Қазақстан Республикасының аумағынан ғарыш объектісін ұшыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 30 наурыздағы № 198 қаулысы
"Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 838 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағынан ғарыш объектілерін ұшыру, сондай-ақ оны одан тыс жерлерде ғарыш қызметіне қазақстандық қатысушылар жүзеге асыратын жағдайда ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау қағидаларының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2026 жылғы 27 наурызда "Байқоңыр" ғарыш айлағының "Бәйтерек"
ғарыш зымыран кешенінен "Союз-5" тасымалдағыш зымыранымен пайдалы жүктеменің габариттік-массалық макетін ұшыру мақұлдансын (резервтік ұшыру күндері: 2026 жылғы 28 наурыз – 30 сәуір аралығында әр тәулік сайын).
2. Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі өтініш берушіні Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдаған шешім туралы хабардар етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О запуске космического объекта с территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2026 года № 198
В соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О космической деятельности" и пунктом 7 Правил согласования и принятия решений о запусках космических объектов с территории Республики Казахстан, а также за ее пределами в случае их осуществления казахстанскими участниками космической деятельности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 838, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить запуск габаритно-массового макета полезной нагрузки ракетой-носителем "Союз-5" с космического ракетного комплекса "Байтерек" космодрома "Байконур" 27 марта 2026 года (резервные даты запуска: каждые сутки с 28 марта по 30 апреля 2026 года).
2. Министерству искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан уведомить заявителя о принятом Правительством Республики Казахстан решении.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов