О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2026 года № 787
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 291:
подпункт 12) графы 5 изложить в следующей редакции:
"12) акционерное общество "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для кредитования и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма, малых промышленных зон и субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ, а также на инвестиционные цели сельскохозяйственных товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности (без указания подотрасли);";
графу 6 изложить в следующей редакции:
"Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" − город Астана, товарищества с ограниченной ответственностью "Региональный инвестиционный центр "ОҢТҮСТІК" и товарищества с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация "Ырыс" – Туркестанская область, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Мангистауская область, акционерного общества "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма, малых промышленных зон и субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ, а также на инвестиционные цели сельскохозяйственных товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности (без указания подотрасли) – область Жетісу, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в целях кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей на пополнение оборотных средств (без указания подотрасли) и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Кызылординская область, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – город Астана, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – Павлодарская область, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма – область Абай, по направлению "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на инвестиционные цели и (или) пополнение оборотных средств (без указания подотрасли)" в отношении акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" в области Абай, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "KOKSHE" в Акмолинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе" в Актюбинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Қонаев" в Алматинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау" в Атырауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" в Восточно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз" в Жамбылской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq" в Западно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" в Карагандинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" в Костанайской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в Кызылординской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" в Мангистауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" в Павлодарской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" в Северо-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан" в Туркестанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ұлытау" в области Ұлытау, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent" в городе Шымкенте";
графу 7 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 29 тамыздағы № 787 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 291-жолда:
5-бағанның 12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамы туризм, шағын өнеркәсіп аймақтары және агроөнеркәсіптік кешен субъектілері саласындағы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге, сондай-ақ ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер мен ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының инвестициялық мақсаттарына (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және қаржыландыру үшін";
6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы, "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты Астана қаласы, "ОҢТҮСТІК" аймақтық инвестициялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне және "Ырыс" микроқаржы ұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне – Түркістан облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Маңғыстау облысы, туризм, шағын өнеркәсіп аймақтары және агроөнеркәсіптік кешен субъектілері саласындағы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге, сондай-ақ ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер мен ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының инвестициялық мақсаттарына (кіші саланы көрсетпей) инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамына – Жетісу облысы, ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге айналым қаражатын толықтыруға (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Қызылорда облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Астана қаласы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Павлодар облысы, туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – Абай облысы, "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу мен тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына инвестициялық мақсаттарға және (немесе) айналым қаражатын толықтыруға кредит беру (кіші саланы көрсетпей)" бағыты бойынша Абай облысындағы "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақмола облысындағы "KOKSHE" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақтөбе облысындағы "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Алматы облысындағы "Қонаев" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Атырау облысындағы "Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шығыс Қазақстан облысындағы "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Жамбыл облысындағы "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Батыс Қазақстан облысындағы "Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қарағанды облысындағы "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қостанай облысындағы "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қызылорда облысындағы "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Маңғыстау облысындағы "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Павлодар облысындағы "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Солтүстік Қазақстан облысындағы "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Түркістан облысындағы "Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ұлытау облысындағы "Ұлытау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шымкент қаласындағы "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:

"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" − до 2027 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Мангистауской области – до конца 2028 года, акционерного общества "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в области Жетісу – до конца 2028 года, акционерного общества "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу" для кредитования малых промышленных зон и субъектов агропромышленного комплекса на проведение весенне-полевых и уборочных работ, а также на инвестиционные цели сельскохозяйственных товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности (без указания подотрасли) в области Жетісу – со сроком на 3 года (2026 – 2029 годы), акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в целях кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей на пополнение оборотных средств (без указания подотрасли) и финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Кызылординской области – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в городе Астане – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в Павлодарской области – до конца 2028 года, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" для финансирования инвестиционных проектов в сфере туризма в области Абай − до 21 января 2029 года, со сроком на 3 года (2026 – 2029 годы) по направлению "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей и предприятий по переработке сельскохозяйственной продукции и пищевой промышленности на инвестиционные цели и (или) пополнение оборотных средств (без указания подотрасли)" в отношении акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Семей" в области Абай, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "KOKSHE" в Акмолинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе" в Актюбинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Қонаев" в Алматинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау" в Атырауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс" в Восточно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз" в Жамбылской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq" в Западно-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" в Карагандинской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" в Костанайской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Байқоңыр (Байконур)" в Кызылординской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий" в Мангистауской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар" в Павлодарской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік" в Северо-Казахстанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан" в Туркестанской области, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Ұлытау" в области Ұлытау, акционерного общества "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent" в городе Шымкенте".

"үнемі, "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2027 жылға дейін, Маңғыстау облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – 2028 жылдың соңына дейін, Жетісу облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамына – 2028 жылдың соңына дейін, Жетісу облысында туризм, шағын өнеркәсіп аймақтары мен агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге, сондай-ақ ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер мен ауыл шаруашылығы өнімін қайта өңдеу және тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарының инвестициялық мақсаттарына (кіші саланы көрсетпей) қаржыландыру үшін "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" өңірлік даму институты" акционерлік қоғамына – 3 жыл мерзіммен (2026 – 2029 жылдар), Қызылорда облысында ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге айналым қаражатын толықтыруға (кіші саланы көрсетпей) кредит беру және туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – 2028 жылдың соңына дейін, Астана қаласында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – 2028 жылдың соңына дейін, Павлодар облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – 2028 жылдың соңына дейін, Абай облысында туризм саласындағы инвестициялық жобаларды қаржыландыру үшін "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына – 2029 жылғы 21 қаңтарға дейін, "Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу мен тамақ өнеркәсібі кәсіпорындарына инвестициялық мақсаттарға және (немесе) айналым қаражатын толықтыруға кредит беру (кіші саланы көрсетпей)" бағыты бойынша Абай облысындағы "Семей" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты Ақмола облысындағы "KOKSHE" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ақтөбе облысындағы "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты, Алматы облысындағы "Қонаев" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Атырау облысындағы "Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шығыс Қазақстан облысындағы "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Жамбыл облысындағы "Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Батыс Қазақстан облысындағы "Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қарағанды облысындағы "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қостанай облысындағы "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Қызылорда облысындағы "Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Маңғыстау облысындағы "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Павлодар облысындағы "Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Солтүстік Қазақстан облысындағы "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Түркістан облысындағы "Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Ұлытау облысындағы "Ұлытау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына, Шымкент қаласы "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамына қатысты 3 жыл мерзіммен (2026 – 2029 жылдар)".

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра Республики Казахстан
О. Бектенов

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің міндетін атқарушы
О. Бектенов