"Қарасу ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 100 шешімін іске асыру туралы" әкімдіктің 2009 жылғы 16 наурыздағы № 53 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы әкімдігінің 2009 жылғы 27 шілдедегі № 164 қаулысы. Қостанай облысы Қарасу ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 7 қыркүйекте № 9-13-94 тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 242-бабына, "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қарасу ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 100 шешіміне (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 9-13-73 болып тіркелді) сәйкес және "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламаны іске асыру мақсатында Қарасу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қарасу ауданының 2009 жылға арналған аудандық бюджеті туралы" Қарасу аудандық мәслихатының 2008 жылғы 18 желтоқсандағы № 100 шешімін іске асыру туралы" әкімдігінің 2009 жылғы 16 наурыздағы № 53 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 9-13-81 болып тіркелді, "Қарасу өңірі" газетінде 2009 жылғы 15 сәуірде жарияланды) мынадай толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18) Қарасу ауданының аумағында тұратын және Қазақстан Республикасының оқу орындарында техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алатын мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін мемлекеттік білім гранттарының иегерлері, техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі немесе жоғары білім алуға, сондай-ақ, екінші техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі, жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алу үшін мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен төлемдердің өзге де түрлерін алушылары болып табылатын мүгедектерді қоспағанда тиісті білім беру ұйымдарында оқытудың нақты құнының 100 % мөлшерінде әлеуметтік көмек (бұдан әрі – оқуға төлеу үшін әлеуметтік көмек)".
3-тармақ мынадай мазмұндағы 6) - 6-2) тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении дополнений в постановление акимата от 16 марта 2009 года № 53 "О реализации решения Карасуского районного маслихата от 18 декабря 2008 года № 100 "О районном бюджете Карасуского района на 2009 год"
Постановление акимата Карасуского района Костанайской области от 27 июля 2009 года № 164. Зарегистрировано Управлением юстиции Карасуского района Костанайской области 7 сентября 2009 года № 9-13-94. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Карасуского районного маслихата от 18 декабря 2008 года № 100 "О районном бюджете Карасуского района на 2009 год", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером № 9-13-73 и в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" акимат Карасуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата "О реализации решения Карасуского районного маслихата от 18 декабря 2008 года № 100 "О районном бюджете Карасуского района на 2009 год" от 16 марта 2009 года № 53 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером № 9-13-81, опубликовано 15 апреля 2009 года в газете "Қарасу өңірі") следующие дополнения:
Пункт 1 дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) социальная помощь инвалидам, в том числе детям-инвалидам, проживающим на территории Карасуского района и приобретающим техническое и профессиональное, послесреднее и высшее образование в учебных заведениях Республики Казахстан, в размере 100 % от оплаты фактической стоимости обучения в соответствующих организациях образования, за исключением инвалидов, в том числе детей-инвалидов, являющихся обладателями государственных образовательных грантов, получателями иных видов выплат за счет средств государственного бюджета для получения технического и профессионального, послесреднего или высшего образования, а также инвалидов, в том числе детей-инвалидов получающих второе техническое и профессиональное, послесреднее, высшее или послевузовское образование (далее-социальная помощь для оплаты обучения)".
Пункт 3 дополнить подпунктами 6) – 6-2) следующего содержания:

"6) оқуға төлеу үшін әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) оны алуға мүгедектердің, соның ішінде балалар-мүгедектердің (бұдан әрі – мүгедектер) құқығын растайтын тиісті құжаттар мен жеке өтініш берген күнінен тағайындалады және мүгедек әлеуметтік көмекке өтініш жасаған оқу жылына біржолға төленеді;
6-1) мүгедектің әлеуметтік көмекті мақсатты пайдаланбауы екінші қайтара өтініш жасағанда, әлеуметтік көмек сұрағанға дейін мүгедек оқығаны үшін өзінің жеке қаражаты есебінен толық көлемде төлеген жағдайды қоспағанда, әлеуметтік көмек алу құқығынан айыруға әкеліп соғады. Егер мүгедек әлеуметтік көмек тағайындауға өтініш бергенге дейін оқығаны үшін өзінің жеке қаражаты есебінен ішінара төлем жасаса, мүгедек әлеуметтік көмек алғаннан кейін оқудың толық құнына жетпейтін әлеуметтік көмектің бөлігін мақсатты пайдаланады;
6-2) әлеуметтік көмек төлеу мүгедектігі алынып тасталған, тиісті оқу орнынан шығып қалған, немесе қайтыс болған жағдайларда тоқтатылады.".
2. Осы қаулы оны алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарасу ауданының әкімі
Қ. Ахметов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қарасу ауданының жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік мекемесі
бастығының міндетін атқарушысы
___________________ А. Ерменова
2009.07.27 ж.

"6) социальная помощь для оплаты обучения (далее-социальная помощь) назначается со дня подачи инвалидами, в том числе детьми-инвалидами (далее-инвалидами), личного заявления с соответствующими документами, подтверждающими право инвалидов на ее предоставление, и выплачивается единовременно на учебный год;
6-1) использование инвалидом социальной помощи не по целевому назначению влечет лишение права на ее оказание при повторных обращениях, за исключением случаев, когда оплата за обучение была произведена инвалидом в полном объеме из собственных средств до обращения за социальной помощью. В случае, если до обращения за назначением социальной помощи инвалидом из собственных средств произведена частичная оплата за обучение, при получении социальной помощи инвалид использует по целевому назначению часть социальной помощи, недостающую для оплаты полной стоимости обучения;
6-2) выплата социальной помощи прекращается в случае снятия инвалидности, отчисления инвалида из соответствующего учебного заведения либо его смерти.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
Карасуского района
К. Ахметов
СОГЛАСОВАНО:
Исполняющий обязанности
начальника государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Карасуского района"
__________________ А. Ерменова
24.07.2009 г.