2024 жылғы 14 ақпандағы Біріккен Ұлттар Ұйымының бөлуді бақылау жөніндегі күштеріне (UNDOF) ресурс ұсынатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгеріс енгізу туралы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 13 мамырдағы № 393 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған 2024 жылғы 14 ақпандағы Біріккен Ұлттар Ұйымының бөлуді бақылау жөніндегі күштеріне (UNDOF) ресурс ұсынатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгеріс енгізу туралы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Біріккен Ұлттар Ұйымы жанындағы Тұрақты өкілі Қайрат Ермекұлы Омаровқа 2024 жылғы 14 ақпандағы Біріккен Ұлттар Ұйымының бөлуді бақылау жөніндегі күштеріне (UNDOF) ресурс ұсынатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгеріс енгізу туралы келісімге қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 13 мамырдағы
№ 393 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2024 жылғы 14 ақпандағы Біріккен Ұлттар Ұйымының бөлуді бақылау жөніндегі күштеріне (UNDOF) ресурс ұсынатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандумға өзгеріс енгізу туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы бұдан әрі бірлесіп Тараптар деп аталып,
2024 жылғы 14 ақпанда Нью-Йоркте жасалған Біріккен Ұлттар Ұйымының бөлуді бақылау жөніндегі күштеріне (UNDOF) ресурс ұсынатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Біріккен Ұлттар Ұйымы арасындағы өзара түсіністік туралы меморандумның (бұдан әрі – Өзара түсіністік туралы меморандум) "Түзетулер" деген 12-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1. Өзара түсіністік туралы меморандумға В қосымшасына мынадай өзгеріс енгізілсін:
"Үкімет беретін негізгі қару-жарақ (жабдық), UNDOF – резервтегі күштер ротасы – Қазақстан" деген В қосымшасының "Талап" деген I бөлімі осы Келісімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Өзара түсіністік туралы меморандумның ажырамас бөлігі болып табылатын осы Келісім оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдердің орындалғаны туралы Үкіметтің жазбаша хабарламасын Біріккен Ұлттар Ұйымы дипломатиялық арналар арқылы алған күннен бастап күшіне енеді.
2026 жылғы "__" ____ Нью-Йоркте ағылшын тілінде екі төлнұсқа данада қол қойылды.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Біріккен Ұлттар Ұйымыүшін

О подписании Соглашения о внесении изменения в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан, предоставляющим ресурсы силам ООН по наблюдению за разъединением (UNDOF), и Организацией Объединенных Наций от 14 февраля 2024 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2026 года № 393
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения о внесении изменения в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан, предоставляющим ресурсы силам ООН по наблюдению за разъединением (UNDOF), и Организацией Объединенных Наций от 14 февраля 2024 года.
2. Уполномочить Постоянного представителя Республики Казахстан при Организации Объединенных Наций Умарова Кайрата Ермековича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение о внесении изменения в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан, предоставляющим ресурсы силам ООН по наблюдению за разъединением (UNDOF), и Организацией Объединенных Наций от 14 февраля 2024 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2026 года №
Проект
Соглашение
о внесении изменения в Меморандум о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан, предоставляющим ресурсы силам ООН по наблюдению за разъединением (UNDOF), и Организацией Объединенных Наций от 14 февраля 2024 года
Правительство Республики Казахстан и Организация Объединенных Наций, далее совместно именуемые Сторонами,
руководствуясь статьей 12 "Поправки" Меморандума о взаимопонимании между Правительством Республики Казахстан, предоставляющим ресурсы силам ООН по наблюдению за разъединением (UNDOF), и Организацией Объединенных Наций, совершенного в Нью-Йорке 14 февраля 2024 года (далее – Меморандум о взаимопонимании),
согласились о нижеследующем:
1. Внести следующее изменение в приложение В к Меморандуму о взаимопонимании:
раздел I "Требования" приложения В "Основное вооружение (оборудование), предоставляемое Правительством UNDOF – Резервная рота сил – Казахстан" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Соглашению.
2. Настоящее Соглашение, которое является неотъемлемой частью Меморандума о взаимопонимании, вступает в силу с даты получения Организацией Объединенных Наций по дипломатическим каналам письменного уведомления Правительства о выполнении внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Подписано в Нью-Йорке " "____________ 2026 года в двух подлинных экземплярах на английском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За Организацию
Объединенных Наций
Приложение
к Соглашению о внесении
изменения в Меморандум
о взаимопонимании
между Правительством
Республики Казахстан,
предоставляющим ресурсы
силам ООН по наблюдению за
разъединением (UNDOF), и

76.00
76.73
460,38
Жиыны: 460.38
Жиыны: $197,106.88
Ескертпе:
2026 жылғы 1 мамырда күшіне енетін № 2 түзету: 2025 жылғы 17 қазанда бекітілген және іс жүргізу базасында тіркелген Миссияның сұрау салуы бойынша бір қосымша жедел жәрдем машинасы өрістетілген жағдайда БТР базасындағы доңғалақты медициналық транспортер санының 1-ден (бірден) 2-ге (екіге) дейін өзгеруі.
2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылатын № 1 түзету. Миссияның жаңа факторлары туындаған жағдайдағы техникалық түзету.

76.00
76.73
460.38
Итого: 460.38
Итого: $197,106.88
Примечание:
Поправка № 2, вступающая в силу 1 мая 2026 года: изменение количества колесного медицинского транспортера на базе БТР от 1 (один) до 2 (два) на случай развертывания одной дополнительной машины скорой помощи по запросу Миссии, утвержденному и зарегистрированному в базе делопроизводста от 17 октября 2025 года.
Поправка № 1, действующая с 1 января 2025 года. Техническая поправка на случай возникновения новых факторов Миссии.

1. "Арлан" броньды транспортері шот-фактуралар және өрістету алдындағы тексеру негізінде 1-сыныпты доңғалақты қару-жарағы бар броньды транспортер ретінде жіктелген.
2. EOD (explosive ordnance device) "Арлан" броньды транспортері минасыздандыру машинасы – торуылдан қорғалған EOD тобының минаға қарсы жүк көлігі ретінде жіктелген.
3. Контейнерлер: Миссия Қазақстан Республикасы күштерінің резервтегі ротасы үшін БҰҰ-ға тиесілі қосымша контейнерлер береді (Өзара түсіністік туралы меморандумды әзірлеу аяқталған кезде – 8).
4. Жоғары жиілікті байланыс жабдығы: ECM бәсеңдеткіштері пайдаланылған кезде жедел резервке қою үшін Өзара түсіністік туралы меморандумға В қосымшасына енгізілген.
5. Көлік құралдарына орнатылатын қолдан жасалған жарылғыш құрылғылардан қорғаудың электрондық құралдары (бәсеңдеткіштер): бөлімше барлық x15 жауынгерлік машиналарға интеграцияланған ECM-мен өрістетілетін болады.
6. Қоймаға жинау және сақтау: Қазақстан күштердің бұрынғы резервтегі ротасынан алған жабдық.".

1. Бронетранспортер "Арлан" классифицирован как бронетранспортер с колесным вооружением класса 1 на основании счетов-фактур и проверки перед развертыванием.
2. Бронетранспортер "Арлан" EOD (explosive ordnance device) классифицирован как машина разминирования – противоминный грузовик группы EOD, защищенный от засад.
3. Контейнеры: Миссия предоставит дополнительные контейнеры, принадлежащие ООН (8 на момент завершения разработки Меморандума о взаимопонимании) для резервной роты сил Республики Казахстан.
4. Оборудование высокочастотной связи: включено в приложение B к Меморандуму о взаимопонимании для оперативного резервирования при использовании глушителей ECM.
5. Электронные средства защиты (глушители) от самодельных взрывных устройств, устанавливаемых на транспортных средствах: подразделение будет развернуто с ECM, интегрированным во все боевые машины x15.
6. Складирование и хранение: оборудование, полученное Казахстаном от бывшей резервной роты сил.".
_________________________