Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 мамырдағы N 815 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мына актілеріне өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 28 қыркүйектегі N 691 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 32, 421-құжат; 2002 ж., N 44, 436-құжат; 2003 ж., N 45, 487-құжат; 2004 ж., N 21, 266-құжат; N 51, 671-құжат; 2007 ж., N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің Мемлекеттік бейбітшілік және прогресс сыйлығын беру жөніндегі комиссияның дербес құрамына мыналар енгізілсін:
Майлыбаев - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Бағлан Асаубайұлы және ақпарат вице-министрі, хатшы
Нүкетаева - Қазақстан Республикасы Парламенті
Динар Жүсіпәліқызы Мәжілісінің Әлеуметтік-мәдени даму
комитетінің төрайымы (келісім бойынша);
көрсетілген Комиссия құрамынан: Д.Қ.Мыңбай, Ж.А.Досқалиев шығарылсын;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі N 839 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 10, 92-құжат; N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 9, 92-құжат; 2004 ж, N 14, 171-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж, N 43, 573-құжат; 2006 ж, N 35, 374-құжат; 2007 ж., N 3, 36-құжат, N 24, 268-құжат; 2008 ж., N 4, 43-құжат, N 20, 182-құжат, N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына :
Мәми - Қазақстан Республикасы Бас
Қайрат Әбдіразақұлы прокуроры,
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша) енгізілсін;
мына:
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Нұртайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Берік Мәжитұлы Сенатының депутаты (келісім
бойынша)",
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Бас
Рашид Төлеутайұлы прокуроры"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы істер министрі",
"Имашев - Қазақстан Республикасы Парламент
Берік Мәжитұлы Cенаты Заңнама және құқықтық
мәселелер комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)",
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы министрі";
аталған Комиссияның құрамынан: З.Я.Балиева, Б.Ә.Мұхаметжанов, Р.Ш.Шамсутдинов шығарылсын;

О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 мая 2009 года № 815.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие акты Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 28 сентября 2001 года № 691 "Вопросы Государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 32, ст. 421; 2002 г., № 44, ст. 436; 2003 г., № 45, ст. 487; 2004 г., № 21, ст. 266; № 51, ст. 671; 2007 г., № 24, ст. 268; 2008 г., № 42, ст. 465):
ввести в персональный состав Комиссии по присуждению государственной премии мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Майлыбаева - вице-министра культуры и информации
Баглана Асаубаевича Республики Казахстан, секретарем,
Нукетаеву - председателя Комитета по социально-
Динар Жусупалиевну культурному развитию Мажилиса
Парламента Республики Казахстан
(по согласованию);
вывести из состава указанной Комиссии: Мынбая Д.К., Доскалиева Ж.А.;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 10, ст. 92; № 32, ст. 339; 2003 г., № 9, ст. 92; 2004 г., № 14, ст. 171; № 51, ст. 671; 2005 г., № 43, ст. 573; 2006 г., № 35, ст. 374; 2007 г., № 3, ст. 36; № 24, ст. 268; 2008 г., № 4, ст. 43; № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией, утвержденный вышеназванным Указом:
Мами - Генерального прокурора
Кайрата Абдразакулы Республики Казахстан,
Мукашева - председателя Комитета по
Рахмета Желдыбаевича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан (по согласованию);
строки:
"Баймаганбетов - председатель Комитета по
Серик Нуртаевич законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Имашев - депутат Сената Парламента
Берик Мажитович Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Тусупбеков - Генеральный прокурор
Рашид Толеутаевич Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Баймаганбетов - Министр внутренних дел
Серик Нуртаевич Республики Казахстан",
"Имашев - председатель Комитета по
Берик Мажитович законодательству и правовым вопросам
Сената Парламента Республики Казахстан
(по согласованию)",
"Тусупбеков - Министр юстиции
Рашид Толеутаевич Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Комиссии: Балиеву З.Я., Мухамеджанова Б.А., Шамсутдинова Р.Ш.;

3) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 1042 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 11, 125-құжат; 2004 ж., N 15, 183-құжат; 2005 ж., N 21, 247-құжат; 2006 ж., N 20, 195-құжат,2007 ж., N 1, 1-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамына мыналар енгізілсін:
Әбдіқалықова - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Гүлшара Наушақызы халықты әлеуметтік қорғау министрі,
Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Әділет
Рашид Төлеутайұлы министрі;
Сапарбаев - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Бердібек Мәшбекұлы халықты әлеуметтік қорғау министрі"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
Сапарбаев - Шығыс Қазақстан Облысының әкімі";
Бердібек Мәшбекұлы
аталған Комиссияның құрамынан: Ұ.С.Байжанов, З.Я.Балиева шығарылсын;
4) күші жойылды - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791 Жарлығымен;
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі N 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 25, 254-құжат; 2007 ж., N 11, 119-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат):
аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы рақымшылық жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамына :
Қаудыров - Қазақ гуманитарлық заң
Төлеш Ерденұлы университетінің Азаматтық-құқық
зерттеу институтының директоры,
заң ғылымдарының докторы
(келісім бойынша);
аталған комиссия құрамынан Г.Н.Әбдіқалықова шығарылсын;
6) "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 314 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 11, 120-құжат; N 38, 430-құжат; 2008 ж., N 24, 226-құжат; N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі мемлекеттік комиссияның құрамындағы :
мына:
"Исекешев - Қазақстан Республикасы
Әсет Өрентайұлы Президентінің көмекшісі, төрағаның
орынбасары",
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің орынбасары"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің бірінші орынбасары";
көрсетілген Мемлекеттік комиссияның құрамынан В.С.Школьник шығарылсын;

3) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 11, ст. 125; 2004 г., № 15, ст. 183; 2005 г., № 21, ст. 247; 2006 г., № 20, ст. 195; 2007 г., № 1, ст. 1; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Абдыкаликову - Министра труда и социальной защиты
Гульшару Наушаевну населения Республики Казахстан,
Тусупбекова - Министра юстиции Республики Казахстан;
Рашида Толеутаевича
строку:
"Сапарбаев - Министр труда и социальной защиты
Бердибек Машбекович населения Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Сапарбаев - аким Восточно-Казахстанской
Бердибек Машбекович области";
вывести из состава указанной Комиссии: Байжанова У.С., Балиеву З.Я.;
4) утратил силу Указом Президента РК от 09.04.2014 № 791;
5) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 "О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465):
ввести в состав Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Каудырова - директора Института гражданско-правовых
Толеша Ерденовича исследований Казахского
гуманитарно-юридического университета,
доктора юридических наук
(по согласованию);
вывести из состава названной комиссии Абдыкаликову Г.Н.;
6) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 11, ст. 120; № 38, ст. 430; 2008 г., № 24, ст. 226; № 42, ст. 465):
в составе Государственной комиссии по модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки:
"Исекешев - помощник Президента Республики
Асет Орентаевич Казахстан, заместитель председателя",
"Шукеев - Заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Исекешев - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Шукеев - Первый заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан";
вывести из состава указанной Государственной комиссии Школьника B.C.;

7) Күші жойылды - ҚР Президентінің 21.01.2015 № 993 Жарлығымен (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі);
8) Күші жойылды - ҚР Президентінің 20.10.2017 № 568 Жарлығымен.
9) "Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы N 523 Жарлығына (Қазақстан ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 3, 36-құжат, N 43, 481-құжат):
аталған Жарлықпен құрылған Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі "Парыз" конкурсының лауреаттары атақтарын беру жөніндегі комиссияның құрамына :
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
енгізілсін;
көрсетілген комиссияның құрамынан В.С.Школьник шығарылсын;
10) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 1 шілдедегі N 625 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 32, 332-құжат; N 42, 465-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы Жастар саясаты жөніндегі кеңестің құрамына :
Біртанов - Қазақстан Республикасының
Елжан Амантайұлы Денсаулық сақтау вице-министрі,
Палаев
Василий Владимирович - "Агроиздат" ЖШС директоры
(келісім бойынша),
Тұрсынбаев
Қуаныш Мейрамбекұлы - "Жетісу жастары" МКК
директоры (келісім бойынша),
Нұржанов
Мірболат Сағынғалиұлы - Батыс Қазақстан облысы жастар
қауымдастығы" ЗТБ төрағасы
(келісім бойынша),
Назаров - Қызылорда облыстық "Жасыл ел"
Есенжол Асылбекұлы студенттік құрылыс және
жастардың еңбек жасақтары
штабының жетекшісі
(келісім бойынша);
мына:
"Баймұқанов - Алматы қаласы жастар саясатын
Нұрбол Болатұлы дамыту мемлекеттік қорының
директоры, "Қайсар" жастардың
қоғамдық-саяси қозғалысының төрағасы
(келісім бойынша)",
"Берсебаев - Қазақстан Республикасы Президенті
Болат Талапұлы Баспасөз хатшысының орынбасары",
"Рахыманберді - "Жамбыл облысы студенттері мен жастар
Талғат Абайұлы одағы" ҚБ төрағасы (келісім бойынша),
"Сапарова - А. Байтұрсынов атындағы Қостанай
Әлия Сүйіндікқызы мемлекеттік университетінің тәрбие
жұмысы және қоғамдық келісім
жөніндегі проректорының
орынбасары (келісім бойынша)",
"Серғазинов - Шәкәрім атындағы Семей
Болат Рамазанұлы мемлекеттік университеті
заң факультетінің деканы,
заң ғылымдарының кандидаты
(келісім бойынша)",
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Баймұқанов - Алматы қаласы жастар
Нұрбол Болатұлы саясаты мәселелері жөніндегі
басқарманың бастығы",
"Берсебаев - "НИХ "Арна Медиа" ҒЗХ"
Болат Талапұлы АҚ-ның басқарушы директоры
(келісім бойынша)",
"Рахыманберді - "Патриот" ҚБ төрағасы (келісім
Талғат Абайұлы бойынша)",
"Сапарова - А.Байтұрсынов атындағы
Әлия Сүйіндікқызы Қостанай мемлекеттік
университетінің тәрбие жұмысы
және қоғамдық келісім жөніндегі
проректоры (келісім бойынша)",
"Серғазинов - Семей қаласы Қазақ
Болат Рамазанұлы гуманитарлық-заң инновациялық
университетінің ғылыми
жұмыстар және халықаралық
байланыстар жөніндегі
проректоры (келісім бойынша)";
аталған кеңес құрамынан Ш.А.Бәйменов, А.М.Бейнешов, А.Б.Нүсіпова, Е.Ш.Тайжанов шығарылсын;

7) утратил силу Указом Президента РК от 21.01.2015 № 993 (вводится в действие с 01.01.2015);
8) утратил силу Указом Президента РК от 20.10.2017 № 568;
9) в Указ Президента Республики Казахстан от 23 января 2008
года № 523 "О конкурсе по социальной ответственности бизнеса
"Парыз" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 3, ст. 36, № 43,
ст. 481):
ввести в состав Комиссии по присуждению званий лауреатов конкурса по социальной ответственности бизнеса "Парыз", образованной названным Указом:
Исекешева - Министра индустрии и торговли
Асета Орентаевича Республики Казахстан;
вывести из состава указанной Комиссии Школьника B.C.;
10) в Указ Президента Республики Казахстан от 1 июля 2008 года № 625 "О создании Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 32, ст. 332; № 42, ст. 465):
ввести в состав Совета по молодежной политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным Указом:
Биртанова - вице-министра здравоохранения
Елжана Амантаевича Республики Казахстан,
Палаева - директора ТОО "Агроиздат"
Василия Владимировича (по согласованию),
Турсинбаева - директора ГКП "Жетісу жастары"
Куаныша Мейрамбековича (по согласованию),
Нуржанова - председателя ОЮЛ "Ассоциация
Мирболата Сагынгалиевича молодежи Западно-Казахстанской
области" (по согласованию),
Назарова - руководителя Кызылординского
Есенжола Асылбекулы областного штаба студенческих
строительных и молодежных
трудовых отрядов "Жасыл ел"
(по согласованию);
строки:
"Баймуханов - директор государственного фонда
Нурбол Болатович развития молодежной политики
г. Алматы, председатель молодежного
общественно-политического движения
"Кайсар" (по согласованию)",
"Берсебаев - заместитель Пресс-секретаря
Болат Талапович Президента Республики Казахстан",
"Рахманберды - председатель ОО "Союз студентов
Талгат Абаевич и молодежи Жамбылской области"
(по согласованию)",
"Сапарова - заместитель проректора по
Алия Суиндиковна воспитательной работе и
общественному согласию
Костанайского государственного
университета им. А. Байтурсынова
(по согласованию)",
"Сергазинов - декан юридического факультета
Болат Рамазанович Семипалатинского государственного
университета им. Шакарима, кандидат
юридических наук (по согласованию)"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Баймуханов - начальник управления по вопросам
Нурбол Болатович молодежной политики г. Алматы",
"Берсебаев - управляющий директор АО "НИХ
Болат Талапович "Арна Медиа" (по согласованию)",
"Рахманберды - председатель ОО "Патриот"
Талгат Абаевич (по согласованию)",
"Сапарова - проректор по воспитательной работе и
Алия Суиндиковна общественному согласию
Костанайского государственного
университета им. А. Байтурсынова
(по согласованию)",
"Сергазинов - проректор по научной работе и
Болат Рамазанович международным связям Казахского
гуманитарно-юридического
инновационного университета
г. Семей (по согласованию)";
вывести из состава указанного совета: Байманова Ш.А., Байнешова A.M., Нусупову А.Б., Тайжанова Е.Ш.;

11) күші жойылды - ҚР Президентінің 03.02.2016 № 188 Жарлығымен;
12) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1998 жылғы 16 қыркүйектегі N 4071 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 52, 507-құжат; 2001 ж., N 23, 283-құжат; 2006 ж., N 50, 530-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 30, 292-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Шетел инвесторлары кеңесінің құрамына мыналар енгізілсін:
Марченко - Қазақстан Республикасы Ұлттық
Григорий Александрович Банкінің Төрағасы,
Джон Ферраро - "Еrnst & Youg Glodаl"
компаниясының бас
операциялық директоры,
Питер Возер - "Royаl Dutch Shеll Plc" концерні бас
атқарушы директоры,
Тецуро Терад - "Митсубиси" корпорациясының
Еуропа, ТМД, Таяу Шығыс және
Африка елдері бойынша атқарушы
вице-президенті,
Дерипаск - "Ресей алюминийі" бірлескен
Олег Владимирович компаниясының бас директоры,
Ларс Ниберг - "Tеlіа Sonеrа" компаниясының
президенті әрі бас атқарушы
директоры;
мына:
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің орынбасары",
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Президентінің
Әсет Өрентайұлы көмекшісі"
"Питер Тильс - "Дойче Банк" компаниясының
басқарушы директоры,
"Мустафа Коч - "Коч холдинг" компаниясының
президенті",
"Ив-Луи Дарикарэр - "Тоталь" компаниясының атқарушы
вице-президенті",
"Клаудио Дескальци - "Эни" компаниясының бас өндірістік
директоры",
"Фаузи Кириякос-Саад - "Кредит Свис Групп" компаниясының
бас директоры",
"Джеймс Малва - "КонокоФиллипс" компаниясының
басқарма төрағасы",
"Андре Калантзопулос - "Филип Моррис Интернэшнл, Инк."
компаниясының президенті"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Шөкеев - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмірзақ Естайұлы Министрінің бірінші орынбасары",
"Исекешев - Қазақстан Республикасы Индустрия
Әсет Өрентайұлы және сауда министрі"
"Питер Тильс - "Дойче Банк Франкфурт"
компаниясының Орталық және
Шығыс Еуропа бойынша басқарушы
директоры, бас атқарушы директоры",
"Мұстафа Коч - "Коч холдинг" компаниясы
Директорлар кеңесінің төрағасы",
"Ив-Луи Дарикарэр - "Тоталь" компаниясының атқарушы
вице-президенті, атқарушы
комитетінің мүшесі,
"Тоталь Эксплорейшн энд Продакшн"
бөлімшесінің президенті",
"Клаудио Дескальци - "ЭНИ С.п.А." корпорациясының
бас өндірістік директоры,
кен орындарын барлау бөлімшесінің
басшысы",
"Фаузи Кириякос-Саад - "Кредит Суисс" компаниясының
ТМД елдері, Ресей және Түркия
бойынша бас директоры,
"Кредит Суисс" компаниясының ЕМЕА
(Еуропаның, Таяу Шығыстың және
Африканың дамушы рыноктары)
елдері бойынша басқарма мүшесі",
"Джеймс Малва - "КонокоФиллипс" компаниясының
басқарма төрағасы әрі
бас атқарушы директоры",
"Андре Калантзопулос - "Филип Моррис Интернэшнл, Инк."
компаниясының бас басқарушы
тұлғасы";
аталған Кеңес құрамынан А.С.Булыгин, Йерун Ван дер Вир, К. Джоханссон, Ә.Ғ.Сәйденов, Т. Киджим, Ф. Кайларс, В.С.Школьник шығарылсын;

11) утратил силу Указом Президента РК от 03.02.2016 № 188;
12) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 16 сентября 1998 года № 4071 "О составе Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 52, ст. 507; 2001 г., № 23, ст. 283; 2006 г., № 50, ст. 530; 2008 г., № 20, ст. 182; № 30, ст. 292):
ввести в состав Совета иностранных инвесторов при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Марченко - Председателя Национального Банка
Григория Александровича Республики Казахстан,
Джона Ферраро - главного операционного директора
компании "Ernst & Young Global",
Питера Возера - главного исполнительного директора
концерна "Royal Dutch Shell Plc",
Тецуро Терада - исполнительного вице-президента по
странам Европы, СНГ, Ближнему Востоку и
Африке корпорации "Митсубиси",
Дерипаску - генерального директора Объединенной
Олега Владимировича компании "Российский алюминий",
Ларса Ниберга - президента и главного исполнительного
директора компании "Telia Sonera";
строки:
"Шукеев - Заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан",
"Исекешев - помощник Президента
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Питер Тильс - управляющий директор компании
"Дойче Банк",
"Мустафа Коч - президент компании "Коч холдинг",
"Ив-Луи Дарикарэр - исполнительный вице-президент
компании "Тоталь",
"Клаудио Дескальци - генеральный производственный
директор компании "Эни",
"Фаузи Кириякос-Саад - генеральный директор компании "Кредит
Свис Групп",
"Джеймс Малва - председатель правления компании
"КонокоФиллипс",
"Андре Калантзопулос - президент компании "Филип Моррис
Интернэшнл, Инк."
изложить соответственно в следующей редакции:
"Шукеев - Первый заместитель Премьер-Министра
Умирзак Естаевич Республики Казахстан",
"Исекешев - Министр индустрии и торговли
Асет Орентаевич Республики Казахстан",
"Питер Тильс - управляющий директор, главный
исполнительный директор по Центральной
и Восточной Европе компании
"Дойче Банк Франкфурт",
"Мустафа Коч - председатель Совета директоров компании
"Коч холдинг",
"Ив-Луи Дарикарэр - исполнительный вице-президент, член
исполнительного комитета компании
"Тоталь", президент подразделения
"Тоталь Эксплорейшн энд Продакшн",
"Клаудио Дескальци - главный производственный директор,
глава подразделения разведки добычи
корпорации "ЭНИ С.п.А.",
"Фаузи Кириякос-Саад - генеральный директор компании "Кредит
Суисс" по странам СНГ, России и Турции,
член правления компании "Кредит Суисс"
по странам ЕМЕА (Развивающиеся рынки
Европы, Ближнего Востока и Африки)",
"Джеймс Малва - председатель правления и главный
исполнительный директор компании
"КонокоФиллипс",
"Андре Калантзопулос - главное управляющее лицо компании
"Филип Моррис Интернэшнл, Инк.";
вывести из состава указанного Совета: Булыгина А.С., Йерун Ван дер Вира, К. Джоханссона, Сайденова А.Г., Т. Киджима, Ф. Кайларса, Школьника B.C.;

13) күші жойылды - ҚР Президентiнiң 29.08.2016 № 312 Жарлығымен;
14) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы N 303 өкіміне (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 44-құжат; N 39, 396-құжат; 2003 Ж., N 18, 180-құжат; 2004 ж., N 4, 50-құжат; N 51, 671-құжат; 2005 ж., N 44, 578-құжат; 2006 ж., N 7, 51-құжат; 2007 ж., N 5, 62-құжат; N 26, 299-құжат; N 35, 389-құжат; N 44, 515-құжат; 2008 ж., N 20, 182-құжат; N 42, 465-құжат; 2009 ж., N 49, 555-құжат):
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің дербес құрамына :
Әлімбеков - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Мұсабек Тұрғынбекұлы Сотының Төрағасы,
Мұқашев - Қазақстан Республикасы Парламенті
Рахмет Желдібайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша);
мына:
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының Бас
Рашид Төлеутайұлы прокуроры, Кеңес төрағасының
орынбасары",
"Мәми - Қазақстан Республикасы Жоғарғы
Қайрат Әбдіразақұлы Сотының Төрағасы",
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасы Парламенті
Серік Нұртайұлы Мәжілісі Заңнама және сот-құқықтық
реформа комитетінің төрағасы
(келісім бойынша)"
деген жолдар тиісінше мынадай редакцияда жазылсын:
"Түсіпбеков - Қазақстан Республикасының
Рашид Төлеутайұлы Әділет министрі",
"Мәми - Қазақстан Республикасы Бас
Қайрат Әбдіразақұлы прокуроры, Кеңес төрағасының
орынбасары",
"Баймағанбетов - Қазақстан Республикасының Ішкі
Серік Нұртайұлы істер министрі";
аталған Кеңес құрамынан З.Я.Балиева, Б.Ә.Мұхаметжанов шығарылсын;
15) Күші жойылды – ҚР Президентінің 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
16) күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен;
17) Күші жойылды - ҚР Президентінің 2010.05.12 № 987 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 09.04.2014 № 791; 21.01.2015 № 993 (01.01.2015 қолданысқа енгізіледі); 03.02.2016 № 188; 29.08.2016 № 312; 20.10.2017 № 568; 05.05.2018 № 681; 05.06.2025 № 898 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н. Назарбаев

13) утратил силу Указом Президента РК от 29.08.2016 № 312;
14) в распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 6, ст. 44; № 39, ст. 396; 2003 г., № 18, ст. 180; 2004 г., № 4, ст. 50; № 51, ст. 671; 2005 г., № 44, ст. 578; 2006 г., № 7, ст. 51; 2007 г., № 5, ст. 62; № 26, ст. 299; № 35, ст. 389; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 49, ст. 555):
ввести в персональный состав Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденный вышеназванным распоряжением:
Алимбекова - Председателя Верховного Суда
Мусабека Тургынбековича Республики Казахстан,
Мукашева - председателя Комитета по
Рахмета Желдыбаевича законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан
(по согласованию);
строки:
"Тусупбеков - Генеральный прокурор Республики
Рашид Толеутаевич Казахстан, заместитель председателя
Совета",
"Мами - Председатель Верховного Суда
Кайрат Абдразакулы Республики Казахстан",
"Баймаганбетов - председатель Комитета по
Серик Нуртаевич законодательству и судебно-правовой
реформе Мажилиса Парламента
Республики Казахстан"
изложить соответственно в следующей редакции:
"Тусупбеков - Министр юстиции Республики Казахстан",
Рашид Толеутаевич
"Мами - Генеральный прокурор Республики
Кайрат Абдразакулы Казахстан, заместитель председателя
Совета",
"Баймаганбетов - Министр внутренних дел Республики
Серик Нуртаевич Казахстан";
вывести из состава указанного Совета: Балиеву З.Я., Мухамеджанова Б.А.;
15) Утратил силу Указом Президента РК от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16) утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681;
17) утратил силу Указом Президента РК от 12.05.2010 N 987.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 12.05.2010 N 987; от 09.04.2014 № 791; от 21.01.2015 № 993 (вводится в действие с 01.01.2015); от 03.02.2016 № 188; от 29.08.2016 № 312; от 20.10.2017 № 568; от 05.05.2018 № 681; от 05.06.2025 № 898 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н. Назарбаев