"Жеке кәсіпкерлік субъектілерін бірнеше салалық мемлекеттік органның құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібін, нысандарын және оларға қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 5 тамыздағы № 626 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 20 шілдедегі № 640 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жеке кәсіпкерлік субъектілерін бірнеше салалық мемлекеттік органның құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібін, нысандарын және оларға қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 5 тамыздағы № 626 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жеке кәсіпкерлік субъектілерін бірнеше салалық мемлекеттік органның құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібінде, нысандарында және оларға қолдау көрсетуге қажетті басқа да шарттарда:
2-тармақта:
26) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"26) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
мынадай мазмұндағы 3-1 және 3-2-тармақтармен толықтырылсын:
"3-1. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тәртіппен жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларына және оларды алушыларға мониторинг жүргізуді қамтамасыз етеді.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларының пайдаланылуы мен оларды алушыларды мониторингтеуді техникалық сүйемелдеуді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын заңды тұлға (бұдан әрі – тіркеуші) жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдаудың екі деңгейлі жүйесі шеңберінде жүзеге асырады, ол мыналарды қамтиды:
1) бірінші деңгей – екінші деңгейдегі жүйелермен интеграцияланған, жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушылар өтінімдерінің эталондық электрондық тізілімін қамтитын тіркеу жүйесі, онда түпкілікті форматтық-логикалық бақылаудан кейінгі бақылау арқылы жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушының жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларының пайдаланылуы мен оларды алушыларға мониторинг жүргізу қағидалары шеңберінде бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын базалық талаптарға сәйкестігі айқындалады;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2024 года № 626 "Об утверждении Правил, форм поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной нефинансовой поддержки субъектам частного предпринимательства, предоставляемых в различных отраслях экономики, которые относятся к компетенциям нескольких отраслевых государственных органов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2026 года № 640
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2024 года № 626 "Об утверждении Правил, форм поддержки и других условий, необходимых для оказания государственной нефинансовой поддержки субъектам частного предпринимательства, предоставляемых в различных отраслях экономики, которые относятся к компетенциям нескольких отраслевых государственных органов" следующие изменения и дополнения:
в Правилах, формах поддержки и других условиях, необходимых для оказания государственной нефинансовой поддержки субъектам частного предпринимательства, предоставляемых в различных отраслях экономики, которые относятся к компетенциям нескольких отраслевых государственных органов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
подпункт 26) изложить в следующей редакции:
"26) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;";
дополнить пунктами 3-1 и 3-2 следующего содержания:
"3-1. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета обеспечивает проведение мониторинга мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей в порядке, определенном центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета, по согласованию с уполномоченным органом по предпринимательству.
Техническое сопровождение мониторинга использования мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей осуществляется юридическим лицом, единственным акционером которого является государство, определяемым центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета (далее – регистратор), в рамках двухуровневой системы государственной поддержки частного предпринимательства, включающей:
1) первый уровень – регистраторская система, интегрированная с системами второго уровня, содержащая эталонный электронный реестр заявок получателей мер государственной поддержки частного предпринимательства, где посредством окончательного постформатно-логического контроля определяется соответствие получателя мер государственной поддержки частного предпринимательства базовым требованиям, определяемым уполномоченным органом по исполнению бюджета в рамках правил проведения мониторинга использования мер государственной поддержки частного предпринимательства и их получателей (далее – базовые требования);

2) екінші деңгей – жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушылардан өтінімдерді қабылдау, оларды форматтық-логикалық бақылауды қолданумен өңдеу және өңделген өтінімдерді бірінші деңгейге беру жүзеге асырылатын салалық мемлекеттік немесе мемлекеттік емес цифрлық жүйелер.
Екінші деңгейдегі цифрлық жүйелер жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушылардан заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ тіркеушінің дербес деректерді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісімін алуды қамтамасыз етеді.
3-2. Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын беруге өтінім беру екінші деңгейдегі цифрлық жүйе (қаржылай емес қолдау операторының веб-порталы) арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады.
Екінші деңгейдегі цифрлық жүйе (қаржылай емес қолдау операторының веб-порталы) жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушының базалық талаптарға сәйкестігін тексеру туралы бірінші деңгейдегі жүйеге сұрау салуды жібереді.
Жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушының өтінімі бірінші деңгейдегі жүйенің жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушының базалық талаптарға сәйкестігі туралы хабарламасын алған кезде екінші деңгейдегі цифрлық жүйеде (қаржылай емес қолдау операторының веб-порталы) одан әрі өңделуге тиіс.
Өтінімде көрсетілген мәліметтерді және өтінімді өңдеу мәртебесін екінші деңгейдегі цифрлық жүйе (қаржылай емес қолдау операторының веб-порталы) бірінші деңгейдегі жүйеге береді.
Бірінші деңгейдегі жүйенің жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын алушының базалық талаптарға сәйкес келмеуін анықтауы жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қолдау шараларын ұсынудан бас тартуға негіз болады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 6, 9, 11 және 12-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
1-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
1-қосымша
Нысан
"Кәсіпке бағыт" құралы бойынша қызмет көрсетуге сауалнама-өтінім
1
Өтінім берілген күн
2
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Көрсетілетін қызметті алушының жынысы
4
Көрсетілетін қызметтерді қандай тілде алғысы келетінін көрсету
5
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні
6
Көрсетілетін қызметті алушының жасы
7
Көрсетілетін қызметті алушының жас санаты
8
Мүгедектігінің бар-жоғы
9
Көрсетілетін қызметті алушының санаты
10
Көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты облысы
11
Көрсетілетін қызметті алушының елді мекені (қала, ауыл, кент, аудан орталығы)
12
Қызметтерді көрсету орны
13
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі
14
Көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефоны
15
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайы
16
Көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысаны
17
Кәсіпкерлік субъектісінің атауы
18
Әлеуметтік кәсіпорын мәртебесі (бар болса)
19
Дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/ көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі
20
Кәсіпкердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша саласы
21
ЭҚЖЖ бойынша кәсіпкер қызметінің кіші саласы
22
Кәсіпкерлік санаты
23
Жылдық айналымдар
24
Өтінім берген кездегі жұмыскерлердің саны
25
Өңірлердің ерекшелігі бойынша бизнесті қолдаудың салалық және өңірлік бағдарламаларын түсіндіру жөнінде консультация алғыңыз келе ме?
26
Егер сізді салалық (бейіндік) оқу қызықтырса, сізге нақты қандай оқу қажет?
27
Сізге қаржыландыруды тарту бойынша оқу қажет пе?
28
Ұйымыңызға бизнес-шолу қажет пе?
29
Сізге әлеуметтік кәсіпкерлік бойынша оқу қажет пе?
30
Егер сізге оқу қажет болса, қандай форматта оқу ыңғайлы?
31
Менеджер-консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
32
Менеджер-консультанттың қолы
33
Менеджер-консультанттың жұмысын бағалауыңызды өтінеміз
* Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкердің/шаруа немесе фермер қожалығының куәлігін/хабарламасын, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті тұлғаға сенімхатты (қажет болса) қоса беремін.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
* Көрсетілген қызметтерге аудит жүргізу және мониторингтеу мақсатында телефон арқылы пікіртерім және (немесе) хабарлама-пікіртерім жүргізуге өз келісімімді беремін.
* Қаржылай емес қолдау құралдары шеңберінде көрсетілген қызметтердің нәтижелерін ұсынуға өз келісімімді беремін.
________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
2-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
2-қосымша
Нысан
"Кәсіпкер әйел" құралы бойынша қызметтер көрсетуге сауалнама-өтінім
1
Өтінім берілген күн
2
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Көрсетілетін қызметтерді қандай тілде алғысы келетінін көрсету
4
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні
5
Көрсетілетін қызметті алушының жасы
6
Көрсетілетін қызметті алушының жас санаты
7
Мүгедектігінің бар-жоғы
8
Көрсетілетін қызметті алушының санаты
9
Көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты облысы
10
Көрсетілетін қызметті алушының елді мекені (қала, ауыл, кент, аудан орталығы)
11
Қызметті көрсету орны
12
Көрсетілетін қызметті алушының мобильді телефоны
13
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық поштасы
14
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі
15
Көрсетілетін қызметті алушының ұйымдық-құқықтық нысаны
16
Кәсіпкерліктің атауы
17
Әлеуметтік кәсіпорын мәртебесі (бар болса)
18
Дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/ көрсетілетін қызметті алушы заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі
19
Кәсіпкердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша саласы
20
ЭҚЖЖ бойынша кәсіпкер қызметінің кіші саласы
21
Кәсіпкерлік санаты
22
Жылдық айналымдар
23
Өтінім берген кездегі жұмыскерлердің саны
24
Әйелдер кәсіпкерлігін қолдаудың қаржылай немесе қаржылай емес шаралары туралы консультация алғыңыз келе ме?
25
Егер сізді кәсіптік және бизнес-оқу қызықтырса, сізге нақты қандайы оқу қажет?
26
Ментордың сүйемелдеуі қажет пе?
27
Әйелдер кәсіпкерлігіне қатысты халықаралық жобалар туралы ақпарат алып, оған қатысқыңыз келе ме?
28
Сізге оқу қажет болса, онда сізге қандай форматта оқу ыңғайлы?
29
Менеджер-консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
30
Менеджер-консультанттың қолы
31
Менеджер-консультанттың жұмысын бағалауыңызды өтінеміз
* Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкердің/шаруа немесе фермер қожалығының куәлігін/хабарламасын, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті тұлғаға сенімхатты (қажет болса) қоса беремін.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
* Көрсетілген қызметтерге аудит жүргізу және мониторингтеу мақсатында телефон арқылы пікіртерім және (немесе) хабарлама-пікіртерім жүргізуге өз келісімімді беремін.
* Қаржылай емес қолдау құралдары шеңберінде көрсетілген қызметтердің нәтижелерін ұсынуға өз келісімімді беремін.
________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
3-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
3-қосымша
Нысан
"Бір ауыл – бір өнім" жобасы бойынша сауалнама-өтінім
1
Өтінім берілген күн
2
Қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Қатысушының жынысы
4
Көрсетілетін қызметтерді қандай тілде алғысы келетінін көрсету
5
Қатысушының туған күні
6
Қатысушының жасы
7
Қатысушының жас санаты
8
Қатысушының мүгедектігінің бар-жоғы
9
Қатысушының санаты
10
Қатысушының тұрғылықты облысы
11
Қатысушының елді мекені (қала, ауыл, кент, аудан орталығы)
12
Қызметтерді көрсету орны
13
Қатысушының жеке сәйкестендіру нөмірі
14
Қатысушының мобильді телефоны
15
Қатысушының электрондық мекенжайы
16
Қатысушының ұйымдық-құқықтық нысаны
17
Кәсіпкерліктің атауы
18
Әлеуметтік кәсіпорын мәртебесі (бар болса)
19
Дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/қатысушы заңды тұлғаның бизнес сәйкестендіру нөмірі
20
Кәсіпкердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша саласы
21
Кәсіпкер қызметінің ЭҚЖЖ бойынша кіші саласы
22
Кәсіпкерлік санаты
23
Жылдық айналымдар
24
Өтінім берген кездегі жұмыскерлердің саны
25
Өңірлердің ерекшелігі бойынша бизнесті қолдаудың салалық және өңірлік бағдарламаларын түсіндіру бойынша консультация алғыңыз келе ме?
26
Сіз жергілікті шикізаттан өнім (тауар) өндіресіз бе?

2) второй уровень – отраслевые государственные или негосударственные цифровые системы, посредством которых осуществляются прием заявок от получателей мер государственной поддержки частного предпринимательства, их обработка с применением форматно-логического контроля и передача обработанных заявок на первый уровень.
Цифровые системы второго уровня обеспечивают получение согласия от получателей мер государственной поддержки частного предпринимательства на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных регистратором.
3-2. Подача заявки на предоставление мер государственной поддержки частного предпринимательства осуществляется в электронном виде посредством цифровой системы второго уровня (веб-портал оператора нефинансовой поддержки).
Цифровая система второго уровня (веб-портал оператора нефинансовой поддержки) направляет запрос в систему первого уровня о проверке получателя мер государственной поддержки частного предпринимательства на соответствие базовым требованиям.
Заявка получателя мер государственной поддержки частного предпринимательства подлежит дальнейшей обработке в цифровой системе второго уровня (веб-портал оператора нефинансовой поддержки) при получении уведомления системы первого уровня о соответствии получателя мер государственной поддержки частного предпринимательства базовым требованиям.
Сведения, указанные в заявке, и статусы обработки заявки подлежат передаче цифровой системой второго уровня (веб-портал оператора нефинансовой поддержки) в систему первого уровня.
Выявление системой первого уровня несоответствия получателя мер государственной поддержки частного предпринимательства базовым требованиям является основанием для отказа в предоставлении мер государственной поддержки частного предпринимательства.";
приложения 1, 2, 3, 4, 6, 9, 11 и 12 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 1
к Правилам, формам
поддержки и другим условиям,
необходимым для оказания
государственной нефинансовой
поддержки субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики, которые
относятся к компетенциям нескольких
отраслевых государственных
органов
Форма
Анкета-заявка на оказание услуги по инструменту "Кәсіпке бағыт"
1
Дата обращения
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
3
Пол услугополучателя
4
Указать желаемый язык получения услуг
5
Дата рождения услугополучателя
6
Возраст услугополучателя
7
Возрастная категория услугополучателя
8
Наличие инвалидности
9
Категория услугополучателя
10
Область проживания услугополучателя
11
Населенный пункт (город, село, поселок, районный центр) услугополучателя
12
Место оказания услуг
13
Индивидуальный идентификационный номер услугополучателя
14
Мобильный телефон услугополучателя
15
Электронный адрес услугополучателя
16
Организационно-правовая форма услугополучателя
17
Наименование субъекта предпринимательства
18
Статус социального предприятия (при наличии)
19
Индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя/ бизнес идентификационный номер юридического лица услугополучателя
20
Отрасль по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) предпринимателя
21
Подотрасль по ОКЭД деятельности предпринимателя
22
Категория предпринимательства
23
Годовые обороты
24
Численность работников на момент обращения
25
Желаете ли вы получить консультацию по разъяснению отраслевых и региональных программ поддержки бизнеса по специфике регионов?
26
Если вас интересует отраслевое (профильное) обучение, то какое именно обучение Вам требуется?
27
Требуется ли вам обучение по привлечению финансирования?
28
Требуется ли вашей организации бизнес-обзор?
29
Требуется ли вам обучение по социальному предпринимательству?
30
Если Вам требуется обучение, то в каком формате вам удобнее проходить обучение?
31
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) менеджера-консультанта
32
Подпись менеджера-консультанта
33
Оцените, пожалуйста, работу менеджера-консультанта
* К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность, свидетельство/уведомление индивидуального предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, справку о регистрации юридического лица, доверенность на уполномоченное лицо (при необходимости).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
* Я даю свое согласие на проведение телефонного и (или) сообщение-опроса, проводимого в целях аудита и мониторинга оказанных услуг.
* Я даю свое согласие на предоставление результатов от оказанных услуг в рамках инструментов нефинансовой поддержки.
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 2
к Правилам, формам
поддержки и другим условиям,
необходимым для оказания
государственной нефинансовой
поддержки субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики,
которые относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Анкета-заявка на оказание услуги по инструменту "Кәсіпкер әйел"
1
Дата обращения
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
3
Указать желаемый язык получения услуг
4
Дата рождения услугополучателя
5
Возраст услугополучателя
6
Возрастная категория услугополучателя
7
Наличие инвалидности
8
Категория услугополучателя
9
Область проживания услугополучателя
10
Населенный пункт (город, село, поселок, районный центр) услугополучателя
11
Место оказания услуг
12
Мобильный телефон услугополучателя
13
Электронный адрес услугополучателя
14
Индивидуальный идентификационный номер услугополучателя
15
Организационно-правовая форма услугополучателя
16
Наименование предпринимательства
17
Статус социального предприятия (при наличии)
18
Индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя/ бизнес идентификационный номер юридического лица услугополучателя
19
Отрасль по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) предпринимателя
20
Подотрасль по ОКЭД деятельности предпринимателя
21
Категория предпринимательства
22
Годовые обороты
23
Численность работников на момент обращения
24
Желаете ли получить консультацию о финансовых или нефинансовых мерах поддержки женского предпринимательства?
25
Если Вас интересует профессиональное и бизнес-обучение, то какое именно?
26
Хотели бы получить сопровождение от ментора?
27
Желаете ли получать информацию о международных проектах, касающихся женского предпринимательства, и принимать в них участие?
28
Если Вам требуется обучение, то в каком формате вам удобнее проходить обучение?
29
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) менеджера-консультанта
30
Подпись менеджера-консультанта
31
Оцените, пожалуйста, работу менеджера-консультанта
* К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность, свидетельство/уведомление индивидуального предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, справку о регистрации юридического лица, доверенность на уполномоченное лицо (при необходимости).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
* Я даю свое согласие на проведение телефонного и (или) сообщение-опроса, проводимого в целях аудита и мониторинга оказанных услуг.
* Я даю свое согласие на предоставление результатов от оказанных услуг в рамках инструментов нефинансовой поддержки.
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя).
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 3 к Правилам,
формам поддержки и другим
условиям, необходимым для
оказания государственной
нефинансовой поддержки
субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики,
которые относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Анкета-заявка по проекту "Одно село – один продукт"
1
Дата обращения
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника
3
Пол участника
4
Указать желаемый язык получения услуг
5
Дата рождения участника
6
Возраст участника
7
Возрастная категория участника
8
Наличие инвалидности у участника
9
Категория участника
10
Область проживания участника
11
Населенный пункт (город, село, поселок, районный центр) участника
12
Место оказания услуг
13
Индивидуальный идентификационный номер участника
14
Мобильный телефон участника
15
Электронный адрес участника
16
Организационно–правовая форма участника
17
Наименование предпринимательства
18
Статус социального предприятия (при наличии)
19
Индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя/ бизнес идентификационный номер юридического лица участника
20
Отрасль по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) предпринимателя
21
Подотрасль по ОКЭД деятельности предпринимателя
22
Категория предпринимательства
23
Годовые обороты
24
Численность работников на момент обращения
25
Желаете ли вы получить консультацию по разъяснению отраслевых и региональных программ поддержки бизнеса по специфике регионов?
26
Производите ли Вы продукцию (товары) из местного сырья?

26-1
Жергілікті және өңірлік ресурстардан өндірілген өніміңіздің/тауарыңыздың атауы (бар болса)
27
Сіз өндіретін өнімде (тауарда) жергілікті жеріңіздің өңірлік ерекшелігі бар ма?
28
Өз өніміңізді (тауарыңызды) дайындау кезінде айтарлықтай қаржы шығындарын талап етпейтін қол еңбегі, жеңіл, қарапайым құралдар мен тетіктер пайдаланыла ма?
29
Сіз өз өнімдеріңізді (тауарларыңызды) сатасыз ба?
30
Егер сіз жергілікті шикізаттан өнім өндірсеңіз, сізге "Бір ауыл – бір өнім" жобасы шеңберінде өнімді ілгерілету жөніндегі көрсетілетін қызмет қажет пе?
31
Өнімдеріңіздің қаптамасы мен дизайны бар ма?
32
"Бір ауыл – бір өнім" жобасы аясында кооперацияға дайынсыз ба?
33
Сізге оқу қажет болса, онда сізге қандай форматта оқу ыңғайлы?
34
Менеджер-консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
35
Менеджер- консультанттың қолы
36
Менеджер-консультанттың жұмысын бағалауыңызды өтінеміз
* Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкердің/шаруа немесе фермер қожалығының куәлігін/хабарламасын, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті тұлғаға сенімхатты (қажет болса) қоса беремін.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
* Көрсетілген қызметтерге аудит жүргізу және мониторингтеу мақсатында телефон арқылы пікіртерім және (немесе) хабарлама-пікіртерім жүргізуге өз келісімімді беремін.
* Қаржылай емес қолдау құралдары шеңберінде көрсетілген қызметтердің нәтижелерін ұсынуға өз келісімімді беремін.
________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
4-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
4-қосымша
Нысан
"Кәсіпкерлерге және кәсіпкерлік бастамасы бар тұрғындарға көрсетілетін ақпараттық-консультациялық қызметтер" құралы бойынша қызметтер көрсетуге сауалнама-өтінім
1
Өтінім берілген күн
2
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Көрсетілетін қызметті алушы облысының атауы
4
Көрсетілетін қызметті алушының аудан орталығының, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың атауы
5
Көрсетілетін қызметті алушының жынысы
6
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні
7
Көрсетілетін қызметті алушының жасы (өтініш берген кезде)
8
Көрсетілетін қызметті алушының жас санаты
9
Көрсетілетін қызметті алушының мүгедектігінің бар-жоғы
10
Дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлғасының бизнес сәйкестендіру нөмірі
11
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектісінің ұйымдық-құқықтық нысаны
12
Кәсіпкердің атауы
13
Кәсіпкердің санаты
14
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі
15
Кәсіпкердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша саласы
16
ЭҚЖЖ бойынша кәсіпкер қызметінің кіші саласы
17
Көрсетілетін қызметтің/ консультацияның атауы
18
Кіші көрсетілетін қызметтің/консультация түрінің атауы
19
Телефон (кәсіпкердің/жеке тұлғаның мобильді, жұмыс/үй телефоны)
20
E-mail (кәсіпкердің/жеке тұлғаның)
21
Менеджер-консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
* Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкердің/шаруа немесе фермер қожалығының куәлігін/хабарламасын, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті тұлғаға сенімхатты (қажет болса) қоса беремін.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
* Көрсетілген қызметтерге аудит жүргізу және мониторингтеу мақсатында телефон арқылы пікіртерім және (немесе) SMS-сауалнама жүргізуге өз келісімімді беремін.
* Қаржылай емес қолдау құралдары шеңберінде көрсетілген қызметтердің нәтижелерін ұсынуға өз келісімімді беремін.
___________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________
(қолы)
Күні: 20 жылғы " " ______.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
5-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін бірнеше салалық мемлекеттік органның құзыретіне жататын экономиканың әртүрлі
салаларында ұсынылатын мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
6-қосымша
Нысан
Кәсіпкерлік субъектілеріне сервистік қызметтер көрсетуге сауалнама-өтінім
1
Өтінім берілген күн
2
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Көрсетілетін қызметті алушы облысының атауы
4
Көрсетілетін қызметті алушының аудан орталығының, облыстық, аудандық маңызы бар қаланың атауы
5
Көрсетілетін қызметті алушының жынысы
6
Көрсетілетін қызметті алушының туған күні
7
Көрсетілетін қызметті алушының жасы (өтінім беру кезіндегі жағдай бойынша)
8
Көрсетілетін қызметті алушының жас санаты
9
Көрсетілетін қызметті алушының мүгедектігінің бар-жоғы
10
Дара кәсіпкердің жеке сәйкестендіру нөмірі/көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлғасының бизнес сәйкестендіру нөмірі
11
Кәсіпкердің ұйымдық-құқықтық нысаны
12
Кәсіпкердің атауы
13
Кәсіпкердің санаты
14
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі
15
Кәсіпкердің экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) бойынша саласы
16
ЭҚЖЖ бойынша кәсіпкер қызметінің кіші саласы
17
Көрсетілетін қызметтің/ консультацияның атауы
18
Кіші көрсетілетін қызметтің/ консультация түрінің атауы
19
Телефон (кәсіпкердің мобильді, жұмыс/үй телефоны)
20
Кәсіпкердің е-mail
21
Менеджер-консультанттың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
* Өтінішке жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесін, дара кәсіпкердің/шаруа немесе фермер қожалығының куәлігін/хабарламасын, заңды тұлғаны тіркеу туралы анықтаманы, уәкілетті тұлғаға сенімхатты (қажет болса) қоса беремін.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеуге және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
* Көрсетілген қызметтерге аудит жүргізу және мониторингтеу мақсатында телефон арқылы пікіртерім және (немесе) SMS-сауалнама жүргізуге өз келісімімді беремін.
* Қаржылай емес қолдау құралдары шеңберінде көрсетілген қызметтердің нәтижелерін ұсынуға өз келісімімді беремін.
___________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________ (қолы)
Күні: 20 жылғы " " _______.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
6-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі
салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
9-қосымша
Нысан
"Іскерлік байланыстар" құралы шеңберінде шағын және орта кәсіпкерліктің жоғары және орта буын басшыларының біліктілігін арттыру үшін бизнес-тағылымдамаға қатысуға өтінім

26-1
Наименование вашей продукции / товара из местных и локальных ресурсов (при наличии)
27
Содержит ли региональную особенность Вашей местности продукция (товар), которую Вы производите?
28
Используются ли ручной труд, не сложные, простые инструменты и механизмы, не требующие значительных финансовых затрат, при изготовлении вашей продукции (товара)?
29
Продаете ли вы вашу продукцию (товары)?
30
Если вы производите продукцию из местного сырья, то нуждаетесь ли вы в услуге по продвижению продукции в рамках проекта "Одно село – один продукт"?
31
Имеются ли упаковка и дизайн вашей продукции?
32
Готовы ли вы к кооперации в рамках проекта "Одно село – один продукт"?
33
Если вам требуется обучение, то в каком формате вам удобнее проходить обучение?
34
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) менеджера-консультанта
35
Подпись менеджера-консультанта
36
Оцените, пожалуйста, работу менеджера-консультанта
* К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность, свидетельство/уведомление индивидуального предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, справку о регистрации юридического лица, доверенность на уполномоченное лицо (при необходимости).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
* Я даю свое согласие на проведение телефонного и (или) сообщение-опроса, проводимого в целях аудита и мониторинга оказанных услуг.
* Я даю свое согласие на предоставление результатов от оказанных услуг в рамках инструментов нефинансовой поддержки.
_____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя).
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 4
к Правилам, формам
поддержки и другим условиям,
необходимым для оказания
государственной нефинансовой
поддержки субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики,
которые относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Анкета-заявка на оказание услуг по инструменту "Информационно-консультационные услуги для предпринимателей и населения с предпринимательской инициативой"
1
Дата обращения
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
3
Наименование области услугополучателя
4
Наименование районного центра, города областного, районного значения услугополучателя
5
Пол услугополучателя
6
Дата рождения услугополучателя
7
Возраст услугополучателя (на момент обращения)
8
Возрастная категория услугополучателя
9
Наличие инвалидности услугополучателя
10
Индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя/ бизнес идентификационный номер юридического лица услугополучателя
11
Организационно-правовая форма субъекта малого и среднего предпринимательства
12
Наименование предпринимателя
13
Категория предпринимателя
14
Субъект социального предпринимательства
15
Отрасль по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) предпринимателя
16
Подотрасль по ОКЭД деятельности предпринимателя
17
Наименование услуги/консультации
18
Наименование подвида услуги/консультации
19
Телефон (мобильный, рабочий/домашний предпринимателя/физического лица)
20
E-mаil (предпринимателя /физического лица)
21
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) менеджера-консультанта
* К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность, свидетельство/уведомление индивидуального предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, справку о регистрации юридического лица, доверенность на уполномоченное лицо (при необходимости).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
* Я даю свое согласие на проведение телефонного и (или) SMS-опроса, проводимого в целях аудита и мониторинга оказанных услуг.
* Я даю свое согласие на предоставление результатов от оказанных услуг в рамках инструментов нефинансовой поддержки.
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________
(подпись)
Дата: " " 20 года.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 6 к Правилам,
формам поддержки и другим
условиям, необходимым для
оказания государственной
нефинансовой поддержки
субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики, которые
относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Анкета-заявка на предоставление сервисных услуг для субъектов предпринимательства
1
Дата обращения
2
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
3
Наименование области услугополучателя
4
Наименование районного центра, города областного, районного значения услугополучателя
5
Пол услугополучателя
6
Дата рождения услугополучателя
7
Возраст услугополучателя (на момент обращения)
8
Возрастная категория услугополучателя
9
Наличие инвалидности услугополучателя
10
Индивидуальный идентификационный номер индивидуального предпринимателя/ бизнес идентификационный номер юридического лица услугополучателя
11
Организационно-правовая форма предпринимателя
12
Наименование предпринимателя
13
Категория предпринимателя
14
Субъект социального предпринимательства
15
Отрасль по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) предпринимателя
16
Подотрасль по ОКЭД деятельности предпринимателя
17
Наименование услуги/консультации
18
Наименование подвида услуги/консультации
19
Телефон (мобильный рабочий/домашний предпринимателя)
20
E-mаil предпринимателя
21
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) менеджера-консультанта
* К заявлению прилагаю копию документа, удостоверяющего личность, свидетельство/уведомление индивидуального предпринимателя/крестьянского или фермерского хозяйства, справку о регистрации юридического лица, доверенность на уполномоченное лицо (при необходимости).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
* Я даю свое согласие на проведение телефонного и (или) SMS-опроса, проводимого в целях аудита и мониторинга оказанных услуг.
* Я даю свое согласие на предоставление результатов от оказанных услуг в рамках инструментов нефинансовой поддержки.
_________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________
(подпись)
Дата: " " 20 года.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 9
к Правилам, формам поддержки
и другим условиям, необходимым для
оказания государственной
нефинансовой поддержки субъектам
частного предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики, которые
относятся к компетенциям нескольких
отраслевых государственных органов
Форма
Заявка на участие в бизнес-стажировке для повышения квалификации руководителей высшего и среднего звена малого и среднего предпринимательства в рамках инструмента "Деловые связи"

1. Көрсетілетін қызметті алушы туралы ақпарат
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
Туған күні:
Жынысы:
ер / әйел
Компания атауы:
Лауазымы:
Компанияның ағымдағы қызметі:
Компанияның жоспарланатын қызметі:
Құрылған күні:
Компанияның мекенжайы: компанияның заңды мекенжайы: компанияның нақты мекенжайы (заңды мекенжайдан өзгеше болған жағдайда):
Облыс:
Қала (ауданы көрсетілген елді мекен):
Пошта индексі:
Меншіктің ұйымдық-құқықтық нысаны:
жеке кәсіпкер _______________________
жауапкершілігі шектеулі серіктестік
___________________________________
акционерлік қоғам __________________
басқа ______________________________
Компанияның ресми сайты (бар болса):
Байланыстар:
Мобильді телефон:
Электрондық пошта:
телефон (факс):
2. Бизнес-тағылымдамаға қатысу мақсаты
Кәсіпорныңыз жоспарлап отырған _____________ (қабылдаушы елмен),
сондай-ақ басқа елдермен ынтымақтастық нысаны
Импорт ____ Экспорт ____ Дистрибуция______
Бірлескен кәсіпорын құру ______ Франчайзинг______
Лицензиялау _____ Көрме _________
Басқа:________________________________________
Сіз неліктен бизнес-тағылымдамаға қатысқыңыз келеді (кәсіпорныңыздың _______________ (қабылдаушы елмен), оның ішінде басқа елдермен экономикалық ынтымақтастық жасауға қатысты жоспарларын сипаттаңыз)
Бизнес-жоспарыңыздың қысқаша сипаттамасы:
Өтінімге мынадай құжаттарды қоса беру қажет:
1. Кооперациялық жоба туралы ақпаратты қамтитын сауалнама (Application Form).
2. Қатысушының "Іскерлік байланыстар" құралын іске асыру шеңберіндегі міндеттемесі.
3. Компанияңыздың қызметі туралы ақпараттың таныстырылымы.
4. Сіз сатып алғыңыз/сатқыңыз келетін өнімнің, жабдықтың және өзге де ұқсас объектілердің техникалық өзіндік ерекшелігі (бар болса).
5. __________ фирмалардың (қабылдаушы елдің) Сіздің ұсыныстарыңызға/ жолданымдарыңызға қызығушылық білдірген хаттары (бар болса).
6. "Іскерлік байланыстар" құралы бойынша бизнес-тағылымдамаға қатысуға үміткерлер үшін мемлекеттік кірістер департаментінен салық төлеушінің соңғы 3 (үш) жылдағы кірістерін растау туралы анықтама.
7. Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы анықтама немесе дара кәсіпкердің тіркелгенін растайтын құжат.
8. Қызмет алушының тағайындалуын және лауазымын растайтын құжат.
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәлімет бергенім үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
7-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі
салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес қолдау тәртібіне, нысандарына және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
11-қосымша
Нысан
"Іскерлік байланыстар" құралына қатысушылардың қызметін кейіннен мониторингтеу нысаны
Р/с №
Компанияның атауы
Қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Лауазымы
Қызметтің қысқаша сипаттамасы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша саланың/кіші саланың атауы
кестенің жалғасы
Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші бойынша саланың/кіші саланың атауы
Активтердің орташа жылдық құны, мың теңге
Активтердің өсуі (%)
Компанияның жылдық орташа айналымы, мың теңге
Құралға қатысқанға дейін
Одан кейін
Құралға қатысқанға дейін
Одан кейін
кестенің жалғасы
Кірістің өсуі (%)
Жұмыс орындарының саны, адам
жұмыс орындарының өсуі (%)
Құралға қатысқанға дейін
Одан кейін
кестенің жалғасы
Өткен жыл бойынша төленген салықтардың көлемі, мың теңге
Құралға қатысу мақсаты
Бизнес-тағылымдама елі
Шетелдік әріптес компанияның атауы
кестенің жалғасы
Белгіленген ынтымақтастық түрі
Құралға қатысудың нәтижесі
Ескертпе
Өңір
кестенің жалғасы
Экспорт көлемі, мың теңге
Экспорттың өсуі (%)
Құралға қатысқанға дейін
Одан кейін
Ескертпе: басқа да оң нәтижелер болған жағдайда ақпаратты "Ескертпе" бағанында көрсету қажет.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 шілдедегі
№ 640 қаулысына
8-қосымша
Жеке кәсіпкерлік субъектілерін
бірнеше салалық мемлекеттік
органның құзыретіне жататын
экономиканың әртүрлі
салаларында ұсынылатын
мемлекеттік қаржылай емес
қолдау тәртібіне, нысандарына
және оларға қолдау көрсетуге
қажетті басқа да шарттарға
12-қосымша
Нысан
"Сарапшылар қызметі" құралына қатысуға өтінім
Барлық бағандар міндетті түрде толтырылады

1. Информация об услугополучателе
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя:
Дата рождения:
Пол:
мужской / женский
Название компании:
Должность:
Текущая деятельность компании:
Планируемая деятельность компании:
Дата учреждения:
Адрес компании: юридический адрес компании: физический адрес компании (в случае отличия от юридического адреса):
Область:
Город (населенный пункт с указанием района):
Почтовый индекс:
Организационно-правовая форма собственности:
индивидуальный предприниматель ________
товарищество с ограниченной
ответственностью _______________________
акционерное общество _______________________________________
другое_________________________________
Официальный сайт компании (если имеется):
Контакты:
Мобильный телефон:
Электронная почта: телефон (факс):
2. Цель участия в бизнес-стажировке
Планируемая форма сотрудничества вашего предприятия с _____________
(принимающей страной), а также другими странами
Импорт_____ Экспорт ______ Дистрибуция______
Создание совместного предприятия _______ Франчайзинг______
Лицензирование _____ Выставка _________
Другое: ________________________________________
Почему Вы хотите участвовать в бизнес-стажировке (опишите планы вашего предприятия касательно экономического сотрудничества с _____________ (принимающей страной), в том числе с другими странами)
Краткое описание вашего бизнес-плана:
Необходимо приложить следующие документы к заявке:
1. Анкету (Application Form), содержащую информацию о кооперационном проекте.
2. Обязательство участника в рамках реализации инструмента "Деловые связи".
3. Презентацию с информацией о деятельности вашей компании.
4. Техническую спецификацию продукции, оборудования и иных аналогичных объектов, которые Вы хотите купить/продать (при наличии).
5. Письма фирм __________ (принимающей страной), свидетельствующие об их интересе к Вашим предложениям/обращениям (при наличии).
6. Справку с департамента государственных доходов о подтверждении доходов налогоплательщика за последние 3 (три) года – для претендентов на участие в бизнес-стажировке по инструменту "Деловые связи".
7. Справку о государственной регистрации юридического лица или документ, подтверждающий регистрацию индивидуального предпринимателя.
8. Документ, подтверждающий назначение и должность услугополучателя.
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 11
к Правилам, формам поддержки
и другим условиям, необходимым для
оказания государственной
нефинансовой поддержки
субъектам частного предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики,
которые относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Форма последующего мониторинга деятельности участников инструмента "Деловые связи"
№ п/п
Наименование компании
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника
Должность
Краткое описание деятельности
Наименование отрасли/подотрасли по общему классификатору видов экономической деятельности
продолжение таблицы
Наименование отрасли / подотрасли по общему классификатору видов экономической деятельности
Среднегодовая стоимость активов, тысяч теңге
Рост активов (%)
Среднегодовой оборот компании, тысяч теңге
До участия в инструменте
После
До участия в инструменте
После
продолжение таблицы
Рост выручки (%)
Количество рабочих мест, человек
Рост рабочих мест (%)
До участия в инструменте
После
продолжение таблицы
Объем выплаченных налогов за прошлый год, тысяч теңге
Цель участия в инструменте
Страна бизнес-стажировки
Наименование зарубежной компании -партнера
продолжение таблицы
Вид установленного сотрудничества
Результат участия в инструменте
Примечание
Регион
продолжение таблицы
Объем экспорта, тысяч теңге
Рост экспорта (%)
До участия в инструменте
После
Примечание: в случае наличия других положительных результатов необходимо указать информацию в столбце "Примечание".
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Приложение 12
к Правилам, формам
поддержки и другим условиям,
необходимым для оказания
государственной нефинансовой
поддержки субъектам частного
предпринимательства,
предоставляемым в различных
отраслях экономики,
которые относятся к компетенциям
нескольких отраслевых
государственных органов
Форма
Заявка на участие в инструменте "Сарапшылар қызметі"
Заполнение всех полей обязательно

1. Шетелдік және (немесе) отандық сарапшыларды тарту:
Отандық
Шетелдік
1.1. Егер "Шетелдік" болса:
халықаралық шетелдік ұйымдардың жәрдемдесуімен сырттан шетелдік сарапшыны тарту
көрсетілетін қызметті алушының ұсынымы бойынша сырттан шетелдік сарапшыны тарту
2. Компанияның атауы:
2.1. Кәсіпкерлік субъектісінің бизнес сәйкестендіру нөмірі:
3.1. Құрылған күні:
3.2. Меншіктің ұйымдық-құқықтық нысаны:
күні
айы
жылы
дара кәсіпкер
жауапкершілігі шектеулі серіктестік
акционерлік қоғам
Басқасы
4.1. Кәсіпкерлік субъектісінің заңды мекенжайы:
4.2. Облыс:
4.3. Қала (ауданы көрсетілген елді мекен):
4.4. Кәсіпкерлік субъектісінің нақты мекенжайы (заңды мекенжайынан өзгеше болған жағдайда):
4.5. Пошта индексі:
5. Басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
5.1. Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі:
6. Компаниядан жауапты адам:
6.1. Жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса):
6.2. Басшының жынысы:
ер
әйел
6.3. Басшының туған күні:
6.4. Лауазымы:
6.5. Мобильді телефон:
6.6. Телефон (факс):
6.7. Электрондық пошта:
7.1. Компания қызметінің негізгі саласы (экономика саласы): _________________________________
7.2. Әлеуетті қатысушыларға арналған экономиканың басым секторларының тізбесіне сәйкес экономикалық қызметтің жалпы жіктеуіші бойынша код
7.3. Шығарылатын өнімнің (ұсынылатын көрсетілетін қызметтердің) атауы: __________________________________
8. Штаттағы жұмыскерлер саны:
9. Өткен жылдағы орташа жылдық кіріс (мың теңге):
10.1. Сараптамалық көмек талап етілетін сала:
менеджментті ұйымдастыру
өндірістік процесті ұйымдастыру
жұмыс техникасын пайдалану
персоналдың біліктілігін арттыру
қаржы саласындағы көрсетілетін қызметтер
өнім сапасын бақылау
өнімді өткізу және маркетинг
басқа:_________________________
10.2. Сұратылатын сараптамалық көмектің егжей-тегжейлі сипаттамасы: __________________________________________________________________
11. Сараптамалық миссияның мақсаты:
12. Күтілетін нәтижелер:
13. Сарапшы қалайтын кәсіптік біліктілік (білімі, қызмет саласы, жұмыс тәжірибесі, ерекше дағдылары):
14. Сараптамалық миссияға қатысты ақпарат:
15.1. Миссияны бастаудың қалаулы күні (айы, жылы):
15.4. Миссия жүзеге асырылатын жер:
15.5. Сарапшы қамтамасыз етілетін тұрғын үй түрі:___________________
15.2. Күтілетін ұзақтығы:
15.6. Сарапшыға ұсынылатын көлік түрі:
15.3. Аудармашыны ұсынуға әзірлік:
16. Компанияңызда шет тілдерін білетін жауапты жұмыскер бар ма?
Иә
Жоқ (қажеттісін белгілеңіз)
Егер Сіз "иә" деп жауап берсеңіз, тиісті тілді (тілдерді) және меңгеру деңгейін нақтылаңыз:

1. Привлечение иностранных и (или) отечественных экспертов:
Отечественный
Иностранный
1.1. Если "Иностранный":
Привлечение внешнего иностранного эксперта при содействии международных зарубежных организаций
Привлечение внешнего иностранного эксперта по рекомендации услугополучателя
2. Название компании:
2.1 Бизнес-идентификационный номер субъекта предпринимательства:
3.1. Дата учреждения:
3.2. Организационно-правовая форма собственности:
день
месяц
год
индивидуальный предприниматель
товарищество с ограниченной ответственностью
акционерное общество
другая
4.1. Юридический адрес субъекта предпринимательства:
4.2. Область:
4.3. Город (населенный пункт с указанием района):
4.4. Фактический адрес субъекта предпринимательства (в случае отличия от юридического адреса):
4.5. Почтовый индекс:
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя:
5.1 Индивидуальный идентификационный номер руководителя:
6. Ответственное лицо от компании:
6.1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного лица:
6.2. Пол руководителя:
мужской
женский
6.3. Дата рождения руководителя:
6.4. Должность:
6.5. Мобильный телефон:
6.6. Телефон (факс):
6.7. Электронная почта:
7.1. Основная сфера деятельности компании (отрасль экономики): _________________________________
7.2. Код по общему классификатору экономической деятельности согласно перечню приоритетных секторов экономики для потенциальных участников
7.3. Наименования выпускаемой продукции (предоставляемых услуг): _________________________
8. Количество штатных работников:
9. Среднегодовой доход за предыдущий год (тысяч теңге):
10.1. Область, в которой требуется экспертная помощь:
организация менеджмента
организация производственного процесса
эксплуатация рабочей техники
повышение квалификации персонала
услуги в финансовой сфере
контроль качества продукции
сбыт продукции и маркетинг
другое:
____________________________
10.2. Подробное описание запрашиваемой экспертной помощи:
______________________________________________________________________________
11. Цель экспертной миссии:
12. Ожидаемые результаты:
13. Желаемая профессиональная квалификация эксперта (образование, сфера деятельности, опыт работы, особые навыки):
14. Информация касательно экспертной миссии:
15.1. Желаемая дата начала миссии (месяц, год):
15.4. Место осуществления миссии:
15.5. Вид жилья, которым будет обеспечен эксперт: __________________________
15.2. Ожидаемая продолжительность:
15.6. Предоставляемый эксперту вид транспорта:
15.3. Готовность предоставления переводчика:
16. Имеется ли в Вашей компании ответственный работник со знанием иностранных языков?
Да
Нет (обвести)
Если Вы ответили "Да", то уточните соответствующий (-ие) язык(-и) и уровень владения:

17. Компанияны дамытудың/ жаңғыртудың қоса берілген бизнес (стратегиялық) жоспары болса, белгілеңіз.
Иә
Жоқ
Егер Сіз "иә" деп жауап берсеңіз, тиісті құжатты қоса беріңіз
1. Кәсіпкерлікті қолдаудың қаржылай емес шараларын көрсету қағидаларымен танысып, онымен келіссеңіз, белгілеңіз
18. Осы арқылы:
Мәліметтер мен қоса беріліп отырған құжаттардың анықтығын растаймын
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының лауазымы ______________________
Көрсетілетін қызметті алушының қолы ______________
Өтінішті алған күні: 20___ жылғы "____" _______
Өтінішті қабылдаған жұмыскердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________
Өтінішті қабылдаған жұмыскердің лауазымы
___________________________________
Өтінішті қабылдаған жұмыскердің қолы
________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жеке куәлік не оның "цифрлық құжаттар" сервисінен алынған электрондық құжаты (сәйкестендіру үшін);
2) кәсіпкерлік субъектісін тіркеу туралы анықтама (кәсіпорынды қайта тіркеу және тарату үшін) және нотариат растаған сенімхат (қажет болса) (түпнұсқа және көшірме);
3) мемлекеттік кірістер департаментінен салық төлеушінің соңғы 12 (он екі) айдағы кірістерін растау туралы анықтама;
4) ескіру мерзімі күнтізбелік 10 (он) күннен аспайтын жұмыс орнынан анықтаманың көшірмесі;
5) бизнесті кеңейту және жаңғырту жөніндегі көрсеткіштерді, Бағдарламаның басқа бағыттарына одан әрі қатысу жөніндегі мәліметтерді, оқудан өткеннен кейін құрылған жаңа жұмыс орындарының саны туралы мәліметтерді, салық аударымдарының динамикасы туралы мәліметтерді, мониторинг барысында сұратылуы мүмкін өзге де мәліметтерді қоса алғанда, бірақ олармен шектелмей, мониторинг жүргізу немесе іске асыруға байланысты өзге де іс-қимыл үшін қажетті барлық мәліметтер мен деректерді беру туралы жазбаша міндеттеме;
6) компанияның электрондық цифрлық қолтаңбасын пайдалану үшін жауапты орындаушы өтінімге қол қойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға сенімхат;
7) компанияны дамытудың/жаңғыртудың бизнес (стратегиялық) жоспары (бар болса).
* Ұсынылған ақпараттың анықтығын растаймын, жалған мәлімет бергенім үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылық туралы хабардармын және "Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасына өзімнің дербес деректерімді өңдеуге, сондай-ақ "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес фотоға түсіруге, дербес деректерді және өзге де ақпаратты жинауға, өңдеуге, сақтауға, жүктеп алуға және пайдалануға өз келісімімді беремін.
* Өзім ұсынған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді тіркеушінің пайдалануына, сондай-ақ менің дербес деректерімді жинауына, өңдеуіне, сақтауына, жүктеп алуына және пайдалануына келісім беремін.

17. Отметьте в случае наличия приложенного бизнес (стратегического) плана развития/модернизации компании
Да
Нет
Если Вы ответили "Да", то приложите соответствующий документ
1. Отметьте в случае ознакомления и согласия с Правилами предоставления нефинансовых мер поддержки предпринимательства
18. Настоящим:
Подтверждаю достоверность сведений и прилагаемых документов
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя ______________
Должность услугополучателя ______________________
Подпись услугополучателя ________________________
Дата получения заявления: "____"_______ 20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника, принявшего заявление
________________________________________
Должность работника, принявшего заявление
___________________________________
Подпись работника, принявшего заявление
________________________________________
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) удостоверение личности либо его электронные документы из сервиса "цифровые документы" (для идентификации);
2) справку о регистрации субъекта предпринимательства (для перерегистрации и ликвидации предприятия) и нотариально заверенную доверенность (при необходимости) (оригинал и копия);
3) справку с департамента государственных доходов о подтверждении доходов налогоплательщика за последние 12 (двенадцать) месяцев;
4) копию справки с места работы со сроком давности не более 10 (десять) календарных дней;
5) письменное обязательство о предоставлении сведений и данных, необходимых для проведения мониторинга реализации инструмента, включая сведения о расширении и модернизации бизнеса, дальнейшем участии в других направлениях Программы, количестве новых рабочих мест, созданных после прохождения обучения, и динамике налоговых отчислений;
6) доверенность на услугополучателя в случае подписания заявки ответственным исполнителем для использования электронной цифровой подписи компании;
7) бизнес (стратегический) план развития/модернизации компании (при наличии).
* Я подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан и даю свое согласие Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" на обработку моих персональных данных, а также фотофиксацию в соответствии с Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование персональных данных и иной информации.
* Я даю свое согласие на использование предоставленных мной сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование моих персональных данных регистратором.