"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы ұлттық даму институтын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 311 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 19 маусымдағы № 519 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы ұлттық даму институтын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 6 мамырдағы № 311 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы ұлттық даму институтын айқындау туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны киберқауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы ұлттық даму институты болып айқындалсын.".
2. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 311 "Об определении национального института развития в сфере обеспечения информационной безопасности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2026 года № 519
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2025 года № 311 "Об определении национального института развития в сфере обеспечения информационной безопасности" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об определении национального института развития в сфере обеспечения кибербезопасности";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О кибербезопасности" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан национальным институтом развития в сфере обеспечения кибербезопасности.".
2. Министерству искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов