Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңес туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 220 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкiметі актiлерiнiң
жинағында жариялануға тиiс
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Конституциясы 44-бабының 20) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша ведомствоаралық үйлестіруді қамтамасыз ету мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Кеңес туралы ереже;
2) Кеңестің құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Жарлық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 220 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңес туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңес (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асырады.
2. Кеңес Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ Кеңес туралы осы Ережені басшылыққа алады.
2. Кеңестің негізгі міндеттері мен функциялары
4. Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз етуге және жүйелік тәуекелдердің алдын алуға және (немесе) азайтуға жәрдемдесу Кеңестің негізгі міндеті болып табылады.
5. Кеңестің функцияларына:
1) қаржы жүйесінің жүйелік тәуекелдерін азайтуға бағытталған макропруденциялық саясатты іске асыру шараларын;
2) қаржы дағдарысы туындауының алдын алу және оның салдарларын барынша азайту жөніндегі шараларды;
3) мәжбүрлеп таратылуы қаржы жүйесінің жүйелік тәуекелдеріне әкелетін төлемге қабілетсіз банкті (бұдан әрі – төлемге қабілетсіз банк) реттеу, оның ішінде оны реттеу кезінде мемлекеттің қатысуы жөніндегі шараларды;
4) екінші деңгейдегі банктерді (бұдан әрі – банктер) сауықтыру, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің (бұдан әрі – Ұлттық Банк) және (немесе) оның еншілес ұйымдарының қаражаты есебінен сауықтыру жөніндегі шараларды қаржыландыруды;

О Совете по финансовой стабильности Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 18 декабря 2019 года № 220.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики
Казахстан
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан и в целях обеспечения межведомственной координации по вопросам обеспечения финансовой стабильности Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Образовать Совет по финансовой стабильности Республики Казахстан (далее – Совет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Совете;
2) cостав Совета.
3. Признать утратившими силу некоторые указы Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
4. Настоящий Указ вводится в действие с 1 января 2020 года.
Президент Республики Казахстан К. Токаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 декабря 2019 года
№ 220
ПОЛОЖЕНИЕ
о Совете по финансовой стабильности Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Совет по финансовой стабильности Республики Казахстан (далее – Совет) осуществляет межведомственную координацию по вопросам обеспечения финансовой стабильности Республики Казахстан.
2. Совет является консультативно-совещательным органом при Президенте Республики Казахстан.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением о Совете.
2. Основные задачи и функции Совета
4. Основной задачей Совета является содействие обеспечению финансовой стабильности Республики Казахстан и предупреждению и (или) снижению системных рисков.
5. В функции Совета входят предварительное рассмотрение и предоставление рекомендаций по вопросам обеспечения финансовой стабильности, включая:
1) меры реализации макропруденциальной политики, направленной на снижение системных рисков финансовой системы;
2) меры по предотвращению возникновения финансового кризиса и минимизации его последствий;
3) меры урегулирования неплатежеспособного банка, принудительная ликвидация которого несет системные риски финансовой системы (далее – неплатежеспособный банк), в том числе по государственному участию при его урегулировании;
4) финансирование мер по оздоровлению банков второго уровня (далее – банки), в том числе за счет средств Национального Банка Республики Казахстан (далее – Национальный Банк) и (или) его дочерних организаций;

5) қаржы жүйесінің қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету үшін қажетті өзге мәселелерді қоса алғанда, қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету мәселелері бойынша ұсынымдарды алдын ала қарау және ұсыну кіреді.
6. Кеңес өз қызметі шеңберінде:
1) макропруденциялық саясат мәселелері бойынша:
жүйелік тәуекелдерді бағалау және мониторингтеу нәтижелерін, сондай-ақ оларды азайту жөнінде ұсынылатын шараларды қарайды;
пруденциялық реттеу құралдары бойынша ұсынымдарды қоса алғанда, макропруденциялық саясатты іске асыру бойынша ұсынымдар береді;
2) қаржы дағдарысы туындауының алдын алу және оның салдарларын барынша азайту жөніндегі шаралармен байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдардың дағдарысқа қарсы шаралар бойынша ұсыныстарын қарайды және оларды іске асыру жөнінде ұсынымдар береді;
3) төлемге қабілетсіз банктерді реттеу шараларымен байланысты, сондай-ақ банктерді сауықтыру жөніндегі шараларды қаржыландыру мәселелері бойынша ұсыныстар қарайды және ұсынымдар береді;
4) мемлекеттік органдарды үйлестіруді және Кеңес мүшелерінің арасында тиімді ақпарат алмасуға жәрдемдесуді жүзеге асырады.
3. Кеңестің құқықтары
7. Кеңес:
1) Кеңестің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекетаралық және үкіметаралық үйлестіру-консультативтік органдармен ынтымақтасуға;
2) қаралатын мәселелер бойынша консультациялар жүргізу үшін мүдделі мемлекеттік органдардың мамандарын, қоғамдық бірлестіктерді, жеке кәсіпкерлік субъектілерін, ұйымдарды, ғалымдарды және тәуелсіз сарапшыларды тартуға;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан және өзге ұйымдардан Кеңестің міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажетті материалдарды, оның ішінде:
макропруденциялық саясат мәселелерін қарау кезінде Ұлттық Банктен анықталған жүйелік тәуекелдер, жүйелік тәуекелдерді бағалау және мониторингтеу нәтижелері туралы және оларды азайту жөнінде ұсынылатын шаралар туралы ақпаратты;
қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органнан:
макропруденциялық саясат мәселелерін қарау кезінде қаржы ұйымдарының қаржылық жай-күйі және тәуекелдері, қадағалау және реттеу шаралары туралы;
төлемге қабілетсіз банкті реттеу шаралары жөніндегі мәселелерді қарау кезінде төлемге қабілетсіз банктің қаржылық жай-күйі және мүліктік жағдайы туралы, төлемге қабілетсіз банкті реттеудің ұсынылатын шаралары бойынша ақпаратты және мемлекеттің қатысу қажеттілігінің, орындылығының және тиімділігінің негіздемелерін;
банктерді сауықтыру жөніндегі шараларды қаржыландыру мәселелерін қарау кезінде банктердің қаржылық жай-күйі және мүліктік жағдайы туралы, сауықтыру бағдарламалары шеңберінде банктерге бұрын берілген қаржыландырудың іске асырылу барысы туралы ақпаратты және мемлекеттің қатысу қажеттілігінің, орындылығының және тиімділігінің негіздемелерін сұратуға және алуға;

5) иные вопросы, необходимые для обеспечения финансовой стабильности финансовой системы.
6. В рамках своей деятельности Совет:
1) по вопросам макропруденциальной политики:
рассматривает результаты оценки и мониторинга системных рисков, а также предлагаемые меры по их снижению;
предоставляет рекомендации по реализации макропруденциальной политики, включая рекомендации по инструментам пруденциального регулирования;
2) по вопросам, связанным с мерами по предотвращению возникновения финансового кризиса и минимизации его последствий, рассматривает предложения государственных органов по антикризисным мерам и предоставляет рекомендации по их реализации;
3) по вопросам, связанным с мерами урегулирования неплатежеспособных банков, а также финансирования мер по оздоровлению банков, рассматривает предложения и предоставляет рекомендации;
4) осуществляет координацию государственных органов и содействие эффективному обмену информацией между членами Совета.
3. Права Совета
7. Совет имеет право:
1) сотрудничать с межгосударственными и межправительственными координационно-консультативными органами по вопросам, входящим в компетенцию Совета;
2) привлекать для проведения консультаций по рассматриваемым вопросам специалистов заинтересованных государственных органов, общественные объединения, субъектов частного предпринимательства, организации, ученых и независимых экспертов;
3) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке запрашивать и получать от государственных органов Республики Казахстан и иных организаций материалы, необходимые для реализации задач и функций Совета, в том числе:
от Национального Банка информацию о выявленных системных рисках, результатах оценки и мониторинга системных рисков и о предлагаемых мерах по их снижению при рассмотрении вопросов макропруденциальной политики;
от уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций информацию:
о финансовом состоянии и рисках финансовых организаций, надзорных и регуляторных мерах при рассмотрении вопросов макропруденциальной политики;
о финансовом состоянии и имущественном положении неплатежеспособного банка, по предлагаемым мерам урегулирования неплатежеспособного банка и обоснования необходимости, целесообразности и эффективности государственного участия при рассмотрении вопросов по мерам урегулирования неплатежеспособного банка;
о финансовом состоянии и имущественном положении банков, о ходе реализации ранее предоставленного финансирования банкам в рамках программ оздоровления и обоснования необходимости, целесообразности и эффективности государственного участия при рассмотрении вопросов по финансированию мер по оздоровлению банков;

4) өз міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
4. Кеңестің қызметін қалыптастыру және ұйымдастыру
8. Кеңеске Кеңес төрағасы жетекшілік етеді.
Кеңес төрағасы:
1) Кеңес қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
2) Кеңес отырыстарында төрағалық етеді;
3) Кеңес отырыстарын өткізу нысанын, күнін, орнын және уақытын айқындайды;
4) Кеңес шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады;
5) жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Президенті алдында Кеңестің жұмысы туралы есеп береді.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 03.06.2021 № 591; 03.01.2024 № 429 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
9. Кеңес мүшелері:
1) Кеңес отырысының күн тәртібі және мәселелерді талқылау тәртібі бойынша ұсыныстар енгізеді;
2) Кеңес отырыстарына материалдарды, оның шешімдерінің жобаларын дайындауға қатысады, Кеңестің алдында тұрған міндеттерді шешуге ықпал етеді;
3) Кеңес отырысында қаралатын мәселелерді талқылауға қатысады.
10. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай, Кеңес төрағасы айқындайтын мерзімде, бірақ тоқсанына бір реттен сиретпей өткізіледі. Кеңес отырыстары оның мүшелерінің тікелей қатысуымен немесе сырттай нысанда өткізіледі және Кеңес төрағасын қоса алғанда, Кеңестің кемінде төрт мүшесі дауыс беруге қатысқан кезде құқықтық күші бар болып саналады.
Сырттай дауыс беруге арналған бюллетеньдерді қабылдау аяқталған күн Кеңестің отырыстарын сырттай нысанда өткізу күні болып табылады.
Кеңестің құрамына кіретін лауазымды адам орнында болмаған жағдайда, Кеңес отырысына орнында болмаған лауазымды адамның міндеттерін атқаратын адам дауыс беру, сырттай дауыс беруге арналған бюллетеньге немесе Кеңес отырысының хаттамасына қол қою құқығымен қатысады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 03.06.2021 № 591 Жарлығымен.
11. Ұлттық Банк Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
12. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес отырыстарын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді және Кеңес мүшелерінің ұсыныстары және бұрын қабылданған шешімдер негізінде Кеңес отырыстарын өткізу үшін тиісті материалдарды дайындауды жүзеге асырады;
2) Кеңес мүшелерінің ұсыныстары және ол бұрын қабылдаған шешімдер негізінде отырыстың күн тәртібінің жобасын қалыптастырады;
3) Кеңес мүшелеріне Кеңестің кезекті отырысының өткізілетін нысаны, күні, орны, уақыты және күн тәртібі туралы, Кеңес отырысы сырттай нысанда өткізілген кезде сырттай дауыс беруге арналған бюллетеньдерді қабылдау аяқталатын күн туралы хабарлайды және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;

4) осуществлять иные права в соответствии законодательством Республики Казахстан для реализации своих задач и функций.
4. Формирование и организация деятельности Совета
8. Совет возглавляется председателем Совета.
Председатель Совета:
1) осуществляет общее руководство деятельностью Совета;
2) председательствует на заседаниях Совета;
3) определяет форму, дату, место и время проведения заседаний Совета;
4) осуществляет общий контроль за реализацией решений Совета;
5) один раз в полугодие не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчитывается о работе Совета перед Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 03.06.2021 № 591; от 03.01.2024 № 429 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Члены Совета:
1) вносят предложения по повестке дня заседания Совета и порядку обсуждения вопросов;
2) участвуют в подготовке материалов к заседаниям Совета, проектов его решений, способствуют решению стоящих перед Советом задач;
3) участвуют в обсуждении вопросов, рассматриваемых на заседании Совета.
10. Заседания Совета проводятся по мере необходимости в сроки, определяемые председателем Совета, но не реже одного раза в квартал. Заседания Совета проводятся в очной или заочной форме и считаются правомочными при участии в голосовании не менее четырех членов Совета, включая председателя Совета.
Датой проведения заседаний Совета в заочной форме является дата окончания приема бюллетеней для заочного голосования.
В случае отсутствия должностного лица, входящего в состав Совета, на заседании Совета принимает участие лицо, исполняющее обязанности отсутствующего должностного лица, с правом голосования, подписания бюллетеня для заочного голосования или протокола заседания Совета.
Сноска. Пункт 10 в редакции Указа Президента РК от 03.06.2021 № 591.
12. Рабочий орган Совета:
1) обеспечивает организацию проведения заседаний Совета и осуществляет подготовку соответствующих материалов для проведения заседаний Совета на основе предложений членов Совета и ранее принятых решений;
2) формирует проект повестки дня заседания на основе предложений членов Совета и ранее принятых им решений;
3) оповещает членов Совета о форме, дате, месте, времени проведения и повестке дня очередного заседания Совета, о дате окончания приема бюллетеней для заочного голосования при проведении заседания Совета в заочной форме и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;

4) Кеңестің шешімдерін ресімдеуді және келісуді жүзеге асырады;
5) Кеңес шешімдерінің орындалуын мониторингтеуді жүзеге асырады;
6) Кеңестің шешімдері қабылданған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде Кеңес мүшелеріне және басқа мүдделі мемлекеттік органдар мен өзге ұйымдарға хаттаманың көшірмесін және өзге қажетті материалдарды жібереді.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 03.06.2021 № 591 Жарлығымен.
13. Кеңес отырыстарының қорытындысы бойынша хаттамамен ресімделетін шешімдер қабылданады.
Отырыс тікелей қатысу нысанында өткізілген кезде Кеңестің жұмыс органы өткізілген отырыстан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде хаттаманы ресімдейді және Кеңестің мүшелеріне келісуге жібереді және Кеңестің жұмыс органы оларға хаттаманы жіберген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде отырысқа қатысқан Кеңестің барлық мүшелері қол қояды.
Отырыс сырттай нысанда өткізілген кезде Кеңестің жұмыс органы хаттаманы сырттай дауыс берудің алынған бюллетеньдері негізінде дауыстарды санау қорытындысы бойынша өткізілген отырыстан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде ресімдейді және оны Кеңестің жұмыс органы ресімдеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде Кеңес төрағасы қол қояды.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 03.06.2021 № 591 Жарлығымен.
14. Кеңестің шешімдері жай көпшілік дауыспен қабылданады және ұсынымдық сипатқа ие. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады.
Кеңес мүшелерінің ерекше пікірге құқығы бар, ол айтылған жағдайда жазбаша түрде баяндалуға және хаттамаға қоса берілуге тиіс.
15. Кеңестің шешімдері бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануы немесе Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес кез келген өзге тәсілмен қаржы нарығы субъектілерінің назарына жеткізілуі мүмкін.
16. Мемлекеттік органдар Кеңестің жұмыс органына Кеңестің шешімдерінің орындалғаны не орындалмағаны туралы ақпаратты тиісті негіздемесімен қоса Кеңес тиісті шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірмей немесе Кеңес шешімінде көрсетілген мерзімдерде ұсынады.
5. Кеңес қызметін тоқтату
17. Қазақстан Республикасы Президентінің шешімі Кеңес қызметін тоқтатуға негіз болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 220 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы жөніндегі кеңестің
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамы жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 29.06.2024 № 591; өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 27.09.2025 № 1018 Жарлықтарымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы, төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары
"Астана" халықаралық қаржы орталығының басқарушысы
Қазақстан Республикасы
Президентінің

4) осуществляет оформление и согласование решений Совета;
5) осуществляет мониторинг исполнения решений Совета;
6) в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня принятия решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным государственным органам и иным организациям.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 03.06.2021 № 591.
13. По итогам заседаний Совета принимаются решения, оформляемые протоколом.
При проведении заседания в очной форме протокол оформляется и направляется на согласование членам Совета рабочим органом Совета в течение 5 (пяти) рабочих дней после проведенного заседания и подписывается всеми членами Совета, присутствовавшими на заседании, в срок не более 10 (десяти) рабочих дней с даты направления им протокола рабочим органом Совета.
При проведении заседания в заочной форме протокол оформляется рабочим органом Совета по итогам подсчета голосов на основании полученных бюллетеней для заочного голосования в течение 5 (пяти) рабочих дней после проведенного заседания и подписывается председателем Совета в срок не более 10 (десяти) рабочих дней с даты его оформления рабочим органом Совета.
Сноска. Пункт 13 в редакции Указа Президента РК от 03.06.2021 № 591.
14. Решения Совета принимаются простым большинством голосов и носят рекомендательный характер. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
Члены Совета имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу.
15. Решения Совета могут быть опубликованы в средствах массовой информации или доведены до сведения субъектов финансового рынка любым иным способом в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
16. Государственные органы предоставляют рабочему органу Совета информацию о выполнении либо невыполнении решений Совета с соответствующим обоснованием не позднее 3 (трех) месяцев со дня принятия Советом соответствующего решения или в сроки, указанные в решении Совета.
5. Прекращение деятельности Совета
17. Основанием прекращения деятельности Совета является решение Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 18 декабря 2019 года
№ 220
СОСТАВ
Совета по финансовой стабильности Республики Казахстан
Сноска. Состав - в редакции Указа Президента РК от 29.06.2024 № 591; с изменением, внесенным Указом Президента РК от 27.09.2025 № 1018.
Председатель Национального Банка Республики Казахстан, председатель
Председатель Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Министр финансов Республики Казахстан
Министр национальной экономики Республики Казахстан
Заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
Управляющий Международным финансовым центром "Астана"
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан

2019 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 220 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір жарлықтарының
ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы және қаржы нарығын дамыту жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 маусымдағы № 994 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 37, 310-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 204 Жарлығының 1-тармағының 7) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 10, 189-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 284 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 22-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 36, 476-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 27 наурыздағы № 533 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 16-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 22, 351-құжат).
5. "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметін ұйымдастыру мәселелері жөніндегі Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 750 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 12-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 4, 29-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір өкімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қыркүйектегі № 911 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 17-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 538-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 50-51-52, 325-құжат).

от 18 декабря 2019 года
№ 220
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу некоторых указов Президента Республики Казахстан
1. Указ Президента Республики Казахстан от 12 июня 2010 года № 994 "О Совете по финансовой стабильности и развитию финансового рынка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 37, ст. 310).
2. Подпункт 7) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2011 года № 204 "О внесении изменений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 10, ст. 189).
3. Пункт 22 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 284 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 36, ст. 476).
4. Пункт 16 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 27 марта 2013 года № 533 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 22, ст. 351).
5. Пункт 12 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 750 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам организации деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 4, ст. 29).
6. Пункт 17 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2014 года № 911 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу некоторых распоряжений Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2014 г., № 55-56, ст. 538).
7. Пункт 8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 20 октября 2017 года № 568 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан 2017 г., № 50-51-52, ст. 325).