"Стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 23 тамыздағы № 671 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 27 тамыздағы № 776 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 23 тамыздағы № 671 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген стратегиялық су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайлардың, оның ішінде мүліктік жалдауға (жалға) немесе сенімгерлік басқаруға берілуі мүмкін құрылысжайлардың тізбесінде:
1-тармақта:
11) тармақша алынып тасталсын;
36) тармақша алынып тасталсын;
65) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 91-1), 91-2), 91-3), 91-4), 91-5), 91-6), 91-7), 91-8) және 91-9) тармақшаларымен толықтырылсын:
"91-1) Шағалалы өзеніндегі Шағалалы су қоймасы;
91-2) Күрті өзеніндегі Күрті су қоймасы;
91-3) Қарақоңыз өзеніндегі Қарақоңыз су қоймасы;
91-4) Қақпатас өзеніндегі Қақпатас су қоймасы;
91-5) Шабақты өзеніндегі Ынталы су қоймасы;
91-6) Бүркітті өзеніндегі Бүркітті су қоймасы;
91-7) Тамды өзеніндегі Жартас су қоймасы;
91-8) Желқуар өзеніндегі Желқуар су қоймасы;
91-9) Бесарық су қоймасы (таудағы жылғада);";
2-тармақта:
29) тармақшаға орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
33) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"33) Қонаев;";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 1-11) тармақшамен толықтырылсын:
"1-11) Түркістан облысы Ордабасы ауданында Боралдай өзеніндегі Боралдай су қоймасы;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2025 года № 671 "Об определении перечня стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2026 года № 776
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2025 года № 671 "Об определении перечня стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление" следующие изменения и дополнения:
в перечне стратегических водохозяйственных и гидротехнических сооружений, в том числе которые могут быть переданы в имущественный наем (аренду) или доверительное управление, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 1:
подпункт 11) исключить;
подпункт 36) исключить;
подпункт 65) исключить;
дополнить подпунктами 91-1), 91-2), 91-3), 91-4), 91-5), 91-6), 91-7), 91-8) и 91-9) следующего содержания:
"91-1) Чаглинское водохранилище на реке Чаглинка;
91-2) водохранилище Курты на реке Курты;
91-3) водохранилище Караконыз на реке Караконыз;
91-4) водохранилище Какпатас на реке Какпатас;
91-5) водохранилище Ынталы на реке Шабакты;
91-6) водохранилище Буркутти на реке Буркутти;
91-7) водохранилище Жартас на реке Тамды;
91-8) Желкуарское водохранилище на реке Желкуар;
91-9) Бесарыкское водохранилище (в горном ручье);";
в пункте 2:
подпункт 29) изложить в следующей редакции:
"29) Арыс;";
подпункт 33) изложить в следующей редакции:
"33) Конаев;";
пункт 4 дополнить подпунктом 1-11) следующего содержания:
"1-11) водохранилище Боралдай на реке Боралдай в Ордабасинском районе Туркестанской области;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов