1-тарау. Жалпы ережелер
1. Туризм жөніндегі үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Үйлестіру кеңесі) Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Үйлестіру кеңесі қызметінің мақсаттары: туризм саласындағы мемлекеттік саясаттың келісілген іске асырылуын қамтамасыз ету, туристік саланы дамытудың негізгі мәселелері бойынша ұсынымдар мен шешімдер әзірлеу, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ұлттық компаниялар мен ұйымдардың іс-қимылдарын үйлестіру, сондай-ақ туристік саладағы бағдарламалар мен жобаларды іске асырудың тиімділігін арттыру болып табылады.
3. Үйлестіру кеңесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңдарына және өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі болып табылады.
5. Үйлестіру кеңесінің отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына кемінде бір рет өткізіледі.
2-тарау. Үйлестіру кеңесінің міндеттері
6. Қойылған мақсаттар шеңберінде Үйлестіру кеңесіне мынадай міндеттер жүктеледі:
1) туризмді дамыту бойынша мемлекеттік органдардан, өңірлерден және жеке сектордан келіп түсетін бастамаларды, ұсыныстарды және жобаларды қарау;
2) туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша келісілген тәсілдер мен ұсынымдарды әзірлеу;
3) туристік нарықта қалыптасып отырған үдерістерді талдау және болжау негізінде ұсынымдар әзірлеу;
4) Үйлестіру кеңесінің отырыстарында қабылданған шешімдер мен ұсынымдардың орындалуын бақылау, сондай-ақ оларды іске асыру нәтижелерін бағалау.
3-тарау. Үйлестіру кеңесінің өкілеттіктері
7. Үйлестіру кеңесі мынадай өкілеттіктерге ие:
1) туристік саланы дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ұлттық компаниялар мен ұйымдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
2) туризмді дамыту мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің орындауы үшін ұсынымдар қабылдау;
3) туризмді дамыту бойынша практикалық шешімдер әзірлеу мақсатында бизнеспен, салалық қауымдастықтармен, сараптамалық және ғылыми қоғамдастықпен өзара іс-қимыл жасау;
4) туризм саласындағы құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау қажеттілігі туралы ұсыныстар енгізу;
5) өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпаратты мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан сұрату және алу;
6) Үйлестіру кеңесінің шешімдерін орындамауы немесе тиісінше орындамауы үшін орталық және жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшылары орынбасарларын, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілері басшыларын тәртіптік жауаптылыққа тарту қажеттігі туралы ұсыныстар енгізу;

Глава 1. Общие положения
1. Координационный совет по туризму (далее – Координационный совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целями деятельности Координационного совета являются обеспечение согласованной реализации государственной политики в сфере туризма, выработка рекомендаций и решений по ключевым вопросам развития туристской отрасли, координация действий центральных и местных исполнительных органов, национальных компаний и организаций, а также повышение эффективности реализации программ и проектов в туристской сфере.
3. Координационный совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Координационного совета является Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
5. Заседания Координационного совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год.
Глава 2. Задачи Координационного совета
6. В рамках поставленных целей на Координационный совет возлагаются следующие задачи:
1) рассмотрение инициатив, предложений и проектов, поступающих от государственных органов, регионов и частного сектора по развитию туризма;
2) выработка согласованных подходов и рекомендаций по ключевым направлениям государственной политики в сфере развития туризма;
3) выработка рекомендаций на основе анализа и прогнозирования процессов, складывающихся на туристском рынке;
4) контроль за исполнением решений и рекомендаций, принятых на заседаниях Координационного совета, а также оценка результатов их реализации.
Глава 3. Полномочия Координационного совета
7. Координационный совет имеет следующие полномочия:
1) осуществлять координацию деятельности центральных и местных исполнительных органов, национальных компаний и организаций по вопросам развития туристской отрасли;
2) принимать рекомендации для исполнения центральными и местными исполнительными органами, а также субъектами квазигосударственного сектора по вопросам развития туризма;
3) осуществлять взаимодействие с бизнесом, отраслевыми ассоциациями, экспертным и научным сообществом для выработки практических решений по развитию туризма;
4) вносить предложения о необходимости разработки и принятия правовых актов в области туризма;
5) запрашивать и получать от государственных органов и иных организаций информацию, необходимую для выполнения своих функций;
6) вносить предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности заместителей первых руководителей центральных и местных исполнительных органов, а также руководителей субъектов квазигосударственного сектора за неисполнение или ненадлежащее исполнение решений Координационного совета;