Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 5 мамырдағы № 471 Жарлығы.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
(үзінді)
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2017 жылғы 5 мамырдағы
№ 471 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. Күші жойылды – ҚР Президентінің 14.06.2022 № 927 Жарлығымен.
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметінің (Республикалық ұлан) әскери нышандары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 20 қарашадағы № 3228 Жарлығында:
Жарлықтың тақырыбында, мәтінінде, жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметінің (Республикалық ұлан) нышаны, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің Объектілерді қорғау қызметі (Республикалық ұлан) бөлімдерінің жауынгерлік жалаулары бейнесінің сипаттамаларында:
"(Республикалық ұлан)" деген сөздер алып тасталсын.
3. "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 сәуірдегі № 369 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 18, 185-құжат):
Жарлықтың тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
4. "Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 сәуірдегі № 378 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 20, 218-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы туралы ережеде:
15-тармақтың 6) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
5. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасының Қорын құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 22 желтоқсандағы № 528 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 55, 599-құжат):
Жарлықтың тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 5 мая 2017 года № 471.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента
и Правительства Республики Казахстан (выписка)
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 мая 2017 года № 471
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. Утратил силу Указ Президента РК от 14.06.2022 № 927 .
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 20 ноября 1996 года № 3228 "О воинских символах Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национальной гвардии Республики Казахстан, Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан":
в заголовке, тексте Указа, описаниях изображения символа Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан, боевых знамен частей Службы обороны объектов (Республиканской гвардии) Службы государственной охраны Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
слова "(Республиканской гвардии)", "(Республиканская гвардия)" исключить.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369 "Об учреждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации в области культуры" (САПП Республики Казахстан, 2000 г, № 18, ст. 185):
в заголовке и по всему тексту Указа слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
4. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 апреля 2000 года № 378 "О некоторых вопросах Управления Делами Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 20, ст. 218):
в Положении об Управлении Делами Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в подпункте 6) пункта 15 слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года № 528 "О создании Фонда Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 55, ст. 599):
в заголовке и по всему тексту Указа слова "Лидера Нации", "Лидере Нации" заменить словом "Елбасы".

6. "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің - Елбасының Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі № 691 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 32, 421-құжат):
Жарлықтың тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді.
7. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 17 мамырдағы № 873 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 15, 157-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалары жұмыстарының жоспарларын Қазақстан Республикасының Президентімен және Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісіне Үкімет енгізетін заң жобаларын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу ережелерінде:
5-тармақта "ай сайын" деген сөздер "тоқсан сайын" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
1) тармақшада "шұғыл немесе басым деп жариялау" деген сөздер "басым деп айқындау" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Мемлекет басшысының тиісті тапсырмалары іске асырылатын заң жобалары;".
9. Күші жойылды – ҚР Президентінің 30.06.2022 № 948 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
10. "Заңдар жобаларын қараудың басымдығын белгілеу, сондай-ақ заң жобасының қаралуын шұғыл деп жариялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі № 1074 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 17, б. 169):
тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша ", сондай-ақ заң жобасының қаралуын шұғыл деп жариялау" деген сөздер алып тасталсын;
аталған Жарлықпен бекітілген Заңдар жобаларын қараудың басымдығын белгілеу, сондай-ақ заң жобасының қаралуын шұғыл деп жариялау ережесінде:
тақырыбында ", сондай-ақ заң жобасының қаралуын шұғыл деп жариялау" деген сөздер алып тасталсын;
бүкіл мәтін бойынша "немесе оның қаралуын шұғыл деп жариялауға", ", сондай-ақ заң жобасын қарауды шұғыл деп жариялауға", "немесе оның қаралуын шұғыл деп жариялауға", "немесе оның қаралуын шұғыл деп жариялау", "немесе оны қаралуын шұғыл деп жариялау", "немесе оның қаралуын шұғыл деп жариялаудың", "немесе шұғыл деп жариялау" деген сөздер алып тасталсын.

6. В Указе Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421):
в заголовке и по всему тексту Указа слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
7. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 17 мая 2002 года № 873 "Об утверждении Правил согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 15, ст. 157):
в Правилах согласования с Президентом Республики Казахстан планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан и с Администрацией Президента Республики Казахстан проектов законов, вносимых Правительством в Мажилис Парламента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
в пункте 5 слово "ежемесячно" заменить словом "ежеквартально";
в пункте 10:
в подпункте 1) слова "объявить срочными или" заменить словом "определить";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) законопроекты, в которых реализуются соответствующие поручения Главы государства;".
9. Утратил силу указом Президента РК от 30.06.2022 № 948 (вводится в действие с 01.07.2022).
10. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года № 1074 "Об утверждении Правил определения приоритетности рассмотрения проектов законов, а также объявления рассмотрения проекта закона срочным" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 17, ст. 169):
в заголовке и по всему тексту Указа слова ", а также объявления рассмотрения проекта закона срочным" исключить;
в Правилах определения приоритетности рассмотрения проектов законов, а также объявления рассмотрения проекта закона срочным, утвержденных вышеназванным Указом:
в заголовке слова ", а также объявления рассмотрения проекта закона срочным" исключить;
по всему тексту слова ", а также объявления рассмотрения проекта закона срочным", ", а также объявлять рассмотрение проекта закона срочным", "или объявить его рассмотрение срочным", "или объявить срочным", "или объявлении его рассмотрения срочным", "или объявления его рассмотрения срочным", "или объявить срочным" исключить.

11. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 10 қазандағы № 198 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 38, 421-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Азаматтық мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) азаматтықтан айыру."
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Қазақстан Республикасының азаматтығынан айыру Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жүзеге асырылады.".
12. "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 12 қазандағы № 201 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 39, 428-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколында:
17-тараудың тақырыбында "Үкімет құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары," деген сөздер алып тасталсын;
23-тармақта "(Республикалық ұлан)" деген сөздер алып тасталсын;
187 және 188-тармақтарда "Үкімет құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары," деген сөздер алып тасталсын;
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 1-қосымшада:
28-тармақта "агенттіктердің" деген сөз "мемлекеттік органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
32, 46-тармақтар алып тасталсын;
49-тармақта "Орталық атқарушы органдардың" деген сөздер "Министрліктердің" деген сөзбен ауыстырылсын;
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік протоколына 2-қосымшада:
3-тармақта "агенттіктердің" деген сөз "мемлекеттік органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
36, 50-тармақтар алып тасталсын;
53-тармақта "Орталық атқарушы органдардың" деген сөздер "Министрліктердің" деген сөзбен ауыстырылсын.
13. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жалпыәскери жарғыларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 шілдедегі № 364 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының тәртіптік жарғысында:
27-тармақта "(Республикалық ұлан)" деген сөздер алып тасталсын.
14. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік хатшысының мәртебесі мен өкілеттіктері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 тамыздағы № 379 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 27, 309-құжат):

11. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 октября 2006 года № 198 "О Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 38, ст. 421):
в Положении о Комиссии по вопросам гражданства при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 4 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) лишения гражданства.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Лишение гражданства Республики Казахстан осуществляется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.".
12. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2006 года № 201 "Об утверждении Государственного протокола Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 39, ст. 428):
в Государственном протоколе Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в заголовке главы 17 слова "руководителей центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства," исключить;
в пункте 23 слова "(Республиканской гвардии)" исключить;
в пунктах 187 и 188 слова "руководителей центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства," исключить;
в приложении 1 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному названным Указом:
в пункте 28 слово "агентств" заменить словами "государственных органов";
пункты 32, 46 исключить;
в пункте 49 слова "центральных исполнительных органов" заменить словом "министерств";
в приложении 2 к Государственному протоколу Республики Казахстан, утвержденному названным Указом:
в пункте 33 слово "агентств" заменить словами "государственных органов";
пункты 36, 50 исключить;
в пункте 53 слова "центральных исполнительных органов" заменить словом "министерств".
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 5 июля 2007 года № 364 "Об утверждении общевоинских уставов Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан":
в дисциплинарном уставе Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 27 слова "(Республиканская гвардия)" исключить.
14. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 августа 2007 года № 379 "О статусе и полномочиях Государственного секретаря Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 309):

4-тармақтың 3) тармақшасының үшінші абзацында орыс тіліндегі мәтін өзгереді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
15. "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж. № 12-13, 116-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
9-тармақтың 1) тармақшасының сегізінші абзацында "және орталық атқарушы органдарға" деген сөздер алып тасталсын;
15-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы "Парламенттің заңдар жобаларының қарауы басымдылығын айқындау жөнінде" деп жазылсын;
16-тармақта:
бірінші бөлігінде "Үкімет пен орталық атқарушы органдарға" деген сөздер "Үкіметке" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшасында "орталық атқарушы органдар" деген сөздер "министрліктер" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
екінші, үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Үкіметтің құрылымдық жүйесін жетілдіру туралы;
Үкіметке тапсырмалар беру туралы;";
бесінші абзац алып тасталсын;
алтыншы абзацта "төрағалық етуі" деген сөздер "төрағалық ету қажеттігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақта "көзделген жағдайларда, Президенттің мәлімдемелері мен Президенттің Конституциялық Кеңес шешімдеріне қарсылықтарын" деген сөздер ", ал Қазақстан Республикасы Конституцияның 44-бабының 10-1) тармақшасына көзделген жағдайларда, Президенттің мәлімдемелерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақтың 18) тармақшасында "және өзге де орталық атқарушы органдармен" деген сөздер алып тасталсын.
16. "Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі № 976 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 28, 215-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауының жобасын дайындау, келісу және Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының жобаларын дайындау, келісу, қол қоюға ұсыну, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жолдауын іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің актілері мен тапсырмаларының орындалуын бақылауды жүзеге асыру және Қазақстан Республикасы Президентінің нормативтік құқықтық жарлықтарына мониторинг жүргізу қағидаларында:

в абзаце третьем подпункта 3) пункта 4 слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 116):
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в абзаце восьмом подпункта 1) пункта 9 слова "и центральных исполнительных органов" исключить;
в абзаце втором подпункта 2) пункта 15 слова ", а также объявлению срочным" исключить;
в пункте 16:
в части первой слова "и центральных исполнительных органов" исключить;
в подпункте 1) слова "центральных исполнительных органов" заменить словом "министерств";
в пункте 2):
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"о совершенствовании структуры Правительства;
о даче поручений Правительству;";
абзац пятый исключить;
в абзаце шестом слово "председательствовании" заменить словами "необходимости председательствования";
в пункте 17 слова "и возражений Президента на решения Конституционного Совета" заменить словами ", а также подпунктом 10-1) статьи 44 Конституции Республики Казахстан";
в подпункте 18) пункта 24 слова "и иными центральными исполнительными органами" исключить.
16. В Указе Президента Республики Казахстан от 27 апреля 2010 года № 976 "Об утверждении Правил подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования и представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 28, ст. 215):
в Правилах подготовки, согласования и представления на рассмотрение Президенту Республики Казахстан проекта послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, подготовки, согласования, представления на подпись проектов актов и поручений Президента Республики Казахстан, реализации послания Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, осуществления контроля за исполнением актов и поручений Президента Республики Казахстан и проведения мониторинга нормативных правовых указов Президента Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:

4-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
6-тармақта "Үкіметтің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдар," деген сөздер алып тасталсын.
17. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығында:
бүкіл мәтін бойынша және аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері үлгілерінің сипаттамасында:
"(Республикалық ұлан)", "(Республикалық ұланды)" деген сөздер алып тасталсын.
18. Күші жойылды – ҚР Президентінің 27.12.2024 № 747 Жарлығымен.
19. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
"(Республикалық ұланды)" деген сөздер алып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
20. Құпия.
21. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасы лауазымды адамдарының тізбесінде:
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
22. Күші жойылды – ҚР Президентінің 14.08.2023 № 303 қбп жарлығымен.

подпункт 5) пункта 4 исключить;
в пункте 6 слова "центральными исполнительными органами, не входящими в состав Правительства," исключить.
17. В Указе Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан":
по всему тексту и в описании образцов военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденных названным Указом:
слова "(Республиканская гвардия)", "(Республиканской гвардии)" исключить.
18. Утратил силу Указом Президента РК от 27.12.2024 № 747.
19. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
слова "(Республиканской гвардии)" исключить;
слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
20. Секретно.
21. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 1, ст. 2):
в перечне должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
22. Утратил силу Указом Президента РК от 14.08.2023 № 303 дсп.

23. Құпия.
24. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 814 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 32, 279-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі туралы ережеде:
бүкіл мәтін бойынша:
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
"(Республикалық ұлан)", "(Республикалық ұланды)" деген сөздер алып тасталсын;
1-тармақта ", Қазақстан Республикасы Президенті Күзет қызметінің және Қазақстан Республикасы Республикалық ұланының функцияларын атқаратын" деген сөздер алып тасталсын.
25. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
Мемлекеттік саяси лауазымдар деген 1-тарауда:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрамына кірмейтін орталық атқарушы органдардың басшылары, олардың бірінші орынбасарлары мен орынбасарлары" деген жол алып тасталсын;
орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
26. "Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдептілік нормаларын және мінез-құлық қағидаларын одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 75-76, 552-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексінде (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары):
1-тармақтың үшінші бөлігінде орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
27. "Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 4 шілдедегі № 295 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 39, 230-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси қызметшілердің жұмысын бағалауды жүргізетін уәкілетті адамдардың тізбесінде:
орыс тіліндегі мәтінге өзгерістер енгізілді, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді.
28. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықты, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары құжаттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары белгілерінің сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 8 қарашадағы № 90 өкімінде (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 53, 521-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларымен наградтауға ұсынудың және оларды тапсырудың тәртібі туралы нұсқаулықта:
8-тармақта "атқарушы" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын.

23. Секретно.
24. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 814 "Об утверждении Положения о Службе государственной охраны Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 32, ст. 279):
в Положении о Службе государственной охраны Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
по всему тексту:
слова "Лидера Нации", "Лидере Нации" заменить словом "Елбасы";
слова "(Республиканская гвардия)", "(Республиканской гвардии)" исключить;
в пункте 1 слова ", выполняющий функции Службы охраны Президента Республики Казахстан и Республиканской гвардии Республики Казахстан" исключить.
25. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе 1. Политические государственные должности:
строку "Руководители центральных исполнительных органов, не входящих в состав Правительства Республики Казахстан, их первые заместители и заместители" исключить;
слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
26. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 "О мерах по дальнейшему совершенствованию этических норм и правил поведения государственных служащих Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 75-76, ст. 552):
в Этическом кодексе государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденном вышеназванным Указом:
в части третьей пункта 1 слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
27. В Указе Президента Республики Казахстан от 4 июля 2016 года № 295 "Об утверждении перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 39, ст. 230):
в Перечне уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
слова "Лидера Нации" заменить словом "Елбасы".
28. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 8 ноября 1999 года № 90 "Об утверждении Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, Образцов документов к государственным наградам Республики Казахстан и Описания знаков государственных наград Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 53, ст. 521):
в Инструкции о порядке представления к награждению государственными наградами Республики Казахстан и их вручения, утвержденной вышеназванным распоряжением:
в пункте 8 слово "исполнительными" заменить словом "государственными".