"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрландыру, көлік және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 13 мамырдағы № 71-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрландыру, көлік және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президентіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 13 мамырдағы
№ 71-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации, транспорта и предпринимательства"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 мая 2026 года № 71-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации, транспорта и предпринимательства" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Перечень

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне цифрландыру, көлік және кәсіпкерлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2026 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Құқықтық актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапалы, уақытылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ЖИЦДМ, БП (келісу бойынша), ЖАП (келісу бойынша), СЖРА (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша), ҚНРДА (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Д.А. Мун, Е.Р. Өтегенов, А.С. Есенов, О.А. Төлеуов, Б.М. Жәленов, Н.А. Тұрсынханов, Ұ.Е. Раисов
2.

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 9 января 2026 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам цифровизации, транспорта и предпринимательства"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
МИИЦР, ГП (по согласованию), ВАП (по согласованию), АСПИР (по согласованию), НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию), АФМ (по согласованию)
май 2026 года
Мун Д.А., Утегенов Е.Р., Исенов А.С., Тулеуов О.А., Жаленов Б.М., Турсунханов Н.А., Раисов У.Е.
2.

"Қазақстан Республикасының Терроризмге қарсы орталығы туралы ережені бекіту жөнінде" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 588 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Б.Т. Рахымбердиев
3.
"Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларын, мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 125 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МҚІА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ.Ахмедьяр
4.
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының, қорғаныс, қауіпсіздік және құқықтық тәртіпті қорғау органдарының қажеттіліктері үшін ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желілерін, телекоммуникациялардың бірыңғай желісінің ресурстарын дайындау және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы № 164 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
5.
"Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
6.
"Ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қоюдың дағдарысқа қарсы ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 9 тамыздағы № 488 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
7.
"Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымына кеңістіктік деректерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 наурыздағы № 234 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
8.
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары мен олардың цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1157 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
9.
"Авиамаршруттарды субсидиялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1511 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
10.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 588 "Об утверждении Положения об Антитеррористическом центре Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
май 2026 года
Рахымбердиев Б.Т.
3.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 125 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, требований к организациям образования, осуществляющим повышение квалификации государственных служащих"
постановление Правительства Республики Казахстан
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года № 164 "Об утверждении Правил подготовки и использования сетей телекоммуникаций общего пользования, ресурсов единой сети телекоммуникаций для нужд государственных органов, органов обороны безопасности и охраны правопорядка Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 "Об утверждении единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
6.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2018 года № 488 "Об утверждении Национального антикризисного плана реагирования на инциденты информационной безопасности"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
7.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 234 "Об утверждении правил представления пространственных данных в Национальную инфраструктуру пространственных данных"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1157 "О некоторых вопросах работы первых руководителей государственных органов Республики Казахстан и их цифровых заместителей"
постановление Правительства Республики
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
9.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1511 "Об утверждении Правил субсидирования авиамаршрутов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
10.

"Басымдығы бар халықаралық авиамаршруттар үшін авиациялық отынды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 675 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
11.
"Білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге арналған қаражатты қалыптастыру, бағыттау және бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
12.
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ.Ақпарова
13.
"Мұғалімдер тапшылығы бар өңірлерге үздік педагогтерді тиісті қолдау шараларының пакетімен тарту қағидаларын бекіту туралы (Арнаулы бағдарлама)" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 13 маусымдағы № 390 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
14.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
15.
"Тасымалдарды қадағалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық операторын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 10 қыркүйектегі № 731 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
16.
"Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерлігімен берілетін қарыздарды, мемлекеттік кепілдіктерді, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 шiлдедегi № 506 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
17.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 675 "Об утверждении Правил субсидирования авиационного топлива для приоритетных международных авиамаршрутов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
11.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 "Об утверждении Правил формирования, направления и распределения средств на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш. К.
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380 "Об утверждении Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш.К.
13.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2022 года № 390 "Об утверждении Правил привлечения лучших педагогов с соответствующим пакетом мер поддержки для регионов, имеющих дефицит учителей (Специальная программа)"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
14.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш. К.
15.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2024 года № 731 "Об определении Национального оператора информационной системы отслеживания перевозок"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
16.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2025 года № 506 "Об утверждении Правил регистрации и учета государственных и гарантированных государством займов, займов под поручительство государства, государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта и поручительств государства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Темирбеков Д.О.
17.

"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
К.А. Әбубәкіров
18.
"Әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік органдар және құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ әскери немесе арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы медициналық лауазымдары 2022 жылғы 1 шілдеден және 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қысқартылған, лауазымы қысқартылған кезде еңбек сіңірген жылдары үзіліссіз әскери қызметте, арнаулы мемлекеттік органдардағы және құқық қорғау органдарындағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметте, мемлекеттік фельдъегерлік қызметте кемінде он екі жыл және алты ай болған адамдар қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесінің тергеу изоляторлары мен мекемелерінде орналасқан медициналық ұйымдарда жұмысын жалғастырған жағдайда, осындай адамдардың еңбек сіңірген жылдарын есептеу қағидалары" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 тамыздағы № 733 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
К.А. Әбубәкіров
19.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2026 жылғы мамыр
В.В. Шегай
20.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Е.Д.Оспанова
21.
"Қоршаған орта мен табиғи ресурстар мониторингінің бірыңғай мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 қарашадағы № 861 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Алиев
22.
"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 754 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
23.
"Кәсіпкерлік қызметті реттеу мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 146-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
24.
Арнайы сараптамалық кеңестің ережесін және құрамын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
М.Г. Ирменов
25.
Ұлттық бейнемониторинг жүйесіне міндетті түрде қосылуға жататын объектілердің тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісім бойынша)
МКҚ
(келісім бойынша)
2026 жылғы наурыз
Ирменов М.Г.,
Жақыпов Ш.Л.
26.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Абубакиров К. А.
18.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2023 года № 733 "Об утверждении Правил исчисления выслуги лет военнослужащим, сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, а также лицам, права которых иметь воинские или специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года, и лицам, медицинские должности которых сокращены в органах внутренних дел Республики Казахстан с 1 июля 2022 года и 1 января 2023 года, имевшим на момент сокращения должности выслугу лет не менее двенадцати лет и шести месяцев непрерывной воинской службы, службы в специальных государственных и правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе, при условии продолжения ими работы в медицинских организациях, расположенных в следственных изоляторах и учреждениях уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Абубакиров К. А.
19.
О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
май 2026 года
Шегай В.В.
20.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Оспанова Е.Д.
21.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2022 года № 861 "Об утверждении Правил организации и функционирования Единой государственной системы мониторинга окружающей среды и природных ресурсов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
22.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 754 "О некоторых мерах государственной поддержки частного предпринимательства"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
23.
О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 146-р
"О Межведомственной комиссии по вопросам регулирования предпринимательской деятельности"
распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
24.
Об утверждении положения и состава специального экспертного совета
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
май 2026 года
Ирменов М.Г.
25.
Об определении Перечня объектов, подлежащих обязательному подключению к Национальной системе видеомониторинга
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
Март 2026 года
Ирменов М.Г.,
Жакипов Ш.Л.
26.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Алдажұманов
27.
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
А.Қ. Төлеуов
28.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
А.Т. Наймантаев
29.
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылған және тартылатын адамдарды арнайы есепке алуды және ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдарды дактилоскопиялық есепке алуды жүргізу, пайдалану және сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.Р. Өтегенов
30.
"Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігі басшысының бұйрығы
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
А.С. Мусралинов
31.

О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе "Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию),
май 2026 года
Алдажуманов Е.Е.
27.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
май 2026 года
Тулеуов А.К.
28.
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию),
май 2026 года
Наймантаев А.Т.
29.
О внесении изменений и дополнений в Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения, использования и хранения специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлеченных и привлекаемых к уголовной ответственности и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
май 2026 года
Утегенов Е.Р.
30.
О внесении изменений в приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2020 года № 13 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов"
приказ Руководителя Судебной администрации Республики Казахстан
Судебнаая администрация Республики Казахстан (по согласованию)
май 2026 года
Мусралинов А.С.
31.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі арасындағы ақпараттық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 214 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 34 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бірлескен бұйрығы
СЖРА (келісу бойынша), ОМ
2026 жылғы мамыр
О.А. Төлеуов,
Ш.Қ. Ақпарова
32.
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының бұйрығы
СЖРА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
О.А. Төлеуов
33.
"Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылық белгілерін анықтау мақсатында тауар нарықтарында бағаларға мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 2 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Б.Қ. Сәмбетов
34.
"Тауар биржасының монополияға қарсы органға есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.И. Әлжан
35.
"Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 6 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.И. Әлжан
36.
"Негізгі қуатқа тең қол жеткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2022 жылғы 13 маусымдағы № 15 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Р.Н. Ахметов
37.
"Конгломераттардың қызметіне талдау және мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2024 жылғы 24 маусымдағы
№ 4 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Р.Н. Ахметов
38.

О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 28 декабря 2017 года № 214 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 января 2018 года № 34 "Об утверждении порядка взаимодействия без интеграции информационных систем между Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан"
совместный приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Министра просвещения Республики Казахстан
АСПиР (по согласованию),
МП
май 2026 года
Тулеуов О.А.,
Акпарова
Ш. К.
32.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
АСПиР (по согласованию)
май 2026 года
Тулеуов О.А.
33.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от
24 декабря 2020 года № 2
"Об утверждении Правил проведения мониторинга цен на товарных рынках с целью установления признаков нарушения законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Самбетов Б.К
34.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 5 "Об утверждении Правил представления товарной биржей отчетов антимонопольному органу"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Альжан Е.И.
35.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 6 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Альжан Е.И.
36.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 13 июня 2022 года № 15 "Об утверждении Правил равного доступа к ключевой мощности"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Ахметов Р.Н.
37.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 24 июня 2024 года № 4 "Об утверждении Правил проведения анализа и мониторинга деятельности конгломератов"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Ахметов Р.Н.
38.

"Тауар биржалары, өз қызметін тауар биржасында жүзеге асыратын және биржалық тауарлармен мәмілелер жасайтын биржалық брокерлер, сондай-ақ тауар биржаларының клирингтік орталықтары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 15 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының бұйрығы
БҚДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.И. Әлжан
39.
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ғ.Е. Серғазин
40.
"Ядролық және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ғ.Е. Серғазин
41.
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ғ.Е. Серғазин
42.
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 123 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің бұйрығы
АЭА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ғ.Е. Серғазин
43.
"Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 15 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
44.
"Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
45.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 23 декабря 2025 года № 15 "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для товарных бирж, биржевых брокеров, осуществляющих свою деятельность на товарной бирже и совершающие сделки с биржевыми товарами, а также клиринговых центров товарных бирж"
приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АЗРК (по согласованию)
май 2026 года
Альжан Е.И.
39.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12 "Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
май 2026 года
Сергазин Г.Е.
40.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45 "Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или) радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
май 2026 года
Сергазин Г.Е.
41.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51 "Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
май 2026 года
Сергазин Г.Е.
42.
О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
ААЭ (по согласованию)
май 2026 года
Сергазин Г.Е.
43.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 15 "Об утверждении типового положения о службе управления персоналом (кадровой службе)"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
44.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1 "Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
45.

"Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 19 қазандағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
С.С. Мүксімов
46.
"Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ұ.А. Бекіш
47.
"Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
48.
"Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
49.
"Сәйкестендіру карталарының сипаттамасын, оларды беру мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
50.
"Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 96 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
51.
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын функционалдық блоктар бойынша бөлу жөніндегі әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2021 жылғы 11 тамыздағы № 138 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
52.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 19 октября 2016 года № 12 "Об утверждении Типовых правил проведения внутреннего анализа коррупционных рисков"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Муксимов С.С.
46.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Бекиш У.А.
47.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 января 2017 года № 12 "Об утверждении Правил стажировки административных государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
48.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 16 января 2018 года № 13 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
49.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 апреля 2020 года № 69 "Об утверждении Описания идентификационных карт, правил их выдачи и использования"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
50.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 июня 2020 года № 96 "Об утверждении Методики расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
51.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 августа 2021 года № 138 "Об утверждении Методики по распределению административных государственных должностей корпуса "Б" по функциональным блокам"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
52.

"Мемлекеттік қызметті өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 158 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
53.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің аумақтық органдары туралы ережелерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2022 жылғы 21 шiлдедегi № 163 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Д.М. Имашев
54.
"Квазимемлекеттік сектор субъектілеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы комплаенс-қызмет туралы үлгілік ережені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 112 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
С.С. Мүксімов
55.
"Мемлекеттік қызметшілер үшін қашықтықтан жұмысты, аралас қашықтықтан жұмысты, икемді жұмыс уақыты режимінде жұмыс істеуді қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 29 мамырдағы № 120 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
56.
"Мемлекеттік органдардың жұмыс уақыты режимін сақтауына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 29 мамырдағы № 121 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
57.
"Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің басшы және атқарушы құрамының арақатынасын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2023 жылғы 29 тамыздағы № 176 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
58.
"Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне сыртқы талдау жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 307 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
С.С. Мүксімов
59.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 сентября 2021 года № 158 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
53.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 июля 2022 года № 163 "Об утверждении положений о территориальных органах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Имашев Д.М.
54.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 31 марта 2023 года № 112 "Об утверждении Типового положения об антикоррупционных комплаенс-службах в субъектах квазигосударственного сектора"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Муксимов С.С.
55.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 мая 2023 года № 120 "Об утверждении Правил применения дистанционной работы, комбинированной дистанционной работы, работы в режиме гибкого рабочего времени для государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
56.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 мая 2023 года № 121 "Об утверждении Правил проведения мониторинга соблюдения режима рабочего времени государственными органами"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
57.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 августа 2023 года № 176 "Об утверждении Правил определения соотношения руководящего и исполнительского состава административных государственных служащих"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
58.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 сентября 2023 года № 307 "Об утверждении Правил проведения внешнего анализа коррупционных рисков"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Муксимов С.С.
59.

"Мемлекеттік қызметке іріктеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2024 жылғы 15 қаңтардағы № 13 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ә.Ғ. Ахмедьяр
60.
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 196 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бұйрығы
МҚІА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Ұ.А. Бекіш
61.
"Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің қағидалары мен тізбесін және нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының 2024 жылғы 6 желтоқсандағы № 9 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының бұйрығы
ҚМА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
А.А. Сағындықов
62.
"Кредиттік бюролардың, ақпарат берушілердің және кредиттік есептерді алушылардың қызметін ұйымдастыру кезінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалануға және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды, сондай-ақ Кредиттік бюролардың ақпарат берушілерге және кредиттік есептерді алушыларға қоятын талаптарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 228 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
63.
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру және ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 31 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
64.

О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 января 2024 года № 13 "О некоторых вопросах отбора на государственную службу"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Ахмедьяр Ә.Ғ.
60.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2025 года № 196 "О некоторых вопросах занятия административной государственной должности"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
АДГС (по согласованию)
май 2026 года
Бекиш У.А.
61.
О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 декабря 2024 года № 9 "Об утверждении Правил, перечня и формы сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами уполномоченного органа по финансовому мониторингу"
приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АФМ (по согласованию)
май 2026 года
Сагындыков А.А.
62.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 228 "Об утверждении Требований к использованию информационно-коммуникационных технологий и обеспечению информационной безопасности при организации деятельности кредитных бюро, поставщиков информации и получателей кредитных отчетов, а также Требований, предъявляемых кредитными бюро к поставщикам информации и получателям кредитных отчетов"
постановление правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
63.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 31 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на проведение реорганизации добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов и обязательств присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов в реорганизованный добровольный накопительный пенсионный фонд"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
64.

"Сақтандыру ұйымымен зейнетақы аннуитеті шартын жасасу және зейнетақы жинақтарын (сатып алу сомасын) сақтандыру ұйымына, зейнетақы аннуитеті шарты бойынша бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару қағидалары, сондай-ақ сақтандыру бойынша дерекқорды қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйыммен зейнетақы аннуитеті шарттары бойынша деректер алмасу тәртібі және мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 44 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
65.
"Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияны ерікті түрде қайтару, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті түрде немесе мәжбүрлеп таратуды жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 48 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
66.
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын міндетті зейнетақы жарналары салымшыларының, өздері үшін міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың (зейнетақы төлемдерін алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 49 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
67.
"Резервтік қорларды қалыптастыруды және пайдалануды қоса алғанда, шартты зейнетақы міндеттемелерін есепке алу және қалыптастыру қағидаларын, резервтік қорларды есептеу әдістемесі мен құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 52 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
68.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 44 "Об утверждении Правил заключения договора пенсионного аннуитета со страховой организацией и перевода пенсионных накоплений (выкупной суммы) в страховую организацию, единый накопительный пенсионный фонд по договору пенсионного аннуитета, а также порядка и сроков обмена данными по договорам пенсионного аннуитета с организацией по формированию и ведению базы данных по страхованию"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
65.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 48 "Об утверждении Правил добровольного возврата лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов, проведения добровольной или принудительной ликвидации добровольных накопительных пенсионных фондов, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
66.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 49 "Об утверждении Правил ведения учета пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков обязательных пенсионных взносов, физических лиц, за которых перечислены обязательные профессиональные пенсионные взносы, добровольные пенсионные взносы (получателей пенсионных выплат)"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
67.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 52 "Об утверждении Правил учета и формирования условных пенсионных обязательств, включая формирование и использование резервных фондов, методики расчета и структуры резервных фондов"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
68.

"Зейнетақы активтері мен жинақтарын есепке алу үшін автоматтандырылған ақпараттық жүйелерге қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының 2023 жылғы 26 маусымдағы № 60 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі басқармасының қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Н.А. Тұрсынханов
69.
Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
70.
Цифрлық құжаттар сервисінде электрондық құжаттарды көрсету және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
71.
Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
72.
"Цифрлық үкімет" платформасының киберқауіпсіздігін қамтамасыз ету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
М.Г. Ирменов
73.
Топографиялық-геодезиялық, картографиялық, аэрофототүсірілім жұмыстары материалдарының белгіленген мемлекеттік немесе жергілікті координаттық есептеу жүйелеріне сәйкестігі туралы қорытынды беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
74.
Киберқауіпсіздіктің оқыс оқиғалары анықталған кезде байланыс қызметтерін көрсетуді тоқтата тұру тәртібінің қағидаларын бекіту
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
75.
Тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
76.
Байланыс операторының тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесі туралы ақпаратты ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
77.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 июня 2023 года № 60 "Об утверждении Требований к автоматизированным информационным системам для учета пенсионных активов и накоплений"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР
май 2026 года
Турсунханов Н.А.
69.
Об утверждении обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства сотовой связи, а также Правил проверки их достоверности
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
70.
Об утверждении Правил отображения и использования электронных документов в сервисе цифровых документов
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
71.
Об утверждении правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
72.
Об утверждении регламента обеспечения кибербезопасности платформы "цифрового правительства"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР,
КНБ (по согласованию)
май 2026 года
Мусалиев Д.У.,
Ирменов М.Г.
73.
Об утверждении Правил выдачи заключения о соответствии материалов топографо-геодезических, картографических, аэрофотосъемочных работ установленным государственной или местной координатным системам отсчета
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
74.
Об утверждении Правил порядка приостановления оказания услуг связи при выявлении инцидентов кибербезопасности
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
75.
Об утверждении Правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
76.
Об утверждении Правил и сроков предоставления оператором связи информации о системе управления рисками и внутреннего контроля
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
77.

Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
78.
"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
79.
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 484 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
80.
"Мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингі ақпараттық жүйесiнiң ақпараттық жүйелермен ақпараттық өзара іс-қимылы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1277 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
81.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
82.
"Бірыңғай байланыс орталығы қызметінің және Бірыңғай байланыс орталығының орталық мемлекеттік органдармен, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарымен, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
83.
"Телекоммуникациялар мен пошта байланысының қызметтері саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің кірістерді, шығындарды және қолданысқа енгізілген активтерді бөлек есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
78.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
79.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 484 "Об утверждении Правил государственной регистрации космических объектов и прав на них"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
80.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1277 "Об утверждении Правил информационного взаимодействия информационной системы мониторинга оказания государственных услуг с информационными системами"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
81.
О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 52 "Об утверждении Правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
82.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил деятельности Единого контакт-центра и взаимодействия Единого контакт-центра с центральными государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, а также услугодателями"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
83.

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 121 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
84.
"Дәлдігі жоғары спутниктік навигация жүйесі ұлттық операторының спутниктік навигациялық қызметтерді ұйымдастыру және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 512 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 27 маусымдағы № 312 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков,
Д.М. Ахмедиев
85.
"Пошта байланысының көрсетілетін қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 65 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
86.
"Қазақстан Республикасында пошта индекстерін беру жөніндегі қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
87.
"Ауылдық елді мекендерде көрсетілетін, субсидияланатын байланыстың әмбебап көрсетілетін қызметтеріне бағалардың шекті деңгейін реттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 20 қазандағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
88.
"Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 29 қазандағы № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
89.
"Банктердің "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы мемлекеттік органдарға, соттарға бюджетке төлемдер төлеумен, міндетті зейнетақы жарналарын, жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және әлеуметтік аударымдарды аударумен, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеумен байланысты жүзеге асырылған төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы мәліметтер мен ақпаратты беруі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 276 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
90.
"Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 121 "Об утверждении правил ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов субъектами естественных монополий в области телекоммуникаций и универсальных услуг почтовой связи"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
84.
О внесении изменений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 512 и Министра обороны Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 312 "Об утверждении Правил организации и предоставления спутниковых навигационных услуг национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации"
совместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан и Министра обороны Республики Казахстан
МИИЦР, МО
май 2026 года
Олжабеков М.С.,
Ахмедиев Д.М.
85.
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля
2016 года № 65 "Об утверждении Правил предоставления услуг почтовой связи"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
86.
О внесений изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 66 "Об утверждении Правил по присвоению почтовых индексов в Республике Казахстан"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
87.
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 20 октября 2016 года № 215 "Об утверждении Правил регулирования предельного уровня цен на субсидируемые универсальные услуги связи, оказываемые в сельских населенных пунктах"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
88.
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 октября 2016 года № 232 "Об утверждении Правил функционирования государственной информационной системы разрешений и уведомлений"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
89.
О внесении изменений в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2016 года № 276 "Об утверждении Правил предоставления банками государственным органам, судам через платежный шлюз "электронного правительства" сведений и информации об осуществленных платежах и (или) переводах денег, связанных с уплатой платежей в бюджет, перечислением обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, обязательных профессиональных пенсионных взносов и социальных отчислений, а также оплатой государственных услуг"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
90.

Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 33/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
91.
"Интернеттің қазақстандық сегментiнiң кеңістігінде домендiк аттарды тiркеу, пайдалану және бөлу қағидаларын бекiту туралы"
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 38/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
92.
"Домендік аттардың әкімшісін және тіркеуішін айқындау туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 13 наурыздағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
93.
"Электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың бірыңғай ұлттық резервтік платформасының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 44/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
94.
"Электрондық ақпараттық ресурстардың резервтік көшірмелерін электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың бірыңғай ұлттық резервтік платформасына беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 45/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
95.
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің жедел орталықтары мен Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығы арасындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қажетті ақпарат алмасу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 48/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
96.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 52/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
М.Г. Ирменов
97.
"Қорғау бейіндерін және Қорғау бейіндерін әзірлеу әдістемесін бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 33/НҚ "Об утверждении Правил проведения мониторинга выполнения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
91.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 38/НҚ "Об утверждении Правил регистрации, пользования и распределения доменных имен в пространстве казахстанского сегмента Интернета"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
92.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2018 года № 39/НҚ "Об определении администратора и регистратуры доменных имен"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
93.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 44/НҚ "Об утверждении Правил функционирования единой национальной резервной платформы хранения электронных информационных ресурсов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
94.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 45/НҚ "Об утверждении Правил передачи резервных копий электронных информационных ресурсов на единую национальную резервную платформу хранения электронных информационных ресурсов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
95.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 48/НҚ "Об утверждении Правил обмена информацией, необходимой для обеспечения информационной безопасности, между оперативными центрами обеспечения информационной безопасности и Национальным координационным центром информационной безопасности"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
96.
О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 52/НҚ "Об утверждении Правил проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР,
КНБ (по согласованию)
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
Ирменов М.Г.
97.

Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 27 маусымдағы № 105/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
98.
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттандыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 13/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 12 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
Е.Е. Сағынаев
99.
"Ақпараттандыру, байланыс саласындағы, Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 4 маусымдағы № 114/НҚ және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 52 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
Е.Е. Сағынаев
100.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құруға және дамытуға арналған техникалық тапсырмаларды жасау және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 29 маусымдағы № 143/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
101.
"Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2019 жылғы 16 тамыздағы № 199/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
102.      0
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 140/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков

О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 27 июня 2018 года № 105/НҚ "Об утверждении Профилей защиты и Методики разработки профилей защиты"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
98.
О внесении изменений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 13/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 12 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере информатизации в части обеспечения информационной безопасности"
совместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИЦР, МНЭ
май 2026 года
Мусалиев Д.У.,
Сагнаев Е.Е.
99.
О внесении изменений в совместный приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 июня 2019 года № 114/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 52 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере информатизации, связи, за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи"
совместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИЦР, МНЭ
май 2026 года
Мусалиев Д.У.,
Сагнаев Е.Е.
100.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 июня 2019 года № 143/НҚ "Об утверждении Правил составления и рассмотрения технических заданий на создание и развитие объектов информатизации "электронного правительства"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
101.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 августа 2019 года № 199/НҚ "Об утверждении Правил проведения мониторинга событий информационной безопасности объектов информатизации государственных органов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
102.      0
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.

103.
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық
даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
104.
"Проактивті қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 155/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
105.
"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 168/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
106.
Электрондық өнеркәсіп саласындағы салалық сараптаманы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
107.
"Интернетке қол жеткізудің бірыңғай шлюзінің және "электрондық үкіметтің" электрондық поштасының бірыңғай шлюзінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 13 қазандағы № 386/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰҚК (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
М.Г. Ирменов
108.
"Дербес деректерді жинау, өңдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 395/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев

103.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
104.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 155/НҚ "Об утверждении Правил оказания проактивных услуг"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
105.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 168/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
106.
Об утверждении Правил осуществления отраслевой экспертизы в сфере электронной промышленности
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
107.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 октября 2020 года № 386/НҚ "Об утверждении Правил функционирования единого шлюза доступа к Интернету и единого шлюза электронной почты "электронного правительства"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР, КНБ
(по согласованию)
май 2026 года
Мусалиев Д.У.,
Ирменов М.Г.
108.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 21 октября 2020 года № 395/НҚ "Об утверждении Правил сбора, обработки персональных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.

109.
"Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілеріндегі қолжетімділігі шектеулі ақпаратты қоспағанда, деректерге талдау жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 111/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.А. Мун
110.
"Электрондық ақпараттық ресурстардағы қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді сақтау, өңдеу және тарату процестерінің қорғалуын қамтамасыз етуге зерттеп-қарауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 156/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
111.
"Әкімшілік рәсімге қатысушылардың мемлекеттік органдардың басшыларына және олардың орынбасарларына бейнеконференцбайланыс арқылы жолданым беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2021 жылғы 16 маусымдағы № 213/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
112.
"Геодезия және картография саласындағы ұйымдардың басшылары мен мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 28 шілдедегі № 268/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
113.
"Мемлекеттік органдарды жобалық басқарудың үлгілік регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
114.
"Дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 144/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
115.
"Дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисімен интеграциялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 8 шiлдедегi № 236/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев

109.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 111/НҚ "Об утверждении Правил проведения анализа данных, за исключением информации с ограниченным доступом, содержащихся в объектах информатизации государственных органов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мун Д.А.
110.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 156/НҚ "Об утверждении Правил осуществления обследования обеспечения защищенности процессов хранения, обработки и распространения персональных данных ограниченного доступа, содержащихся в электронных информационных ресурсах"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
111.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 июня 2021 года № 213/НҚ "Об утверждении Правил обращения посредством видеоконференцсвязи участников административной процедуры к руководителям государственных органов и их заместителям"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
112.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 июля 2021 года № 268/НҚ "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей и специалистов организаций в области геодезии и картографии"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
113.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 2 "Об утверждении Типового регламента проектного управления государственных органов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
114.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 144/НҚ "Об утверждении Правил функционирования государственного сервиса контроля доступа к персональным данным"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
115.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 8 июля 2022 года № 236/НҚ "Об утверждении Правил интеграции с государственным сервисом контроля доступа к персональным данным"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.

116.
"Өтініш берушінің біліктілік немесе рұқсат беру талаптарына сәйкестігін тексеру және рұқсатты не уәжді бас тартуды беру рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінде өтініш берушіні тексерудің және рұқсат берудің автоматты режимінде жүзеге асырылатын рұқсаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 29 қыркүйектегі № 355/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
117.
"Деректерді беру желілерінің статикалық мекенжайларының тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 28 қазандағы № 400/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
118.
"Ұлттық пошта операторының ауылдық елді мекендерде көрсететін мемлекеттік қызметтері бойынша шығындарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 16 қарашадағы № 444/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
119.
"Геодезиялық және картографиялық қызметке тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 473/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 30 қарашадағы № 111 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков,
Е.Е. Сағынаев
120.
"Бюджет қаражаты есебінен орындалатын геодезиялық, картографиялық жұмыстардың және аэроғарыштық түсірілім жұмыстарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 3 наурыздағы № 72/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
121.
"Геодезиялық пункттерді қорғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 90/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков

116.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2022 года № 355/НҚ "Об утверждении Перечня разрешений, по которым проверка заявителя на соответствие квалификационным или разрешительным требованиям и выдача разрешения либо мотивированного отказа осуществляются в автоматическом режиме проверки заявителя и выдачи разрешения в государственной информационной системе разрешений и уведомлений"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
117.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 октября 2022 года № 400/НҚ "Об утверждении правил формирования и ведения реестра статических адресов сетей передачи данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
118.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 16 ноября 2022 года № 444/НҚ "Об утверждении Правил возмещения затрат по государственным услугам, оказываемым Национальным оператором почты в сельских населенных пунктах"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
119.
О внесении изменений в совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 473/НҚ и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 111 "Об утверждении проверочного листа за геодезической и картографической деятельностью"
совместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИЦР, МНЭ
май 2026 года
Олжабеков М.С.,
Сагнаев Е.Е.
120.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 3 марта 2023 года № 72/НҚ "Об утверждении перечня геодезических, картографических и аэрокосмосъемочных работ, выполняемых за счет бюджетных средств"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
121.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 90/НҚ "Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.

122.
"Тұрақты жұмыс істейтін референциялы станцияларды орнату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 14 наурыздағы № 91/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
123.
"Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру және жаңартып отыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 98/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
124.
"Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын пайдалану жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 102/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
125.
"Бюджет қаражаты есебінен картографиялық өнімді жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 наурыздағы № 113/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің міндетін атқарушының бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
126.
"Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымының мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 30 наурыздағы № 114/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
127.
"Бюджет қаражаты есебінен орындалатын аэротүсірілім, геодезиялық және картографиялық жұмыстардың құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 30 наурыздағы № 119/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
128.
"Тұрақты жұмыс істейтін референциялы станцияларды мемлекеттік геодезиялық желілерге жатқызу және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 127/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков

122.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 марта 2023 года № 91/НҚ "Об утверждении Правил установки постоянно действующих референцных станций"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
123.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 98/НҚ "Об утверждении инструкции по созданию и обновлению Национальной инфраструктуры пространственных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
124.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 102/НҚ "Об утверждении правил по использованию Национальной инфраструктуры пространственных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
125.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 марта 2023 года № 113/НҚ "Об утверждении инструкции по созданию картографической продукции за счет бюджетных средств"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
126.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 114/НҚ "Об утверждении Правил взаимодействия Национальной инфраструктуры пространственных данных с информационными системами государственных органов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
127.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 119/НҚ "Об утверждении Методики определения стоимости аэросъемочных, геодезических и картографических работ, выполняемых за счет бюджетных средств"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
128.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 127/НҚ "Об утверждении Правил отнесения к государственным геодезическим сетям и применения постоянно действующих референцных станций"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.

129.
"Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің міндетін атқарушының бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
130.
"Жария кадастрлық картаны жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 12 шiлдедегi № 252/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
131.
"Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
132.
"Цифрлық майнингтік пулдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 11 сәуірдегі № 142/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
133.
"Цифрлық майнерлерге және цифрлық майнингтік пулдарға қатысты цифрлық активтер саласындағы тексеру парақтарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 25 сәуірдегі № 164/НҚ және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 49 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев,
Е.Е. Сағынаев
134.
"Цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 165/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев

129.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ "Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального фонда пространственных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
130.
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 июля 2023 года № 252/НҚ "Об утверждении правил ведения публичной кадастровой карты"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
131.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ "Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
132.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2023 года № 142/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитации цифровых майнинговых пулов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
133.
О внесении изменений в совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 25 апреля 2023 года № 164/НҚ и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 49 "Об утверждении проверочных листов в сфере цифровых активов в отношении цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов"
cовместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИЦР, МНЭ
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.,
Сагнаев Е.Е.
134.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 165/НҚ "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по цифровому майнингу и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.

135.
"Салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 166/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
136.
"Цифрлық майнинг бойынша қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 169/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
137.
"Меншік иесінің және (немесе) оператордың, сондай-ақ үшінші тұлғаның дербес деректерді қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 179/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
138.
"Меншік иесінің және (немесе) оператордың өздері жүзеге асыратын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 199/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
139.
"Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 31 шiлдедегi № 301/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
140.
"Әкімшілік органдардың байланыс орталықтарының жұмысын ұйымдастыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 443/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
141.
"Геодезия және картография" кәсіптік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 29 қаңтардағы № 44/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков

135.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 166/НҚ "Об утверждении Правил представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов для целей их налогообложения"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
136.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 169/НҚ "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по цифровому майнингу"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
137.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 179/НҚ "Об утверждении Правил осуществления собственником и (или) оператором, а также третьим лицом мер по защите персональных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
138.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 199/НҚ "Об утверждении Правил определения собственником и (или) оператором перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых ими задач"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
139.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 301/НҚ "Об утверждении Правил осуществления проектного управления"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
140.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 сентября 2023 года № 443/НҚ "Об утверждении Типовых требований по организации работы контакт-центров административных органов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
141.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 января 2024 года № 44/НҚ "Об утверждении профессионального стандарта "Геодезия и картография"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.

142.
"Меншік иелеріне және (немесе) операторларға, сондай-ақ үшінші тұлғаларға қатысты Қазақстан Республикасының дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасының сақталуына тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 19 наурыздағы № 149/НҚ және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 19 наурыздағы № 12 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ЖИЦДМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев,
Е.Е. Сағынаев
143.
"Ақпараттық қауіпсіздікті зерттеушілермен өзара іс-қимыл жасау бағдарламасының жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 1 сәуірдегі № 185/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
144.
"Әріптестік келісу жасасу үшін кәсіпкерлік субъектісіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 9 сәуірдегі № 214/НҚ бұйрығы өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин
145.
"Арнайы құқық субъектісі "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамы жүзеге асыратын қызметтермен технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 14 мамырдағы № 273/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
А.Д. Жұмабеков
146.
"Геодезиялық пункттердің каталогтарын жасау және басып шығару жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 11 маусымдағы № 336/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
147.
"Отбасы, әйелдер мен балалардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша "111" байланыс орталығы қызметінің және оның орталық мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 378/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин

142.
О внесении изменений в совместный приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 149/НҚ и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 марта 2024 года № 12 "Об утверждении проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о персональных данных и их защите в отношении собственников и (или) операторов, а также третьих лиц"
совместный приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МИИЦР, МНЭ
май 2026 года
Мусалиев Д.У.,
Сагнаев Е.Е.
143.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 апреля 2024 года № 185/НҚ "Об утверждении Правил функционирования программы взаимодействия с исследователями информационной безопасности"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
144.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 апреля 2024 года № 214/НҚ "Об утверждении требований к субъекту предпринимательства для заключения партнерского соглашения"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.
145.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 мая 2024 года № 273/НҚ "Об утверждении перечня видов деятельности, технологически связанных с услугами, осуществляемыми субъектом специального права акционерным обществом "Национальные информационные технологии"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Джумабеков А.Д.
146.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 июня 2024 года № 336/НҚ "Об утверждении инструкции по составлению и изданию каталогов геодезических пунктов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
147.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 378/НҚ "Об утверждении Правил деятельности контакт-центра "111" по вопросам семьи, защиты прав женщин и детей и его взаимодействия с центральными государственными органами, местными исполнительными органами"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р.А.

148.
"Дербес деректер субъектілерін дербес деректердің қауіпсіздігін бұзу туралы хабардар етуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 9 тамыздағы № 481/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
149.
"Ғарыш қызметі саласындағы әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 15 тамыздағы № 493/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
М.С. Олжабеков
150.
"Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстардың құрамына енгізілетін жеке тұлғалардың дербес деректерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 526/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
151.
"Мамандарға қойылатын біліктілік талаптарын және оларға "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасында жұмысқа жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 614/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.А. Мун
152.
"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 22 қазандағы № 665/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Д.У. Мұсалиев
153.
"Ақпараттандыру объектілерін құруды және дамытуды көздейтін мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 22 мамырдағы № 244/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Р.А. Коняшкин

148.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 августа 2024 года № 481/НҚ "Об утверждении Правил осуществления уведомления субъектов персональных данных о нарушении безопасности персональных данных"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
149.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 15 августа 2024 года № 493/НҚ "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области космической деятельности"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Олжабеков М.С.
150.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 29 августа 2024 года № 526/НҚ "Об утверждении Перечня персональных данных физических лиц, включаемых в состав государственных электронных информационных ресурсов"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
151.
О признании утратившим силу приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 614/НҚ "Об утверждении квалификационных требований к специалистам и правил их допуска к работе на информационно-коммуникационной платформе "электронного правительства"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мун Д.А.
152.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 октября 2024 года № 665/НҚ "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мусалиев Д.У.
153.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 244/НҚ "Об утверждении Правил планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров государственных инвестиционных проектов, предусматривающих создание и развитие объектов информатизации"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Коняшкин Р. А.

154.
"Ақпараттық технологиялар саласындағы кәсіптік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 10 қарашадағы № 569/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
155.
"Aстана Хаб" дербес кластерлік қоры қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 703/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы мамыр
Б.А. Мұхаметқалиев
156.
"Апостиль қоюдың бірыңғай қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 4 қарашадағы № 950, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 15 қарашадағы № 702, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 16 қарашадағы № 1182, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2021 жылғы 16 қарашадағы № 30, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 24 қарашадағы № 363, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2021 жылғы 24 қарашадағы № 155, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2021 жылғы 29 қарашадағы № 574 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2021 жылғы 8 желтоқсандағы № 851 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет, Ішкі істер, Қаржы, Мәдениет және ақпарат, Ғылым және жоғары білім, Қорғаныс министрлері, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бірлескен бұйрығы
Әділетмині, ІІМ, Қаржымині, МАМ, ҒЖБМ, Қорғанысмині, ЖС (келісу бойынша), БП (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова,
Б.Т. Әленов,
А. Бейсембекұлы,
Н.Р. Ахметзакиров, А.Ж. Сыдықов, Е.Р. Өтегенов,
Г.І. Көбенова, К. А. Әбубәкіров
157.
"Нотариустардың нотариаттық іс-әрекет жасау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 31 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
158.
"Нотариаттық іс жүргізу жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 31 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова

154.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 10 ноября 2025 года № 569/НҚ "Об утверждении профессиональных стандартов в сфере информационных технологий"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
155.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 703/НҚ "Об утверждении Правил деятельности автономного кластерного фонда "Астана Хаб"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
май 2026 года
Мухаметкалиев Б.А.
156.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 950, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 ноября 2021 года № 702, Министра финансов Республики Казахстан от 16 ноября 2021 года № 1182, Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 16 ноября 2021 года № 30, Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 363, исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 155, Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 ноября 2021 года № 574 и Министра обороны Республики Казахстан от 8 декабря 2021 года № 851 "Об утверждении Единых правил проставления апостиля"
совместный приказ министров юстиции внутренних дел, финансов, культуры и информации, науки и высшего образования, обороны, Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) и Генерального Прокурора Республики Казахстан
МЮ, МВД,
МФ, МКИ,
МНВО, МО, ВС
(по согласованию),
ГП (по согласованию)
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.,
Аленов Б.Т.,
А.Бейсембекұлы,
Ахметзакиров Н.Р., Сыдыков А.Ж., Утегенов Е.Р.,
Кобенова Г.И., Абубакиров К. А.
157.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 31 "Об утверждении Правил совершения нотариальных действий нотариусами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова
Б. Ш.
158.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 января 2012 года № 32 "Об утверждении Правил по нотариальному делопроизводству"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.

159.
"Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы
7 наурыздағы № 98 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
160.
"Жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
161.
"Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
162.
"Жеке сот орындаушысының алименттерді және жалақыны өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды орындауға байланысты қызметіне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 595 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
163.
"Атқарушылық құжаттарды жеке сот орындаушылары арасында атқарушылық іс жүргізудің мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 652 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
164.
"Сот сарапшысы біліктілігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
165.
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
166.
"Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 171 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
167.
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету туралы адвокатпен көрсетілетін есеп нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 1457 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова

159.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98 "Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
160.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 32 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности частных судебных исполнителей"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
161.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
162.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 595 "Об утверждении Правил оплаты деятельности частного судебного исполнителя, связанной с исполнением исполнительных документов о взыскании алиментов и заработной платы"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
163.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 652 "Об утверждении Правил распределения исполнительных документов посредством государственной автоматизированной информационной системы исполнительного производства между частными судебными исполнителями"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
164.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335 "Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М
165.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336 "Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М
166.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил осуществления контроля за деятельностью частных судебных исполнителей"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
167.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 1457 "Об утверждении форм отчетов об оказанной адвокатами гарантированной государством юридической помощи"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.

168.
"Адвокат, заң консультанты көрсететін мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы төлеу және құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1462 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
169.
"Адвокат көрсеткен құқықтық консультация беру түріндегі мемлекет кепілдік берген заң көмегін есепке алу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің
2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1463 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
170.
"Заң консультанттары палатасының үлгілік жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1464 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
171.
"Авторлық құқық және сабақтас құқықтар объектілерін, тауар белгісінің, қызмет көрсету белгісінің, тауар шығарылған жер атауының немесе фирмалық атаудың пайдаланылуын тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 1517 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 48 бірлескен бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова,
Е.Е. Сағынаев
172.
"Нотариаттық қызмет саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 6 қарашадағы № 1529 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 6 қарашадағы № 60 бірлескен бұйрығы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова,
Е.Е. Сағынаев
173.
"Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
174.
"Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов

168.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года
№ 1462 "Об утверждении Правил оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказываемой адвокатом, юридическим консультантом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
169.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1463 "Об утверждении Правил учета гарантированной государством юридической помощи в виде правового консультирования, оказанной адвокатом или юридическим консультантом"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
170.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1464 "Об утверждении Типового устава палаты юридических консультантов"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
171.
О внесении изменения и дополнений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 1517 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 48 "Об утверждении проверочных листов за использованием объектов авторского права и смежных прав, товарного знака, знака обслуживания, наименования места происхождения товара или фирменного наименования"
совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЮ, МНЭ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.,
Сагнаев Е.Е.
172.
О внесении изменений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 ноября 2018 года № 1529 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2018 года № 60 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере нотариальной деятельности"
совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЮ, МНЭ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.,
Сагнаев Е.Е.
173.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
174.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.

175.
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 5 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
176.
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
177.
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
28 мамырдағы № 62 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
178.
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
179.
"Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Ваисов Д.М.
180.
"Лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрған немесе тоқтатылған не лицензиясынан айырылған, сондай-ақ Республикалық палата мүшелігінен шығарылған жеке сот орындаушысының өндіріп алушылардың пайдасына өндіріп алынған сомаларды сақтауға арналған ағымдағы шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы қағидаларын және өкімнің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Ваисов Д.М.
181.
"Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйенің тізілімдерін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 356 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
182.
"Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйені пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова

175.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 5 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно – психиатрической экспертизами"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
176.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
177.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
178.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69 "Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
179.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 347 "Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
180.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 сентября 2020 года № 354 "Об утверждении Правил приостановления расходных операций по текущему счету, предназначенному для хранения взысканных сумм в пользу взыскателей, частного судебного исполнителя, действие лицензии которого приостановлено или прекращено либо которого лишили лицензии, а также исключили из членов Республиканской палаты и формы распоряжения"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
181.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 356 "Об утверждении Правил ведения реестров единой нотариальной информационной системы"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
182.
О внесении изменений и дополнения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 357 "Об утверждении Правил пользования Единой нотариальной информационной системой"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.

183.
"Іс қағаздарды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 12 мамырдағы № 386 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
184.
"Заң консультанттарының заң консультанттары палаталары ұйымдастыратын мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 733 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
185.
"Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2024 жылғы 16 тамыздағы № 697 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ваисов
186.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына авторлық құқық және сабақтас құқықтар мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
187.
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өнеркәсіптік меншік мәселелері бойынша кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2026 жылғы мамыр
Б.Ш. Жақселекова
188.
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
189.
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 112 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Р.Ф. Камалов
190.
"Қазақстан Республикасының аумағында кезекшілік-диспетчерлік қызметтердің қызметін үйлестіру қағидаларын және бірыңғай кезекшілік-диспетчерлік "112" қызметінің өкілеттіктерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 138 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Б.К. Әбдішев
191.
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев

183.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 мая 2021 года № 386 "Об утверждении правил делопроизводства"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
184.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 733 "Об утверждении Правил участия юридических консультантов в оказании гарантированной государством юридической помощи, организуемой палатами юридических консультантов"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
185.
О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 августа 2024 года № 697 "Об утверждении Правил осуществления упрощенного производства"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Ваисов Д.М.
186.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам авторского права и смежных прав
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
187.
О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан по вопросам промышленной собственности
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
май 2026 года
Жакселекова Б.Ш.
188.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство взрывных работ"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
189.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 112 "Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Камалов Р.Ф.
190.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 138 "Об утверждении Правил координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочий единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Абдышев Б.К.
191.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100 "Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц"
приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.

192.
"Ұйымдарда, елді мекендерде және объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрттерді сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Р.Ф. Камалов
193.
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
194.
"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
195.
"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
196.
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
197.
"Кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 6 қыркүйектегі № 429 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Д.С. Есімсейітов

192.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514 "Об утверждении Правил аттестации профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Камалов Р.Ф.
193.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186 "Об утверждении Правил аттестации юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
194.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
195.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
196.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
197.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 6 сентября 2021 года
№ 429 "Об утверждении норм оснащения профессиональных аварийно – спасательных служб и обеспечения кинологических служб"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Есимсеитов Д.С.

198.
"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
199.
"Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 20 қыркүйектегі № 463 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
200.
"Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
201.
"Объектінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Р.Ф. Камалов
202.
"Өмір үшін қауіп-қатері жоғары болуына байланысты жетуі қиын жерлердің, су, таулы және спелеологиялық объектілердің тізбесін және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына хабарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 363 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
К.А. Тұрсынбаев
203.
"Төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Р.Ф. Камалов
204.
"Өрт автоматикасы жүйелерін монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 28 тамыздағы № 372 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Р.Ф. Камалов

198.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454 "Об утверждении правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
199.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463 "Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
200.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года
№ 485 "Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
201.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 августа 2025 года
№ 359 "Об утверждении Правил выдачи заключения о соответствии объекта требованиям пожарной безопасности"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Камалов Р.Ф.
202.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 августа 2025 года
№ 363 "Об утверждении перечня труднодоступных местностей, водных, горных и спелеологических объектов, связанных с повышенным риском для жизни, и правил информирования территориальных органов уполномоченного органа в сфере гражданской защиты"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Турсынбаев К.А.
203.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 27 августа 2025 года
№ 367 "Об утверждении Требований по предупреждению чрезвычайных ситуаций"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Камалов Р.Ф.
204.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 28 августа 2025 года
№ 372 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на осуществление деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию систем пожарной автоматики"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Камалов Р.Ф.

205.
"Тексеруді тағайындау, нәтижелері, ұзарту, тоқтата тұру, қайта бастау, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру не оған тыйым салу, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама актілердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 436 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрығы
ТЖМ
2026 жылғы мамыр
Е.А. Садырбаев
206.
"Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
207.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 37 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
208.
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
209.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
210.
"Запастағы офицерлер және запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери даярлық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 375 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
211.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 232 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев

205.
О внесении изменений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 2 октября 2025 года № 436 "Об утверждении форм актов о назначении, результатах, продлении, приостановлении, возобновлении проверки, о приостановлении либо запрещении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности, предписания об устранении выявленных нарушений"
приказ
Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЧС
май 2026 года
Садырбаев Е.А.
206.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35 "Об утверждении Правил приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
207.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 37 "Об утверждении Правил перевода и восстановления в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
208.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28 "Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
209.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
210.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375 "Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
211.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 232 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.

212.
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 250 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
213.
"Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
214.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 322 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
215.
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық архивінен шығатын архивтік анықтамаларға және архивтік құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 281 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
216.
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
217.
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерін жерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасы мүшелеріне берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
218.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1141 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев

212.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 250 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
213.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526 "Об утверждении Правил выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
214.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
215.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 281 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
216.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 ноября 2020 года № 605 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
217.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
218.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1141 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.

219.
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 шiлдедегi № 765 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Ахмедиев
220.
"Қазақстан Республикасының ішкі нарығына сұйытылған мұнай газын беру жоспарын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 22 қазандағы № 68 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы мамыр
Қ.С. Тұтқышбаев
221.
"Тауарлық, сұйытылған мұнай және сұйытылған табиғи газды өндіру, тасымалдау (тасу), сақтау, тиеп-жөнелту және өткізу мониторингі бойынша мәліметтер ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 31 қазандағы № 92 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы мамыр
Қ.С. Тұтқышбаев
222.
"Тұрмыстық баллондарды сәйкестендіру және тұрмыстық баллондарды есепке алу жүйелерінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2022 жылғы 4 тамыздағы № 257 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2026 жылғы мамыр
Қ.С. Тұтқышбаев
223.
"Жылу энергиясы мен жылу жеткізгішті есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2025 жылғы 26 наурыздағы № 135-н/қ және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 112 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Энергетика министрі мен Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
Қ.С. Тұтқышбаев, О.С. Сапарбеков
224.
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
225.
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин

219.
О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 июля 2024 года № 765 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
май 2026 года
Ахмедиев Д.М.
220.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 68 "Об утверждении Правил формирования плана поставки сжиженного нефтяного газа на внутренний рынок Республики Казахстан"
приказ
Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
май 2026 года
Туткышбаев К.С.
221.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 31 октября
2014 года № 92 "Об утверждении Правил представления сведений по мониторингу производства, транспортировки (перевозки), хранения, отгрузки и реализации товарного, сжиженного нефтяного и сжиженного природного газа"
приказ
Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
май 2026 года
Туткышбаев К.С.
222.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 августа 2022 года № 257 "Об утверждении Правил идентификации бытовых баллонов и функционирования систем учета бытовых баллонов"
приказ
Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
май 2026 года
Туткышбаев К.С.
223.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 марта 2025 года № 135-н/қ и Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 112 "Об утверждении Правил учета тепловой энергии и теплоносителя"
совместный приказ
Министра энергетики Республики Казахстан и Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МЭ, МПС
май 2026 года
Туткышбаев К.С., Сапарбеков О.С.
224.
О внесении изменениц в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367 "Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
225.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611 "Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.

226.
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
227.
"Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
228.      0
"Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
229.
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
230.
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
231.
"Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы
232.
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин

226.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615 "Об утверждении Правил субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
227.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625 "Об утверждении Правил согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
228.      0
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19 "Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
229.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/31 "Об утверждении Правил проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
230.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37 "Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
231.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61 "Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Кенжеханұлы Е.
232.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 "Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.

233.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
234.
"Жерлерді резервте қалдыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 178 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
235.
"Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелеріне құқықтар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 255 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
236.
"Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
237.
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
238.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
239.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды кепiлге қоюды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов

233.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71 "Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
234.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 178 "Об утверждении Правил резервирования земель"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
235.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 255 "Об утверждении Правил предоставления прав на земельные участки под индивидуальное жилищное строительство"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
236.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266 "Об утверждении Правил аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
237.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453 "Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
238.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267 "Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
239.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268 "Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.

240.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттiк техникалық қарап-тексеруден өткiзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
241.
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәлiктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
242.
"Ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 7-1/587 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
243.
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндiк объектiлерден және бөтен тектi түрлерден қорғау жөнiндегi қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы
244.
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
245.
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов

240.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/269 "Об утверждении Правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
241.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/270 "Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
242.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 7-1/587 "Об утверждении Ветеринарных (ветеринарно-санитарных) правил"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
243.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590 "Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Кенжеханулы Е.
244.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678 "Об утверждении Правил регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
245.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069 "Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.

246.
"Ветеринария саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 7-1/1130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 802 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин,
Е.Е. Сағынаев
247.
"Өсімдіктерді қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1135 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 821 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы,
Е.Е. Сағынаев
248.
"Өсімдіктер карантині саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 15-05/1138 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 819 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы,
Е.Е. Сағынаев
249.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
250.
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
251.
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"

246.
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 7-1/1130 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 802 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области ветеринарии"
совместный приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
май 2026 года
Бердалин А.Б.,
Сагнаев Е.Е.
247.
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1135 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 821 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области защиты растений"
совместный приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
май 2026 года
Кенжеханулы Е.,
Сагнаев Е.Е.
248.
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 15-05/1138 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 819 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области карантина растений"
совместный приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
май 2026 года
Кенжеханулы Е.,
Сагнаев Е.Е.
249.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
250.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
251.

Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
252.
"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 518 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
253.
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
254.
"Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерді пайдалану мониторингін ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
255.
"Облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 457 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
256.
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
257.
"Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі № 118 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
252.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 518 "Об утверждении Правил организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
253.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
254.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 252 "Об утверждении Правил организации и проведения мониторинга использования земель сельскохозяйственного назначения, предоставленных для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
255.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2019 года № 457 "Об утверждении Правил субсидирования купонного вознаграждения по облигациям"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
256.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107 "Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
257.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 апреля 2020 года № 118 "Об утверждении Правил возмещения физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Кенжеханулы Е.

258.
"Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 172 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
259.
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
260.
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
261.
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 309 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы
262.
"Жер учаскелерін немесе жер учаскелерін жалдау құқығын сату жөніндегі сауда-саттықты (аукциондарды) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында электрондық түрде ұйымдастыру мен өткізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 15 қазандағы № 297 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
263.
"Жер пайдалану құқығын иеліктен шығарған кезде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) шартын қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 98 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
264.
"Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасын жасау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 маусымдағы № 180 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов

258.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 172 "Об утверждении Правил субсидирования страховых премий"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
259.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
260.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
261.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 309 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Кенжеханұлы Е.
262.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 октября 2021 года № 297 "Об утверждении Правил организации и проведения торгов (аукционов) по продаже земельных участков или права аренды земельных участков в электронном виде на веб-портале реестра государственного имущества"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
263.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 апреля 2022 года № 98 "Об утверждении Правил переоформления договора временного возмездного землепользования (аренды) земельных участков сельскохозяйственного назначения при отчуждении права землепользования"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
264.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июня 2022 года № 180 "Об утверждении Правил составления землеустроительного проекта по формированию земельных участков"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.

265.
"Электрондық топырақ карталарын жасау жөніндегі әдістемені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 8 маусымдағы № 186 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
266.
"Электрондық геоботаникалық карталар жасау жөніндегі әдістемені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 10 маусымдағы № 189 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
267.
"Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 21 маусымдағы № 199 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
268.
"Электрондық жер-кадастрлық карталарды жасау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 21 қыркүйектегі № 295 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
269.
"Жердің ірі масштабты топырақ іздестірулерін жүргізу жөніндегі әдістемені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 22 ақпандағы № 75 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
270.
"Ауыл шаруашылығы жұмыстарына мұнай өнімдерін бөлудің өңірлік операторларын айқындау қағидаларын, сондай-ақ Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстары кезеңінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірушілер үшін мұнай өнімдерінің көлемдерін қалыптастыру және бөлу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 13 сәуірдегі № 137 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
271.
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры" ақпараттық жүйесін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 16 тамыздағы № 303 және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 тамыздағы № 602 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, Әділетмині
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов,
Б.Ш. Жақселекова

265.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 июня 2022 года № 186 "Об утверждении Методики по созданию электронных почвенных карт"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
266.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 июня 2022 года № 189 "Об утверждении Методики по созданию электронных геоботанических карт"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
267.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 199 "О утверждении Правил субсидирования возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
268.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 сентября 2022 года № 295 "Об утверждении Инструкции по созданию электронных земельно-кадастровых карт"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
269.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 февраля 2023 года № 75 "Об утверждении Методики по проведению крупномасштабных почвенных изысканий земель"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
270.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 апреля 2023 года № 137 "Об утверждении Правил определения региональных операторов распределения нефтепродуктов на сельскохозяйственные работы, а также Правил формирования и распределения объемов нефтепродуктов для производителей сельскохозяйственной продукции в периоды весенне-полевых и уборочных работ"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
271.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 августа 2023 года № 303 и исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 21 августа 2023 года № 602 "Об утверждении Правил ведения и пользования информационной системой "Единый государственный кадастр недвижимости"
совместный приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра юстиции Республики Казахстан
МСХ, МЮ
май 2026 года
Султанов А.С.,
Жакселекова Б.Ш.

272.
"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 361 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
273.
"Өсімдіктер карантині саласында тергеп-тексеру жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 228 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
Е. Кенжеханұлы
274.
"Органикалық өнім өндірудің сәйкестігін растау кезінде жұмсалған шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 6 қарашадағы № 372 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
275.
"Аквашаруашылық саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қарашадағы № 411 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 3 қарашадағы № 117 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин,
Е.Е. Сағынаев
276.
"Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
277.
"Көл-тауар және (немесе) тор қоршама шаруашылық қызметін жүргізу үшін балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларын және конкурсқа қатысушыларға қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 22 қыркүйектегі № 313 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин

272.
О внесении изменений в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 декабря 2023 года № 361 "Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
273.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 228 "Об утверждении Правил проведения расследования в области карантина растений"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Кенжеханулы Е.
274.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 372 "Об утверждении Правил субсидирования части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции"
приказ
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
275.
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 ноября 2025 года № 411 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 ноября 2025 года № 117 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области аквакультуры"
совместный приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МСХ, МНЭ
май 2026 года
Бердалин А.Б.,
Сагнаев Е.Е.
276.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67 "Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
277.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 сентября 2025 года № 313 "Об утверждении Правил проведения конкурса по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения озерно-товарной и (или) садковой хозяйственной деятельности и квалификационных требований, предъявляемых к участникам конкурса"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.

278.
"Жерге орналастыру", "Бұзылған жерлерді мелиорациялау","Жайылымдарды суландыру" кәсіби стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 10 қазандағы № 364 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.С. Сұлтанов
279.
"Аквашаруашылық саласында су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 30 қазандағы № 406 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
280.
"Аквашаруашылық саласындағы инвестициялық салымдар бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қарашадағы № 410 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
281.
"Аквашаруашылық өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қарашадағы № 412 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Бердалин
282.
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін білім алушылардың үлгеріміне ағымдағы бақылауды, оларды аралық және қорытынды аттестаттауды өткізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы №125 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
283.
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің және азаматтығы жоқ тұлғалардың мектепалды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 28 қыркүйектегі № 468 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж. С. Шарабасов
284.      0
"Мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, қосымша білім беру саласындағы ақпараттандыру объектілерін ұйымдастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 503 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
А.А. Ахметжанов

278.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 октября 2025 года № 364 "Об утверждении профессиональных стандартов "Землеустройство", "Мелиорация деградированных земель", "Обводнение пастбищ"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Султанов А.С.
279.
О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 октября 2025 года № 406 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды в области аквакультуры"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
280.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 ноября 2025 года № 410 "Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов при инвестиционных вложениях в области аквакультуры"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
281.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 ноября 2025 года № 412 "Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства"
приказ
Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ
май 2026 года
Бердалин А.Б.
282.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 "Об утверждении Типовых правил проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся для организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
283.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2010 года
№ 468 "Об утверждении Правил получения предшкольного, начального, основного среднего и общего среднего образования иностранцами и лицами без гражданства, постоянно проживающими в Республике Казахстан"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж. С.
284.      0
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года
№ 503 "Об утверждении правил организации и функционирования объектов информатизации в области дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, дополнительного образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Ахметжанов А. А.

285.
"Орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтарды және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, сынақтан өткізу және мониторинг жүргізу, басып шығару жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
286.
"Білім беру мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 12 қарашадағы № 459 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
287.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
288.
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді және жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
289.
"Орта бiлiм беретiн үздiк ұйым" грантының мөлшерін және оны беру тәртiбiн белгiлей отырып, оны беруге арналған конкурсты өткiзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 26 желтоқсандағы № 544 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
290.
"Үздік педагог" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 12 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
291.
"Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
292.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова

285.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344 "Об утверждении Правил по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж. С.
286.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 ноября 2014 года
№ 459 "Об утверждении Правил осуществления образовательного мониторинга"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж. С.
287.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506 "Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
288.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513 "Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению и организаций по оказанию содействия в устройстве детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, в семьи граждан Республики Казахстан"
приказ
Министра образования и науки Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
289.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 декабря 2014 года № 544 "Об утверждении правил проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования" с установлением размера гранта и порядка его присуждения"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
290.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 12 "Об утверждении Правил присвоения звания "Лучший педагог"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
291.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании"
приказ
Министра
просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
292.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра
просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.

293.
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
294.
"Баланың құқықтарын қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 708 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 832 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен
бұйрығы
ОМ,
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова,
Е.Е. Сағынаев
295.
"Экстернат нысанында оқыту және "Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
296.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларында орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
297.
"Педагогтерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
298.
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерін оқулықтармен және оқу-әдістемелік кешендермен қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 91 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
299.
"Педагогтердің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және жүргізу, сондай-ақ педагогтің қызметін курстан кейінгі қолдау қағидаларын бекіту туралы"

293.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 "Об утверждении видов документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, формы документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, а также форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования"
приказ
Министра
просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш.К.
294.
О внесении изменений в совместный приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 708 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 832 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области защиты прав ребенка"
совместный приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МП, МНЭ
май 2026 года
Акпарова Ш. К.,
Сагнаев Е.Е.
295.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61 "Об утверждении Правил обучения в форме экстерната и оказания государственной услуги "Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
296.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66 "Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
297.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83 "Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
298.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 91 "Об утверждении правил обеспечения учебниками и учебно-методическими комплексами обучающихся и воспитанников государственных организаций образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж. С.
299.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
300.
"Бала қонақтайтын отбасы туралы ережені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 402 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
301.
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
302.
"Баланы қабылдайтын отбасы туралы ережені бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 7 қазандағы № 597 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
303.
"Мектепке дейінгі жастағы және мектеп жасындағы балалар орта білім алғанға дейін оларды есепке алуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 11 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
304.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушысының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 464 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
305.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімінен кейінгі бiлiм беретiн үздiк ұйым" грантының мөлшерін және оны беру тәртiбiн белгiлей отырып, оны беруге арналған конкурсты өткiзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 21 қыркүйектегі № 484 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
306.
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждерін және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 95 "Об утверждении Правил организации и проведения курсов повышения квалификации педагогов, а также посткурсового сопровождения деятельности педагога"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
300.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 402 "Об утверждении Положения о гостевой семье"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
301.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407 "Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
302.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 октября 2016 года № 597 "Об утверждении Положения о приемной семье"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
303.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июля 2017 года № 324 "Об утверждении Правил организации учета детей дошкольного и школьного возраста до получения ими среднего образования"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
304.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 464 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа на обеспечение студентов технического и профессионального, послесреднего образования местами в общежитиях"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов
Ж. С.
305.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 сентября 2018 года № 484 "Об утверждении Правил проведения конкурса на присуждение гранта "Лучшая организация технического и профессионального, послесреднего образования" с установлением размера гранта и порядка его присуждения"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
306.

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
307.
"Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарын қоспағанда, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидалары бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
308.
"Мемлекеттік орта білім беру ұйымдарына бекітілген дене шынықтыру-сауықтыру және спорт құрылысжайларын мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 ақпандағы № 65 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
309.
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-26/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Б.Т. Төкежанов
310.
"Мектепке дейінгі ұйымдардың және жалпы білім беретін мектептердің, лицейлер мен гимназиялардың мектепалды сыныптарының, орта, арнаулы, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері жүргізу үшін міндетті құжаттардың тізбесін және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
307.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, за исключением республиканских, областных, городов республиканского значения и столицы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и областных, городов республиканского значения и столицы школ-интернатов для одаренных в спорте детей"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
308.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 февраля 2020 года № 65 "Об утверждении Правил предоставления в имущественный наем (аренду) физкультурно-оздоровительных и спортивных сооружений, закрепленных за государственными организациями среднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
309.
О внсеении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-26/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Токежанов Б.Т.
310.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 130 "Об утверждении Перечня документов, обязательных для ведения педагогами дошкольных организаций и предшкольных классов общеобразовательных школ, лицеев и гимназий, организаций среднего, специального, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования, и их формы"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т

311.
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
312.
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
313.
"Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 165 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
314.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
315.
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
316.
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова

311.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
312.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
313.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 165 "Об утверждении требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью и формы сертификата о прохождении такой подготовки"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
314.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж. С.
315.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
316.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.

317.
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
318.
"Жасөспірімдер үйі туралы үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
319.
"Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы қызметті жүзеге асыратын террористік тұрғыдан осал объектілерінің терроризмге қарсы қорғалуын ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 30 наурыздағы № 117 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
320.
"Орта білім беру ұйымдарына арналған оқулықтардың және мектепке дейінгі ұйымдарға, орта білім беру ұйымдарына арналған оқу-әдістемелік кешендердің құрылымы мен мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 5 сәуірдегі № 132 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
321.
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 3 тамыздағы № 348 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
322.
"Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесін қалыптастыру, сүйемелдеу, жүйелік-техникалық қызмет көрсету, интеграция және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 9 тамыздағы № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
А.А. Ахметжанов
323.
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова

317.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.
318.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 101 "Об утверждении Типовых правил о Доме юношества"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш.К.
319.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 марта 2022 года № 117 "Об утверждении инструкции по организации антитеррористической защиты объектов, уязвимых в террористическом отношении, осуществляющих деятельность в области образования Республики Казахстан"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
320.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 5 апреля 2022 года № 132 "Об утверждении требований к структуре и содержанию учебников для организаций среднего образования и учебно-методических комплексов для дошкольных организаций, организаций среднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
321.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 августа 2022 года № 348 "Об утверждении государственных общеобязательных стандартов дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
322.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 9 августа 2022 года № 354 "Об утверждении Правил формирования, сопровождения, системно-технического обслуживания, интеграции и обеспечения информационной безопасности информационной системы "Национальная образовательная база данных"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Ахметжанов А. А.
323.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.

324.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
325.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары іске асыратын білім беру бағдарламаларының тізілімін жүргізу қағидалары, сондай-ақ білім беру бағдарламаларының тізіліміне енгізу және одан алып тастау негіздерін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 7 қазандағы № 417 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
326.
"Білім беру саласындағы ақпараттандыру объектілеріне қойылатын ең төменгі талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 14 қарашадағы № 456 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
А.А. Ахметжанов
327.
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 483 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
328.
"Білім беру ұйымдарын бағалау өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 5 желтоқсандағы № 486 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
329.
"Мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді таңдау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 9 желтоқсандағы № 491 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
330.
"Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi және жоғары бiлiмнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылар үшін өтемақылар төлеу арқылы қысқы және жазғы каникул кезеңінде қалааралық теміржол және автомобиль көлігінде жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 15 желтоқсандағы № 497 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова

324.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
325.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан от 7 октября 2022 года № 417 "Об утверждении Правил ведения реестра образовательных программ, реализуемых организациями технического и профессионального, послесреднего образования, а также основания включения в реестр образовательных программ и исключения из него"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
326.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 14 ноября 2022 года № 456 "Об утверждении минимальных требований к объектам информатизации в области образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Ахметжанов А. А.
327.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 483 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительные услуги несовершеннолетним"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
328.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 5 декабря 2022 года № 486 "Об утверждении критериев оценки организаций дошкольного, среднего, технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
329.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 9 декабря 2022 года № 491 "Об утверждении правил выбора учебников и учебно-методических комплексов педагогами государственных организаций образования"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
330.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 15 декабря 2022 года № 497 "Об утверждении правил обеспечения льготного проезда путем выплаты компенсаций для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования, в период зимних и летних каникул на междугородном железнодорожном и автомобильном транспорте"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.

331.
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
332.
"Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорының қаражатын бөлу, жұмсау, мониторингтеу және есептілігі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 17 ақпандағы № 38 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
333.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы
3 сәуірдегі № 82 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
334.
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
335.
"Міндетті медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ оларды жүргізу тәртібі мен мерзімділігін, зертханалық және функционалдық зерттеулердің көлемін, медициналық қарсы көрсетілімдерді, зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлардың, жұмысқа орналасқан кезде орындау кезінде міндетті алдын ала медициналық қарап-тексерулер және мерзімдік міндетті медициналық қарап-тексерулер жүргізілетін кәсіптер мен жұмыстардың тізбесін және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
336.
"Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап-тексеруден, механикалық көлік құралдары жүргізушісін қайта медициналық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-172/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова

331.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.
332.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 17 февраля 2023 года № 38 "Об утверждении Правил распределения, расходования, мониторинга и отчетности средств Фонда поддержки инфраструктуры образования"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
333.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 82 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.
334.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
335.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020 "Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих обязательным медицинским осмотрам, а также правил и периодичности их проведения, объема лабораторных и функциональных исследований, медицинских противопоказаний, перечня вредных и (или) опасных производственных факторов, профессий и работ, при выполнении которых проводятся предварительные обязательные медицинские осмотры при поступлении на работу и периодические обязательные медицинские осмотры и правил оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
336.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-172/2020 "Об утверждении Правил проведения медицинского осмотра лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.

337.
"Қазақстан Республикасының аумағында танылатын орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 28 шiлдедегi № 230 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ж.С. Шарабасов
338.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі ведомстваларының ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 14 қарашадағы № 337 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
339.
"Орта, қосымша, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, оның ішінде қолайсыз ауа райы метеожағдайларында, сондай-ақ тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерде (жекелеген объектілерде) төтенше жағдай, шектеу іс-шаралары, оның ішінде карантин енгізілген, төтенше жағдайлар жарияланған кезде қашықтан оқыту бойынша және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында онлайн-оқыту нысанында оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ қашықтан оқытуды ұсыну бойынша білім беру ұйымдарына қойылатын талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 27 қарашадағы № 349 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
340.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 25 сәуірдегі
№ 86 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
341.
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрі мен Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ОМ, Еңбекмині
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова, Б.Б. Жазықпаев
342.
"Баланы қабылдайтын кәсіби отбасылар туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 61 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова

337.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 230 "Об утверждении Правил признания документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, которые признаются на территории Республики Казахстан"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Шарабасов Ж.С.
338.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 14 ноября 2023 года № 337 "Об утверждении положений ведомств Министерства просвещения Республики Казахстан"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.
339.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 ноября 2023 года № 349 "Об утверждении правил организации учебного процесса по дистанционному обучению в организациях среднего, дополнительного, технического и профессионального, послесреднего образования, в том числе при неблагоприятных погодных метеоусловиях, а также при введении чрезвычайного положения, ограничительных мероприятий, в том числе карантина, на соответствующих административно-территориальных единицах (на отдельных объектах), при объявлении чрезвычайных ситуаций и в форме онлайн-обучения в организациях образования, реализующих образовательные учебные программы технического и профессионального, послесреднего образования, а также требований к организациям образования по предоставлению дистанционного обучения"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
340.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 25 апреля 2024 года № 86 "Об утверждении Отраслевой системы поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.
341.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96 "Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"
совместный приказ
Министра просвещения Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МП, МТСЗН
май 2026 года
Мелдебекова М.Т., Жазыкпаев Б.Б.
342.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 61 "Об утверждении Положения о приемных профессиональных семьях"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова
Ш. К.

343.
"Білім беру ұйымдарының педагогтері мен басшылары қызметінің тиімділігі рейтингін жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 197 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
344.
"Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстарын (ғылыми жарыстарды), орындаушылар конкурстарын, кәсіби шеберлік конкурстарын және спорттық жарыстарды іріктеу қағидалары мен өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 131 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Мелдебекова
345.
"Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-177/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
346.
"Психологиялық қолдау орталықтары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы
24 қарашадағы № 264 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы мамыр
Ш.Қ. Ақпарова
347.
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы
№ ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
348.
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
349.
"Жедел медициналық жәрдем, оның ішінде медициналық авиацияны тарта отырып көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің

343.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 197 "Об утверждении Методики проведения рейтинга эффективности деятельности педагогов и руководителей организаций образования"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т.
344.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 131 "Об утверждении Правил и критериев отбора республиканских и международных олимпиад и конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований"
приказ
Министра просвещения
Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Мелдебекова М.Т
345.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-177/2020 "Об утверждении правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
346.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан от 24 ноября 2025 года № 264 "Об утверждении Правил деятельности центров психологической поддержки"
приказ
Министра просвещения Республики Казахстан
МП
май 2026 года
Акпарова Ш.К.
347.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-194/2020 "Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
348.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020 "Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
349.

2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-225/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
350.
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісу және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
351.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
352.
"Денсаулық сақтау саласындағы менеджерді сертификаттауды жүргізу, денсаулық сақтау саласындағы менеджер сертификатының қолданысын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-254/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.С. Сұлтанғазиев
353.
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
354.
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-225/2020 "Об утверждении правил оказания скорой медицинской помощи, в том числе с привлечением медицинской авиации"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
350.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020 "Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
351.
О внесении изменений в Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-247/2020 "Об утверждении правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
352.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-254/2020 "Об утверждении правил проведения сертификации менеджера в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата менеджера в области здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Султангазиев Т.С.
353.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020 "Об утверждении Правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
354.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020 "Об утверждении правил аккредитации в области здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.

355.
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға қосымша және формальды емес білім беру қағидаларын, денсаулық сақтау саласындағы қосымша және формальды емес білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын, сондай-ақ қосымша және формальды емес білім беру арқылы денсаулық сақтау саласындағы мамандар алған оқудың нәтижелерін тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-303/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.С. Сұлтанғазиев
356.
"Ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғаннан кейінгі донорлығына адамның тірі кезінде ерік білдіруін беру және бұл жөнінде жұбайын (зайыбын) немесе жақын туыстарының бірін хабардар ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-308/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
357.
"Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды қалыптастыру қағидаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-326/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
358.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы
№ ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.С. Сұлтанғазиев
359.
"Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты (СРР) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 21 қаңтардағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
360.
"Тиісті фармацевтикалық практикалар жөніндегі фармацевтикалық инспекциялар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-9 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов

355.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-303/2020 "Об утверждении правил дополнительного и неформального образования специалистов в области здравоохранения, квалификационных требований к организациям, реализующим образовательные программы дополнительного и неформального образования в области здравоохранения, а также правил признания результатов обучения, полученных специалистами в области здравоохранения через дополнительное и неформальное образование"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Султангазиев Т.С.
356.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-308/2020 "Об утверждении Правил дачи прижизненного волеизъявления человека на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) и уведомления супруга (супруги) или одного из близких родственников об этом"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
357.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-326/2020 "Об утверждении правил формирования Казахстанского национального лекарственного формуляра, а также правил разработки лекарственных формуляров организаций здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Мұратов Т.М.
358.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Султангазиев Т.С.
359.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 января 2021 года № ҚР ДСМ-8 "Об утверждении правил выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР)"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
360.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-9 "Об утверждении правил проведения фармацевтических инспекций по надлежащим фармацевтическим практикам"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.

361.
"Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 9 ақпандағы № ҚР ДСМ-16 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
362.
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2022 жылғы
24 наурыздағы № ҚР ДСМ-27 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
363.
"Цифрлық денсаулық сақтау субъектілерінің дербес медициналық деректерді жинауды, өңдеуді, сақтауды, қорғауды және беруді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 14 сәуірдегі № ҚР ДСМ-30 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Е.Д. Оспанов
364.
"Қашықтықтан медициналық көрсетілетін қызметтерге арналған электрондық ақпараттық ресурстарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы 12 мамырдағы
№ ҚР ДСМ - 39 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Е.Д. Оспанов
365.
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
2021 жылғы
26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
366.
"Денсаулық сақтау саласындағы медициналық ақпараттық жүйелерге қойылатын ең төмен талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 6 тамыздағы № ҚР ДСМ-80 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Е.Д. Оспанов
367.
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы
№ ҚР ДСМ-90 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова

361.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-16 "Об утверждении правил государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства или медицинского изделия, внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
362.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № ҚР ДСМ -27 "Об утверждении Стандарта организации оказания экстренной медицинской помощи в приемных отделениях медицинских организаций, оказывающих медицинскую помощь в стационарных условиях в Республике Казахстан"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
363.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 апреля 2021 года № ҚР ДСМ-30 "Об утверждении правил осуществления сбора, обработки, хранения, защиты и предоставления персональных медицинских данных субъектами цифрового здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Оспанов Е.Д.
364.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 мая 2021 года № ҚР ДСМ – 39 "Об утверждении требований к электронным информационным ресурсам для дистанционных медицинских услуг"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Оспанов Е.Д.
365.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ - 45 "Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
366.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 августа 2021 года № ҚР ДСМ-80 "Об утверждении минимальных требований к медицинским информационным системам в области здравоохранения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Оспанов Е.Д.
367.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90 "Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.

368.
"Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қазандағы № ҚР ДСМ-103 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
369.
"Адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
370.
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы
№ ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы
№ ҚР ДСМ-22 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
371.
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.М. Мұратов
372.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
Т.С. Сұлтанғазиев
373.
"Медициналық көмек көрсету саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 қарашадағы
№ 99 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы мамыр
А.Ш. Рүстемова
374.
Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы мамыр
В.В. Шегай

368.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № ҚР ДСМ -103 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
369.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № ҚР ДСМ -10 "О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
370.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № ҚР ДСМ – 22 "О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
371.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ-45 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Муратов Т.М.
372.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года
№ 29 "О некоторых вопросах аккредитации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Султангазиев Т.С.
373.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2024 года № 99 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оказания медицинской помощи"
приказ
Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
май 2026 года
Рустемова А.Ш.
374.
О внесении изменений в некоторые приказы
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
май 2026 года
Шегай В.В.

375.
Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
Еңбекмині
2026 жылғы мамыр
Б.Б. Жазықпаев
376.
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету саласындағы және мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1021 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 807 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Еңбекмині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
В.В. Шегай , Е.Е. Сағынаев
377.
"Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасы сақталуының тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары мен тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1022 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 801 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Еңбекмині,
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Б.Б. Жазықпаев,
Е.Е. Сағынаев
378.
"Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне салықтық құпияны құрайтын салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді беру қағидаларын және ұсынатын мәліметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 1416 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 700 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы
Еңбекмині, Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Б.Б. Жазықпаев,
Е.Е. Біржанов
379.
"Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 259 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 474 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының бірлескен бұйрығы
Еңбекмині, ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
Б.Б. Жазықпаев,
О.С. Сапарбеков

375.
О внесении изменений в некоторые приказы
приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТСЗН
май 2026 года
Жазыкпаев Б.Б.
376.
О внесении изменений в совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1021 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года
№ 807 "Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере предоставления специальных социальных услуг и в области социальной защиты лиц с инвалидностью"
совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МТСЗН,
МНЭ
май 2026 года
Шегай В.В., Сагнаев Е.Е.
377.
О внесении изменений в совместный приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года
№ 1022 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 801 "Об утверждении Критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан"
совместный приказ Министра труда и социальной защиты Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МТСЗН,
МНЭ
май 2026 года
Жазыкпаев Б.Б.,
Сагнаев Е.Е.
378.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 25 декабря 2019 года № 1416 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 700 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений"
совместный приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МТСЗН,
МФ
май 2026 года
Жазыкпаев Б.Б., Биржанов Е.Е.
379.
О внесении изменений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 259 и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 474 "Об утверждении Правил определения комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию"
совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и исполняющего обязанности Министра промышленности строительства Республики Казахстан
МТСЗН,
МПС
май 2026 года
Жазыкпаев Б.Б.,
Сапарбеков О.С.

380.
"Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде әлеуметтік төлемдердің уақтылы және дұрыс тағайындалуы, Мемлекеттік корпорацияның алушыға әлеуметтік төлемдерді уақтылы және толық аударуы бөлігінде міндетті әлеуметтік сақтандыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 20 тамыздағы
№ 322 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 23 тамыздағы № 68 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Еңбекмині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
В.В.Шегай, Е.Е. Сағынаев
381.
Жеке кәсіпкерлікті қолдау жөніндегі мемлекеттік кепілдіктерді ұсыну үшін бюджеттік саясат жөніндегі орталық уәкілетті органның экономикалық қорытындысын және тиісті саладағы орталық уәкілетті органның салалық қорытындысын әзірлеуге немесе түзетуге қойылатын талаптарды белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев, А. Бейсенбекұлы
382.
"Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтiк қолдау шараларын ұсыну мөлшерін және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Б.Б. Омарбеков
383.
"Хабарламалар нысандарын және Мемлекеттік органдардың хабарламаларды қабылдау қағидаларын бекіту туралы, сондай-ақ хабарламаларды қабылдауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 қаңтардағы № 4 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ, СЖРА (келісу бойынша)
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев, О.А. Төлеуов
384.
"Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын және Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқарудың үлгілік шартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 17 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев

380.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 20 августа 2024 года № 322 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 августа 2024 года № 68 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области социального обеспечения, в том числе обязательного социального страхования в части своевременного и правильного назначения социальных выплат, своевременного и полного перечисления получателю социальных выплат Государственной корпорацией"
совместный приказ
Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МТСЗН,
МНЭ
май 2026 года
Шегай В.В., Сагнаев Е.Е.
381.
Об установлении требований к разработке или корректировке экономического заключения центрального уполномоченного органа по бюджетной политике и отраслевого заключения центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли для предоставления государственных гарантий по поддержке частного предпринимательства
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан и Министра финансов Республики Казахстан
МНЭ, МФ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е., Бейсенбекұлы А.
382.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72 "Об утверждении размеров и Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Омарбеков Б.Б.
383.
О внесении дополнения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2015 года № 4 "Об утверждении форм уведомлений и Правил приема уведомлений государственными органами, а также об определении государственных органов, осуществляющих прием уведомлений"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан, Агенство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МНЭ, АСПИР (по согласованию)
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.,
Тулеуов О.А.
384.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 17 "Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление и Типового договора доверительного управления государственным имуществом"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагынаев Е.Е.

385.
"Мемлекеттік кәсіпорынның басшысын тағайындау және аттестаттау жүргізу, сондай-ақ оның кандидатурасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 70 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
386.
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.К. Дарбаев
387.
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е.Сағынаев
388.
"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.К. Дарбаев
389.
"Кәсіпкерлік саласындағы міндетті талаптардың тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2023 жылғы 30 маусымдағы № 131 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
390.
"Бизнес-әріптестердің тізілімін жасау, жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2023 жылғы 14 шiлдедегi № 138 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
391.
"Кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы
30 қыркүйектегі № 78 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
392.
"Жеке кәсіпкерлік субъектілерін және кәсіпкерлік бастамасы бар халықты қолдаудың қаржылық және мүліктік мемлекеттік шараларының тиімділігін талдауды жүзеге асыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 3 желтоқсандағы № 106 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев

385.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 70 "Об утверждении Правил назначения и проведения аттестации руководителя государственного предприятия, а также согласования его кандидатуры"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагынаев Е.Е.
386.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Дарбаев А.К.
387.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
388.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Дарбаев А.К.
389.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 131 "Об утверждении Правил ведения реестра обязательных требований в сфере предпринимательства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
390.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 138 "Об утверждении Правил создания, ведения и использования реестра бизнес-партнеров"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагынаев Е.Е.
391.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 78 "Об утверждении Правил ведения и использования реестра субъектов предпринимательства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
392.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 декабря 2024 года № 106 "Об утверждении Методики осуществления анализа эффективности финансовых и имущественных государственных мер поддержки субъектов частного предпринимательства и населения с предпринимательской инициативой"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.

393.
"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шаралары стандартының үлгілік нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы
27 мамырдағы № 36 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
394.
"Мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы болжамды мәліметтерді есептеу әдістемесін және Үкіметтік борыштың, жергілікті атқарушы органдар борышының, мемлекеттік кепілдіктер беру, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру, Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерінің, мемлекет кепілгерлігін беру, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыртқы борышының лимиттерін айқындау, сыртқы қарыздарды тарту құқығы берілген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің өлшемшарттарын айқындау және тізбесін қалыптастыру әдістемесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 27 мамырдағы № 37 бұйрығына өзгерістер толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.К. Амрин
395.
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.Б. Қасенов
396.
"Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы
20 маусымдағы № 55 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
397.
"Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде іске асырылатын жобалар бойынша табиғи монополиялар субъектілері алатын қарыздар, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы
12 тамыздағы № 78 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.Қ. Дарбаев

393.
О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 36 "Об утверждении Типовой формы стандарта меры государственной поддержки частного предпринимательства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
394.
О внесении изменений и дополнения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2025 года № 37 "Об утверждении Методики расчетов прогнозных сведений о состоянии государственных финансов и Методики определения лимитов правительственного долга, долга местных исполнительных органов, предоставления государственных гарантий, предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта, государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства Правительства Республики Казахстан, государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства местных исполнительных органов, предоставления поручительств государства, внешнего долга субъектов квазигосударственного сектора, определения критериев и формирования перечня субъектов квазигосударственного сектора, которым предоставлено право привлечения внешних займов"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Амрин А.К.
395.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Касенов А.Б.
396.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2025 года № 55 "О некоторых вопросах государственной поддержки частного предпринимательства"
приказ
Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Сагнаев Е.Е.
397.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 78 "Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по займам, получаемым субъектами естественных монополий, а также по государственным ценным бумагам, выпускаемым местными исполнительными органами, по проектам, реализуемым в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Дарбаев А.К.

398.
"Энергетикалық және коммуналдық инфрақұрылымды жаңғырту және салу жобалары бойынша қарыз бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін қаржыландыру және (немесе) субсидиялау тетігін айқындау үшін табиғи монополиялар субъектілерінің өтінімдерін қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы
4 қыркүйектегі № 88 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Сағынаев
399.
Қазақстан Республикасының жеке кәсіпкерлікті қолдау бойынша мемлекеттік кепілдігін беру қағидаларын және оны беру нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
400.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларына және оларды алушыларға мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил,
Е.Е. Сағынаев
401.
Жеке кәсіпкерлікті қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген міндеттемеге және жеке кәсіпкерлікті қолдау бойынша мемлекеттік кепілдігі бар кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі арнайы қордың қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил,
Е.Е. Сағынаев
402.
"Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 60 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
403.
"Жүзеге асырылатын міндеттерді орындауға қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 наурыздағы № 114 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
А. Бейсембекұлы
404.
"Дербес сәйкестендіру нөмірлері-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов

398.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 4 сентября 2025 года № 88 "Об утверждении Правил рассмотрения заявок субъектов естественных монополий для определения механизма финансирования и (или) субсидирования части ставки вознаграждения по займу по проектам модернизации, строительства энергетической и коммунальной инфраструктуры"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан
МНЭ
май 2026 года
Дарбаев А.К.
399.
Об утверждении Правил предоставления государственной гарантии Республики Казахстан по поддержке частного предпринимательства и формы ее представления
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.
400.
Об утверждении Правил обеспечения проведения мониторинга мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МНЭ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.,
Сагнаев Е.Е.
401.
Об утверждении Правил проведения мониторинга гарантированного государством обязательства по поддержке частного предпринимательства и финансового состояния специального фонда развития предпринимательства, имеющего государственную гарантию по поддержке частного предпринимательства
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МНЭ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.,
Сагнаев Е.Е.
402.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 60 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
403.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2014 года № 114 "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Бейсембекұлы А.
404.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.

405.
"Кәсiби ұйымдарды, сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
406.
"Қазақстан Республикасының Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттермен арадағы тауарлармен сыртқы сауданың кедендік статистикасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 182 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
407.
"Кедендік жете тексеруді және қарап-тексеруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы
№ 188 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
408.
"Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 210 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
409.
"Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасында реттелмеген бөлігінде кедендерді, кеден бекеттерін және бақылау-өткізу пункттерін құру, санатқа бөлу, сыныптау қағидаларын, сондай-ақ оларды жайластыру мен материалдық-техникалық жарақтандырудың тиесілік нормаларын және оларға қойылатын үлгілік талаптарды, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының жүйесіне кіретін мамандандырылған мемлекеттік мекемелер орналасқан жерлерде және аумағында кедендік операциялар жасалуы және кедендік бақылау жүргізілуі мүмкін өзге жерлерде кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы
20 ақпандағы № 250 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
410.
"Алдын ала ақпаратты ұсыну кезінде мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесі мен тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы
23 ақпандағы № 281 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил

405.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175 "Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Д. Кенбеил
406.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 182 "Об утверждении Правил ведения таможенной статистики внешней торговли товарами Республики Казахстан с государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
407.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года
№ 188 "Об утверждении Правил проведения таможенных досмотра и осмотра"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
408.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года
№ 210 "Об утверждении Правил принятия и формы решения о классификации товаров"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
409.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2018 года
№ 250 "Об утверждении Правил создания, категорирования, классификации, а также норм положенности и типовых требований к обустройству и материально-техническому оснащению таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов в части, не урегулированной таможенным законодательством Евразийского экономического союза, а также требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах размещения органов государственных доходов и специализированных государственных учреждений, входящих в систему органов государственных доходов и в иных местах, на территории которых могут совершаться таможенные операции и может проводиться таможенный контроль"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
410.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 281 "Об утверждении Правил взаимодействия информационной системы органа государственных доходов и информационных систем перевозчиков при предоставлении предварительной информации"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.

411.
"Ішкі аудит қызметтерінің тиімділік аудитін жүргізу бойынша ішкі мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың рәсімдік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 қазандағы № 873 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
412.
"Есеп жүргізудің және мемлекеттік кірістер органына есептілікті ұсынудың кейбір мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі № 374 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
413.
"Әкімшінің уәкілетті органмен және өзге де тұлғалармен өзара іс-қимылды электрондық тәсілмен жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы
29 сәуірдегі № 432 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
414.
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы
7 сәуірдегі № 362 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
415.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
10 шiлдедегi № 665 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Е.Е. Біржанов
416.
"Астық нарығына қатысушыларға қосылған құн салығының асып кеткен сомасын оңайлатылған қайтару жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 17 қарашадағы № 1188 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
417.
"Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1252 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил

411.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 октября 2018 года № 873 "Об утверждении процедурного стандарта внутреннего государственного аудита и финансового контроля по проведению аудита эффективности службами внутреннего аудита"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.
412.
О внесении изменений и дополнений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 374 "О некоторых вопросах ведения учета и представления отчетности органу государственных доходов"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
413.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 432 "Об утверждении Правил осуществления взаимодействия администратора с уполномоченным органом и иными лицами электронным способом"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.
414.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Темирбеков Д.О.
415.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Биржанов Е.Е.
416.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2021 года № 1188 "Об утверждении Правил и сроков реализации пилотного проекта по упрощенному возврату суммы превышения налога на добавленную стоимость участникам зернового рынка"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.
417.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1252 "Об утверждении Правил проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.

418.
"Меншiктiң мемлекеттiк мониторингі ақпаратына қол жеткiзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің
2023 жылғы 28 шiлдедегi
№ 808 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
419.
"Мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілердің электрондық әмиянынан ақшаның сақталуын қамтамасыз ету мақсатында есепке жатқызу және (немесе) аудару (мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шоты) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 30 шiлдедегi № 412 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.М. Кеңбеил
420.
"Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2026 жылғы мамыр
Д.О. Темірбеков
421.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
422.
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
423.
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы
23 қарашадағы № 709 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов

418.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 808 "Об утверждении Правил доступа к информации государственного мониторинга собственности"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Темирбеков Д.О.
419.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 июля 2025 года № 412 "Об утверждении Правил зачисления и (или) перечисления единым оператором в сфере государственных закупок в целях обеспечения сохранности денег с электронного кошелька потенциальных поставщиков и поставщиков (контрольный счет наличности единого оператора в сфере государственных закупок)"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Кенбеил Д.М.
420.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636 "Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества"
приказ
Министра финансов Республики Казахстан
МФ
май 2026 года
Темирбеков Д.О.
421.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114 "Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
422.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151 "Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
423.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.

424.
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
425.
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
426.
"Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы
29 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
427.
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы
30 қыркүйектегі № 434 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
428.
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
429.
"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметтi жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестiкті растайтын құжаттар тiзбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі
№ 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
Р.Е. Исақұлов

424.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года
№ 735 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
425.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года
№ 750 "Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
426.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
427.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года
№ 434 "Об утверждении Правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также договоров о переуступке прав требований по ним"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
428.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35 "Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
429.
О внесении изменений в приказ Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 24 апреля 2019 года
№ 53/НҚ "Об утверждении квалификационных требований для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Исакулов Р.Е.

430.
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 наурыздағы № 159 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
431.
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 1 сәуірдегі
№ 175 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
432.
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
5 мамырдағы № 269 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
433.
"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы
№ 335 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
434.
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 202 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
435.
"Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің
2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
436.
"Қазақстанда шығарылған өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков

430.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 159 "Об утверждении Правил регистрации местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
431.
О внесении изменений в приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
432.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
433.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня
2020 года № 335 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
434.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 202 "Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
435.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308 "Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан н
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
436.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342 "Об утверждении Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение обработанных товаров, работ и услуг казахстанского происхождения на внутренний рынок"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.

437.
"Өнеркәсіптік гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің
2022 жылғы 12 шiлдедегi № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
438.
"Қазақстан Республикасы өнеркәсібінің ұлттық ақпараттық жүйесін жүргізу және пайдалану қағидаларын және Қазақстан Республикасы өнеркәсібінің ұлттық ақпараттық жүйесіне кіретін функционалдық және ақпараттық сервистердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 8 тамыздағы № 565 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Б. Дүбірова
439.
"Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы
19 шілдедегі № 270 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
440.
"Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызыметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы
17 қыркүйектегі № 327 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
441.
"Энергетикалық және коммуналдық секторларды жаңғырту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде қазақстандық тауар өндірушілерден тауарлар сатып алу және офтейк-келісушарттар жасасу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 4 қыркүйектегі № 344 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
442.
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2020 жылғы
11 қыркүйектегі № 216 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2026 жылғы мамыр
Н.Ж. Алдамжаров
443.
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы
20 маусымдағы № 142-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2026 жылғы мамыр
Н.Ж. Алдамжаров

437.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 июля 2022 года № 403 "Об утверждении Правил предоставления промышленных грантов"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
438.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 августа 2023 года № 565 "Об утверждении Правил ведения и использования национальной информационной системы промышленности Республики Казахстан"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Дубирова Ж.Б.
439.
О внесении изменений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270 "Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
440.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года
№ 327 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
441.
О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 4 сентября 2025 года
№ 344 "Об утверждении Правил приобретения товаров у казахстанских товаропроизводителей и заключение офтейк-контрактов в рамках национального проекта по модернизации энергетического и коммунального секторов"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
442.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющий обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года
№ 216 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда"
приказ
Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
май 2026 года
Алдамжаров Н.Ж.
443.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 20 июня 2025 года № 142-НҚ "Об утверждении Правил согласования размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах"
приказ
Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
май 2026 года
Алдамжаров Н.Ж.

444.
"Ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы
24 маусымдағы № 147-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2026 жылғы мамыр
Т.А. Момышев
445.
"Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 26 маусымдағы № 153-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің бұйрығы
СРИМ
2026 жылғы мамыр
Т.А. Момышев
446.
"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
447.
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
448.
"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1281 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
449.
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының
2016 жылғы
14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев

444.
О внесении изменений в приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 24 июня 2025 года № 147-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям"
приказ
Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
май 2026 года
Момышев Т.А.
445.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 26 июня 2025 года № 153-НҚ "Об утверждении Правил субсидирования части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения"
приказ
Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МВРИ
май 2026 года
Момышев Т.А.
446.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130 "Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
447.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года
№ 1265 "Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
448.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года
№ 1281 "Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
449.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262 "Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.

450.
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы
24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
СІМ, ІІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев,
А.М. Сайтбекова
451.
"Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
452.
"Қазақстан Республикасынан тыс жерге уақытша жұмыстармен шыққан және онда тұрақты тұру үшін қалуға тілек білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жолдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
453.
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
454.
"Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 11-1-4/149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
455.
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің
2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-1-4/155 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
456.
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің

450.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года
№ 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
совместный приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МИД,
МВД
май 2026 года
Бакаев А.А.,
Сайтбекова А.М.
451.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576 "Об утверждении Правил легализации документов"
приказ Министра иностранных дел
Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
452.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1 "Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
453.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263 "Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
454.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 11-1-4/149 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МИД,
МВД
май 2026 года
Бакаев А.А.,
Сайтбекова А.М.
455.
О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-1-4/155 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление свидетельства на возвращение"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
456.

2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
457.
"Инвестициялар туралы келісудерді жасасу, өзгерту және бұзу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы
17 наурыздағы № 11-1-4/113 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
458.
"Инвесторлар үшін "бір терезені" ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ инвестициялар тарту кезінде өзара іс-қимыл жасау тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2023 жылғы 26 маусымдағы
№ 11-1-4/327 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2026 жылғы мамыр
Ә.Ә. Бақаев
459.
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы
22 қаңтардағы № 19 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
460.
"Мәдениет және өнер саласындағы білім беру ұйымдары қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы
27 ақпандағы № 77 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
461.
"Ұлттық архив қорының сақталуын қамтамасыз ету" кәсіптік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 28 қыркүйектегі № 265 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
462.
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
Қ.Ж. Ысқақов
463.
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха

О внесении изменений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния, а также выдачи повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
457.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 17 марта 2023 года № 11-1-4/113 "Об утверждении Правил заключения, изменения и расторжения соглашений об инвестициях"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
458.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 июня 2023 года № 11-1-4/327 "Об утверждении Правил организации "одного окна" для инвесторов, а также порядка взаимодействия при привлечении инвестиций"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
май 2026 года
Бакаев А.А.
459.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Искаков К.Ж.
460.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 77 "Об утверждении Правил деятельности организаций образования в сфере культуры и искусства"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Искаков К.Ж.
461.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 сентября 2016 года № 265 "Об утверждении профессионального стандарта "Обеспечение сохранности Национального архивного фонда"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Искаков К.Ж.
462.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Искаков К.Ж.
463.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992 "Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.

464.
"Көлiк құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерiн мемлекеттiк тiркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы
2 желтоқсандағы № 862 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
465.
"Мектепке дейінгі және орта білім беру ұйымдарын бейнебақылау жүйелерімен жарақтауға стандарттарды және оларға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 23 қаңтардағы № 49 және Қазақстан Республикасы Білім беру және ғылым министрінің 2019 жылғы 23 қаңтардағы
№ 32 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің
және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бірлескен
бұйрығы
ІІМ, ОМ
2026 жылғы мамыр
С.С. Сәрсенов, Ж.С. Шарабасов
466.
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
С.Ә. Әділов
467.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы
27 наурыздағы № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
468.
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
А.К. Рысбаев
469.
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру және түзету" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха

464.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862 "Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
465.
О внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 января 2019 года № 49 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 23 января 2019 года № 32 "Об утверждении Стандартов и требований к оснащению организаций дошкольного и среднего образования системами видеонаблюдения"
совместный приказ
Министра внутренних дел
Республики Казахстан и Министра просвещения Республики Казахстан
МВД, МП
май 2026 года
Сарсенов С.С.,
Шарабасов Ж.С.,
466.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Адилов С.А.
467.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
468.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Рысбаев А.К.
469.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Формирование и корректировка индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.

470.
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 259 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
471.
"Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ықтиярхат беру" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын ережелер бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
472.
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
473.
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наруыздағы № 276 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
Б.Т. Әленов
474.
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 281 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
475.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымы саласында екінші санаттағы рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 637 бұйрығына өзгерістер
енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
476.
"Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдары мен мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидаларын және Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарындағы әскери-дәрігерлік сараптама комиссиялары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы
2 қарашадағы № 758 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
А.М. Сайтбекова

470.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 259 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
471.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесения изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
472.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
473.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Аленов Б.Т.
474.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 281 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
475.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 637 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешений второй категории в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
476.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 ноября 2020 года № 758 "Об утверждении Правил проведения военно-врачебной экспертизы в правоохранительных органах, органах гражданской защиты и Государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан и Положения о комиссиях военно-врачебной экспертизы в органах внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Сайтбекова А.М.

477.
"Жол жүру құжатын беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 5 наурыздағы № 134 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
478.
"Жол жүрісі қағидаларын, Көлік құралдарын пайдалануға рұқсат беру жөніндегі негізгі ережелерді, көлігі арнайы жарық және дыбыс сигналдарымен жабдықталуға және арнайы түсті-графикалық схемалар бойынша боялуға тиіс жедел және арнайы қызметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 534 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2026 жылғы мамыр
И.В. Лепеха
479.
Азаматтық авиацияның ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз етуге аударымдар нормативі мен аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
480.
"Мұнайдан болатын ластанудан залал үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы
17 шілдедегі № 251-І бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
481.
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
482.
"Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникацмия министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
483.
"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы
№ 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
484.
"Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж. Ж. Тайжанов

477.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2021 года № 134 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача проездного документа"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
478.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 534 "Об утверждении Правил дорожного движения, Основных положений по допуску транспортных средств к эксплуатации, перечня оперативных и специальных служб, транспорт которых подлежит оборудованию специальными световыми и звуковыми сигналами и окраске по специальным цветографическим схемам"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
май 2026 года
Лепеха И.В.
479.
Об утверждении Правил перечисления и норматива отчислений на обеспечение безопасности полетов гражданской авиации
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
480.
О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 июля 2002 года № 251-I "Об утверждении Правил выдачи Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
481.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359 "Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
482.
О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года
№ 87 "Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
483.
О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года
№ 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
484.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276 "Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж. Ж.

485.
"Автоматтандырылған өлшеу станцияларының жұмысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 5 қыркүйектегі № 689 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
486.
"Авиация персоналы куәлiктерiн беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
487.
"Автомобиль көлігімен (инватакси) мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау жөнінде қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы
1 қарашадағы № 859 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
488.
"Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 49 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
489.
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
490.
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
491.
"Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлікті беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
23 ақпандағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж. Ж. Тайжанов
492.
"Теңiзде жүзу кiтапшасының үлгiсiн, оны ресiмдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж. Ж. Тайжанов

485.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 сентября 2013 года № 689 "Об утверждении Правил организации работы автоматизированных станций измерения"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
486.
О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года
№ 750 "Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
487.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 1 ноября 2013 года № 859 "Об утверждении Правил оказания услуг по перевозке лиц с инвалидностью автомобильным транспортом (инватакси)"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
488.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49 "Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
489.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51 "Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
490.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
491.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развития Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 145 "Об утверждении Правил выдачи свидетельства о минимальном составе экипажа судна"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
492.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 156 "Об утверждении образца мореходной книжки, Правил ее оформления и выдачи"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.

493.
"Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметін сертификаттау және сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметіне қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
24 ақпандағы № 160 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
494.
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
24 ақпандағы № 165 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж. Ж.Тайжанов
495.
"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 166 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
496.
"Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
497.
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 197 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
498.
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
499.
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы
27 ақпандағы № 206 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров

493.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома), а также сертификационных требований к службе авиационной безопасности аэропорта (аэродрома)"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
494.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165 "Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
495.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 166 "Об утверждении Правил долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
496.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 187 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
497.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 197 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
498.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
499.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206 "Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.

500.
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
26 наурыздағы № 333 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
501.
"Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы қоспағанда, автомобиль көлігімен жолаушылар мен багажды тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 349 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
502.
"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
503.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
504.
"Ішкi су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 наурыздағы № 357 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
505.
"Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
17 сәуірдегі № 457 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
506.
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров

500.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 "Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
501.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 349 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров и багажа автомобильным транспортом, за исключением городов республиканского значения, столицы"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
502.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
503.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355 "Об утверждении Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
504.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357 "Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
505.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457 "Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
506.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.

507.
"Уәкілетті мемлекеттік органға және (немесе) құқық қорғау органдары мен арнаулы мемлекеттік органдарға ресімделген және (немесе) броньға қойылған билеттер туралы мәліметтерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы
29 сәуірдегі № 527 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
508.
"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы
30 сәуірдегі № 546 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
509.
"Көлік-логистика орталықтарын жайластыру және техникалық жарақтандыру жөніндегі үлгілік талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 650 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
510.
"Республикалық маңызы бар қалаларды, астананы және олардың агломерацияларын қоспағанда, әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
511.
"Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 қазандағы
№ 994 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
512.
"Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
513.
"Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
514.
"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 10 қарашадағы
№ 1061 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев

507.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 527 "Об утверждении Правил передачи сведений об оформленных и (или) забронированных билетах в уполномоченный государственный орган и (или) правоохранительные и специальные государственные органы"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
508.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546 "Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
509.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 650 "Об утверждении Типовых требований по обустройству и техническому оснащению транспортно-логистических центров"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
510.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883 "Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров, за исключением городов республиканского значения, столицы и их агломераций"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
511.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 октября 2015 года № 994 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата типа"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
512.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
513.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024 "Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
514.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.

515.
"Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1288 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
516.
"Вагондар мен локомотивтерді сатып алуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы
16 маусымдағы № 497 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
517.
"Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу, күтіп-ұстау, диагностикалау, паспорттау және аспаптық зерттеп-қарау жөніндегі жұмыстарды іске асыру мен қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 17 қазандағы № 725 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
518.
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы
30 маусымдағы № 409 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
519.
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы
19 шілдедегі № 483 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
520.
"Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға экипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 378 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
521.
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы
26 маусымдағы № 384 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев

515.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1288 "Об утверждении Правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
516.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 497 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на приобретение вагонов и локомотивов"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
517.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 октября 2016 года № 725 "Об утверждении Правил реализации и финансирования работ по строительству, реконструкции, ремонту, содержанию, диагностике, паспортизации и инструментальному обследованию автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
518.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409 "Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
519.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483 "Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
520.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 378 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
521.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384 "Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.

522.
"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
523.
"Азаматтық және эксперименттік авиацияда деректерді ұсыну мен авиациялық оқиғалар мен оқыс оқиғаларды тергеп-тексеру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы
27 шілдедегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
524.
"Шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кеменi Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 512 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж. Ж. Тайжанов
525.
"Жол дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 наурыздағы
№ 117 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
526.
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 371 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
527.
"Көліктік бақылау органдары лауазымды адамдарының әкімшілік құқық бұзушылықтар және әрекеттер жасау фактілерін тіркеу үшін техникалық құралдарды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 26 маусымдағы
№ 436 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
528.
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
12 наурыздағы № 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров

522.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382 "Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
523.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 июля 2017 года № 505 "Об утверждении Правил представления данных и расследования авиационных происшествий и инцидентов в гражданской и экспериментальной авиации"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
524.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 512 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
525.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 марта 2019 года № 117 "Об утверждении Правил формирования и ведения дорожной базы данных"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
526.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371 "Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
527.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 июня 2019 года № 436 "Об утверждении Правил использования технических средств для фиксации фактов совершения административных правонарушений и действий должностных лиц органов транспортного контроля"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
528.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.

529.
"Магистральдық теміржол желісін және теміржол көлігінің жылжымалы құрамын дамыту мақсатында шығарылған тасымалдаушы облигациялары бойынша купондық сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
27 наурыздағы № 158 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
530.
"Теміржолдарды жаңғыртуға кредит беру және қаржы лизингі кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы
20 қаңтардағы № 21 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
531.
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
3 сәуірдегі № 181 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
532.
"Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар қозғалысында локомотив тартымы операторының шығындарын ұзақмерзімді субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 230 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ж. Тайжанов
533.
"Жылына екі жүз мың жолаушыдан аз жолаушылар легімен операциялық шығындарды жабу үшін кірістердің жеткілікті деңгейін қамтамасыз етпейтін коммуналдық меншіктегі әуежайларды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы
31 наурыздағы № 202 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
Т.Т. Ластаев
534.
"Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерiн бекiту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы
29 сәуірдегі № 251 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров

529.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 158 "Об утверждении Правил субсидирования ставок купонного вознаграждения по облигациям перевозчика, выпущенным в целях развития магистральной железнодорожной сети и подвижного состава железнодорожного транспорта"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
530.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2022 года № 21 "Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании и финансовом лизинге на модернизацию железнодорожных путей"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
531.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 181 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
532.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 230 "Об утверждении Правил долгосрочного субсидирования расходов оператора локомотивной тяги в пассажирском движении по социально значимым сообщениям"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Тайжанов Ж.Ж.
533.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 202 "Об утверждении Правил субсидирования аэропортов, находящихся в коммунальной собственности, не обеспечивающих достаточный уровень доходов для покрытия операционных затрат с пассажиропотоком менее двухсот тысяч пассажиров в год"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Ластаев Т.Т.
534.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.

535.
"Халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа да инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кiрме жолдарды және халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы
№ 292 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
536.
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы
№ 318 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
537.
"Рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, екінші санаттағы рұқсат алу үшін өтініш нысандарын, екінші санаттағы рұқсат нысандарын, рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және техникалық қарап-тексеру операторларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы
16 мамырдағы № 152 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
538.
"Жол-құрылыс материалдары мен жаңа технологиялардың бірыңғай базасын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 29 тамыздағы № 286 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің бұйрығы
КМ
2026 жылғы мамыр
М.Қ. Қалиақпаров
539.
"Кондоминиум объектісін басқару жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 108 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов
540.
"Тұрғын үй инспекциясы туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы
20 наурыздағы № 241 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
К.Ж. Қажкенов

535.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 292 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
536.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
537.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта Республики Казахстан от 16 мая 2025 года № 152 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории, правил осуществления разрешительных процедур и правил осуществления деятельности операторов технического осмотра"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
538.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра транспорта Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 286 "Об утверждении Правил формирования и ведения единой базы дорожно-строительных материалов и новых технологий"
приказ
Министра транспорта Республики Казахстан
МТ
май 2026 года
Калиакпаров М.К.
539.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 "Об утверждении Правил по управлению объектом кондоминиума"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.
540.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 241 "Об утверждении Типового положения о жилищной инспекции"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Кажкенов К.Ж.

541.
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы
№ 425 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2026 жылғы мамыр
О.С. Сапарбеков
542.
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2008 жылғы
19 қарашадағы № 613 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
543.
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 30 қазандағы
№ 595 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
544.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы 31 қазандағы
№ 600 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
545.
"Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
546.
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 12 мамырдағы
№ 196 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
547.
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова

541.
О внесении изменений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 425 "Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта специфических товаров"
приказ
Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
май 2026 года
Сапарбеков О.С.
542.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613 "Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
543.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 595 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций высшего и (или) послевузовского образования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И
544.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И
545.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.
546.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
547.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.

548.
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 4 маусымдағы
№ 229 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
549.
"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
550.
"Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 363 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
551.
"Технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы
1 қазандағы № 365/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
552.
"Салаларды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы
1 қазандағы № 364/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
553.
"Жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды технологиялық дамытуға инновациялық гранттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы
5 қазандағы № 370/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
554.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 29 қарашадағы № 164 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова

548.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
549.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
550.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2020 года № 363 "Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
551.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 365/НҚ "Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на коммерциализацию технологий"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.
552.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 364/НҚ "Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие отраслей"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.
553.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 370/НҚ "Об утверждении Правил предоставления инновационных грантов на технологическое развитие действующих предприятий"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.
554.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 164 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.

555.
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
556.
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы № 47 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
557.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 268 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
558.
"Маманды жұмысқа жіберу, бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеу, өз бетімен жұмысқа орналасу құқығын беру, мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алған Қазақстан Республикасының азаматтарын жұмыспен өтеу жөніндегі міндетінен босату немесе олардың міндетін тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы
11 тамыздағы № 403 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
559.
"Ұлттық ғылыми кеңестер туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы
25 қыркүйектегі № 487 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
560.
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті гранттық қаржыландыру және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру, іргелі ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын ғылыми ұйымдарды қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 6 қарашадағы № 563 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова

555.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 219 "Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций высшего и (или) послевузовского образования"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
556.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47 "Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
557.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 268 "Об утверждении Правил признания документов о высшем и послевузовском образовании"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
558.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 августа 2023 года № 403 "Об утверждении Правил направления специалиста на работу, возмещения расходов, понесенных за счет бюджетных средств, предоставления права самостоятельного трудоустройства, освобождения от обязанности или прекращения обязанности по отработке гражданами Республики Казахстан, обучавшимися на основе государственного образовательного заказа"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И
559.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 сентября 2023 года № 487 "Об утверждении положения о национальных научных советах"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И
560.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 6 ноября 2023 года № 563 "Об утверждении Правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансирования научных организаций, осуществляющих фундаментальные научные исследования"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.

561.
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 625 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
562.
"Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі саласындағы кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 7 және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 9 қаңтардағы № 4 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің
бірлескен бұйрығы
ҒЖБМ ОМ,
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова,
Ш.Қ. Ақпарова
563.
"Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 472 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
564.
"Ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу туралы есептің негізінде олардың ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүзеге асыруға (сатып алуға) арналған шығыстар бойынша ғылыми-зерттеу жұмыстары, пайдалануға беру актісі бар есептің негізінде олардың ғылыми орталықтар құруға арналған шығыстар бойынша ғылыми орталық құруы, ендіру актісі бар ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар нәтижелерін ендіру туралы есептің негізінде олардың ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарды жүзеге асыруға (сатып алуға) арналған шығыстар бойынша ғылыми-техникалық және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстары бойынша адамдарға хабарламаларды беру нысанын, мерзімі мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы
1 қарашадағы № 507 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
565.
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы
7 қарашадағы № 517 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Г.І. Көбенова
566.
"Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова

561.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 декабря 2023 года № 625 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций высшего и (или) послевузовского образования"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
562.
О внесении изменений в совместный приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 8 января 2024 года № 7 и Министра просвещения Республики Казахстан от 9 января 2024 года № 4 "О некоторых вопросах в сфере Государственной образовательной накопительной системы"
совместный приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан и Министра просвещения Республики Казахстан
МНВО, МП
май 2026 года
Кобенова Г.И.,
Акпарова Ш.К.
563.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 472 "Об утверждении Правил государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
564.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 ноября 2024 года № 507 "Об утверждении формы, сроков и Правил выдачи уведомлений лицам по научно-исследовательским работам по их расходам на осуществление (приобретение) научно-исследовательских работ на основании отчета о проведении научно-исследовательских работ, созданию научного центра по расходам на создание научных центров на основании отчета с актом ввода в эксплуатацию, научно-техническим и опытно-конструкторским работам по расходам на осуществление (приобретение) научно-технических и опытно-конструкторских работ на основании отчета о внедрении результатов научно-технических и опытно-конструкторских работ с актом внедрения"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И.
565.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 7 ноября 2024 года № 517 "Об утверждении Правил организации и проведения государственной научно-технической экспертизы"
приказ
Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Кобенова Г.И
566.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.

567.
"Ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін құжат қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы
3 сәуірдегі № 162 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы мамыр
Д.Р. Щеглова
568.
"Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы
26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
569.
"Жануарлар дүниесiн пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
570.
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/143 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
571.
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
572.
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-02/169 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
573.
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/153 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев

567.
О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 162 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на прохождение научных стажировок"
приказ
Министра
науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
май 2026 года
Щеглова Д.Р.
568.
О внесении изменений в приказ министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40 "Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
569.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан з
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
570.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
571.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149 "Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
572.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169 "Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
573.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.

574.
"Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 28 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
575.
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
576.
"Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 10 маусымдағы № 138 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
577.
"Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы
15 маусымдағы № 143 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
578.
"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2020 жылғы
15 маусымдағы № 145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
579.
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы
30 желтоқсандағы № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев

574.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 28 "Об утверждении Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, проведении их аккредитации"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
575.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
576.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 июня 2020 года № 138 "Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
577.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143 "Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
578.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
579.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.

580.
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы
№ 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Н.Қ. Шәрбиев
581.
"Өндірістік экологиялық бақылау жүргізу кезінде қоршаған ортаға эмиссиялар мониторингінің автоматтандырылған жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 22 маусымдағы № 208 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
582.
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 12 шiлдедегі
№ 244 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
583.
"I және II санаттағы объектілерді өндірістік экологиялық бақылау, ішкі есепке алуды жүргізу, өндірістік экологиялық бақылау нәтижелері бойынша мерзімдік есептерді қалыптастыру және ұсыну бағдарламасын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 14 шiлдедегі
№ 250 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
584.
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 19 шiлдедегі
№ 258 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
585.
"Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарын (Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламентінде белгіленген экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарын, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасын жасап шығаруды ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 21 шiлдедегi
№ 263 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 шiлдедегi № 400 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің және Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бірлескен
бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев, О.С. Сапарбеков

580.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 187 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
581.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 208 "Об утверждении Правил ведения автоматизированной системы мониторинга эмиссий в окружающую среду при проведении производственного экологического контроля"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
582.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
583.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 июля 2021 года № 250 "Об утверждении Правил разработки программы производственного экологического контроля объектов I и II категорий, ведения внутреннего учета, формирования и предоставления периодических отчетов по результатам производственного экологического контроля"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
584.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
585.
О внесении изменений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 июля 2021 года № 263 и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июля 2021 года № 400 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу, установленному техническим регламентом Евразийского экономического союза; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами"
совместный приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МЭПР, МПС
май 2026 года
Алиев Ж.Ш., Сапарбеков О.С.

586.
"Қоғамдық тыңдаулар өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 3 тамыздағы
№ 286 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Ошурбаев
587.
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 9 тамыздағы
№ 319 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
588.
"Қалдықтарды энергетикалық кәдеге жарату жөніндегі объектілерді пайдалануға қойылатын экологиялық талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 10 тамыздағы
№ 320 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
589.
"Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 9 тамыздағы
№ 317 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Ошурбаев
590.
"Аумақтардың экологиялық ахуалын бағалау өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының
2021 жылғы 13 тамыздағы
№ 327 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Ошурбаев
591.
"Ластағыштардың шығарындылары мен көшірілуінің тіркелімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 31 тамыздағы
№ 346 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Ошурбаев
592.
"Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстары мемлекеттік кадастрларының бірыңғай жүйесін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 7 қыркүйектегі № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
М.Т. Ошурбаев

586.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 286 "Об утверждении Правил проведения общественных слушаний"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Ошурбаев М.Т.
587.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319 "Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
588.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 августа 2021 года № 320 "Об утверждении Экологических требований к эксплуатации объектов по энергетической утилизации отходов"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Алиев Ж.Ш.
589.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 317 "Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Ошурбаев М.Т.
590.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от
13 августа 2021 года № 327
"Об утверждении критериев оценки экологической обстановки территорий"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Ошурбаев М.Т.
591.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 августа 2021 года № 346 "Об утверждении Правил ведения регистра выбросов и переноса загрязнителей"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Ошурбаев М.Т.
592.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 7 сентября 2021 года № 359 "Об утверждении Правил ведения Единой системы государственных кадастров природных ресурсов Республики Казахстан"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Ошурбаев М.Т.

593.
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің
2021 жылғы 20 қазандағы
№ 413 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2026 жылғы мамыр
Ж.Ш. Әлиев
594.
Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2026 жылғы мамыр
С. М. Жарасбаев
595.
Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің бұйрығы
ТСМ
2026 жылғы мамыр
Б.С. Рапиков
596.
"Мемлекеттік дене шынықтыру-спорт ұйымдарының бірінші басшыларын лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2025 жылғы
3 қыркүйектегі № 171 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы
3 қыркүйектегі № 264 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бірлескен бұйрығы
ТСМ, Еңбекмині
2026 жылғы мамыр
С.М. Жарасбаев, Б.Б. Жазықпаев
597.
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2007 жылғы
28 наурыздағы № 93 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
598.
"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
599.
"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 209 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
600.
"Қазақстан Республикасының масс-медиа туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 9 қарашадағы № 473 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 қарашадағы № 69 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МАМ, ҰЭМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов, Е.Е. Сағынаев

593.
О внесении изменений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 октября 2021 года № 413 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника"
приказ
Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
май 2026 года
Шарбиев Н.К.
594.
О внесении изменений в некоторые приказы
приказ
Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
май 2026 года
Жарасбаев С. М.
595.
О внесении изменений в некоторые приказы
приказ
Министра туризма и спорта Республики Казахстан
МТС
май 2026 года
Рапиков Б.С.
596.
О внесении изменений в совместный приказ Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 3 сентября 2025 года № 171 и исполняющего обязанности Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 сентября 2025 года № 264 "Об утверждении Правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей государственных физкультурно-спортивных организаций"
совместный приказ
Министра туризма и спорта Республики Казахстан и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТС, МТСЗН
май 2026 года
Жарасбаев С.М. Жазыкпаев Б.Б.
597.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93 "Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
598.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162 "Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
599.
О внесении изменений в приказ приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 209 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих государственных организаций культуры"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
600.
О внесении изменений в совместный приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2018 года № 473 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2018 года № 69 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа за соблюдением законодательства Республики Казахстан о масс-медиа"
совместный приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.,
Сагнаев Е.Е.

601.
"Теле, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
602.
"Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыру және олардың жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
603.
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы
26 мамырдағы № 149 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
604.
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы
25 мамырдағы № 141 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
605.
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
606.
"Балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі
№ 123 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
607.
"Отбасын қолдау орталықтарының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің
2024 жылғы
14 маусымдағы № 256-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов

601.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
602.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества и их функционирования"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
603.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
604.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
605.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
606.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 123 "Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования творческих кружков для детей и юношества"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
607.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 256-НҚ "Об утверждении Правил осуществления деятельности Центров поддержки семьи"
приказ
Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Кочетов Е.Д.

608.
"Масс-медиа саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы
17 қазандағы № 488-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
609.
"Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің
2024 жылғы 31 қазандағы
№ 505-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
610.
"Отбасын қолдау орталықтарының басшылары мен мамандары лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің
2025 жылғы 24 қазандағы
№ 580-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы мамыр
А.Ж. Сыдықов
611.
"Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесіне мекенжайды тіркеудің тәртібі мен оның құрылымы туралы ережені бекіту туралы" облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдіктерінің қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің қаулысы
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктері
2026 жылғы мамыр
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
612.
"Алматы қаласында меншік иелерінің келісуі болған кезде азаматтар көп жиналатын орындарда бейнекамералар орнату және бейнебайқау мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" VII сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXXII сессиясының 2023 жылғы
17 қаңтардағы № 213 шешiмiне өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының шешімі
Алматы қаласының әкімдігі
2026 жылғы мамыр
М.А. Дюсуков
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
АЭА – Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҚДА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАП – Қазақстан Республикасы Жоғарғы аудиторлық палатасы
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
КМ – Қазақстан Республикасы Көлік министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҚМА – Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі
ҚНРДА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
МКҚ – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметi
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ОМ - Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
СЖРА – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
СРИМ – Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ТМЖ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі.

608.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 488-НҚ "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области масс-медиа"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
609.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 31 октября 2024 года № 505-НҚ "Об утверждении Правил осуществления учета иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
610.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 24 октября 2025 года № 580-НҚ "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей и специалистов Центров поддержки семьи"
приказ
Министра культуры и информации
Республики Казахстан
МКИ
май 2026 года
Сыдыков А.Ж.
611.
О внесении изменений в постановления акиматов областей, городов республиканского значения, столицы "Об утверждении Положения о порядке регистрации и структуре адреса в информационной системе "Адресный регистр"
постановление акиматов областей, городов республиканского значения, столицы
акиматы областей, городов республиканского значения, столицы
май 2026 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
612.
О внесении изменений в решение XXXII сессии маслихата города Алматы VII созыва от 17 января 2023 года № 213 "Об утверждении правил установки видеокамер и проведения мониторинга видеонаблюдения в местах массового скопления граждан при наличии согласия собственников в городе Алматы"
решение маслихата города Алматы
акимат города Алматы
май 2026 года
Дюсуков М.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
ААЭ – Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
АЗРК – Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТЗСН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
АРРФР – Агентство по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
СГО – Служба государственной охраны Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
АСПИР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
_________________________________