Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 "Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 472 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 18 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6576 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 290 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 09.06.2025 № 290 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы № 495 (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5962 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқару және басқа да мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері 2010 жылғы № 2 Бюллетенінде жарияланған) бұйрығына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік есепке алуды жүргізу ережесінде:
1-тармақта:
төртінші абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бюджеттік есепке алу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында жүргізіледі.";
бесінші абзацта "(бюджет профицитінің орындалуы)" деген сөздер "(бюджет профицитін пайдалану)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті үшін (әрі қарай - Қазынашылық комитеті) құрылымдық бөлімшелердің осы Ереженің 12, 13, 14, 15, 16, 17, 23, 24-қосымшаларына сәйкес есептері республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуын есепке алудың бастапқы құжаттары болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 7-1 және 7-2-тармақтарымен толықтырылсын:
7-1. Жергілікті бюджеттің атқарылуын күнделікті есепке алу үшін, аумақтық қазынашылық бөлімшелері бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға электрондық тасығыштарда тиісті жергілікті бюджет бойынша жиынтықта "Ақылы қызмет, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру ҚБШ қалдықтары туралы есеп" 5-34А нысанын ұсынады.
7-2. Жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар 2-19, 5-20, 5-34, 5-34А, 5-52 есептілік нысандары бойынша бір күндегі айналымды салыстыруды іске асырады:
5-34, 5-34А нысандары бойынша есептің "Кіріс қалдық", "Дебет", "Кредит", "Шығыс қалдық" бағандары бойынша "Жиыны" жолының бір күндегі жалпы сомасы 5-20 нысаны бойынша есептің "Кіріс қалдық", "Дебет", "Кредит", "Шығыс қалдық" бағандарының "Жиыны" жолының бір күндегі жалпы сомасына тең болу керек;

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 сентября 2010 года № 472. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2010 года № 6576. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 290.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.06.2025 № 290 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года № 495 "Об утверждении Правил ведения бюджетного учета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5962, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2010 году № 2) следующие дополнения и изменения:
в Правилах по ведению бюджетного учета, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
абзац четвертый дополнить предложением следующего содержания:
"Бюджетный учет ведется в национальной валюте Республики Казахстан.";
в абзаце пятом слова "(исполнению профицита бюджета)" заменить словами "(использованию профицита бюджета)";
пункт 7 дополнить абзацем следующего содержания:
"Первичными документами для учета исполнения республиканского и местных бюджетов для Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет Казначейства) являются отчеты структурных подразделений согласно приложениям 12, 13, 14, 15, 16, 17, 23, 24 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктами 7-1 и 7-2 следующего содержания:
"7-1. Для ежедневного учета исполнения местных бюджетов, территориальные подразделения казначейства предоставляют на электронных носителях местным уполномоченным органам по исполнению бюджета формы 5-34А "Отчет об остатках по КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи и временного размещения денег" в своде по соответствующему местному бюджету.
7-2. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета осуществляют сверку оборотов за день по формам отчетности 2-19, 5-20, 5-34, 5-34А, 5-52:
общая сумма строки "Итого" по столбцам "Входящий остаток", "Дебет", "Кредит", "Исходящий остаток" отчета по формам 5-34, 5-34А за день должна быть равна общей сумме строк "Входящий остаток", "Исходящий остаток", "Итого" по столбцам "Дебет", "Кредит" отчета по форме 5-20 за день;

5-20 нысаны бойынша есептің "Дебет" бағаны бойынша "Кірістерді бөлу" және "Кредит" бағана бойынша "Кірістерді бөлу" жолдары сомалары айырмасының бір күндегі сомасы 2-19 нысаны бойынша есептің осы бюджеттің бір күндегі түсімдерінің сомасын көрсететін бағандағы тиісті бюджет жолындағы сомаға тең болуы керек;
"Кірістерді бөлу" жолы мен "Дебет" бағанының "Шығыстарды қалпына келтіру" жолын қоспағандағы 5-20 нысаны бойынша есептің "Кредит" бағаны бойынша "Жиыны" жолы айырмасының бір күндегі сомасы "Шығыстар бойынша жиынтық есеп" 5-52 нысаны бойынша есептің "Бір күндегі шығыстар" бағаны бойынша "Барлығы есеп бойынша" жолының сомасына сәйкес келуі тиіс;
5-34 нысан бойынша есептің "Кіріс қалдық" бағаны бойынша "Жиыны" жолының бір күндегі сомасы алдыңғы операциялық күннің 5-34 нысаны бойынша есептің "Шығыс қалдық" бағаны бойынша "Жиыны" жолының сомасына сәйкес келуі керек.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Бюджеттердің атқарылуы жөніндегі операцияларды есепке алу мынадай есепке алу тіркелімдерінде жүргізіледі:
осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Бас-журнал" кітабы;
осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоты бойынша мемориалдық ордер;
осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемориалдық ордер;
осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардың толық жазылуы (ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, қаражатты тартуға арналған шоттар, Қазақстан Республикасының Ұлттық қордың (әрі қарай - Ұлттық қор), материалдық резервтер, соманы анықтауға дейінгі шоттарды есептеуге арналған);
осы Ереженің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша БҚШ-тан салымдарға (депозиттерге) орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Жергілікті бюджеттерден депозиттерге орналастырылған сомалардың толық жазылуы;
осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджеттердің түсімдері мен шығыстары бойынша сомалардың толық жазылуы;
осы Ереженің 8-қосымшасына сәйкес № 1 нысан бойынша Қазынашылық комитетінің балансы;
осы Ереженің 9-қосымшасына сәйкес № 1-М нысан бойынша Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы;
осы Ереженің 10-қосымшасына сәйкес № 2 нысан бойынша Бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Ереженің 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Бюджеттік кредиттерді есепке алу кітабы;
осы Ереженің 12-қосымшасына сәйкес № 3 нысан бойынша Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлері бойынша қарыздары туралы есеп;

сумма разницы между суммами строки "Распределение доходов" по столбцу "Дебет" и строки "Распределение доходов" по столбцу "Кредит" отчета по форме 5-20 за день должна быть равна сумме строки соответствующего бюджета столбца, отражающего сумму поступлений за день в данный бюджет, отчета по форме 2-19;
сумма разницы строки "Итого" по столбцу "Кредит" за минусом строки "Распределение доходов" и строки "Восстановление расходов" по столбцу "Дебет" отчета по форме 5-20 за день должна соответствовать сумме строки "Всего по отчету" по столбцу "Расходы за день" отчета по форме 5-52 "Сводный отчет по расходам";
сумма строки "Итого" по столбцу "Входящий остаток" отчета по форме 5-34 за день должна соответствовать сумме строки "Итого" по столбцу "Исходящий остаток" отчета по форме 5-34 предыдущего операционного дня.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"Учет операций по исполнению бюджетов ведется в следующих учетных регистрах:
книга "Журнал - главная" по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по единому казначейскому счету по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
мемориальный ордер по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
расшифровка по контрольным счетам наличности по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам (предназначен для учета КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, счетов целевого финансирования, Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), материальных резервов, счета сумм до выяснения);
расшифровка размещенных с ЕКС сумм во вклады (депозиты) по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
расшифровка размещенных сумм депозитов с местных бюджетов по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
расшифровка по поступлениям и расходам бюджета по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
баланс Комитета казначейства по форме № 1 согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
баланс исполнения местного бюджета по форме № 1-М согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег на Едином казначейском счете по форме № 2 согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
книга учета бюджетных кредитов по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
отчет о государственном и гарантированном государством долге, долг по поручительствам государства по форме № 3 согласно приложению 12 к настоящим Правилам;

осы Ереженің 13-қосымшасына сәйкес № 4 нысан бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне үкіметаралық келісімдер бойынша берілген кредиттер бойынша есеп;
осы Ереженің 14-қосымшасына сәйкес № 5 нысан бойынша Мемлекеттік сыртқы қарыздар бойынша есеп;
осы Ереженің 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервтерінің жұмсалуы жөніндегі ақпарат;
осы Ереженің 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Мемлекеттік мекемелердің аккредитивтер сомаларын есепке алу үшін шоттарындағы қалдықтар туралы мәліметтер;
осы Ереженің 17-қосымшасына сәйкес № 6 нысан бойынша Шетелвалютасы шоты бойынша операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Ереженің 18-қосымшасына сәйкес № 2-М нысан бойынша Жергілікті бюджеттің ақша қозғалысы туралы есеп;
осы Ереженің 19-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Шетел валютасы түрлерi бойынша шоттардың толық жазылуы;
осы Ереженің 23-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҚБАЖ-да операциялық күннің жабылуы туралы есеп;
осы Ереженің 24-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Инвестициялық жобалар шегінде сыртқы қарыздардың жұмсалуы жөніндегі ақпарат.";
9-тармақта:
бірінші абзацта:
"күнгі" деген сөз "күндегі" деген сөзбен ауыстырылсын;
"бюджеттік есепке алу" деген сөздер "бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттік есепке алу" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Сыртқы қарыздар бойынша есеп операциялардың өтуіне байланысты жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Бастапқы құжаттардағы жазбалар оларда жазбалардың ұзақ уақыт бойы сақталуын қамтамасыз ететін жазба құралдарымен ғана жүргізілуі тиіс.";
үшінші абзац "қалыптастырылады" деген сөздерден кейін "және мемориалдық ордерлердің қосымшасы болып табылады" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ бойынша:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
""Бас-журнал" кітабында шығарылған қосалқы шоттар бойынша сомалар негізінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы мен бюджеттік есепке алу жөніндегі құрылымдық бөлімшенің басшысы қол қоятын ағымдағы қаржы жылының 1 шілдедегі, 1 қазандағы және есептіден кейінгі жылдың 1 қаңтардағы жағдай бойынша баланс жасалады.";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазынашылық комитетінің балансы БҚШ, республикалық және жергілікті бюджет ҚБШ, сыртқы қарыздар бойынша шоттың, ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, Ұлттық қордың, нысаналы қаржыландыру ҚБШ, материалдық резервтер, шетел валюта түрлерi бойынша шоттардың, соманы анықтауға дейінгі шоттардың, қаражатты тартуға арналған шоттың, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша шоттары, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің (әрі қарай - Ұлттық Банк) салымдарына (депозиттеріне) орналастыру шоттары бойынша қалдықтарын көрсетеді.
Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы тиісті жергілікті бюджеттің ҚБШ, тиісті ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ, ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ, ЖБ жетіспеушіліктері бойынша, Ұлттық Банк салымдарына (депозиттеріне) орналастыру, сыртқы қарыздар бойынша шоттардың қалдық сомаларын көрсетеді.
Баланс жасалғанға дейін синтетикалық есепке алу шоты бойынша айналымдармен және қалдықтармен бірге талдамалы шоттар бойынша айналымдар мен қалдықтарды салыстырып тексеру жүргізіледі.
№ 2 нысан бойынша БҚШ-ғы ақша қозғалысы туралы есепте есепті кезеңдегі ақша түсімдері мен шығындары көрсетіле отырып, ақшаның жыл басындағы және есепті кезеннің соңындағы қалдықтары көрсетіледі.";
11-тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Кітапта берілген және өтелген бюджеттік кредиттердің сомалары бойынша операциялар жазылады.";
12-тармақтың үшінші абзацы "Қателер" сөзінің алдынан "Осылайша" сөзімен толықтырылсын.
16-тармақта:
"нысан бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;

отчет по кредитам, предоставленным Правительству Республики Казахстан по межправительственным соглашениям по форме № 4 согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
отчет по внешним займам по форме № 5 согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
информация по расходованию резерва Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
сведения об остатках на счетах для учета сумм аккредитивов государственных учреждений по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня по счетам в иностранной валюте по форме № 6 согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
отчет о движении денег местного бюджета по форме № 2-М согласно приложению 18 к настоящим Правилам;
расшифровка по счетам в иностранной валюте по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам;
отчет о закрытии операционного дня в ИИСК по форме согласно приложению 23 к настоящим Правилам;
информация по расходованию внешних займов в рамках инвестиционных проектов по форме согласно приложению 24 к настоящим Правилам.";
в пункте 9:
в абзаце первом:
слово "один" исключить;
слова "бюджетному учету" заменить словами "бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета";
дополнить предложением следующего содержания:
"Учет по внешним займам осуществляется по мере совершения операций.";
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Записи в первичных документах должны производиться лишь такими пишущими средствами, которые обеспечивают сохранность записей в них в течение длительного времени.";
в абзаце третьем после слова "(депозитов)" дополнить словами ", и являются приложениями к мемориальным ордерам";
в пункте 10:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"На основании сумм остатков по субсчетам, выведенным в книге "Журнал-главная", составляется баланс по состоянию на 1 июля, 1 октября текущего года и на 1 января года, следующего за отчетным, который подписывается руководителем уполномоченного органа по исполнению бюджета и руководителем структурного подразделения по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета.";
дополнить абзацами следующего содержания:
"Баланс Комитета казначейства отражает остатки денег на ЕКС, КСН республиканского и местных бюджетов, на счете внешних займов, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счете по материальным резервам, на счетах по видам иностранной валюты, на счетах сумм до выяснения, на счете по деньгам в расчетах, по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка Республики Казахстан (далее - Национальный Банк).
Баланс исполнения местных бюджетов отражает остатки денег на КСН соответствующих местных бюджетов, на соответствующих КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, на счетах по недостачам МБ, по размещению во вклады (депозиты) Национального Банка, на счете по внешним займам.
До составления баланса производится сверка оборотов и остатков по аналитическим счетам с оборотами и остатками по счетам синтетического учета.
В отчете о движении денег на ЕКС по форме № 2, показываются остатки денег на начало года и конец отчетного периода, с отражением поступлений и выбытия денег в течение отчетного периода.";
в пункте 11:
абзац второй исключить;
абзац третий изложить в следующей редакции:
"В книге записываются операции по суммам, выданным и погашенным бюджетным кредитам.";
в абзаце третьем пункта 12 слова "Ошибки исправляются" заменить словами "Аналогично исправляются ошибки";
в пункте 16:
слова "по форме" исключить;

"17" деген сан "20" деген санмен ауыстырылсын;
17-тармақта "18, 19" деген саңдар "21, 22" деген саңдармен ауыстырылсын;
18-тармақта:
бірінші абзацтағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық банкінде (әрі қарай - Ұлттық Банк) ашылған банктік шоттардағы" деген сөздер алынып тасталсын;
бесінші абзацтағы "Шетел валютасындағы" деген сөздер "Шетел валюталарының түрлері бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзацта "510" деген сан "600" деген санмен ауыстырылсын;
21-тармақта:
бірінші абзацтағы "Шетел валютасындағы корреспонденттік шот" деген сөздер "Шетел валюталарының түрлері бойынша корреспонденттік шот" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші және төртінші абзацта "440, 450" деген сандар алынып тасталсын;
23-тармақтың бірінші абзацында "республикалық бюджеттің" деген сөздер алынып тасталсын;
25-тармақта:
бірінші абзацта:
"және жергілікті бюджеттер," деген сөздерден кейін "сыртқы қарыздар бойынша шоттардағы" деген сөздермен толықтырылсын;
"тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу" деген сөздер "ақылы қызмет ҚБШ-дағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының (әрі қарай – Ұлттық қор)" деген сөздер алынып тасталсын:
"бөлінбеген түсімдер" деген сөздер "анықтауға дейінгі сома" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот";";
он төртінші абзацта "шот" деген сөз "сомалар шоты" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"300 РБ ҚБШ-да түсімдер қосалқы шотының дебеті және 390 қосалқы шотының кредиті бойынша көрсетіледі.";
27-тармақтағы екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ЖБ ҚБШ түсімдері 301 қосалқы шоттың дебеті және 600 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі. Артық (қате) төленген бюджетке төленетін түсімдер сомасын қайтару 600 қосалқы шоттың дебеті және 301 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
мынадай мазмұндағы 27-1 тармақпен толықтырылсын:
"27-1. 302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот" қосалқы шотта сыртқы қарыздар бойынша ақша қозғалыстары есепке алынады.
Сыртқы қарыздар бойынша шотта ақшалар түсімі 302 қосалқы шоттың дебеті және 610 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Сыртқы қарыздар бойынша шотта қарыздар қаражатын жұмсау 510 қосалқы шоттың дебеті және 302 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
28, 29, 30, 31, 32, 33, 35, 37, 39, 52 тармақтардың екінші абзацындағы "510" деген сан "600" деген санмен ауыстырылсын;
34-тармақтағы үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұлттық қордың ҚБШ жүргізілген түсімдер сомаларын аудару 500 дебеті және 340 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
36-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

цифры "17" заменить цифрами "20";
в пункте 17 цифры "18, 19" заменить цифрами "21, 22";
в пункте 18:
в абзаце первом слова "на банковских счетах, открытых в Национальном Банке Республике Казахстан (далее – Национальный Банк)" исключить;
в абзаце пятом слова "в иностранной валюте" заменить словами "по видам иностранных валют";
в пункте 19:
абзац второй исключить;
в абзаце третьем цифру "510" заменить цифрой "600";
в пункте 21:
в абзаце первом слова "Корреспондентские счета в иностранной валюте" заменить словами "Корреспондентские счета по видам иностранных валют";
в абзаце третьем и четвертом цифры "440, 450" исключить;
в абзаце первом пункта 23 слова "республиканского бюджета" исключить;
в пункте 25:
в абзаце первом:
после слов "и местных бюджетов" дополнить словами "на счетах по внешним займам,";
слова "от реализации товаров (работ, услуг)" заменить словами "КСН платных услуг";
слова "Республики Казахстан (далее - Национальный фонд)" исключить;
слова "нераспределенных поступлений" заменить словами "сумм до выяснения";
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"302 "Счет по внешним займам";";
в абзаце четырнадцатом после слова "Счет" дополнить словом "сумм";
пункт 26 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Поступления на КСН РБ отражаются по дебету субсчета 300 и кредиту субсчета 390.";
абзац второй пункта 27 изложить в следующей редакции:
"Поступления на КСН МБ отражаются по дебету субсчета 301 и кредиту субсчета 600. Возвраты из бюджета излишне (ошибочно) поступивших сумм отражаются по дебету субсчета 600 и кредиту субсчета 301.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. На субсчете 302 "Счет по внешним займам" учитывается движение денег на счете по внешним займам.
Поступление денег на счет по внешним займам отражается по дебету субсчета 302 и кредиту субсчета 610.
Расходование средств займа со счета по внешним займам отражается по дебету субсчета 510 и кредиту субсчета 302.";
в абзацах вторых пунктов 28, 29, 30, 31, 32, 33, 35, 37, 39, 52 цифру "510" заменить цифрой "600";
абзац третий пункта 34 изложить в следующей редакции:
"Перечисление с КСН Национального фонда сумм поступлений отражаются по дебету 500 и кредиту субсчета 340.";
в пункте 36:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"36. 360 "Анықтауға дейінгі сомалар шоты" қосалқы шотында анықталмаған және бөлінбеген түсімдер шотындағы ұлттық валютадағы ақшалар есепке алынады.";
екінші абзацта "Бөлінбеген түсімдер шоты мен ҚБШ арасындағы түсімдерді бөлу" деген сөздер "Танылмаған және бөлінбеген шоттан түсімдерді ҚБШ арасында қайтару" деген сөздермен ауыстырылсын:
38-тармақта:
бірінші абзацта "бюджеттердің" деген сөздерді "уақытша бос ақшалары" деген сөздермен толықтырылсын;
екінші абзацта "аумақтық қазынашылық бөлімшелеріндегі" деген сөздер алынып тасталсын;
39-тармақтың төртінші абзацында "510", "390" деген саңдар тиісінше "390", "300" деген саңдармен ауыстырылсын;
40, 41, 42, 43 және 44-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. 4 "Шетел валютасындағы шоттар" шотында валюта түрлері бойынша шетел валютасындағы шоттардағы ақшалар қозғалысы есепке алынады.
4 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
400 "Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шоты";
410 "Аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің шоты";
420 "Кеден одағы шеңберіндегі түсімдер шоты";
430 "Шетел валютасындағы басқа шоттар".
41. 400 "Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шоты" қосалқы шотында жеке негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған шетел валютасы есепке алынады.
Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шотына шетел валютасының түсімдері 400 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шотынан шетел валютасын жұмсау (қайта айырбастау) 120 қосалқы шоттың дебеті және 400 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық оң айырма 400 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық теріс айырма 120 қосалқы шоттың дебеті және 400 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
42. 410 "Аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің шоты" қосалқы шотында мемлекеттік органдардың лауазымдық адамдардың шетелге іс-сапарға шығыуна байланысты шығындарын өтеу үшін беруге арналған нақты шетел валютасы түрінде, сонымен қатар консулдық алымдар түрінде түскен нақты шетел валютасы есепке алынады
Аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің шотына шетел валютасының түсімдері айырбастаудан кейінгі 410 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Шетел валютасын жұмсау 120 қосалқы шоттың дебеті және 410 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық оң айырма 410 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық теріс айырма 120 қосалқы шоттың дебеті және 410 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
43. 420 "Кеден одағы шеңберіндегі түсімдер шоты" қосалқы шотында кеден одағына қатысушы елден түскен, қайта айырбастауға және мемлекеттік бюджеттің кірістеріне енгізілуіне жататын шетел валютасы есепке алынады
Кеден одағы шеңберіндегі түсімдер шотына шетел валютасының түсімдері 420 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Шетел валютасын жұмсау (қайта айырбастау) 120 қосалқы шоттың дебеті және 420 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық оң айырма 420 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық теріс айырма 120 қосалқы шоттың дебеті және 420 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.

"36. На субсчете 360 "Счет сумм до выяснения" учитываются деньги в национальной валюте суммы нераспознанных и нераспределенных поступлений.";
в абзаце втором слова "Распределение поступлений со счета" заменить словами "Возвраты со счета нераспознанных и";
в пункте 38:
в абзаце первом слова "учитываются" дополнить словами "временно свободные";
в абзаце втором слова "в территориальных подразделениях казначейства" исключить;
в абзаце четвертом пункта 39 цифры "510", "390" заменить соответственно цифрами "390", "300";
пункты 40, 41, 42, 43 и 44 изложить в следующей редакции:
"40. На счете 4 "Счета в иностранной валюте" учитывается движение денег на счетах в иностранной валюте по видам валют.
Счет 4 подразделяется на субсчета:
400 "Счет поступлений в собственность государства";
410 "Счета территориальных подразделений казначейства";
420 "Счет поступлений в рамках таможенного союза";
430 "Другие счета в иностранной валюте".
41. На субсчете 400 "Счет поступлений в собственность государства" учитывается иностранная валюта, обращенная в собственность государства по отдельным основаниям.
Поступления иностранной валюты на Счет поступлений в собственность государства отражаются по дебету субсчета 400 и кредиту субсчета 120.
Расходование (реконвертация) иностранной валюты со Счета поступлений в собственность государства отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 400.
Положительная курсовая разница отражается по дебету субсчета 400 и кредиту субсчета 120.
Отрицательная курсовая разница отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 400.
42. На субсчете 410 "Счета территориальных подразделений казначейства" учитывается иностранная валюта на счетах территориальных подразделений казначейства, предназначенная для выдачи в виде наличной иностранной валюты в качестве возмещения расходов, связанных с командированием за границу должностных лиц государственных органов, а также наличная иностранная валюта, поступившая в виде консульских сборов.
Поступления иностранной валюты на Счета территориальных подразделений казначейства после конвертации отражаются по дебету субсчета 410 и кредиту субсчета 120.
Расходование иностранной валюты отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 410.
Положительная курсовая разница отражается по дебету субсчета 410 и кредиту субсчета 120.
Отрицательная курсовая разница отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 410.
43. На субсчете 420 "Счет поступлений в рамках таможенного союза" учитывается иностранная валюта, поступившая от стран – участниц таможенного союза, и подлежащая реконвертации и зачислению в доход государственного бюджета.
Поступления иностранной валюты на Счет поступлений в рамках таможенного союза отражаются по дебету субсчета 420 и кредиту субсчета 120.
Расходование (реконвертация) иностранной валюты отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 420.
Положительная курсовая разница отражается по дебету субсчета 420 и кредиту субсчета 120.
Отрицательная курсовая разница отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 420.

44. 430 "Шетел валютасы бойынша басқа шоттар" қосалқы шотында мемлекеттік мекемелердің шотындағы шетел валютасындағы анықталуға жататын сомалар, қайта айырбастауға және бюджет немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебіне жататын шетел валютасының түсімдері, сонымен қатар бюджетке артық (қате) төленген сомаларды қайтаруға арналған шетел валютасы есепке алынады
Шетел валютасы бойынша басқа шоттарына шетел валютасының түсімдері (соның ішінде қайта айырбастау) 430 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Шетел валютасын жұмсау қайта айырбастау және аударымдардан кейін 120 қосалқы шоттың дебеті және 430 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық оң айырма 430 қосалқы шоттың дебеті және 120 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бағамдық теріс айырма 120 қосалқы шоттың дебеті және 430 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
45, 46-тармақтар алынып тасталсын;
47-тармақта:
бірінші абзацта "түсімі және" деген сөздер алынып тасталсын;
төртінші, бесінші, алтыншы және жетінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"501 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
502 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
503 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
510 "Сыртқы қарыздар бойынша шығыстарды жүргізу";".
48-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Қазынашылық комитеті 500 "Шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында ҚБШ республикалық және жергілікті бюджеттердің, ақылы қызметтерінің ҚБШ-да, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, материалдық резервтер ақшаларын есепке алуға арналған шығыстары есепке алады.";
төртінші абзацта "Операция күнін жабу кезінде" деген сөздер алынып тасталсын";
мынадай мазмұндағы 48-1, 48-2, 48-3 тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары есепке алады:
"Шығыстарды жүргізу" 500 қосалқы шотында - жергілікті бюджеттің ҚБШ бойынша шығыстары.
501 қосалқы шотында "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
502 қосалқы шотында "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
503 қосалқы шотында "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу";
510 қосалқы шотында "Сыртқы қарыздар бойынша шығыстарды жүргізу".
501 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында ақылы қызметтерінің ҚБШ-ғы шығыстары есепке алынады.
Жүргізілген шығыстар сомасының әрбір күніне 501 қосалқы шоттың дебеті және 311 қосалқы шоттың кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Кассалық шығыстарды ақылы қызметтерінің ЖБ ҚБШ қалпына келтіру 311 қосалқы шоттың дебеті және 501 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.

44. На субсчете 430 "Другие счета в иностранной валюте" учитываются иностранная валюта, находящаяся на счетах государственных учреждений, суммы до выяснения в иностранной валюте, поступления иностранной валюты, подлежащие реконвертации и зачислению в бюджет или Национальный фонд, а также иностранная валюта, предназначенная для возврата плательщикам излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет.
Поступления иностранной валюты на Другие счета в иностранной валюте (в том числе конвертация) отражаются по дебету субсчета 430 и кредиту субсчета 120.
Расходование после реконвертации или перевода иностранной валюты с Других счетов в иностранной валюте отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 430.
Положительная курсовая разница отражается по дебету субсчета 430 и кредиту субсчета 120.
Отрицательная курсовая разница отражается по дебету субсчета 120 и кредиту субсчета 430.";
пункты 45, 46 исключить;
в пункте 47:
в абзаце первом слова "поступлению и" исключить;
абзацы четвертый, пятый, шестой и седьмой изложить в следующей редакции:
"501 "Проведение расходов по КСН платных услуг МБ";
502 "Проведение расходов по КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ";
503 "Проведение расходов по КСН временного размещения денег МБ";
510 "Проведение расходов по внешним займам";";
в пункте 48:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"48. На субсчете 500 "Проведение расходов" Комитетом казначейства учитываются расходы проведенные с КСН республиканского и местных бюджетов, с КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, со счета по материальным резервам.";
в абзаце четвертом слова "При закрытии операционного дня проведенные" заменить словом "Проведенные";
дополнить пунктами 48-1, 48-2 и 48-3 следующего содержания:
"48-1. Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 500 "Проведение расходов" - расходы по КСН местного бюджета;
на субсчете 501 "Проведение расходов по КСН платных услуг МБ";
на субсчете 502 "Проведение расходов по КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ";
на субсчете 503 "Проведение расходов по КСН временного размещения денег МБ";
на субсчете 510 "Проведение расходов по внешним займам".
На субсчете 501 "Проведение расходов по КСН платных услуг МБ" учитываются расходы на КСН платных услуг МБ.
На сумму произведенных расходов за каждый день производится запись по дебету субсчета 501 и кредиту субсчета 311.
Восстановление кассовых расходов на КСН платных услуг МБ отражается по дебету субсчета 311 и кредиту субсчета 501.

48-2. 502 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ-ғы шығыстары есепке алынады.
Жүргізілген шығыстар сомасының әрбір күніне 502 қосалқы шоттың дебеті және 321 қосалқы шоттың кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Кассалық шығыстарды демеушілік, қайырымдылық көмектің ЖБ ҚБШ қалпына келтіру 321 қосалқы шоттың дебеті және 502 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
48-3. 503 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ-ғы шығыстары есепке алынады.
Жүргізілген шығыстар сомасының әрбір күніне 503 қосалқы шоттың дебеті және 331 қосалқы шоттың кредиті бойынша жазба жүргізіледі.
Кассалық шығыстарды ақшаларын уақытша орналастыру ЖБ ҚБШ қалпына келтіру 331 қосалқы шоттың дебеті және 503 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"49. 510 "Сыртқы қарыздар бойынша шығыстарды жүргізу" қосалқы шотында сыртқы қарыздар бойынша шоттағы шығыстар есепке алынады.
Сыртқы қарыздар бойынша жүргізілген шығыстар 510 қосалқы шоттың дебеті және 302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот" қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
50-тармақта:
екінші және үшінші абзацтағы "301" деген сан "380" деген санмен ауыстырылсын;
52-тармақта:
үшінші абзацта "510" деген сан "600" деген санмен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 52-1 тармақпен толықтырылсын:
"52-1. 6 "Түсімдер" шотында ақшалардың ҚБШ республикалық және жергілікті бюджеттердің, сыртқы қарыздар бойынша шоттағы, ақылы қызметтерінің ҚБШ-да, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, соманы анықтауға дейінгі, материалдық резервтер шоттарындағы түсімі бойынша операциялар есепке алынады.
6 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
600 "Түсімдерді есепке алу";
601 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
602 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
603 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
610 "Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу".
600 "Түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында Қазынашылық комитеті ҚБШ республикалық және жергілікті бюджеттердің, ақылы қызметтерінің ҚБШ, демеушілік, қайырымдылық көмек, ақшаны уақытша орналастыру, Ұлттық қор, нысаналы қаржыландыру, соманы анықтауға дейінгі шоттағы, материалдық резервтер шоттарындағы түсімдері есепке алынады.
БҚШ бойынша жүргізілген түсімдер 600 қосалқы шоттың дебеті және 100 "Бірыңғай қазынашылық шот" қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары есепке алады:
600 қосалқы шоты "Түсімдерді есепке алу" - жергілікті бюджеттің ҚБШ бойынша түсімдері.
601 қосалқы шоты "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
602 қосалқы шоты "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
603 қосалқы шоты "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу";
610 қосалқы шоты "Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу".
601 "ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында ақылы қызметтерінің ҚБШ-ғы түсімдері есепке алынады.

48-2. "На субсчете 502 "Проведение расходов по КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ" учитываются расходы на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ.
На сумму произведенных расходов за каждый день производится запись по дебету субсчета 502 и кредиту субсчета 321.
Восстановление кассовых расходов на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ отражается по дебету субсчета 321 и кредиту субсчета 502.
48-3. На субсчете 503 "Проведение расходов по КСН временного размещения денег МБ" учитываются расходы на КСН временного размещения денег МБ.
На сумму произведенных расходов за каждый день производится запись по дебету субсчета 503 и кредиту субсчета 331.
Восстановление кассовых расходов на КСН временного размещения денег МБ отражается по дебету субсчета 331 и кредиту субсчета 503.";
пункт 49 изложить в следующей редакции:
"49. На субсчете 510 "Проведение расходов по внешним займам" учитываются расходы на счете по внешним займам.
Проведенные расходы по внешним займам отражаются по дебету субсчета 510 и кредиту субсчета 302 "Счет по внешним займам".";
в пункте 50:
в абзаце втором и третьем цифры "301" заменить цифрами "380";
в пункте 52:
в абзаце третьем цифру "510" заменить цифрой "600";
дополнить пунктом 52-1 следующего содержания:
"52-1. На счете 6 "Поступления" учитываются операции по поступлению на КСН республиканского и местных бюджетов, на счетах по внешним займам, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счетах сумм до выяснения, по материальным резервам.
Счет 6 подразделяется на субсчета:
600 "Зачисление поступлений";
601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ";
602 "Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ";
603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ";
610 "Зачисление поступлений по внешним займам".
На субсчете 600 "Зачисление поступлений" Комитетом казначейства учитываются поступления на КСН республиканского и местных бюджетов, на КСН платных услуг, спонсорской, благотворительной помощи, временного размещения денег, Национального фонда, целевого финансирования, на счетах сумм до выяснения, по материальным резервам.
Проведенные поступления по ЕКС отражаются по дебету субсчета 600 и кредиту субсчета 100 "Единый казначейский счет".
Местные уполномоченные органы по исполнению бюджета учитывают:
на субсчете 600 "Зачисление поступлений" - поступления на КСН местного бюджета;
601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ";
602 "Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ";
603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ";
610 "Зачисление поступлений по внешним займам".
На субсчете 601 "Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ" учитываются поступления на КСН платных услуг МБ.

ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша жүргізілген түсімдер 311 қосалқы шоттың дебеті және 601 қосалқы шоттың кредиті бойынша жүргізіледі.
602 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ-ғы түсімдері есепке алынады.
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша жүргізілген түсімдер 321 қосалқы шоттың дебеті және 602 қосалқы шоттың кредиті бойынша жүргізіледі.
603 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ-ғы түсімдері есепке алынады.
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша жүргізілген түсімдер 331 қосалқы шоттың дебеті және 603 қосалқы шоттың кредиті бойынша жүргізіледі.
610 "Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу" қосалқы шотында сыртқы қарыздар бойынша шоттағы түсімдер есепке алынады.
Сыртқы қарыздар бойынша жүргізілген түсімдер 302 "Сыртқы қарыздар бойынша шот" қосалқы шоттың дебеті және 610 қосалқы шоттың кредиті бойынша көрсетіледі.";
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. 9 "Нәтижелер" шотында жергілікті бюджеттердің атқарылу және сыртқы қарыздар нәтижелері есепке алынады.
9 шот мынадай қосалқы шоттарға бөлінеді:
900 "Бюджеттің атқарылу нәтижелері";
910 "Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижелері"
911 "ЖБ ақылы қызметтері бойынша атқарылу нәтижелері";
921 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмек бойынша атқарылу нәтижелері";
931 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша атқарылу нәтижелері".
Жергілікті бюджеттердің атқарылу нәтижелерін анықтауға 900 "Бюджеттің атқарылу нәтижелері" қосалқы шоты арналған.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша осы шотта түсімдер мен шығыстар сомалары көрсетіледі. Нәтижелері жылдың аяғында 600 қосалқы шоты бойынша қалдықты 900 қосалқы шоттың кредитіне, ал 500 қосалқы шоты бойынша қалдығы 900 қосалқы шоттың дебетіне есептен шығару арқылы анықталады.
Бюджет түсімдері мен шығыстарын 900 қосалқы шотқа есептен шығарғаннан кейін 600 және 500 қосалқы шоттары жабылады.
900 қосалқы шоты бойынша алынған кредит қалдығы бюджеттің атқарылу нәтижесі болып табылады.
Бюджет кодексінің 104 бабына сәйкес жыл басындағы бюджет қаражаттарының қалдықтары 900 қосалқы шотта қалады.";
мынадай мазмұндағы 53-1, 53-2, 53-3 және 53-4-тармақтармен толықтырылсын:
"53-1. Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижелерін анықтауға 910 "Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижелері" қосалқы шоты арналған.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша осы шотта түсімдер мен шығыстар сомалары көрсетіледі. Нәтижелері жылдың аяғында 610 қосалқы шоты бойынша қалдықты 910 қосалқы шоттың кредитіне, ал 510 қосалқы шоты бойынша қалдықты 910 қосалқы шоттың дебетіне есептен шығару арқылы анықталады.

Проведенные поступления по КСН платных услуг МБ отражаются по дебету субсчета 311 и кредиту субсчета 601.
На субсчете 602 "Зачисление поступлений на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ" учитываются поступления на КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ.
Проведенные поступления по КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ отражаются по дебету субсчета 321 и кредиту субсчета 602.
На субсчете 603 "Зачисление поступлений на КСН временного размещения денег МБ" учитываются поступления на КСН временного размещения денег МБ.
Проведенные поступления по КСН временного размещения денег МБ отражаются по дебету субсчета 331 и кредиту субсчета 603.
На субсчете 610 "Зачисление поступлений по внешним займам" учитываются поступления на счет по внешним займам.
Проведенные поступления по внешним займам отражаются по дебету субсчета 302 "Счет по внешним займам" и кредиту субсчета 610.";
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. На счете 9 "Результаты" учитываются результаты исполнения местных бюджетов и по внешним займам.
Счет 9 подразделяется на субсчета:
900 "Результат исполнения бюджета";
910 "Результат исполнения по внешним займам";
911 "Результат исполнения по платным услугам МБ";
921 "Результат исполнения по спонсорской, благотворительной помощи МБ";
931 "Результат исполнения по временному размещению денег МБ".
Субсчет 900 "Результат исполнения бюджета" предназначен для определения результатов исполнения местных бюджетов.
По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы поступлений и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит субсчета 900 остатка по субсчету 600, а в дебет субсчета 900 остатка по субсчету 500.
После списания поступлений и расходов бюджета на субсчет 900 закрываются субсчета 600 и 500.
Полученный кредитовый остаток по субсчету 900 является результатом исполнения бюджета.
Остатки бюджетных средств на начало года остаются на субсчете 900 в соответствии со статьей 104 Бюджетного кодекса.";
дополнить пунктами 53-1, 53-2, 53-3 и 53-4 следующего содержания:
"53-1. Субсчет 910 "Результат исполнения по внешним займам" предназначен для определения результатов исполнения внешних займов.
По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы поступлений и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит субсчета 910 остатка по субсчету 610, а в дебет субсчета 910 остатка по субсчету 510.

Сыртқы қарыздар бойынша түсімдері мен шығыстары 910 қосалқы шотқа есептен шығарғаннан кейін 610 және 510 қосалқы шоттары жабылады.
910 қосалқы шоты бойынша алынған кредит қалдығы сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижесі болып табылады.
53-2. ЖБ ақылы қызметтерінің атқарылу нәтижелерін анықтауға 911 "ЖБ ақылы қызметтері бойынша атқарылу нәтижелері" қосалқы шоты арналған.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша осы шотта түсімдер мен шығыстар сомалары көрсетіледі. Нәтижелері жылдың аяғында 601 қосалқы шоты бойынша қалдықты 911 қосалқы шоттың кредитіне, ал 501 қосалқы шоты бойынша қалдықты 911 қосалқы шоттың дебетіне есептен шығару арқылы анықталады.
ЖБ ақылы қызметтері бойынша түсімдері мен шығыстары 911 қосалқы шотқа есептен шығарғаннан кейін 601 және 501 қосалқы шоттары жабылады.
911 қосалқы шоты бойынша алынған кредит қалдығы ЖБ ақылы қызметтерінің атқарылу нәтижесі болып табылады.
53-3. ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің атқарылу нәтижелерін анықтауға 921 "ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмек бойынша атқарылу нәтижелері" қосалқы шоты арналған.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша осы шотта түсімдер мен шығыстар сомалары көрсетіледі. Нәтижелері жылдың аяғында 602 қосалқы шоты бойынша қалдықты 921 қосалқы шоттың кредитіне, ал 502 қосалқы шоты бойынша қалдықты 921 қосалқы шоттың дебетіне есептен шығару арқылы анықталады.
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмек бойынша түсімдері мен шығыстары 921 қосалқы шотқа есептен шығарғаннан кейін 602 және 502 қосалқы шоттары жабылады.
921 қосалқы шоты бойынша алынған кредит қалдығы ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің атқарылу нәтижесі болып табылады.
53-4. ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша атқарылу нәтижелерін анықтауға 931 "ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша атқарылу нәтижелері" қосалқы шоты арналған.
Қаржы жылының аяқталуы бойынша осы шотта түсімдер мен шығыстар сомалары көрсетіледі. Нәтижелері жылдың аяғында 603 қосалқы шоты бойынша қалдықты 931 қосалқы шоттың кредитіне, ал 503 қосалқы шоты бойынша қалдықты 931 қосалқы шоттың дебетіне есептен шығару арқылы анықталады.
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша түсімдері мен шығыстары 931 қосалқы шотқа есептен шығарғаннан кейін 603 және 503 қосалқы шоттары жабылады.
931 қосалқы шоты бойынша алынған кредит қалдығы ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша атқарылу нәтижесі болып табылады.";
55, 56, 57-тармақтары алынып тасталсын;
60-тармақта "міндеттемелер", деген сөздер "қарыздар" деген сөздермен ауыстырылсын.
62-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген Ереженің 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 20, 21, 22 қосымшалары осы бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес мынадай редакцияда жазылсын;
"Жергілікті бюджеттерден депозиттерге орналастырылған сомалардың толық жазылуы" 6 қосымшадағы "Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық бөлімшесінің басшысы__________ _____________________" сөздері алынып тасталсын; (қолы) (қолды таратып жазу)
"Қазақстан Республикасының Үкіметіне үкіметаралық келісімдер бойынша берілген кредиттер бойынша есеп" 13-қосымшадағы "Жыл басындағы қаражаттар қалдығы"; "Күн аяғындағы қаражаттар қалдығы" сөздері алынып тасталсын;
"Мемлекеттік мекемелердің аккредитивтер сомаларын есепке алу үшін шоттарындағы қалдықтар туралы мәліметтер" 16 қосымшадағы "Кезеңділігі" деген сөз алынып тасталсын;

После списания поступлений и расходов по внешним займам на субсчет 910 закрываются субсчета 610 и 510.
Полученный кредитовый остаток по субсчету 910 является результатом исполнения внешних займов.
53-2. "Субсчет 911 "Результат исполнения по платным услугам МБ" предназначен для определения результатов исполнения платных услуг МБ.
По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы поступлений и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит субсчета 911 остатка по субсчету 601, а в дебет субсчета 911 остатка по субсчету 501.
После списания поступлений и расходов по платным услугам МБ на субсчет 911 закрываются субсчета 601 и 501.
Полученный кредитовый остаток по субсчету 911 является результатом исполнения платных услуг МБ.
53-3. Субсчет 921 "Результат исполнения по спонсорской, благотворительной помощи МБ" предназначен для определения результатов исполнения спонсорской, благотворительной помощи МБ.
По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы поступлений и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит субсчета 921 остатка по субсчету 602, а в дебет субсчета 921 остатка по субсчету 502.
После списания поступлений и расходов по спонсорской, благотворительной помощи МБ на субсчет 921 закрываются субсчета 602 и 502.
Полученный кредитовый остаток по субсчету 921 является результатом исполнения спонсорской, благотворительной помощи МБ.
53-4. "Субсчет 931 "Результат исполнения по временному размещению денег МБ" предназначен для определения результатов исполнения временного размещения денег МБ.
По окончании финансового года на этом счете отражаются суммы поступлений и расходов. Результаты определяются путем списания в конце года в кредит субсчета 931 остатка по субсчету 603, а в дебет субсчета 931 остатка по субсчету 503.
После списания поступлений и расходов по временному размещению денег на субсчет 931 закрываются субсчета 603 и 503.
Полученный кредитовый остаток по субсчету 931 является результатом исполнения временного размещения денег МБ.";
пункты 55, 56, 57 исключить;
в пункте 60 слова "обязательства", "обязательств" заменить соответственно словами "долг", "долга";
пункт 62 исключить;
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 20, 21, 22 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему приказу соответственно;
в приложении 6 "Расшифровка размещенных сумм депозитов с местных бюджетов" слова "Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету уполномоченного органа по исполнению бюджета
_________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи " исключить;
в приложении 13 "Отчет по кредитам, предоставленным Правительству Республики Казахстан по межправительственным соглашениям" слова "Остаток средств на начало года", "Остаток средств на конец дня" исключить;
в приложении 16 "Сведения об остатках на счетах для учета сумм аккредитивов государственных учреждений" слова "Периодичность" исключить;

Осы бұйрықтың 16, 17, 18, 19, 20 қосымшаларына сәйкес 17, 18, 19, 23, 24 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қазынашылық комитеті (Қ.М. Досмұқаметов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
1 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 1-қосымша
__________________________________ нысан
(уәкілетті органның атауы)
20___жылға арналған "__"______________
Бас-журнал кітабы
20___ж ___ ___ күні
Өлшем бірлігі: теңге
Күні
Мемориалдық ордер №
Ордер бойынша сомалар
Қосалқы шот
Қосалқы шот
Қосалқы шот
Қосалқы шот
Қосалқы шот
Қосалқы шот
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
Дебет
Кредит
Жыл басындағы қалдық
Жыл басынан бастап айналымдар жиыны
Айдың басындағы қалдық
Бір айдағы айналымдар жиыны
Айдың соңындағы қалдық
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
2 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 2-қосымша
__________________________________ нысан
(уәкілетті органның атауы)
20___жылғы "__"______________
Бірыңғай қазынашылық шоты бойынша
мемориалдық ордер
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Кіріс қалдығы 20___жылғы "__"_________
№ р/с
Операциялар мазмұны
Қосалқы шоттар нөмірі
Сомасы
дебет
кредит
Бір күндегі сальдо
Шығыс қалдығы
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ___________ ________________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
3 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 3-қосымша
__________________________________ нысан
(уәкілетті органның атауы)
Мемориалдық ордер
20___жылғы "__"______________
Бюджет түрі:
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Кіріс қалдығы
№ р/р.
Операциялар мазмұны
Қосалқы шоттар нөмірі
Сомасы
дебет
кредит
Бір күндік сальдо
Шығыс қалдығы
Қосымшасы _____ парақ
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық
бөлімшесінің басшысы ______________ __________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
4 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 4-қосымша
__________________________________ нысан
(уәкілетті органның атауы)
Қолма-қол ақшаны бақылау шоттардың толық жазылуы
20___жылғы "__"______________
Бюджет түрі:
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Операция мазмұны
ҚБШ::::::::::::::::
ҚБШ:::::::::::::
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндеге
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндеге
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Жылдың басындағы қаражаттар қалдығы
Есепті күндегі қаражаттар қалдығы
Операция мазмұны
ҚБШ::::::::::::::::
ҚБШ:::::::::::::
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндеге
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндеге
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Жылдың басындағы қаражаттар қалдығы
Есепті күндегі қаражаттар қалдығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
5 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 5-қосымша
__________________________________ нысан
(уәкілетті органның атауы)
БҚШ-тан салымдарға (депозиттерге) орналастырылған сомалардың толық жазылуы
20___жылғы "__"____________
Өлшем бірлігі: теңге
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндегі
дебет
кредит
дебет
кредит
Жыл басындағы қаражаттар қалдығы
Күн аяғындағы қаражаттар қалдығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
6 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 8-қосымша
№ 1 нысан
Қазынашылық комитетінің балансы
20___жылғы "__"__________
Өлшем бірлігі: теңге
Актив
Жолдың коды
есепті жылдың басындағы
есепті күнге
1
2
3
4
I. Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютадағы басқа шоттар
РБ ҚБШ (300)
1
ЖБ ҚБШ (301)
2
Сыртқы қарыздар бойынша шот (302)
3
РБ ақылы қызметтерінің ҚБШ (310)
4
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ (311)
5
РБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ (320)
6
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ (321)
7
РБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ (330)
8
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ (331)
9
Ұлттық қордың ҚБШ (340)
10
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ (350)
11
Анықтауға дейінгі сомалар шоты (360)
12
Материалдық резервтер бойынша шот (370)
13
ЖБ ҚБШ қаражатты тартуға арналған шоттар (380)
14
Түсімдердің жинақтау шоттары (390)
15
II. Шетел валютасындағы шоттар
Мемлекет меншігіне түсетін түсімдер шоты (400)
16
Аумақтық қазынашылық бөлімшелерінің шоты (410)
17
Кеден одағы шеңберіндегі түсімдер шоты (420)
18
Шетел валютасы бойынша басқа шоттар (430)
19
III. Есеп айырысулар
Шығыстарды жүргізу (500)
20
Түсімдерді есепке алу (510)
21
ЖБ жетіспеушіліктері
бойынша есеп айырысулар (520)
22
Ішкі есеп айырысулар (530)
23
Баланс
24
Пассив
Жолдың коды
есепті жылдың басындағы
есепті күнге
1
2
3
4
I. Ақшалай қаражаттар
Бірыңғай қазынашылық шот (100)
25
Есеп айырысудағы ақшалар (110)
26
Шетел валюта түрлері бойынша корреспонденттік шоттар (120)
27
II. ҚР Ұлттық банкінде орналастырылған қаражат
БҚШ орналастырған ҚР ҰБ салымдар (депозиттер) (210)
28
ЖБ ҚБШ орналастырған ҚР ҰБ салымдар (депозиттер) (220)
29
III. Түсімдер
Түсімдерді есепке алу (600)
30
Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу (610)
31
IV. Нәтижелер
Бюджеттің атқарылу нәтижелері (900)
32
Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижелері (910)
33
Баланс
34
Баланстан тыс шоттар
Бюджеттік кредиттер (013)
35
Бюджеттік кредиттер бойынша субъектілердің берешегі (014)
36
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлігі бойынша міндеттемелер (015)
37
Қазақстан Республикасының Үкіметіне үкіметаралық келісімдер бойынша берілген кредиттер (016)
38
Қазақстан Республикасы Үкіметі және жергілікті атқарушы органдардың резерві (018)
39
Аккредитивтер (019)
40
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы _________ _____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
7 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 9-қосымша
№ 1-М нысан
Жергілікті бюджеттің атқарылу балансы
20___жылғы "__"______________
Атауы ________________________________
Өлшем бірлігі: мың.теңге
Актив
Жолдың коды
есепті жылдың басындағы
есепті күнге
1
2
3
4
I. Қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және ұлттық валютасындағы басқа шоттар
ЖБ ҚБШ (301)
1
Сыртқы қарыздар бойынша шот (302)
2
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ (311)
3
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ (321)
4
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ (331)
5
II. Есеп айырысулар
Шығыстарды жүргізу (500)
6
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу (501)
7
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу (502)
8
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша шығыстарды жүргізу (503)
9
Сыртқы қарыздар бойынша шығыстарды жүргізу (510)
10
ЖБ қаражаттарын орналастыру жөніндегі есеп айырысулар (520)
11
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар (530)
12
Ішкі есеп айырысулар (540)
13
Баланс
14
Пассив
Жолдың коды
есепті жылдың басындағы
есепті күнге
1
2
3
4
I. Есеп айырысулар
Ішкі есеп айырысулар (540)
15
II. Түсімдер
Түсімдерді есепке алу (600)
16
ЖБ ақылы қызметтерінің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу (601)
17
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмектің ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу (602)
18
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру ҚБШ бойынша түсімдерді есепке алу (603)
19
Сыртқы қарыздар бойынша түсімдерді есепке алу (610)
20
III. Нәтижелер
Бюджеттің атқарылу нәтижелері (900)
21
Сыртқы қарыздар бойынша атқарылу нәтижелері (910)
ЖБ ақылы қызметтер бойынша атқарылу нәтижелері (911)
22
ЖБ демеушілік, қайырымдылық көмек бойынша атқарылу нәтижелері (921)
23
ЖБ ақшаларын уақытша орналастыру бойынша атқарылу нәтижелері (931)
24
Баланс
25
Баланстан тыс шоттар
Бюджеттік кредиттер (013)
26
Бюджеттік кредиттер бойынша субъектілердің берешегі (014)
27
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ ______________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы ___________ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
8 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 10-қосымша
_________________________________ № 2 нысан
(уәкілетті органның атауы)
Бірыңғай қазынашылық шотындағы
ақша қозғалысы туралы есеп
20___жылғы "__"__________
Өлшем бірлігі: мың.теңге
Жол коды
Сомасы
1
2
3
Жыл басындағы ақша қалдығы

дополнить приложениями 17, 18, 19, 23, 24 согласно приложениям 16, 17, 18, 19, 20 к настоящему приказу соответственно.
2. Комитету казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (Досмукаметову К.М.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 1
к Правилам ведения бюджетного учета
Форма
_____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Книга Журнал-главная
за ______ 20___ г.
Дата .. .. .... г.
Единица измерения: тенге
Да-
та
мемори-
ального
ордера
Сумма
по
орде-
ру
Субсчет
Субсчет
Субсчет
Субсчет
Субсчет
Субсчет
Дебет
Кре-
дит
Де-
бет
Кре-
дит
Дебет
Кре-
дит
Дебет
Кре-
дит
Дебет
Кре-
дит
Дебет
Кре-
дит
Остаток на
начало
года
Итого
оборотов с
начала
года
Остаток на
начало
месяца
Итого
оборотов
за месяц
Остаток на
конец
месяца
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 2
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Мемориальный ордер
по единому казначейскому счету
за "__" _______ 20___г
Единица измерения: тенге, тиын
Входящий остаток за "__" _______ 20___ года
№ п/п
Содержание операции
Номер субсчетов
Сумма
дебет
кредит
Сальдо за день
Исходящий остаток
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету
уполномоченного органа по исполнению бюджета
_________ _______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 3
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Мемориальный ордер №
за "__" _______ 20___ г.
Вид бюджета:
Единица измерения: тенге, тиын
Входящий остаток
№ п/п
Содержание операции
Номер субсчетов
Сумма
дебет
кредит
Сальдо за день:
Исходящий остаток
Приложение на ____ листах.
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету
уполномоченного органа по исполнению бюджета
__________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 4
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Расшифровка по контрольным счетам наличности
за "__" _______ 20___ г.
Вид бюджета:
Единица измерения: тенге, тиын
Наимено-
вание
операций
КСН.......
КСН.......
С начало года
в том числе за
текущий день
С начало года
в том числе за
текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток средств на начало года
Остаток средств на отчетную дату
КСН......
КСН......
С начало года
в том числе за
текущий день
С начало года
в том числе за
текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток средств на начало года
Остаток средств на отчетную дату
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 5
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Расшифровка размещенных с ЕКС сумм во вклады (депозиты)
за "__" _______ 20___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
С начала года
в том числе за текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток средств на начало года
Остаток средств на конец дня
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 8
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 1
Баланс Комитета казначейства
на "__" _______ 20___ г.
Единицы измерения: тыс.тенге
Актив
Код
строки
на начало
отчетного
года
на отчетную
дату
1
2
3
4
I. Контрольные счета наличности и другие счета в
национальной валюте
КСН РБ (300)
1
КСН МБ (301)
2
Счет по внешним займам (302)
3
КСН платных услуг РБ (310)
4
КСН платных услуг МБ (311)
5
КСН спонсорской, благотворительной помощи РБ
(320)
КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ
(321)
КСН временного размещения денег РБ (330)
8
КСН временного размещения денег МБ (331)
9
КСН Национального фонда (340)
10
КСН целевого финансирования (350)
11
Счет сумм до выяснения (360)
12
Счет по материальным резервам (370)
13
Счет для привлечения средств с КСН МБ (380)
14
Сборный счет поступлений (390)
15
II. Счета в иностранной валюте
Счет поступлений в собственность государства (400)
16
Счета территориальных подразделений казначейства
(410)
17
Счет поступлений в рамках таможенного союза
(420)
18
Другие счета в иностранной валюте (430)
19
III. Расчеты
Проведение расходов (500)
20
Проведение расходов по внешним займам (510)
21
Расчеты по размещению средств МБ (520)
22
Расчеты по недостачам МБ (530)
23
Баланс
24
Пассив
Код
строки
на начало
отчетного
года
на отчетную
дату
1
2
3
4
I. Денежные средства
Единый казначейский счет (100)
25
Деньги в расчетах (110)
26
Корреспондентские счета по видам иностранных
валют (120)
27
II. Средства, размещенные в Национальном Банке
РК
Вклады (депозиты) в НБ РК, размещенные с ЕКС
(210)
28
Вклады (депозиты) в НБ РК, размещенные с КСН МБ
(220)
29
III. Поступления
Зачисление поступлений (600)
30
Зачисление поступлений по внешним займам (610)
31
IV. Результаты
Результат исполнения бюджета (900)
32
Результат исполнения по внешним займам (910)
33
Баланс
34
Забалансовые счета
Бюджетные кредиты (013)
35
Задолженность субъектов по бюджетным кредитам
(014)
36
Государственный и гарантированный государством
долг, обязательства по поручительствам
государства (015)
37
Кредиты, предоставленные Правительству
Республики Казахстан по межправительственным
соглашениям (016)
38
Резерв Правительства Республики Казахстан и
местных исполнительных органов (018)
39
Аккредитивы (019)
40
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета _____________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 9
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 1-М
Баланс
исполнения местного бюджета
на "__" _______ 20___ г.
Наименование __________________________
Единицы измерения: тыс.тенге
Актив
Код
строки
на начало
отчетного
года
на отчетную
дату
1
2
3
4
I. Контрольные счета наличности и другие счета
в национальной валюте
КСН МБ (301)
1
Счет по внешним займам (302)
2
КСН платных услуг МБ (311)
3
КСН спонсорской, благотворительной помощи МБ
(321)
4
КСН временного размещения денег МБ (331)
5
II. Расчеты
Проведение расходов (500)
6
Проведение расходов по КСН платных услуг МБ
(501)
7
Проведение расходов по КСН спонсорской,
благотворительной помощи МБ (502)
8
Проведение расходов по КСН временного
размещения денег МБ (503)
9
Проведение расходов по внешним займам (510)
10
Расчеты по размещению средств МБ
11
Расчеты по недостачам МБ
12
Внутренние расчеты
13
Баланс
14
Пассив
Код
строки
на начало
отчетного
года
на отчетную
дату
1
2
3
4
I. Расчеты
Внутренние расчеты (540)
15
II. Поступления
Зачисление поступлений (600)
16
Зачисление поступлений на КСН платных услуг МБ
(601)
17
Зачисление поступлений на КСН спонсорской,
благотворительной помощи МБ (602)
18
Зачисление поступлений на КСН временного
размещения денег МБ (603)
19
Зачисление поступлений по внешним займам (610)
20
III. Результаты
Результат исполнения бюджета (900)
21
Результат исполнения по внешним займам (910)
Результат исполнения по платным услугам МБ
(911)
22
Результат исполнения по спонсорской,
благотворительной помощи МБ (921)
23
Результат исполнения по временному размещению
денег МБ (931)
24
Баланс
25
Забалансовые счета
Бюджетные кредиты (013)
26
Задолженность субъектов по бюджетным кредитам
(014)
27
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету уполномоченного
органа по исполнению бюджета _____________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 10
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 2
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет о движении денег
на Едином казначейском счете
на "___" _______ 20__ г.
Единица измерения: тыс.тенге
Коды
строк
Сумма
1
2
Остаток денег на начало года

025
Ұлттық қордың ҚБШ
026
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
027
Материалдық резервтер бойынша шот
028
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
029
Есеп айырысудағы ақшалар
030
ЖБ жетіспеушіліктері бойынша есеп айырысулар
040
Кезеңнің аяғындағы ақша қалдығы (100 жол+010 жол-020 жол+030,040 жолдар)
200
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
басшысы ______________ ___________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ ______________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
9 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 11-қосымша
нысан
Бюджеттік кредиттерді есепке алу кітабы
(теңге, тиын)
№№
Күні
мемориалдық ордердің №
Операциялардың мазмұны
Бюджеттен берілген (өтелген) кредиттер
Жыл басындағы қалдық
Берілгені
Өтелгені
Қалдығы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
10 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 12-қосымша
№ 3 нысан
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш,
мемлекеттің кепілгерлері бойынша қарыздары туралы есеп
20___жылғы "__"______________
Кезеңділігі:________________________
р/с
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
мың.теңге
мың. АҚШ долл
I
Мемлекеттік борыш
1
Қазақстан Республикасы Үкіметінің борышы1
1.1
Ішкі
1.2
сыртқы
2
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің борышы
2.1
ішкі
2.2
сыртқы
3
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарының борышы2
3.1
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы
3.2
өзге кредит берушілер алдындағы борыш
II
Мемлекет кепілдік берген борыш
1
ішкі
2
сыртқы
III
Мемлекеттің кепілгерлері бойынша міндеттемелер
1
ішкі
2
сыртқы
Барлығы, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекеттің кепілгерлері бойынша міндеттемелері (I+II+III)
Анықтама:
20___жылғы "__"______________ АҚШ долларының бағамы -
Көзі:
Ескерту:
1 - өзара талаптарды есептемегенде (жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының Yкiмeтi алдындағы борышы)
2 - жергілікті атқарушы органдардың борыштық міндеттемелер бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталған сон борышты бағалау нақтылануға тиіс
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық бөлімшесінің басшысы
____________ _______________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
11 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 14-қосымша
№ 5 нысан
Сыртқы қарыздар жөніндегі есеп
Өлшем бірлігі:
Ұйымның, бағдарламаның және кіші бағдарламаның коды
Мекеменің коды
Ұйымның атауы
Донор
Бюджеттік классификация коды
Жыл басындағы қалдық
Қарыздар бойынша қаражат түсімі
Қарыздар бойынша қаражат шығысы
Есепті кезеннің аяғындағы қаражат қалдығы
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
______________ __________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
12 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 15-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдар резервтерінің жұмсалуы жөніндегі ақпарат
20___жылғы "__"____________
Өлшем бірлігі: мың.теңге
Резервтер атауы
Бекітілген бюджет бойынша
Нақтыланған бюджет бойынша
Жыл басынан бастап бөлінгені
Кезеңге арналған міндеттемелер бойынша жоспар
Төленген міндеттемелер
Қаражат қалдықтары (бағ.3-бағ.4)
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы, оның ішінде:
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттер аумағындағы техногендік және табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған Төтенше резерві
Шұғыл шығындарға арналған резерві
Соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерві
Бюджеттер бойынша қолма-қол ақшаның тапшылығын жабуға арналған резерв
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша құрылымдық бөлімшесінің басшысы
______________ _________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
13 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 20-қосымша
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның бюджетті атқару туралы бюджеттік есепке алу шоттарының жоспары
Шоттар нөмірі
Шоттар атауы
Қосалқы шоттар нөмірі
Қосалқы шоттар атауы
1
Ақшалай қаражаттар

025
КСН Национального фонда
026
КСН целевого финансирования
027
Счет по материальным резервам
028
Счет сумм до выяснения
029
Деньги в расчетах
030
Расчеты по недостачам МБ
040
Остаток денег на конец периода
(строка 100 + строка 010 – строка 020 + строка 030, 040)
200
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета _______________ ____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Руководитель структурного подразделения
по бюджетному учету
уполномоченного органа по исполнению бюджета
_______________ _______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 11
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
Книга учета бюджетных кредитов (в тенге, тиын)
№№
Дата
мемориаль-
ного ордера
Содержание
операций
Кредиты, выданные
(погашенные) из бюджета
Остаток
на начало
года
Выдано
Погашено
Остаток
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 12
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 3
Отчет о государственном и гарантированном государством
долге, долг по поручительствам государства
на "__" _______ 20___ г.
Периодичность: ______________________
№ п/п
Наименование показателей
Единицы измерения
тыс.тенге
тыс.долл США
I
Государственный долг
1
Долг Правительства Республики Казахстан 1
1.1
внутренний
1.2
внешний
2
Долг Национального Банка Республики
Казахстан
2.1
внутренний
2.2
внешний
3
Долг местных исполнительных органов
Республики Казахстан 2
3.1
перед Правительством Республики Казахстан
3.2
перед прочими кредиторами
II
Гарантированный государством долг
1
внутренний
2
внешний
III
Долг по поручительствам государства
1
внутренние
2
внешние
Всего государственный и гарантированный
государством долг, долг по поручительствам
государства (I+II+III)
Справочно:
курс доллара США на
Источник:
Примечание:
1 - без учета взаимных требований (долга местных исполнительных
органов перед Правительством Республики Казахстан)
2 - оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса
формирования и сверки базы данных по долговым обязательствам местных
исполнительных органов
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету
уполномоченного органа по исполнению бюджета _________ _____________
(подпись) (расшифровка
подписи)
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 14
к Правилам ведения бюджетного учета
форма № 5
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет по внешним займам
за _____________ 20___ г.
(месяц)
Единица измерения: тыс.тенге
Код
органи-
зации,
прог-
раммы и
подпрог-
раммы
Код
учреж-
дения
Наиме-
нование
органи-
зации
Донор
Код
бюджет-
ной
класси-
фикации
Остатки
на
начало
года
Посту-
пление
средств
по займу
Расхо-
дование
средств
займа
Остатки
средств
на конец
отчет-
ного
периода
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета: _________________ ______________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 15
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
Информация по расходованию резерва Правительства Республики
Казахстан и местных исполнительных органов
за "__" _______ 20___ г.
Единицы измерения: тыс.тенге
Наименование резерва
По
утверж-
денному
бюджету
По
уточнен-
ному
бюджету
Распре-
делено с
начало
года
План по
обязатель-
ствам на
период
Оплачен-
ные
обяза-
тельства
Остаток
средств
(гр.3-
гр.4)
1
2
3
4
5
6
7
Всего, в т.ч:
Чрезвычайный резерв
для ликвидации
чрезвычайных
ситуаций природного
и техногенного
характера на
территории
Республики Казахстан
и др. государств
Резерв на неотложные
затраты
Резерв на исполнение
обязательств по
решениям судов
Резерв на покрытие
дефицита наличности
по бюджетам
Руководитель структурного подразделения по бюджетному
учету уполномоченного органа по исполнению бюджета
___________ _____________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 13
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 20
к Правилам ведения бюджетного учета
План счетов бюджетного учета
Номер
счетов
Наименование
счетов
номер
субсчетов
Наименование субсчетов
1
Денежные средства

200
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның
бюджеттік есепке алу бойынша
құрылымдық бөлімшесінің басшысы __________ ____________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
18 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 19-қосымша
______________________________________
(уәкілетті органның атауы) нысан
Шетел валютасының шоттардың толық жазылуы
20___жылғы "__"______________
Шоттың атауы:
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Қаражаттың қозғалысы
Оның ішінде, Курстық айырма (+;-)
Жыл басынан бастап
Оның ішінде ағымдағы күндерге
дебет
кредит
дебет
кредит
Басындағы қалдық
Айналымның барлығы
Есепті күнге қалдық
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
19 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 23-қосымша
______________________________________
(уәкілетті органның атауы) нысан
ҚБАЖ-де операциялық күннің жабылуы туралы есеп
20___жылғы "__"______________
Өлшем бірлігі: теңге, тиын
Атауы
Жыл басына қалған қалдық
Күн басында қалған БҚШ қалдығы
Сальдо
Барлық түсімдер
Түсімдер
Тасымалдар
Қайтарымдар
Барлық шығыстар
Шығыстар
Қалпына келтірулер
Тартылғандар/ Қайтарулар
Ішкі банк шоты бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Сыртқы банк шоты бойынша күн соңындағы БҚШ қалдығы
Ішкі және сыртқы шоттар арасындағы ауытқушылық
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
ҚБАЕО-ның банк көшірмесі
2
Барлығы
3
РБ ҚБШ
4
ЖБ ҚБШ – жиыны
Оның ішінде, облыстар
5
РБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Демеушілік көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
6
ЖБ
Ақылы қызметтерінің ҚБШ
Демеушілік көмектің ҚБШ
Ақшаларды уақытша орналастыру ҚБШ
7
РБ
Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
8
Ұлттық қордың ҚБШ
9
ҚР Үкімінің депозиттері
10
Уақытша бос бюджеттік ақшалар шоты
11
Материалдық резервтер бойынша шоттар
12
Есептеулердегі ақша қаражаты
13
Анықтауға дейінгі сомалар шоты
Бюджетті атқару жөніндегі
уәкілетті органның басшысы ______________ _________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің 2010 жылғы
20 қыркүйектегі № 472 бұйрығына
20 қосымша
Бюджеттік есепке алуды жүргізу
ережесіне 24-қосымша
______________________________________
(уәкілетті органның атауы) нысан
Инвестициялық жобалар шегінде сыртқы қарыздардың жұмсалуы жөніндегі ақпарат
20___жылғы __________
(айы)
Өлшем бірлігі: мың.теңге
Бюджеттік классификация коды
Есепті қаржы жылдың түзету енгізілген бюджеті
Есепті жылдың жиынтық қаржыландыру жоспары
Шығыстар
Пайдаланбаған қаражат қалдығы
Барлығы
арнаулы шот бойынша
оффшорлық төлемдер бойынша
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
Есепті кезеңге
Жыл басынан бастап
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның басшысы
______________ __________________________
(қолы) (қолды таратып жазу)

200
Руководитель структурного подразделения по бюджетному учету
уполномоченного органа по исполнению бюджета
_________________ __________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 18
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 19
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Расшифровка по счетам в иностранной валюте
за "__"_______ 20___ г.
Наименование счета:
Единица измерения: тенге, тиын
движение средств
в т.ч.
Курсовая
разница (+;-)
С начало года
в том числе текущий день
дебет
кредит
дебет
кредит
Остаток на
начало
Итого
оборотов
Остаток на
отчетную дату
Приложение 19
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 20 сентября 2010 года № 472
Приложение 23
к Правилам ведения бюджетного учета
форма
_______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Отчет
о закрытии операционного дня в ИИСК
за "__" _______ 20___ г.
Единица измерения: тенге, тиын
Наименование
Остаток на
начала
года
Входящий
остаток
Сальдо
Всего
посту-
пления
Посту-
пления
Переносы
А
1
2
3
4
5
6
7
1
По банковской
выписке КЦМР
2
Всего
3
РБ
4
МБ - итого
5
в т.ч.по
областям
6
РБ
КСН
платных
услуг
КСН
спонсорс-
кой помощи
КСН
временного
размещения
денег
7
МБ
КСН
платных
услуг
КСН
спонсорс-
кой помощи
КСН
временного
размещения
денег
8
РБ
КСН
целевого
финансиро-
вания
9
КСН
Национального
фонда
10
Депозиты
Правительства
РК
11
Счет временно
свободных
бюджетных денег
12
Счет по
материальным
резервам
13
Деньги в
расчетах
14
Счет сумм до
выяснения
продолжение таблицы
Воз-
враты
Всего
расходов
Расходы
Восста-
новление
Привле-
чения/
возвраты
Остаток ЕКС
на конец
дня по
внутреннему
банковскому
счету
Остаток ЕКС
на конец дня
по внешнему
банковскому
счету
Отклонения
между
внешним и
внутренним
счетами
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета: _____________ _________________________
(подпись) (расшифровка подписи)
Приложение 20
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
№ от 20 сентября 2010 года 472
Приложение 24
к Правилам ведения бюджетного учета
форма _______________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Информация по расходованию внешних займов
в рамках инвестиционных проектов
за ___________ 20___ г.
(месяц)
Единица измерения: тыс.тенге
Код
бюджет-
ной
класси-
фикации
Скоррек-
тирован-
ный
бюджет на
отчетный
финансо-
вый год
Сводный
план
финанси-
рования
на
отчетный
год
Расходы
Остаток
неис-
пользо-
ванных
средств
всего
по спецсчету
по оффшорным платежам
за
отчет-
ный
период
с
начала
года
за
отчет-
ный
период
с
начала
года
за
отчет-
ный
период
с
начала
года
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
Руководитель уполномоченного органа
по исполнению бюджета: _______________ ________________________
(подпись) (расшифровка подписи)