Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 30 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 100-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 30 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және ай сайын келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі тоқсан қорытындылары бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер – Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 3 маусымдағы
№100-ө өкімімен бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 100-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и ежемесячно, не позднее 10 числа следующего месяца проинформировать Министерство культуры и спорта Республики Казахстан о принятых мерах.
3. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 100-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне туристік қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 30 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 30.03.2026 № 35-ө өкімімен.
р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам туристской деятельности"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 30.03.2026 № 35-р.
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3 4 5 6
1.

"Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1003 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымои
2.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭГТРМ
2021 жылғы шілде
С.С.Қожаниязов
3.
"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АҚДМ
2021 жылғы шілде
С.Р. Егізбаев
4.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Республикалық ономастика комиссиясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 21 сәуірдегі № 368 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы шілде
Н.М. Дәуешов
5.
"Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2023 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 406 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы шілде
F.P.Әбдірахымов
6.
"Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын, шығу туризмі саласында қызметін жүзеге асыратын туроператорлар мен туроператорлар-әуе кемесімен жалданушылар үшін банктік кепілдіктермен қамтамасыз етуге жататын ақша сомасын, Қазақстан Республикасы азаматтарының шығу туризмі саласындағы құқықтарына кепілдік беру жүйесі әкімшісі үшін арнайы ашылған банктік шотқа аударылуы тиіс ақша сомасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 21 қазандағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
7.
"Инвестицияларды мемлекеттік қолдауды іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 13 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2021 жылғы шілде
А.А. Айдарон
8.
"Жалпыға ортақ пайдаланылатын халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу мен реконструкциялау жөніндегі және облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, сондай-ақ күрделі және орташа жөндеу жөніндегі жобалардың басымдығы критерийлерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 16 қыркүйектегі № 971 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Б.С.Камалиев
9.
Шетелдіктер үшін туристік жарна төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
10.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1003 "Вопросы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
2.
О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МЭГПР
июль 2021 года
Кожаниязов С.С.
3.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142 "О некоторых вопросах Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан и Министерства цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МИОР
июль 2021 года
Егизбаев С.Р.
4.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 1998 года № 368 "О Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Дауешов Н.М.
5.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 406 "Об утверждении Концепции развития туристской отрасли Республики Казахстан до 2023 года"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
6.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2016 года № 607 "Об утверждении Правил функционирования системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма, суммы денег, подлежащих обеспечению банковской гарантией для туроператоров и туроператоров- фрахтователей, осуществляющих деятельность в сфере выездного туризма, суммы денег, подлежащих перечислению на банковский счет, открытый специально для администратора системы гарантирования прав граждан Республики Казахстан в сфере выездного туризма"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
7.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2016 года № 13 "О некоторых вопросах реализации государственной поддержки инвестиций"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МИД
июль 2021 года
Айдаров А.А.
8.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2013 года № 971 "Об утверждении критериев приоритетности проектов по строительству и реконструкции автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения и строительству, реконструкции, а также капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог областного и районного значения"
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Камалиев Б.С.
9.
Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев
постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
10.

"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1281 бұйрығына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2021 жылғы шілде
А.А.Айдаров
11.
"Жолаушыларды, багажды, жүк-багажды және почта жөнелтілімдерін темір жол көлігімен тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 545 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
ИИДМ
2021 жылғы шілде
Б.С.Камалиев
12.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары айналымы саласында екінші санаттағы рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 22 қыркүйектегі № 637 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы шілде
М.Ш.Қожаев
13.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы шілде
М.Ш.Қожаев
14.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2021 жылғы шілде
М.Ш.Қожаев
15.
"Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрыгы
ІІM
2021 жылғы шілде
М.Ш.Қожаев
16.
Басым туристік аумақтарды қалыптастыру, олардың жұмыс істеуі және оларды басқару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымои
17.
Туристендіру картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
18.
Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
19

О внесении дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1281 "Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций"
приказ
Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
июль 2021 года
Айдаров А.А.
11.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 545 "Об утверждении Правил перевозок пассажиров, багажа, грузобагажа и почтовых отправлений железнодорожным транспортом"
приказ
Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МИИР
июль 2021 года
Камалиев Б.С.
12.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 сентября 2020 года № 637 "Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им при выдаче разрешений второй категории в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2021 года
Кожаев М.Ш.
13.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2021 года
Кожаев М.Ш.
14.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 "Об утверждении Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2021 года
Кожаев М.Ш.
15.
О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 "Об утверждении Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия"
приказ
Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
июль 2021 года
Кожаев М.Ш.
16.
Об утверждении правил формирования, функционирования приоритетных туристских территорий и управления ими
приказ
Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
17.
Об утверждении карты туристификации
приказ
Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
18.
Об утверждении правил субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан
приказ
Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
19.

Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 30.03.2026 № 35-ө өкімімен.
20.
Әрбір шетелдік турист үшін келу туризмі саласындағы туроператорлардың шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымов
21.
Туристік қызмет объектілерін салу, реконструкциялау кезінде кәсіпкерлік субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
22.
Кәсіпкерлік субъектілерінің тау шаңғысы курорттарына арналған жабдықтар мен техника сатып алу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
23.
Кәсіпкерлік субъектілерінің санитариялық-гигиеналық тораптарды күтіп-ұстауға арналған шығындарының бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
24.
Кәсіпкерлік субъектілерінің жол бойындағы сервис объектілерін салу бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымов
25.
Туристік қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлік субъектілеріне сыйымдылығы жүргізушінің орнын қоспағанда, сегізден астам отыратын орны бар автомобиль көлік құралдарын сатып алу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.Р.Әбдірахымов
26.
Салалық, субъектілік және объектілік қағидаттар бойынша Қазақстан Республикасындағы туризм бағыттарының сыныптауышын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымон
27.
Ұлттық туристік брендтер тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымон
28.
"Туристік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 80 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымон
29.
"Туристік қызмет көрсетуге үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 81 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымои
30.

Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 30.03.2026 № 35-р.
20.
Об утверждении правил субсидирования затрат туроператоров в сфере въездного туризма за каждого иностранного туриста
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
21.
Об утверждении правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства при строительстве, реконструкции объектов туристской деятельности
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
22.
Об утверждении правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства по приобретению оборудования и техники для горнолыжных курортов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
23.
Об утверждении правил субсидирования части затрат субъектов предпринимательства на содержание санитарно - гигиенических узлов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
24.
Об утверждении правил возмещения части затрат субъектов предпринимательства по строительству объектов придорожного сервиса
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
25.
Об утверждении правил возмещения части затрат по приобретению автомобильных транспортных средств вместимостью более восьми мест для сидения, исключая место водителя, субъектам предпринимательства, осуществляющим туристскую деятельность
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
26.
Об утверждении классификатора направлений туризма в Республике Казахстан по отраслевому, субъектному и объектному принципам
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
27.
Об утверждении правил формирования и ведения реестра национальных туристских брендов
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
28.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 80 "Об утверждении Правил предоставления туристских услуг"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
29.
О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 81 "Об утверждении типового договора на туристское обслуживание"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
30.

"Турагент, гид (гид- аудармашы), экскурсовод және туризм нұсқаушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламаға қосымшаға мәліметтер нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 249 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымов
31.
"Қазақстан Республикасының туристік қызмет туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1264 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 желтоқсандагы № 842 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
МСМ, ҰЭМ
2021 жылғы шілде
F.P.Әбдірахымов, Т.М.Жаксылықов
32.
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2021 жылғы шілде
Ғ.P.Әбдірахымов
33.
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары мен біліктіліктерінің сыныптауышың бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2021 жылғы шілде
Ш.Т.Каринова
34.
"Туризм статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаудықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 10 ақпандағы № 20 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының бұйрығы
СЖРА
2021 жылғы шілде
Ж.Х. Мәдиев
35.
"Діни туризм саласында туроператорлық қызметті жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Дін істері және азаматтық коғам министрінің 2017 жылғы 22 қарашадағы № 166 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің бұйрығы
АҚДМ
2021 жылғы шілде
С.Р. Егізбаев
36.
"Жануарларды еріксіз және (немесе) жартылай ерікті жағдайларда ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 25 тамыздағы № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭГТРМ
2021 жылғы шілде
С.С.Қожаниязов
37.
Шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелерін бекіту туралы
республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) мәслихаттарының шешімдері
республикалық маңызы бар қалалар. астана, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) ЖАО
2021 жылғы казан
республикалық маңызы бар қалалар, астана, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары
38.
Күтіп-ұсталуы кезіндегі шығындардың бір бөлігі өтелетін санитариялық-гигиеналық тораптардың тізбелерін бекіту туралы
Әкімдіктердің қаулылары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың ЖАО, МСМ
2021 жылғы қазан
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдерінің жетекшілікететін орынбасарлары
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ИИДМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СЖРА - Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЦДИАӨМ - Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭГТРМ - Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЖАО - жергілікті атқарушы орган
* - НҚА-ны қабылдау мерзімі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) тиісті өзгерістер мен толықтырулар қолданысқа енгізілген күннен кейін екі ай ішінде.

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 249 "Об утверждении форм сведений для приложения к уведомлению о начале деятельности турагента, гида (гида-переводчика), экскурсовода и инструктора туризма"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
31.
О внесении изменений в совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1264 и исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 842 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов за соблюдением законодательства Республики Казахстан о туристской деятельности"
совместный приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан и Министра национально й экономики Республики Казахстан
МКС,
МНЭ
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.,
Жаксылыков Т.М.
32.
О внесении изменений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)"
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
июль 2021 года
Абдрахимов Г.Р.
33.
О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 500 "Об утверждении Классификатора специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
июль 2021 года
Каринова Ш.Т.
34.
О внесении изменений в приказ председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 10 февраля 2020 года № 20 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике туризма и инструкций по их заполнению"
приказ Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
АСПР
июль 2021 года
Мадиев Ж.Х.
35.
О внесении изменений в приказ Министра по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан от 22 ноября 2017 года № 166 "Об утверждении Правил осуществления туроператорской деятельности в сфере религиозного туризма"
приказ
Министра информации и общественного развития Республики Казахстан
МИОР
июль 2021 года
Егизбаев С.Р.
36.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 августа 2017 года № 354 "Об утверждении Правил содержания и разведения животных в неволе и (или) полувольных условиях"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭГПР
июль 2021 года
Кожаниязов С.С.
37.
Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев
решения
маслихатов городов республиканского значения, столицы,
МИО
городов республиканского значения,
октябрь 2021 года
курирующие заместители акимов городов республиканского значения,
38.
Об утверждении перечней санитарно-гигиенических узлов, по которым возмещается часть затрат при их содержании
постановления акиматов
МИО
областей, городов республиканского значения, столицы, МКС
октябрь
2021 года
курирующие заместители акимов областей, городов республиканского значения, столицы
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР - Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АСПР - Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭГПР - Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МИО - местные исполнительные органы
* - срок принятия НПА в течение двух месяцев после дня введения в действие соответствующих изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).