"Мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 сәуірдегі № 369 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 15 қарашадағы № 370 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2026 жылғы 6 тамыздағы № 1391 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президентінің 06.08.2026 № 1391 Жарлығымен.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар тағайындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 3 сәуірдегі № 369 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 18, 185-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясын тағайындау туралы";
1, 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасының мәдениет саласындағы жыл сайынғы 75 мемлекеттік стипендиясы айына 20 еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тағайындалсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті — Елбасының мәдениет саласындағы мемлекеттік стипендиясына ұсынылатын адамдардың қажеттігіне қарай жаңартылып отыратын дербес құрамын жыл сайын бекітуге ұсынсын.".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369 "Об учреждении государственных стипендий в области культуры"
Указ Президента Республики Казахстан от 15 ноября 2016 года № 370. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2026 года № 1391
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 06.08.2026 № 1391.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года № 369 "Об учреждении государственных стипендий в области культуры" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 185) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об учреждении государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры";
пункты 1, 2 изложить в следующей редакции:
"1. Учредить 75 ежегодных государственных стипендий Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры в размере 20-кратного месячного расчетного показателя в месяц.
2. Правительству Республики Казахстан ежегодно представлять на утверждение обновляемый по мере необходимости персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание государственной стипендии Первого Президента Республики Казахстан – Лидера Нации в области культуры.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев