"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және білім беру-сауықтыру қызметтері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі іс-шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 26 наурыздағы № 34-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және білім беру-сауықтыру қызметтері мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген тәртіппен бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі мен қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі осы Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2026 жылғы 26 наурыздағы
№ 34-ө өкімімен бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охраны объектов историко-культурного наследия и образовательно-оздоровительных услуг"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 марта 2026 года № 34-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 26 декабря 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам охраны объектов историко-культурного наследия и образовательно-оздоровительных услуг" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 марта 2026 года № 34-р
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено

"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлiгінің кейбiр мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
2
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866
қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
3
"Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын ұлттық археологиялық қызмет ретінде айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.І. Көбенова
4
"Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнын Жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдардың ұлттық депозитарийі ретінде айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.І. Көбенова
5
"Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
6
"Қазақстан Республикасының музей қорын қалыптастыру және күтіп ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 13 мамырдағы № 129 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
7
"Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 162 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 23 маусымдағы № 277 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат пен Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлерінің бірлескен бұйрығы
МАМ,
ҰЭМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов,
Е.Е. Сағынаев
8
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік музей қоры каталогын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 193 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
9

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
2
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
3
Постановление Правительства Республики Казахстан "Об определении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт археологии имени А.Х. Маргулана" Национальной археологической службой"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г.И.
4
Постановление Правительства Республики Казахстан "Об определении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт археологии имени А.Х. Маргулана" Национальным депозитарием массовых археологических находок и археологических материалов"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г.И.
5
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 "Об утверждении номенклатуры видов организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
6
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 13 мая 2016 года № 129 "Об утверждении Правил формирования и содержания музейного фонда Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А. Ж.
7
О внесении изменений в совместный приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 162 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2016 года № 277 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере охраны и использования объектов историко-культурного наследия"
совместный приказ министров культуры и информации Республики Казахстан и национальной экономики Республики Казахстан
МКИ,
МНЭ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.,
Сагнаев Е.Е.
8
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 193 "Об утверждении Правил ведения Государственного каталога музейного фонда Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
9

"Мемлекеттік мәдениет ұйымдары басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 209 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
10
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің бұйрығы
ЖИЦДМ
2026 жылғы ақпан
Р.А.
Коняшкин
11
"Тарих және мәдениет ескерткішінің қорғау аймағын, құрылыс салуды реттеу аймағын және қорғалатын табиғи ландшафт аймағын және оларды пайдалану режимін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 86 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
12
"Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 95 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
13
"Тарихи-мәдени сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 99 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
14
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары мен шарттарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 132 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
15
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
16

О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 209 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих государственных организаций культуры"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
10
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
приказ Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МИИЦР
февраль 2026 года
Коняшкин Р.А.
11
О внесении изменения в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 86 "Об утверждении Правил определения охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта памятника истории и культуры и режима их использования"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
12
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 95 "Об утверждении Правил и условий осуществления археологических работ"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
13
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 99 "Об утверждении Правил проведения историко-культурной экспертизы"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
14
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 19 мая 2020 года № 132 "Об утверждении квалификационных требований и условий, предъявляемых при лицензировании деятельности по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
15
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ""
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
16

"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
17
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарының білім беру қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 24 қарашадағы № 473 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ж.С. Шарабасов
18
"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 483 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ж.С. Шарабасов
19
"Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 21 шiлдедегi № 224 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Ш.Қ. Ақпарова
20
"Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2023 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 385-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
21
"Қазақстан Республикасы музей қорының музей заттарын есепке алу, сақтау, пайдалану және есептен шығару нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 7 сәуірдегі № 146-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
22
"Қазақстан аумағындағы археологиялық жұмыстар нәтижесінде Қазақстан Республикасының және басқа да мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары тапқан барлық материалдар мен олжаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 201-НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
23
Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану жөніндегі ұйымдар қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
24
Археологиялық жұмыстар жөніндегі бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық жүйені жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
25
Қазақстан Республикасының аумағындағы археологиялық жұмыстар нәтижесінде Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары тапқан барлық жеке-дара археологиялық олжаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
26
Жеке тұлғалар Қазақстан Республикасының аумағында археологиялық жұмыстардан тыс тапқан археологиялық олжаларды Қазақстан Республикасының мемлекеттік музейлеріне беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
27
Қазақстан Республикасының аумағындағы археологиялық жұмыстар нәтижесінде Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің жеке немесе заңды тұлғалары тапқан барлық жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдарды Жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдардың ұлттық депозитарийіне сақтауға беру және Жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдардың мемлекеттік қорына қосу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
28
Жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдардың ұлттық депозитарийінде Жалпы археологиялық олжалар мен археологиялық материалдардың мемлекеттік қорының сақталуын, қорғалуын, ғылыми зерттелуін және пайдаланылуын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі;
ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі.

О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
17
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 24 ноября 2022 года № 473 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к образовательной деятельности организаций образования, за исключением организаций высшего и послевузовского образования, и перечень документов, подтверждающих соответствие им"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Шарабасов Ж.С.
18
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 483 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительные услуги несовершеннолетним"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Шарабасов Ж.С.
19
О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан
от 21 июля 2023 года № 224 "Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акпарова Ш.К.
20
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 27 сентября 2023 года № 385-НҚ "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
21
О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 7 апреля 2025 года № 146-НҚ "Об утверждении Инструкции по учету, хранению, использованию и списанию музейных предметов музейного фонда Республики Казахстан"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
22
О признании утратившим силу приказа исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 201-НҚ "Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан всех материалов и находок, полученных физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических работ на территории Казахстана"
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
23
Об утверждении Правил деятельности организаций по охране и использованию объектов историко-культурного наследия
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
24
Об утверждении Правил ведения единой автоматизированной информационной системы по археологическим работам
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
25
Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан всех индивидуальных археологических находок, полученных физическими и юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических работ на территории Республики Казахстан
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
26
Об утверждении Правил передачи в государственные музеи Республики Казахстан археологических находок, обнаруженных физическими лицами на территории Республики Казахстан вне археологических работ
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
27
Об утверждении Правил передачи на хранение в Национальный депозитарий массовых археологических находок, археологических материалов и включения в Государственный фонд массовых археологических находок и археологических материалов всех массовых археологических находок и археологических материалов, полученных физическими или юридическими лицами Республики Казахстан и других государств в результате археологических работ на территории Республики Казахстан
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
28
Об утверждении Правил обеспечения сохранности, хранения, научного исследования и использования государственного фонда массовых археологических находок и археологических материалов национальным депозитарием массовых археологических находок и археологических материалов
приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан;
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
________________________________________________________