"Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 710 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 290 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 710 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген аудандық маңызы бар қалалар мен аудан орталықтарына арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеуде қолданылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) тізбесі, сондай-ақ олардың қолжетімділігі мен көліктік, мәдени-бос уақыт өткізетін, спорттық, инженерлік, азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі цифрлық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу көрсеткіштері:
мынадай мазмұндағы "13. Агробизнес инфрақұрылымы" деген бөліммен толықтырылсын:
"
13.
Агробизнес инфрақұрылымы

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2025 года № 710 "Об утверждении системы региональных стандартов для населенных пунктов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2026 года № 290
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2025 года № 710 "Об утверждении системы региональных стандартов для населенных пунктов" следующие дополнения:
перечень объектов и услуг (благ), а также показатели их доступности и обеспеченности транспортной, культурно-досуговой, спортивной, инженерной, цифровой инфраструктурой по обеспечению безопасности граждан, применяемых для выработки системы региональных стандартов для городов районного значения и районных центров, утвержденные указанным постановлением:
дополнить разделом "13. Инфраструктура агробизнеса" следующего содержания:
"
13.
Инфраструктура агробизнеса

13.1
Мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
13.2
Етті қайта өңдейтін мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
13.3
Шағын өнеркәсіптік аймақтар*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
13.4
Сервистік-дайындау орталықтары*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
";
көрсетілген қаулымен бекітілген ауылдық округтердің орталықтары мен тірек ауылдық елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеуде қолданылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) тізбесі, сондай-ақ олардың қолжетімділігі мен көліктік, мәдени-бос уақыт өткізетін, спорттық, инженерлік, азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі цифрлық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу көрсеткіштері:
мынадай мазмұндағы "12. Агробизнес инфрақұрылымы" деген бөліммен толықтырылсын:
"
12.
Агробизнес инфрақұрылымы

13.1
Убойный пункт*
По потребности населенного пункта *
13.2
Убойный пункт с переработкой*
По потребности населенного пункта *
13.3
Малые промышленные зоны*
По потребности населенного пункта *
13.4
Сервисно-заготовительные центры*
По потребности населенного пункта *
";
перечень объектов и услуг (благ), а также показатели их доступности и обеспеченности транспортной, культурно-досуговой, спортивной, инженерной, цифровой инфраструктурой по обеспечению безопасности граждан, применяемых для выработки системы региональных стандартов для центров сельских округов и опорных сельских населенных пунктов, утвержденные указанным постановлением:
дополнить разделом "12. Инфраструктура агробизнеса" следующего содержания:
"
12.
Инфраструктура агробизнеса

12.1
Мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
12.2
Етті қайта өңдейтін мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
12.3
Шағын өнеркәсіптік аймақтар*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
12.4
Сервистік-дайындау орталықтары*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
";
көрсетілген қаулымен бекітілген қалған ауылдық елді мекендер мен кенттерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеуде қолданылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) тізбесі, сондай-ақ олардың қолжетімділігі мен көліктік, мәдени-бос уақыт өткізетін, спорттық, инженерлік, азаматтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі цифрлық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу көрсеткіштері:
мынадай мазмұндағы "11. Агробизнес инфрақұрылымы" деген бөліммен толықтырылсын:
"
11.
Агробизнес инфрақұрылымы
11.1
Мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
11.2
Етті қайта өңдейтін мал сою пункті*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
11.3
Мал бордақылау алаңдары*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
11.4
Шағын өнеркәсіптік аймақтар*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*

12.1
Убойный пункт*
По потребности населенного пункта *
12.2
Убойный пункт с переработкой*
По потребности населенного пункта *
12.3
Малые промышленные зоны*
По потребности населенного пункта *
12.4
Сервисно-заготовительные центры*
По потребности населенного пункта *
";
перечень объектов и услуг (благ), а также показатели их доступности и обеспеченности транспортной, культурно-досуговой, спортивной, инженерной, цифровой инфраструктурой по обеспечению безопасности граждан, применяемых для выработки системы региональных стандартов для остальных сельских населенных пунктов и поселков, утвержденные указанным постановлением:
дополнить разделом "11. Инфраструктура агробизнеса" следующего содержания:
"
11.
Инфраструктура агробизнеса
11.1
Убойный пункт*
По потребности населенного пункта *
11.2
Убойный пункт с переработкой*
По потребности населенного пункта *
11.3
Площадки для откорма скота*
По потребности населенного пункта *
11.4
Малые промышленные зоны*
По потребности населенного пункта *

11.5
Сервистік-дайындау орталықтары*
Елді мекеннің қажеттілігіне қарай*
".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

11.5
Сервисно-заготовительные центры*
По потребности населенного пункта *
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов