Казино, ойын автоматтары залдары, букмекерлік кеңселер мен тотализаторлар (букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары) орналастырылатын аумақтарды, сондай-ақ шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың, ойын мекемесінің жұмыскерлерінің және еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаумен байланысты ойын мекемесінде болатын өзге де адамдардың ғана кіруіне жол берілетін казино мен ойын автоматтары залдарын орналастыру үшін жекелеген аумақтардың тізбесін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 26 тамыздағы № 767 қаулысы
"Ойын бизнесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 1-тармағына және 15-бабының 1-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес казино, ойын автоматтары залдары, букмекерлік кеңселер мен тотализаторлар (букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары) орналастырылатын аумақтар;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың, ойын мекемесінің жұмыскерлерінің және еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаумен байланысты ойын мекемесінде болатын өзге де адамдардың ғана кіруіне жол берілетін казино мен ойын автоматтары залдарын орналастыру үшін жекелеген аумақтардың тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2026 жылғы 26 тамыздағы
№ 767 қаулысына
1-қосымша
Казино, ойын автоматтары залдары, букмекерлік кеңселер мен тотализаторлар (букмекерлік кеңселердің және (немесе) тотализаторлардың кассалары) орналастырылатын аумақтар
1. Алматы облысында Қапшағай су қоймасының жағалауы.
2. Ақмола облысының Бурабай ауданы.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2026 жылғы 26 тамыздағы
№ 767 қаулысына
2-қосымша
Шетел азаматтарының, азаматтығы жоқ адамдардың, ойын мекемесінің жұмыскерлерінің және еңбек (қызметтік) міндеттерін орындаумен байланысты ойын мекемесінде болатын өзге де адамдардың ғана кіруіне жол берілетін казино мен ойын автоматтары залдарын орналастыру үшін жекелеген аумақтардың тізбесі
1. Алматы облысының Талғар және Ұйғыр аудандары.
2. Маңғыстау облысында Каспий теңізінің жағалауы.
3. Жетісу облысының Панфилов ауданы және Алакөл көлінің жағалауы.
4. Шығыс Қазақстан облысының Марқакөл және Зайсан аудандары.
5. Батыс Қазақстан облысының Бәйтерек ауданы.
6. Абай облысында Алакөл көлінің жағалауы.

Об определении территорий, на которых подлежат размещению казино, залы игровых автоматов, букмекерские конторы и тотализаторы (кассы букмекерских контор и (или) тотализаторов), а также перечня отдельных территорий для размещения казино и залов игровых автоматов, в которые допускаются только иностранные граждане, лица без гражданства, работники игорного заведения и иные лица, находящиеся в игорном заведении в связи с выполнением трудовых (служебных) обязанностей
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2026 года № 767
В соответствии с пунктом 1 статьи 11 и пунктом 1-1 статьи 15 Закона Республики Казахстан "Об игорном бизнесе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) территории, на которых подлежат размещению казино, залы игровых автоматов, букмекерские конторы и тотализаторы (кассы букмекерских контор и (или) тотализаторов), согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) перечень отдельных территорий для размещения казино и залов игровых автоматов, в которые допускаются только иностранные граждане, лица без гражданства, работники игорного заведения и иные лица, находящиеся в игорном заведении в связи с выполнением трудовых (служебных) обязанностей, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2026 года № 767
Территории, на которых подлежат размещению казино, залы игровых автоматов, букмекерские конторы и тотализаторы (кассы букмекерских контор и (или) тотализаторов)
1. Побережье Капшагайского водохранилища в Алматинской области.
2. Бурабайский район Акмолинской области.
________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2026 года № 767
Перечень отдельных территорий для размещения казино и залов игровых автоматов, в которые допускаются только иностранные граждане, лица без гражданства, работники игорного заведения и иные лица, находящиеся в игорном заведении в связи с выполнением трудовых (служебных) обязанностей
1. Талгарский и Уйгурский районы Алматинской области.
2. Побережье Каспийского моря в Мангистауской области.
3. Побережье озера Алаколь и Панфиловский район области Жетісу.
4. Район Марқакөл и Зайсанский район Восточно-Казахстанской области.
5. Район Бәйтерек Западно-Казахстанской области.
6. Побережье озера Алаколь в области Абай.
________________________________________