Цифрлық трансформация жөнінде жедел топ (цифрлық штаб) құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 130-ө Өкімі.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Цифрлық трансформация жөніндегі жедел топ (цифрлық штаб) (бұдан әрі – топ) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) топтың құрамы
2) Топ туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 130-ө өкімімен
бекітілген
Цифрлық трансформация жөніндегі жедел топтың (цифрлық штаб) құрамы
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Үкімет Аппаратының Басшысы
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Президентінің цифрландыру мәселелеріне жетекшілік ететін кеңесшісі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, хатшы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 130-ө өкімімен
бекітілген
Цифрлық трансформация жөніндегі жедел топ (цифрлық штаб) туралы ереже 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Цифрлық трансформация жөніндегі жедел топ (цифрлық штаб) (бұдан әрі – топ) өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны топтың жұмыс органы болып табылады, ол:
1) топ отырыстарының күн тәртібін әзірлейді;
2) топ отырыстарына қажетті материалдарды дайындайды.
3. Топ отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
4. Орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің басшылары топтың шешімдерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін дербес жауапты болады.
2-тарау. Тобтың негізгі міндеттері
5. Топтың міндеттері:
1) экономика салаларын цифрлық трансформациялауды қамтамасыз ету;
2) цифрландыру саласындағы жобалар бойынша мәселелерді қарастыру.
3-тарау. Топтың өкілеттіктері
6. Топтың мынадай өкілеттері бар:

Об образовании оперативной группы по цифровой трансформации (цифровой штаб)
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 130-р.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать оперативную группу по цифровой трансформации (цифровой штаб) (далее – группа).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав группы;
2) Положение о группе.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года № 130-р.
Состав оперативной группы
по цифровой трансформации (цифровой штаб)
Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель
Заместитель Премьер-Министра – Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан
Председатель Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию)
Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя
советник Президента Республики Казахстан, курирующий вопросы цифровизации (по согласованию)
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь
________________________________
Утверждено распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года № 130-р.
Положение об оперативной группе
по цифровой трансформации (цифровой штаб)
Глава 1. Общие положения
1. Оперативная группа по цифровой трансформации (цифровой штаб) (далее – группа) в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
2. Рабочим органом группы является республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства" Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, которое:
1) вырабатывает повестку заседаний группы;
2) готовит необходимые материалы для заседаний группы.
3. Заседания группы проводятся по мере необходимости.
4. Руководители центральных и местных государственных органов, а также субъектов квазигосударственного сектора несут персональную ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение решений группы.
Глава 2. Основные задачи группы
5. Задачами группы являются:
1) обеспечение цифровой трансформации отраслей экономики;
2) рассмотрение вопросов по проектам в сфере цифровизации.
Глава 3. Полномочия группы
6. Группа имеет полномочия:

1) орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің орындауы үшін міндетті шешімдер қабылдау;
2) орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің өкілдерін топтың отырыстарына шақыру.
4-тарау. Топ отырыстарын дайындау және өткізу тәртібі
7. Топ қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың құрылуы, қызметі және таратылуы қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.

1) принимать решения, обязательные для исполнения центральными и местными государственными органами, а также субъектами квазигосударственного сектора;
2) приглашать на заседания группы представителей центральных и местных государственных органов, а также субъектов квазигосударственного сектора.
Глава 4. Порядок подготовки и проведения заседаний группы
7. Организация и порядок деятельности группы осуществляются в соответствии с Правилами образования, деятельности и упразднения консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
________________________________