"Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 189 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 21 сәуірде № 6895 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 245 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 22.05.2025 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 25 мамырдағы № 215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5702 болып тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік бюджеттің есебінен ұсталатын, сатудан түсетін ақша өздерінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелердің тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышында:
"Білім беру саласындағы мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер" бөлімінде:
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 1-коды бойынша:
9-бағанда:
"111," деген сандардан кейін "112," деген сандармен толықтырылсын;
10-бағанда:
"Мемлекеттік білім беру мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету" деген сөздерден кейін "және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау" деген сөздермен толықтырылсын;
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 1, 2, 4, 6, 7, 11-кодтары бойынша:
6-бағанда:
үшінші абзацтағы "000" деген сандар "100" деген сандармен ауыстырылсын;
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 5, 8-кодтары бойынша:
6-бағанда:
екінші абзацтағы "000" деген сандар "100" деген сандармен ауыстырылсын;
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтер" бөлімінде:
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 14-коды бойынша:
10-бағанда:
"мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету" деген сөздер ", ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін корсету және олардың бұл ретте алған ақша қаражатын жұмсау" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орман шаруашылығы саласындағы мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтер" бөлімінде:

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра Финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года № 189. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2011 года № 6895. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 245.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 22.05.2025 № 245 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 мая 2009 года № 215 "Об утверждении Классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5702), следующие дополнения и изменения:
в Классификаторе перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет средств государственного бюджета, деньги от реализации, которых остаются в их распоряжении, утвержденном указанным приказом:
в разделе: "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере образования":
по коду товаров (работ, услуг) 1:
в графе 9:
после цифр "111," дополнить цифрами "112,";
в графе 10:
после слов "оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями" дополнить словами "образования и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
по кодам товаров (работ, услуг) 1, 2, 4, 6, 7, 11:
в графе 6:
в абзаце третьем цифры "000" заменить цифрами "100";
по кодам товаров (работ, услуг) 5, 8:
в графе 6:
в абзаце втором цифры "000" заменить цифрами "100";
в разделе: "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере особо охраняемых природных территорий":
по коду товаров (работ, услуг) 14:
в графе 10:
слова "и особо охраняемых природных территорий" заменить словами ", особо охраняемых природных территорий и расходования ими полученных при этом денежных средств";
в разделе: "Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере лесного хозяйства":

тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 19, 20-кодтары бойынша:
9-бағанда:
"111," деген сандар "112," деген сандармен ауыстырылсын;
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 19-коды бойынша:
10-бағанда:
"мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету" деген сөздер ", ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаларындағы мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін корсету және олардың бұл ретте алған ақша қаражатын жұмсау" деген сөздермен ауыстырылсын;
", "Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қаражатын құрау және пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 қыркүйектегі № 1003 қаулысы" деген сөздер және сандар алып тасталсын;
"Мемлекеттік кітапханалар ұсынатын қызметтер" бөлімінде: тауарлардың, (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31-кодтары бойынша:
1-баған:
"МБ" деген сөзі бар бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын;
2-баған:
"8" деген саны бар бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын;
3-баған:
"3" деген саны бар бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын;
4-баған:
"457" деген сандары бар бесінші абзацпен толықтырылсын;
"458" деген сандары бар алтыншы абзацпен толықтырылсын;
5-баған:
"006" деген сандары бар бесінші абзацпен толықтырылсын;
"007" деген сандары бар алтыншы абзацпен толықтырылсын;
6-баған:
"000" деген сандары бар бесінші және алтыншы абзацтармен толықтырылсын;
"Мемлекеттік кітапханалар көрсететін қызметтер" және "Мемлекеттік мұражайлар мен мұражай-қорықтар көрсететін қызметтер" бөлімдерінде:
тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) 21, 32-кодтары бойынша:
10-бағанда:
", "Мемлекеттік кітапханалардың, мұражайлар мен мұражай-қорықтардың негізгі қызметіне қатысы жоқ тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден қаражат түсу және оны пайдалану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 сәуірдегі № 262 қаулысы" деген сөздер және сандар алып тасталсын;
"Мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік мұражайлар мен мұражай-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізу жөніндегі ақылы қызмет түрлерін көрсету" деген сөздерден кейін "және олардың тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай бөліммен толықтырылсын:
Ауыл шаруашылық өсімдіктерінің сорттарын сынақтан өткізу саласында мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер
РБ
10
1

по коду товаров (работ, услуг) 19, 20:
в графе 9:
цифры "111," заменить цифрами "112,";
по коду товаров (работ, услуг) 19:
в графе 10:
слова "и особо охраняемых природных территорий" заменить словами ", особо охраняемых природных территорий и расходования ими полученных при этом денежных средств";
слова и цифры ", постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2003 года № 1003 "Об утверждении Правил образования и использования средств государственных учреждений лесного хозяйства" исключить;
в разделе: "Услуги, предоставляемые государственными библиотеками":
по кодам товаров (работ, услуг) 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31:
графу 1:
дополнить абзацами пять и шесть словом "МБ";
графу 2:
дополнить абзацами пять и шесть цифрой "8";
графу 3:
дополнить абзацами пять и шесть цифрой "3";
графу 4:
дополнить абзацем пять цифрами "457";
дополнить абзацем шесть цифрами "478";
графу 5:
дополнить абзацем пять цифрами "006";
дополнить абзацем шесть цифрами "007";
графу 6:
дополнить абзацами пять и шесть цифрами "000";
по коду товаров (работ, услуг) 21:
в графе 10:
слова и цифры ", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 262 "Об утверждении Правил поступления и использования средств от реализации товаров (работ, услуг), не относящихся к основной деятельности государственных библиотек, музеев и музеев-заповедников" исключить;
после слов "государственными музеями и музеями-заповедниками" дополнить словами "и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
в разделе: "Услуги, предоставляемые государственными музеями и музеями-заповедниками":
по коду товаров (работ, услуг) 32:
в графе 10:
слова и цифры ", постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2007 года № 262 "Об утверждении Правил поступления и использования средств от реализации товаров (работ, услуг), не относящихся к основной деятельности государственных библиотек, музеев и музеев-заповедников" исключить;
после слов "государственными музеями и музеями-заповедниками" дополнить словами "и расходования ими денег от реализации товаров (работ, услуг)";
дополнить разделом:
Услуги, предоставляемые государственными учреждениями в сфере
сортоиспытания сельскохозяйственных растений
РБ
10
1

212
013
000
37
Ауыл шаруашылық өсімдіктерінің сорттарын сынақтан өткізу нәтижесінде алынған өнімдерді іске асыру жөніндегі қызметтер
1) сорттарды сынақтан өткізу станцияларында және мемлекеттік мекемелер учаскелерінде ауыл шаруашылық жұмыстарын жүргізу;
2) ауыл шаруашылық техникасын ауыл шаруашылық, зертханалық жабдықты және мемлекеттік мекемелердің материалдық-техникалық базасын жарақтандыру үшін тетіктерді сатып алу;
3) ауыл шаруашылық өсімдіктерінің сорттарын сынақтан өткізу саласында ғылыми зерттеулер жүргізу;
4) ауыл шаруашылық өсімдіктерінің сорттарын сынақтан өткізу саласын-да ауыл шаруашылық және зертханалық жұмыстарды жүргізу үшін мемлекеттік мекемелер тартатын штаттан тыс маусымдық маман-дар мен жұмыскерлер қызметтерін, еңбегін төлеу;
5) тауарлық-материалдық құндылықтарды сатып алу: жанар-жағар май материалдарын, ауыл шаруашылығы өсімдіктері сорттарының дақылдары мен себу материалдарын, минералды тыңайтқыштар, пестицидтер, химиялық реактивтер, қосымша бөліктер, байланыс құралдары, метеорологиялық деректер, еңбек қорғауды қамтамасыз ету үшін арнайы қорғау құралдарын, өрт қауіпсіздігі мен гигиена, сондай-ақ мемлекеттік мекемелердің сорттарды сынақтан өткізу ағымды мақсаты үшін басқа да құралдар мен материалдар сатып aлу;
6) көлік, почталық және басқа да байланыс түрлерінің қызметтерін, коммуналдық қызметтерді, әкімшілік және қоймалық үй-жайларды жалға алу қызметтерін төлеу, топырақты агрохимиялық зерттеу бойынша және мелиоративтік іс-шаралар жүргізу бойынша, көлік құралдарын техникалық қарау және міндетті сақтандыру бойынша қызметтерді төлеу; 7)мемлекеттік мекемелердің сұрыптық бас қоры бойынша материалдарды толтыру үшін жазылым баспаларын, ғылыми, әдістемелік және арнайы әдебиетті сатып алу;
8) ғылыми, әдістемелік материалдар мен мемлекеттік мекемелердің ресми бюллетенін шығару;
9) мемлекеттік мекемелер мамандарын даярлау және олардың, біліктілігін артыру;
10) ауыл шаруашылық өсімдіктерінің сорттарын сынақтан өткізу саласында нәтижелердің деректерін автоматты түрде өңдеудің арнайы бағдарламалық жасақтамасын сатып алу және енгізу;

212
013
000
37
Услуги по
реализации
продукции,
полученной в
результате
проведения
сортоиспытания
сельскохозяй-
ственных
растений
1) проведение сельско-
хозяйственных работ и
лабораторных
исследований на
сортоиспытательных
станциях и участках
государственных
учреждений;
2) приобретение
сельскохозяйственной
техники, сельскохо-
зяйственного, лабора-
торного оборудования
и механизмов для
оснащения материально-
технической базы
государственных
учреждений;
3) проведение научных
исследований в сфере
сортоиспытания
сельскохозяйственных
растений;
4) оплату услуг, труда
внештатных сезонных
специалистов и рабочих,
привлекаемых
государственными
учреждениями для
проведения
сельскохозяйственных и
лабораторных работ в
сфере сортоиспытания
сельскохозяйственных
растений;
5) приобретение
товарно-материальных
ценностей:
горюче-смазочных
материалов, семян и
посадочного материала
сортов сельско-
хозяйственных растений,
минеральных удобрений,
пестицидов, химических
реактивов, запасных
частей, средств связи,
метеорологических
данных, специальных
средств защиты для
обеспечения охраны
труда, пожарной
безопасности и гигиены,
а также других
предмеов и материалов
для текущих целей
сортоиспытания
государственных
учреждений;
6) оплату услуг транс-
порта, почтовой и
других видов связи,
коммунальных услуг,
услуг аренды админи-
стративных и складских
помещений, по
агрохимическому
обследованию почв и
проведению мелиора-
тивных мероприятий,
по техническому
осмотру и обязатель-
ному страхованию
транспортных средств,
по поверке весового и
специализированного
оборудования
государственных
учреждений;
7) приобретение
подписных изданий,
научной, методической и
специальной литературы
для пополнения матери-
алов по сортовому
генофонду государст-
венных учреждении;
8) издание научных,
методических материалов
и официальных
бюллетеней госу-
дарственных
учреждений;
9) подготовку и повы-
шение квалификации
специалистов госу-
дарственных учреждений;
10) приобретение и
внедрение специального
программного
обеспечения автома-
тической обработки
данных результатов в
сфере сортоиспытания
сельскохозяйственных
растений;

11) мемлекеттік мекемелер үшін шетел хат-хабары мен ғылыми құжаттың аудармашыларының қызметін сатып алу;
12) ауыл шаруашылық өсімдіктерінің неғұрлым перспективалы және құнды сорттарын жарнама жасау және насихат-тау бойынша бұқаралық іс-шаралар өткізу (дала күндері, семинарлар, көрмелер, экскурсиялар, таныстырылымдар);
13) мемлекеттік мекемелердің жұмыс істеуіне байланысты ғимараттар, үй-жайлар және өзге объектілерді жөндеу;
14) мемлекеттік мекемелердің қызметкерлерінің іссапарлық шығыстары, оның ішінде Қазақстан Республикасы шегінде;

11) приобретение
услуг переводчиков
иностранной коррес-
понденции и научной
документации для
государственных
учреждений;
12) проведение массовых
мероприятий по рекламе
и пропаганде наиболее
перспективных и ценных
сортов сельско-
хозяйственных растений
(дни поля, семинары,
выставки, экскурсии,
презентации);
13) ремонт зданий,
сооружений и иных
объектов, связанных с
функционированием
государственных
учреждений;
14) командировочные
расходы работников
государственных
учреждений, в том числе
за пределы Республики
Казахстан;

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті (Қалиева А.Н.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен заңнамада белгіленген тәртіпте бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде оны мемлекеттік тіркеуден өткізген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев

2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан (Калиева А.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Б. Жамишев