0 - типа) и низкоглюкозинолатные (00 - типа) сорта рапса» изложить в следующей редакции:
«Рапс озимый
1. Иванна – 00 типа
2. Проминь – 0 типа
3. Хаммер - 00 типа»;
в приложении 3 к Государственному реестру селекционных достижений, допущенных к использованию в Республике Казахстан, утвержденному указанным приказом:
в разделе «Номер и наименование оригинатора»:
дополнить строкой 335 следующего содержания:
«335. ЗАО «Научно-производственная фирма Сибирская аграрная компания (Россия)».
2. Департаменту земледелия (Буць А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              Е.Аман