Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 18 шілдедегі № 637 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану туралы келісімге қол қойылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 18 шілдедегі
№ 637 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерде ғылыми атақтар туралы құжаттарды өзара тану туралы
КЕЛІСІМ
Армения Республикасының Үкіметі, Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Министрлер Кабинеті және Ресей Федерациясының Үкіметі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты басшылыққа ала отырып,
ғылыми атақтар туралы құжаттардың сәйкестігін тану арқылы еңбек көші-қоны саласындағы алып қоюлар мен шектеулерді жоюға ұмтыла отырып,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) азаматтарының кәсіптік қызметке қол жеткізуін қамтамасыз ету үшін қолайлы жағдай жасауға зор мән бере отырып,
2018 жылғы 6 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде интеграциялық процестерді одан әрі дамыту туралы декларацияның ережелерін ескере отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Негізгі ұғымдар
Осы Келісімнің мақсаттары үшін мыналарды білдіретін ұғымдар пайдаланылады:
"ғылыми атақтар туралы құжаттар" – құзыретті органдар мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес берген аға ғылыми қызметкердің, доценттің, қауымдастырылған профессор (доценттің), профессордың ғылыми атақтары туралы құжаттар;
"құзыретті органдар" – мүше мемлекеттердің заңнамасында көзделген жағдайларда мүше мемлекеттердің білім және ғылым саласында басқаруды жүзеге асыратын органдары (ұйымдары), сондай-ақ мемлекеттік басқару (билік) органдары, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары (мекемелері), қосымша кәсіптік білім беру ұйымдары (мекемелері) және мүше мемлекеттердің жоғары білікті ғылыми және ғылыми-педагогикалық қызметкерлерді аттестаттауды жүзеге асыратын ғылыми ұйымдары;
"ғылыми атақтар туралы құжаттарды тану" – ғылыми атақтар туралы құжаттардың, осы Келісімге сәйкес еңбек көші-қоны шеңберінде танылатын, оларды иеленушілердің өздеріне берілген ғылыми атақтарға сәйкес кәсіптік қызметін жұмысқа орналасатын мемлекетте жүзеге асыруы үшін маңыздылығы;

О подписании Соглашения о взаимном признании документов об ученых званиях в государствах-членах Евразийского экономического союза
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2026 года № 637
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения о взаимном признании документов об ученых званиях в государствах-членах Евразийского экономического союза.
2. Подписать Соглашение о взаимном признании документов об ученых званиях в государствах-членах Евразийского экономического союза.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 июля 2026 года № 637
Проект
СОГЛАШЕНИЕ
о взаимном признании документов об ученых званиях в государствах – членах Евразийского экономического союза
Правительство Республики Армения, Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Кабинет Министров Кыргызской Республики и Правительство Российской Федерации,
руководствуясь Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года,
стремясь к устранению изъятий и ограничений в сфере трудовой миграции путем признания соответствия документов об ученых званиях,
придавая большое значение созданию благоприятных условий для обеспечения доступа граждан государств – членов Евразийского экономического союза (далее – государства-члены) к профессиональной деятельности,
учитывая положения Декларации о дальнейшем развитии интеграционных процессов в рамках Евразийского экономического союза от 6 декабря 2018 года,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Основные понятия
Для целей настоящего Соглашения используются понятия, которые означают следующее:
"документы об ученых званиях" – документы об ученых званиях старшего научного сотрудника, доцента, ассоциированного профессора (доцента), профессора, выданные в соответствии с законодательством государств-членов компетентными органами;
"компетентные органы" – органы (организации) государств-членов, осуществляющие управление в сфере образования и науки, а также органы государственного управления (власти), образовательные организации (учреждения) высшего и послевузовского образования, организации (учреждения) дополнительного профессионального образования и научные организации государств-членов, осуществляющие аттестацию научных и научно-педагогических работников высшей квалификации в случаях, предусмотренных законодательством государств-членов;
"признание документов об ученых званиях" – признаваемая в рамках трудовой миграции в соответствии с настоящим Соглашением значимость документов об ученых званиях для осуществления их обладателями профессиональной деятельности в государстве трудоустройства в соответствии с присвоенными им учеными званиями;
"уполномоченные организации" – организации государств-членов, осуществляющие функцию информационного обеспечения признания документов об ученых званиях.

"уәкілетті ұйымдар" – мүше мемлекеттердің ғылыми атақтар туралы құжаттарды тануды ақпараттық қамтамасыз ету функциясын жүзеге асыратын ұйымдары. Осы Келісімде пайдаланылатын өзге ұғымдар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта айқындалған мағыналарда қолданылады.
2-бап
Қолданылу аясы
Осы Келісім ғылыми атақтар туралы құжаттарды иеленушілердің еңбек көші-қоны шеңберінде өздеріне берілген ғылыми атақтарға сәйкес кәсіптік қызметін жұмысқа орналасатын мемлекетте жүзеге асыруы үшін оларды өзара тануға байланысты мәселелерді реттейді.
Осы Келісімнің ережелері жұмысқа орналасатын мемлекетте ғылыми атақ туралы құжатты тану рәсімін жүргізу кезінде ғылыми атақ иеленушілердің құжаттарын сараптау нәтижелері бойынша теріс шешім қабылданған жағдайларды қоспағанда, осы Келісім күшіне енгенге дейін берілген ғылыми атақтар туралы құжаттарға да қолданылады.
Ғылыми атақтар туралы құжаттарды тану рәсімін жүргізу кезінде қабылданған теріс шешімдерді есепке алу мақсатында мүше мемлекеттер тиісті ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ететін шараларды іске асырады.
3-бап
Ғылыми атақтарды беру өлшемшарттары
Ғылыми атақтарды беру өлшемшарттары мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленеді және оларда ғылыми, педагогикалық және өзге де қызмет саласында жетістіктері бар ғылыми атақтарды ізденушілердің ғылыми біліктілігін бағалау қамтылады.
4-бап
Танудың негізгі қағидаттары
Мүше мемлекеттер ғылыми атақтар туралы құжаттардың сәйкестігін (салыстырмалылығын) және әділ танылуын қамтамасыз ететін мынадай негізгі қағидаттарды:
рецензияланатын ғылыми басылымдарда, оның ішінде халықаралық дерекқорларға және дәйексөз алу жүйелеріне енгізілген басылымдарда ғылыми атақтарды ізденушілердің жоғары жарияланымдық белсенділігін;
ғылыми нәтижелердің бұрмалануына, заңсыз көшіріп алуға қарсы іс-қимыл жасауды;
ғылыми атақ беру кезінде жоғары білім, қосымша кәсіптік білім беру ұйымдарында және (немесе) ғылыми ұйымдарда ғылыми және (немесе) ғылыми-педагогикалық қызметті жүзеге асыруды;
мүше мемлекеттердің заңнамасында белгіленген өнер (мәдениет), қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік, дене шынықтыру және спорт салаларында ғылыми атақтар беруге қатысты жағдайларды қоспағанда, ғылыми атақ иеленушінің танылатын ғылыми дәрежесінің болуын;
мемлекеттік құпияны (мемлекеттік құпияларды) құрайтын салаларда берілетін ғылыми атақтарды қоспағанда, ғылыми атақ беру рәсімінің ашықтығын (жариялылығын);
мүше мемлекеттердің жоғары білікті ғылыми және ғылыми-педагогикалық қызметкерлерді аттестаттау саласындағы заңнамасында белгіленген ғылыми атақ ізденушілеріне қойылатын талаптар деңгейін сақтауды;
егер танылатын ғылыми атақ берілген мүше мемлекеттің заңнамасында ғылыми-педагогикалық қызметке қосымша немесе барынша жоғары талаптар бөлігінде өзгеше көзделмесе, бұрын алынған ғылыми атақтың болуы (профессор ғылыми атағын алу үшін) болуын;
ғылыми атақтар беру мәселелері бойынша, сондай-ақ ғылыми мамандықтардың, ғылыми қызметкерлер мамандықтарының ұлттық номенклатураларын, ғылыми бағыттардың сыныптауыштарын және ғылыми мамандықтар мазмұнын әзірлеу кезінде ынтымақтастық пен ақпараттық өзара іс-қимыл жасауды (болған кезде) сақтау қажет деп таниды.

Иные понятия, используемые в настоящем Соглашении, применяются в значениях, определенных Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Статья 2
Сфера применения
Настоящее Соглашение регулирует вопросы, связанные с взаимным признанием в рамках трудовой миграции документов об ученых званиях для осуществления их обладателями профессиональной деятельности в государстве трудоустройства в соответствии с присвоенными им учеными званиями.
Положения настоящего Соглашения применяются также к документам об ученых званиях, выданным до вступления в силу настоящего Соглашения, за исключением случаев, когда при проведении процедуры признания документа об ученом звании в государстве трудоустройства было принято отрицательное решение по результатам экспертизы документов обладателей ученых званий.
В целях учета отрицательных решений, принятых при проведении процедуры признания документов об ученых званиях, государства-члены реализуют меры, обеспечивающие доступность соответствующей информации.
Статья 3
Критерии присвоения ученых званий
Критерии присвоения ученых званий устанавливаются законодательством государств-членов и включают в себя оценку научной квалификации соискателей ученых званий, имеющих достижения в области научной, педагогической и иной деятельности.
Статья 4
Основные принципы признания
Государства-члены признают необходимым соблюдение следующих основных принципов, обеспечивающих соответствие (сопоставимость) и справедливое признание документов об ученых званиях:
высокая публикационная активность соискателей ученых званий в рецензируемых научных изданиях, в том числе в изданиях, включенных в международные базы данных и системы цитирования;
противодействие фальсификации научных результатов, неправомерным заимствованиям;
осуществление на момент присвоения ученого звания научной и (или) научно-педагогической деятельности в образовательных организациях высшего образования, дополнительного профессионального образования и (или) научных организациях;
наличие у обладателя ученого звания признаваемой ученой степени, за исключением случаев, установленных законодательством государств-членов, касающихся присвоения ученых званий в сферах искусства (культуры), обороны, национальной безопасности, физической культуры и спорта;
открытость (публичность) процедуры присвоения ученого звания, за исключением ученых званий, присваиваемых в сферах, составляющих государственную тайну (государственные секреты);
поддержание уровня требований к соискателям ученых званий, установленных законодательством государств-членов в сфере аттестации научных и научно-педагогических работников высшей квалификации;
наличие ранее полученного ученого звания (для ученого звания профессора), если иное не предусмотрено законодательством государства-члена, в котором присвоено признаваемое ученое звание, в части дополнительных или более высоких требований к научно-педагогической деятельности;
сотрудничество и информационное взаимодействие по вопросам присвоения ученых званий, а также при разработке национальных номенклатур научных специальностей, специальностей научных работников, классификаторов научных направлений и содержания научных специальностей (при наличии).

5-бап
Доцент, қауымдастырылған профессор (доцент), аға ғылыми қызметкер ғылыми атағы туралы құжаттарды тану
Осы Келісімнің 8-бабында көзделген жағдайларды қоспағанда, доцент, қауымдастырылған профессор (доцент), аға ғылыми қызметкер ғылыми атағы туралы құжаттар, осы Келісімнің 4-бабының бесінші абзацын ескере отырып, жұмысқа орналасатын мемлекетте ұлттық тану рәсімдері жүргізілмей сәйкес (салыстырмалы) деп танылады.
Осы бапқа сәйкес танылатын аға ғылыми қызметкер ғылыми атағы туралы құжаттар жұмысқа орналасатын мемлекетте олардың иеленушілеріне ғылыми қызметпен айналысу құқығын беру мақсатында қабылданады, сондай-ақ жұмыс берушінің шешімі бойынша өзге де кәсіптік қызметке қол жеткізу үшін пайдаланылуы мүмкін.
6-бап
Профессор ғылыми атағы туралы құжаттарды тану
Осы Келісімнің 8-бабында көзделген жағдайды қоспағанда, профессор ғылыми атағы туралы құжаттар осы Келісімнің 4-бабының бесінші абзацын ескере отырып, жұмысқа орналасатын мемлекетте ұлттық тану рәсімдері жүргізілмей сәйкес (салыстырмалы) деп танылады.
7-бап
Ғылыми дәрежелерден және ғылыми атақтардан айыру туралы шешімдер қабылдаудың салдары
Егер ғылыми атақ иеленушісіне қатысты танылатын ғылыми атақтан айыру туралы не осы ғылыми атақты беру негізі болған ғылыми дәрежеден айыру туралы шешім қабылданса, онда тану фактісі негізінде туындаған құқықтық қатынастар жұмысқа орналасатын мемлекеттегі жұмыс берушіге (жұмысқа (көрсетілетін қызметке) тапсырыс беруші) ғылыми дәрежеден немесе ғылыми атақтан айыру мәселесі бойынша қабылданған шешім туралы белгілі болған сәттен бастап тоқтатылуы мүмкін.
8-бап
Ғылыми атақтар туралы құжаттарды ұлттық тану рәсімдерін қолдану
Мүше мемлекеттер ғылыми атақтар туралы құжаттарды ұлттық тану рәсімдерін осындай құжаттардың иеленушілері жұмысқа орналасатын мемлекетте белгіленген, жұмысқа орналасатын мемлекеттің бюджетінің қаражаты есебінен төленетін (берілетін) ғылыми атақ үшін үстемеқыларға (қосымша ақыларға) және (немесе) жеңілдіктерге үміткер болған жағдайда жұмысқа орналасатын мемлекеттің заңнамасына сәйкес қолдануы мүмкін.
9-бап
Қажетті талаптарды сақтау
Осы Келісімде көзделген ғылыми атақтар туралы құжаттарды тану осы Келісімнің 4-бабы ескеріле отырып жүзеге асырылады және оларды иеленушілерді жұмысқа орналасатын мемлекеттің заңнамасына сәйкес кәсіптік қызметті жүзеге асыру үшін жұмыс беруші (жұмыстарға (көрсетілетін қызметтерге) тапсырыс беруші) қоятын біліктілік талаптарымен және өзге де талаптарға сай болу міндетінен босатпайды.

Статья 5
Признание документов об ученом звании доцента, ассоциированного профессора (доцента), старшего научного сотрудника
Документы об ученом звании доцента, ассоциированного профессора (доцента), старшего научного сотрудника признаются соответствующими (сопоставимыми) в государстве трудоустройства без проведения национальных процедур признания с учетом абзаца пятого статьи 4 настоящего Соглашения, за исключением случая, предусмотренного статьей 8 настоящего Соглашения.
Документы об ученом звании старшего научного сотрудника, признаваемые в соответствии с настоящей статьей, принимаются в государстве трудоустройства в целях доступа их обладателей к научной деятельности, а также могут быть использованы по решению работодателя для доступа к иной профессиональной деятельности.
Статья 6
Признание документов об ученом звании профессора
Документы об ученом звании профессора признаются соответствующими (сопоставимыми) в государстве трудоустройства без проведения национальных процедур признания с учетом абзаца пятого статьи 4 настоящего Соглашения, за исключением случая, предусмотренного статьей 8 настоящего Соглашения.
Статья 7
Последствия принятия решения о лишении ученых степеней и ученых званий
Если в отношении обладателя ученого звания принято решение о лишении признаваемого ученого звания либо о лишении ученой степени, послужившей основанием для присвоения признаваемого ученого звания, то возникшие из факта признания правовые отношения могут быть прекращены с момента, когда работодателю (заказчику работ (услуг)) в государстве трудоустройства стало известно о принятом решении по вопросу лишения ученой степени или ученого звания.
Статья 8
Применение национальных процедур признания документов об ученых званиях
Национальные процедуры признания документов об ученых званиях могут применяться государствами-членами в соответствии с законодательством государства трудоустройства в случаях, когда обладатели таких документов претендуют на установленные в государстве трудоустройства надбавки (доплаты) и (или) льготы за ученое звание, которые выплачиваются (предоставляются) за счет средств бюджета государства трудоустройства.
Статья 9
Соблюдение необходимых требований
Предусмотренное настоящим Соглашением признание документов об ученых званиях осуществляется с учетом статьи 4 настоящего Соглашения и не освобождает их обладателей от обязанности соответствовать квалификационным и иным требованиям, предъявляемым работодателем (заказчиком работ (услуг)) для осуществления профессиональной деятельности в соответствии с законодательством государства трудоустройства.

10-бап
Төлнұсқалылықты тексеру және мәліметтерді беру
Ғылыми атақтар туралы құжаттардың төлнұсқалығын (верификациялау) тексеру, осы Келісімнің 4-бабында көзделген танудың негізгі қағидаттарының сақталуын растау мақсатында мүше мемлекеттердің заңнамасында ғылыми атақ ізденушілеріне қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеру, ғылыми атақ иеленушілерінің кәсіби деңгейін ескеру, сондай-ақ өзге де қажетті ақпаратты алу мақсатында жұмыс беруші (жұмыстарға (көрсетілетін қызметтерге) тапсырыс беруші), мүше мемлекеттердің мүдделі органдары және ғылыми атақ иеленушісі басқа мүше мемлекеттердің құзыретті органдары мен уәкілетті ұйымдарына сұрау салуларға жіберуге және жалпыға қолжетімді ақпараттық ресурстарды пайдалануға құқылы.
Осы бапта көзделген сұрау салулар жазбаша нысанда орыс тілінде жіберіледі және сұрау салу жіберілген мүше мемлекеттің заңнамасына сәйкес қаралуы тиіс.
11-бап
Ақпараттық қамтамасыз ету
Осы Келісімді іске асыру үшін құзыретті органдар ғылыми атақтар туралы құжаттарды тану мәселелері бойынша ақпарат алмасуды жүзеге асыратын уәкілетті ұйымдарды айқындайды.
Уәкілетті ұйымдар "Интернет" ақпараттық-телекоммуникациялық желісінде өздерінің ресми сайттарында орыс тілінде:
ғылыми атақтар беру мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ оларға өзгерістер енгізу туралы мәліметтерді;
ғылыми атақтар туралы құжаттардың тізбесі мен үлгілерін;
мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес белгіленген ғылыми аттестаттау жүйелері, оның ішінде ғылыми мамандықтардың, ғылыми қызметкерлер мамандықтарының ұлттық номенклатуралары, ғылыми бағыттардың сыныптауыштары және ғылыми мамандықтар мазмұны (болған кезде) туралы мәліметтерін;
ғылыми дәрежелер мен ғылыми атақтардан айыру және тиісті құжаттарды жарамсыз деп тану туралы қабылданған шешімдерін орналастыруды қамтамасыз етеді.
12-бап
Сараптамалық консультациялар
Осы Келісімді іске асыруға, сондай-ақ оған өзгерістер енгізуге байланысты мәселелер Еуразиялық экономикалық комиссияның қатысуымен құзыретті органдар сарапшыларының консультациялары шеңберінде қаралады.
13-бап
Дауларды шешу
Осы Келісімді түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты даулар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартта белгіленген тәртіппен шешіледі.
14-бап
Өзгерістер енгізу
Мүше мемлекеттердің өзара келісуі бойынша осы Келісімге жекелеген хаттамалармен ресімделетін және осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын өзгерістер енгізілуі мүмкін.

Статья 10
Проверка подлинности и предоставление сведений
В целях проверки подлинности (верификации) документов об ученых званиях, подтверждения соблюдения основных принципов признания, предусмотренных статьей 4 настоящего Соглашения, и соответствия требованиям, предусмотренным законодательством государств-членов к соискателям ученых званий, для учета профессионального уровня обладателей ученых званий, а также в целях получения иной необходимой информации работодатель (заказчик работ (услуг)), заинтересованные органы государств-членов и обладатель ученого звания вправе направлять запросы в компетентные органы и уполномоченные организации других государств-членов и использовать общедоступные информационные ресурсы.
Запросы, предусмотренные настоящей статьей, направляются в письменной форме на русском языке и подлежат рассмотрению в соответствии с законодательством государства-члена, в которое направлен запрос.
Статья 11
Информационное обеспечение
Для реализации настоящего Соглашения компетентные органы определяют уполномоченные организации, которые осуществляют обмен информацией по вопросам признания документов об ученых званиях.
Уполномоченные организации обеспечивают размещение на русском языке на своих официальных сайтах в информационно-телекоммуникационной сети "Интернет":
нормативных правовых актов, регулирующих вопросы присвоения ученых званий, а также сведений о внесении в них изменений;
перечня и образцов документов об ученых званиях;
сведений об установленных в соответствии с законодательством государств-членов системах научной аттестации, в том числе о национальных номенклатурах научных специальностей, специальностей научных работников, классификаторах научных направлений и содержании научных специальностей (при наличии);
принятых решений о лишении ученых степеней и ученых званий и признании соответствующих документов недействительными.
Статья 12
Экспертные консультации
Вопросы, связанные с реализацией настоящего Соглашения, а также с внесением в него изменений, рассматриваются в рамках консультаций экспертов компетентных органов при участии Евразийской экономической комиссии.
Статья 13
Разрешение споров
Споры, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Соглашения, разрешаются в порядке, определенном Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
Статья 14
Внесение изменений
По взаимному согласию государств-членов в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения, которые оформляются отдельными протоколами и являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.

15-бап
Қорытынды ережелер
Осы Келісім Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде жасалған халықаралық шарт болып табылады және Еуразиялық экономикалық одақтың құқығына кіреді.
Осы Келісім оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді мүше мемлекеттердің орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны депозитарий дипломатиялық арналар арқылы алған күннен бастап күшіне енеді.
20__ жылғы "_" _____ ____ қаласында орыс тілінде бір төлнұсқа данада жасалды.
Осы Келісімнің төлнұсқа данасы Еуразиялық экономикалық комиссияда сақталады, ол осы Келісімнің депозитарийі бола отырып, әрбір мүше мемлекетке оның куәландырылған көшірмесін жібереді.
Армения Республикасының Үкіметі үшін
Беларусь Республикасының Үкіметі үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін Қырғыз Республикасының Министрлер Кабинеті үшін Ресей Федерациясының Үкіметі үшін

Статья 15
Заключительные положения
Настоящее Соглашение является международным договором, заключенным в рамках Евразийского экономического союза, и входит в право Евразийского экономического союза.
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения депозитарием по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении государствами-членами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе __________ "___" __________ 20__ года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Евразийской экономической комиссии, которая, являясь депозитарием настоящего Соглашения, направит каждому государству-члену его заверенную копию.
За Правительство Республики Армения За Правительство Республики Беларусь За Правительство Республики Казахстан За Кабинет Министров Кыргызской Республики За Правительство Российской Федерации