Архитектуралық-үйлестіруші орталығын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 14 мамырдағы № 398 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Цифрлық кодексінің 72-бабы 1-тармағының бірінші бөлігіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны архитектуралық-үйлестіруші орталық болып айқындалсын.
2. Мыналардың күші жойылсын:
1) "Электрондық үкіметтің" сервистік интеграторын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 25 мамырдағы № 337 қаулысы;
2) "Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 997 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 9 қазандағы № 846 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағы.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі О. Бектенов

Об определении архитектурно-координационного центра
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2026 года № 398
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
В соответствии с частью первой пункта 1 статьи 72 Цифрового кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан архитектурно-координационным центром.
2. Отменить:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2022 года № 337 "Об определении сервисного интегратора "электронного правительства";
2) пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2025 года № 846 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 997 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления".
3. Настоящее постановление вводится в действие с 12 июля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов