"АІ-Farabi" ордені туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2026 жылғы 20 сәуірдегі № 1237 Жарлығы.
Білім, ғылым, мәдениет пен руханият салаларында елеулі жетістіктерге жеткен Қазақстан Республикасының азаматтары мен шетел азаматтарын көтермелеу мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Мемлекеттік награда - "АI-Farabi" ордені тағайындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізуді қамтамасыз етсін;
2) осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі "АІ-Farabi" орденінің эскизін әзірлесін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

Об ордене "AI-Farabi"
Указ Президента Республики Казахстан от 20 апреля 2026 года № 1237.
В целях поощрения граждан Республики Казахстан и иностранных граждан, добившихся значительных успехов в сферах образования, науки, культуры и духовной жизни, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Учредить государственную награду - орден "Al-Farabi".
2. Правительству Республики Казахстан:
1) обеспечить внесение дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан";
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Национальному Банку Республики Казахстан разработать эскиз ордена "Al- Farabi".
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев