"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 22 шілдедегі № 119-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы, Сауда және интеграция министрліктері:
1) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
2) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 22 шілдедегі
№ 119-ө өкімімен бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 июля 2026 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 июля 2026 года № 119-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 2 июля 2026 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – перечень).
2. Министерствам финансов Республики Казахстан, торговли и интеграции Республики Казахстан:
1) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
2) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 июля 2026 года № 119-р
Перечень

"Кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары туралы хабарламаның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 148 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы тамыз
Е.Е. Біржанов
2.
"Шетелдік тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әрекетінің салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 373 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы
тамыз
Е.Е. Біржанов
3.
"Есеп жүргізудің және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі
№ 374 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы
тамыз
Е.Е. Біржанов
4.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушы 2020 жылғы 10 шiлдедегi
№ 665 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы
тамыз
Е.Е. Біржанов
5.
Электрондық сауда тауарларын қайтаруды растайтын құжаттарды ресімдеу қағидасын бекіту
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы
тамыз
Е.Е. Біржанов
6.
Электрондық сауда тауарларының қайтарлығаны туралы кеден органдарын хабардар ету қағидаларын бекіту
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы
тамыз
Е.Е. Біржанов
7.
"Өздеріне қатысты кедендік әкету баждары қолданылатын тауарлардың тізбесін, мөлшерлемелердің мөлшерін және олардың қолданылу мерзімін және шикі мұнай мен мұнай өнімдеріне кедендік әкету баждары мөлшерлемелерінің мөлшерін есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 169-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің бұйрығы
СИМ
2026 жылғы тамыз
Ж.С. Кушукова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 148 "Об утверждении формы уведомления о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений в приказ Министра финансов
Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 373 "Об утверждении Правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты иностранных товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан
от 10 апреля 2020 года
№ 374 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
Об утверждении Правил оформления документов, подтверждающих возврат товаров электронной торговли
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
Об утверждении Правил уведомления таможенных органов о возврате товаров электронной торговли
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2026 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 17 апреля 2026 года № 169-НҚ "Об утверждении Перечня товаров, в отношении которых применяются вывозные таможенные пошлины, размера ставок и срока их действия и Правил расчета размера ставок вывозных таможенных пошлин на сырую нефть и нефтепродукты"
приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан
МТИ
август 2026 года
Кушукова Ж.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан.
________________________________________