2) Үкімет басшылығы деңгейінде шешімдер қабылдауды талап ететін инвестициялық жобалар бойынша мәселелерді қарау болып табылады.
3-тарау. Кеңестің өкілеттіктері
8. Кеңестің мынадай өкілеттіктері бар:
1) орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің орындауы үшін міндетті шешімдер қабылдау;
2) Қазақстан Республикасы Конституциясының 61-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын заң күші бар уақытша нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
3) Қазақстан Республикасының Президентіне және Премьер-Министріне Кеңестің шешімдерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін орталық және жергілікті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ квазимемлекеттік сектор субъектілерінің басшыларын тәртіптік жауаптылыққа тарту, оның ішінде атқаратын лауазымынан босату жөнінде ұсыныстар енгізу.
4-тарау. Кеңес отырыстарын дайындау және өткізу тәртібі
9. Отырыстарда Кеңес төрағасы, ал ол болмаған кезде Кеңес төрағасының орынбасары төрағалық етеді.
10. Отырыстар басым тәртіппен бейнеконференцбайланыс арқылы, сондай-ақ Кеңес төрағасының не оның орынбасарының келісімі бойынша бетпе-бет немесе аралас форматта өткізіледі.
11. Кеңес отырысын бейнеконференцбайланысқа қосылған мәжіліс залдарында бейнеконференцбайланыс арқылы өткізген кезде шақырылған тұлғалар және қажет болған жағдайда техникалық персонал ғана қатысады.
12. Кеңес отырысына уақтылы растамағаны және (немесе) қатыспағаны үшін шақырылған тұлға жауапты болады.
13. Кеңес отырысында қарауға дайындалған материалдарды жұмыс органы Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына отырысқа дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні қалғанда енгізеді және онда мыналар қамтылуға тиіс:
1) хаттамалық шешімнің жобасы;
2) отырыстың күн тәртібіндегі мәселелер бойынша мүдделі мемлекеттік органдар мен ұйымдардың позициялары бар анықтамалар;
3) Microsoft PowerPoint форматындағы презентациялар (көлемі 10 (он) мегабайттан аспайтын және қаріп өлшемі 20-дан кем емес, көрнекі ақпаратты көрсетудің 16: 9 форматына сәйкес келетін түрлі-түсті слайдтар);
4) ақпараттық (талдамалық) баяндамалар;
5) қатысушылар тізімі;
6) жүргізу тәртібіне ұсыныстар;
7) Кеңес отырысында қаралатын мәселелер бойынша басқа да материалдар.
14. Отырысқа материалдар уақтылы және толық ұсынылмаған, сондай-ақ сапасыз болған жағдайда кеңес төрағасы не онымен келісім бойынша оның орынбасары жоспарланған мәселені қараудан шығару немесе оны қарауды басқа мерзімге ауыстыру туралы шешім қабылдайды.

2) рассмотрение вопросов по инвестиционным проектам, требующим принятия решений на уровне руководства Правительства.
Глава 3. Полномочия Совета
8. Совет имеет следующие полномочия:
1) принимать решения, обязательные для исполнения центральными и местными государственными органами, а также субъектами квазигосударственного сектора;
2) разрабатывать временные нормативные правовые акты, имеющие силу закона, принимаемые Правительством Республики Казахстан в соответствии со статьей 61 Конституции Республики Казахстан;
3) вносить Президенту и Премьер-Министру Республики Казахстан предложения по привлечению к дисциплинарной ответственности, в том числе освобождению от занимаемых должностей руководителей центральных и местных государственных органов, а также субъектов квазигосударственного сектора за неисполнение или ненадлежащее исполнение решений Совета.
Глава 4. Порядок подготовки и проведения заседаний Совета
9. На заседаниях председательствует председатель Совета, а в его отсутствие – заместитель председателя Совета.
10. Заседания в приоритетном порядке проводятся посредством видеоконференцсвязи, а также в очном или смешанном форматах по согласованию с председателем Совета либо его заместителем.
11. При проведении заседания Совета посредством видеоконференцсвязи в залах совещания, подключенных к видеоконференцсвязи, принимают участие только приглашенные лица и в случае необходимости технический персонал.
12. Ответственность за несвоевременное подтверждение и (или) участие на заседании Совета несет приглашенное лицо.
13. Подготовленные к рассмотрению на заседании Совета материалы вносятся рабочим органом в Аппарат Правительства Республики Казахстан не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до заседания и должны включать:
1) проект протокольного решения;
2) справки по вопросам повестки дня заседания с позициями заинтересованных государственных органов и организаций;
3) презентации в формате Microsoft Power Point (цветные слайды объемом не более 10 (десять) мегабайт и размером шрифта не менее 20, соответствующие формату отображения визуальной информации 16:9);
4) информационные (аналитические) доклады;
5) список участников;
6) предложения к порядку ведения;
7) другие материалы по вопросам, рассматриваемым на заседании Совета.
14. В случаях несвоевременного, а также некачественного и неполного представления материалов к заседанию председателем Совета либо по согласованию с ним его заместителем принимается решение о снятии с рассмотрения запланированного вопроса или переносе его рассмотрения на другой срок.