"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет, білім беру, отбасы және мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 10 желтоқсандағы № 195-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мәдениет, білім беру, отбасы және мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі мен қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі осы Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 195-ө өкімімен бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры, образования, семьи и государственного контроля"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 10 декабря 2025 года № 195-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам культуры, образования, семьи и государственного контроля" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от " " 2025 года №
Перечень

"Мемлекеттік стипендияларды тағайындау, төлеу қағидаларын және олардың мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 116 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
2.
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды асырап алуға беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 380 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
3.
"Мемлекеттік қорғаншылық және қамқоршылық жөніндегі функцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 наурыздағы № 382 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
4.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрліктерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
5.
"Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
6.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Г.Б. Акитаева
7.
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясын мемлекеттік аттестаттаудан өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі Төрағасының өкімі
ЖСК (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Д.Б. Мұратбеков
8.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы эпидемиялық мәні бар субъектілердің (объектілердің) тізімін қалыптастыру қағидалары мен нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
9.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы ерекше бақылау мен қадағалауды ұйымдастыру және жүргізуге қатысты құжат нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
10.
Денсаулық сақтау саласындағы техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қатысты мемлекеттік аттестаттауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
11.
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
12.
Оқыту тілін қосымша қолдауды қажет ететін, қазақ тілінде оқитын бірінші сыныптардың білім алушылары үшін бейімдеу бағдарламасын, сондай-ақ оны енгізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
13.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымының қызметі жетістіктерінің рейтингтік көрсеткіштерін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
14.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарын саралау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
15.
Мемлекеттік орта білім беру объектілерін салуды, реконструкциялауды, күрделі жөндеуді қаржыландыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
16.
Баланың құқықтарын қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
17.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының қызметі жетістіктерінің рейтингтік көрсеткіштерін бағалау әдістемесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
18
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын саралау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
19.
Қазақстан Республикасындағы халықаралық және шетелдік оқу орындары және (немесе) олардың филиалдары қызметінің қағидаларын және олардың ынтымақтастығының нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
20.
Ведомстволық бағыныстылығына қарамастан жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын әскери, арнаулы оқу орындарына қатысты мемлекеттік аттестаттауды өткізу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Т.И. Ешенқұлов
21.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 116 "Об утверждении Правил назначения, выплаты и размеров государственных стипендий"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
2.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 380 "Об утверждении Правил передачи детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, на усыновление"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 382 "Об утверждении Правил осуществления функций государства по опеке и попечительству"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
4.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С.
5.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г.И.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581 "Некоторые вопросы Министерства просвещения Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акитаева Г.Б.
7.
Об утверждении Правил проведения государственной аттестации Академии правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
распоряжение Председателя Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
ВСС
(по согласованию)
февраль 2026 года
Муратбеков Д.Б.
8.
Об утверждении Правил формирования и формы реестра эпидемически значимых субъектов (объектов) в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С
9.
Об утверждении форм документов, касающихся организации и проведения особого контроля и надзора в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С
10.
Об утверждении Правил проведения государственной аттестации в отношении организаций, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования в области здравоохранения
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С
11.
Об утверждении Правил государственной аттестации организаций дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М. Т.
12.
Об утверждении Адаптационной программы для обучающихся первых классов на казахском языке обучения, нуждающихся в дополнительной поддержке языка обучения, а также Правил и условий ее внедрения
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М. Т.
13.
Об утверждении методики оценки рейтинговых показателей достижений деятельности организаций технического и профессионального, послесреднего образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
14.
Об утверждении Правил ранжирования организаций технического и профессионального, послесреднего образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
15.
Об утверждении Правил финансирования и проведения строительства, реконструкции, капитального ремонта государственных объектов среднего образования
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
16.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в области защиты прав ребенка
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
17.
Об утверждении Методики оценки рейтинговых показателей достижений деятельности организаций высшего и (или) послевузовского образования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г. И.
18.
Об утверждении Правил ранжирования организаций высшего и (или) послевузовского образования
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г. И.
19.
Об утверждении Правил деятельности международных и иностранных учебных заведений в Республике Казахстан и (или) их филиалов, формы их сотрудничества
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г. И.
20.
Об утверждении Правил проведения государственной аттестации в отношении военных, специальных учебных заведений, реализующих программы высшего и (или) послевузовского образования, независимо от ведомственной подчиненности
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Ешенкулов Т.И
21.

"Дәрежелерді беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 127 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Т.И.Ешенқұлов
22.
"Білім беру ұйымдары түрлерінің номенклатурасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 50 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
23.
"Білім беру мониторингін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 12 қарашадағы № 459 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
24.
"Патронаттық тәрбие туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
25.
"Баланың құқықтарын қорғау саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағының нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 708 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 832 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің
бірлескен бұйрығы
ОМ ҰЭМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
26.
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының дайындық бөлімшелеріне мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 қаңтардағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
27.
"Бала қонақтайтын отбасы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 402 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
28.
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
29.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 127 "Об утверждении Правил присуждения степеней"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Ешенкулов Т.И
22.
О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 50 "Об утверждении номенклатуры видов организаций образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
23.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
от 12 ноября 2014 года № 459
"Об утверждении Правил осуществления образовательного мониторинга"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
24.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 14 "Об утверждении Положения о патронатном воспитании"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
25.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 708 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 832 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области защиты прав ребенка"
совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан, Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МП,
МНЭ
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
26.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 января 2016 года № 122 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием с учетом потребностей рынка труда, на подготовительные отделения организаций высшего и (или) послевузовского образования"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г. И.
27.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 402 "Об утверждении Положения о гостевой семье"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
28.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
от 29 июня 2016 года № 407 "Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
29.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан

"Баланы қабылдайтын отбасы туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 7 қазандағы № 597 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
30.
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, орта білім беруді, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 596 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
31.
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, орта білім берудің, сондай-ақ кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы № 597 бұйрығына бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
32.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру студенттерін жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырысты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 14 қыркүйектегі № 464 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
33.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 30 қазандағы № 595 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы наурыз
Г.И. Көбенова
34.
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, қосымша білім беретін мектептен тыс ұйымдарда білім алушыларды тамақтандыруды ұйымдастыру, сондай-ақ мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және білім алатын балаларды тамақтандыруды қамтамасыз етуге байланысты тауарларды сатып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 598 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
35.

от 7 октября 2016 года № 597
"Об утверждении Положения о приемной семье"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
30.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 596 "Об утверждении Правил подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего образования с учетом кредитной технологии обучения"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
31.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года № 597 "Об утверждении Методики подушевого нормативного финансирования дошкольного воспитания и обучения, среднего образования, а также технического и профессионального, послесреднего образования с учетом кредитной технологии обучения"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра образования и науки Республики Казахстан от 14 сентября 2018 года № 464 "Об утверждении Правил размещения государственного заказа на обеспечение студентов технического и профессионального, послесреднего образования местами в общежитиях"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
33.
О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 октября 2018 года № 595 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций высшего и послевузовского образования"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г.И.
34.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 598 "Об утверждении Правил организации питания обучающихся в государственных организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, внешкольных организациях дополнительного образования, а также приобретения товаров, связанных с обеспечением питания детей, воспитывающихся и обучающихся в государственных дошкольных организациях, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
35.

"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
36.
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
37.
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
38.
"Бюджет қаражаты есебінен орта білім беру объектілерін салуды, реконструкциялауды қаржыландыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 567 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
39.
"Музыкалық туындыларды орындау кезінде фонограммалардың пайдаланылуы туралы көрерменге хабарлау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 20 сәуірдегі № 102 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
40.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы есепке алу мен есеп құжаттамасының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 20 тамыздағы № ҚР ДСМ-84 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
41.
"Облыстық ономастика комиссиялары және республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ономастика комиссиялары туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2022 жылғы 28 ақпандағы № 61 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
42.
"Білім беру сапасына халықаралық салыстырмалы зерттеулер жүргізуді үйлестіруді және білім беруді дамытудың жай-күйі туралы жыл сайынғы ұлттық баяндаманы дайындауды, сондай-ақ "Ұлттық білім беру дерекқоры" ақпараттық жүйесін қалыптастыруды, сүйемелдеуді, жүйелік-техникалық қызмет көрсетуді, интеграциялауды және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуді жүзеге асыратын заңды тұлғаны айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 мамырдағы № 200 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
43.

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600 "Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г. И.
36.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
37.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
38.
О признании утратившим силу приказа Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 декабря 2020 года № 567 "Об утверждении Методики финансирования строительства, реконструкции объектов среднего образования за счет бюджетных средств"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
39.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2021 года № 102 "Об утверждении Правил информирования зрителя об использовании фонограмм при исполнении музыкальных произведений"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
40.
О внесении дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 августа 2021 года № ҚР ДСМ-84 "Об утверждении форм учетной и отчетной документации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С.
41.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 61 "Об утверждении типового положения об областных ономастических комиссиях и ономастических комиссиях городов республиканского значения, столицы"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
42.
О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2022 года № 200 "Об определении юридического лица, осуществляющего координацию проведения международных сопоставительных исследований качества образования и подготовку ежегодного национального доклада о состоянии развития образования, а также формирование, сопровождение, системно-техническое обслуживание, интеграцию и обеспечение информационной безопасности информационной системы "Национальная образовательная база данных"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
43.

"Жеңімпаздары, жүлдегерлері және оларды дайындаған педагогтер бюджет қаражаты есебінен біржолғы сыйақымен көтермеленетін жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 20 шiлдедегi № 333 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
44.
"Жалпы білім беретін пәндер бойынша халықаралық олимпиадалардың жеңімпаздары мен жүлдегерлеріне, оларды дайындаған педагогтерге біржолғы сыйақы төлеу қағидаларын, сондай-ақ мөлшерлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 29 шiлдедегi № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
45.
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға, сондай-ақ мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуға, орта білім беруге және балаларға қосымша білім беруге мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
46.
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын қоспағанда, тиісті типтердегі және түрлердегі білім беру ұйымдары қызметінің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 31 тамыздағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
47.
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-152 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 117 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
ДСМ
ҰЭМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
48.
"Ұлттық превентивтік тетікке қатысушыларды іріктеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 4 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің бұйрығы
АҚҰО (келісу бойынша)
2026 жылғы ақпан
Ж.К. Бакашбаев
49.

О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 20 июля 2022 года № 333 "Об утверждении Перечня международных олимпиад по общеобразовательным предметам, по которым победители, призеры и педагоги, подготовившие их, поощряются единовременным вознаграждением за счет бюджетных средств"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
44.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра просвещения Республики Казахстан от 29 июля 2022 года № 347 "Об утверждении Правил выплаты единовременного вознаграждения победителям и призерам международных олимпиад по общеобразовательным предметам, педагогам, подготовившим их, а также их размеров"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
45.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381 "Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А.А.
46.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 августа 2022 года № 385 "Об утверждении Типовых правил деятельности организаций образования соответствующих типов и видов, за исключением организаций высшего и послевузовского образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
47.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 117 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан, Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЗ
МНЭ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С.
48.
О внесении изменения в приказ Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан от 27 января 2023 года № 4 "Об утверждении Правил отбора участников национального превентивного механизма"
приказ Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан
НЦПЧ
(по согласованию)
февраль 2026 года
Бакашбаев Ж.К.
49.

"Өндірістік бақылауды жүзеге асыруға қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 62 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің
бұйрығы
ДСМ
2026 жылғы ақпан
Т.С. Сұлтанғазиев
50.
"Мәдениет саласындағы білім беру ұйымдарын қоспағанда, білім беру ұйымдарында оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 10 тамыздағы № 253 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
М.Т. Мелдебекова
51.
"Маманды жұмысқа жіберу, бюджет қаражаты есебінен жұмсалған шығыстарды өтеу, өз бетімен жұмысқа орналасу құқығын беру, мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алған Қазақстан Республикасының азаматтарын жұмыспен өтеу жөніндегі міндетінен босату немесе олардың міндетін тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 11 тамыздағы № 403 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
52.
"Бакалавр" немесе "магистр" дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 25 тамыздағы № 443 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім жоғары министрінің бұйрығы
ҒЖБМ
2026 жылғы ақпан
Г.И. Көбенова
53.
"Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 25 сәуірдегі № 86 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
Г.Б. Акитаева
54.
"Жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2024 жылғы 30 сәуірдегі № 97 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
55.
"Баланы қабылдайтын кәсіби отбасылар туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 61 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
56.

О внесении изменений и дополнения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 62 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к осуществлению производственного контроля"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
февраль 2026 года
Султангазиев Т.С.
50.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 10 августа 2023 года № 253 "Об утверждении Правил организации и осуществления учебно-методической и научно-методической работы в организациях образования, за исключением организаций образования в области культуры"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Мелдебекова М.Т.
51.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 августа 2023 года № 403 "Об утверждении Правил направления специалиста на работу, возмещения расходов, понесенных за счет бюджетных средств, предоставления права самостоятельного трудоустройства, освобождения от обязанности или прекращения обязанности по отработке гражданами Республики Казахстан, обучавшимися на основе государственного образовательного заказа"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
февраль 2026 года
Кобенова Г.И.
52.
О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 443 "Об утверждении Правил присуждения образовательного гранта для оплаты высшего или послевузовского образования с присуждением степени "бакалавр" или "магистр"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан
МНВО
Февраль 2026 года
Кобенова Г. И
53.
О внесении изменений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 25 апреля 2024 года № 86 "Об утверждении Отраслевой системы поощрения Министерства просвещения Республики Казахстан"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Акитаева Г.Б.
54.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 апреля 2024 года № 97 "Об утверждении Правил организации наставничества над детьми-сиротами, детьми, оставшимися без попечения родителей"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
55.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 61 "Об утверждении Положения о приемных профессиональных семьях"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
56.

"Білім беру ұйымдарындағы психологиялық-педагогикалық қолдау қызметінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 29 сәуірдегі № 92 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің бұйрығы
ОМ
2026 жылғы ақпан
А.А. Ахметжанов
57.
"Мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған мемлекеттік кітапханалардың, мемлекеттік музейлер мен музей-қорықтардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуі бойынша ақылы қызмет түрлерін жүзеге асыру, олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақшаны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы10 шілдедегі № 312-НҚ бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің бұйрығы
МАМ
2026 жылғы ақпан
А.Ж. Сыдықов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖСК – Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі;
АҚҰО – Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі;
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 апреля 2025 года № 92 "Об утверждении Правил деятельности службы психолого-педагогического сопровождения в организациях образования"
приказ Министра просвещения Республики Казахстан
МП
февраль 2026 года
Ахметжанов А. А.
57.
О внесении дополнения в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 312-НҚ "Об утверждении Правил осуществления платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) государственными библиотеками, государственными музеями и музеями-заповедниками, созданными в организационно-правовой форме государственного учреждения, использования ими денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКИ
февраль 2026 года
Сыдыков А.Ж.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВСС – Высший Судебный Совет Республики Казахстан;
НЦПЧ – Национальный центр по правам человека Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан;
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
_______________________________________________