"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 24 сәуірдегі № 321 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 259-жолда:
5-бағанда:
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының Инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 26) тармақшамен толықтырылсын:
"26) "Qazcontent" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 270-жолда:
5-бағанда:
30) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"30) "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 31) тармақшамен толықтырылсын:
"31) "Qazcontent" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Қазгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамына қатысты – 2030 жылғы 24 қазанға дейін, "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 273-жолда 5-бағанның 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "Qazcontent" акционерлік қоғамы;";
реттік нөмірі 281-жолда 7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 308-жолда:
5-бағанда:
35) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"35) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2026 года № 321
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 259:
в графе 5:
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 26) следующего содержания:
"26) акционерное общество "Qazcontent";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Qazcontent" – 3 года";
в строке, порядковый номер 270:
в графе 5:
подпункт 30) изложить в следующей редакции:
"30) акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";";
дополнить подпунктом 31) следующего содержания:
"31) акционерное общество "Qazcontent";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении некоммерческого акционерного общества "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология" – до 24 октября 2030 года, акционерного общества "Национальная компания "KAZAKH INVEST" – 3 года, акционерного общества "Qazcontent" – 3 года";
в строке, порядковый номер 273, подпункт 3) графы 5 изложить в следующей редакции:
"3) акционерное общество "Qazcontent";";
в строке, порядковый номер 281, графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Qazcontent" – 3 года";
в строке, порядковый номер 308:
в графе 5:
подпункт 35) изложить в следующей редакции:
"35) акционерное общество "Агентство "Хабар";";

мынадай мазмұндағы 36) және 37) тармақшалармен толықтырылсын:
"36) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
37) "Qazcontent" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты – 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін, "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 3 жыл, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл";
реттік нөмірі 395-жолда:
5-бағанда:
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) "Qazcontent" акционерлік қоғамы";
7-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Qazcontent" акционерлік қоғамына қатысты – 3 жыл, "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – 2030 жылғы 11 тамызға дейін".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

дополнить подпунктами 36) и 37) следующего содержания:
"36) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
37) акционерное общество "Qazcontent";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" – до 31 декабря 2026 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері" – 3 года, акционерного общества "Qazcontent" – 3 года";
в строке, порядковый номер 395:
в графе 5:
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования";";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) акционерное общество "Qazcontent";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении акционерного общества "Qazcontent" – 3 года, республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования" – до 11 августа 2030 года".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов