Қазақстан Республикасының Ақпараттық доктринасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын (II кезең: 2026 – 2028 жылдар) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 16 наурыздағы № 176 қаулысы
"Қазақстан Республикасының Ақпараттық доктринасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 145 Жарлығының 2-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ақпараттық доктринасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары (II кезең: 2026 – 2028 жылдар) (бұдан әрі – Іс-қимыл жоспары) бекітілсін.
2. Іс-қимыл жоспарын орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісу бойынша):
1) Іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын;
2) жылына екі рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 қаңтарынан және 10 шілдесінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне Іс-қимыл жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат беріп отырсын.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан және 15 шілдесінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Іс-қимыл жоспарының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп отырсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты есепті жылдан кейінгі жылдың 25 қаңтарына және 25 шілдесіне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне Іс-қимыл жоспары іс-шараларының іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп отырсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 16 наурыздағы
№ 176 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ақпараттық доктринасын іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары (II кезең: 2026 – 2028 жылдар)
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
I. Ақпараттық саясатты жетілдіру
1.
Шетелдік теле-, радиоарналардың дубляждау бойынша талаптарды сақтамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік енгізу жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2026 жылғы желтоқсан
-
талап етілмейді
2.
Онлайн-платформаларда және масс-медиада оккульттық сала өкілдерінің қызметін заңнамалық тұрғыдан реттеу
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2026 жылғы желтоқсан
-
талап етілмейді
3.
Онлайн-платформалардың меншік иелері мен олардың заңды өкілдіктері үшін құқыққа қайшы контентке қарсы іс-қимыл жөнінде әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
МАМ бұйрығы
МАМ
2028 жылғы қаңтар
-
талап етілмейді
4.
Онлайн-платформаларды пайдаланушыларды сәйкестендіру бойынша ақпараттың анықтығын қамтамасыз етуге бағытталған шараларды әзірлеу
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2026 жылғы
желтоқсан
-
талап етілмейді
5.
Еркін қолжетімді теле-, радиоарналар қызметінің тетіктерін жетілдіруді көздейтін заңнамалық түзетулерді әзірлеу
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2026 жылғы
желтоқсан
-
талап етілмейді
6.
Масс-медиадағы және онлайн-платформалардағы жеке суретіне құқықтарды қорғау жөніндегі шараларды күшейту
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2026 жылғы
желтоқсан
-
талап етілмейді
7.
Жасанды интеллектінің көмегімен жасалған медиаөнімді таңбалау жөніндегі ұсыныстарды енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
ақпарат
МАМ
2027 жылғы
шілде
-
талап етілмейді
8.
Аудиовизуалды арналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензиялауды енгізу
заңнамалық түзетулер топтамасы
МАМ
2027 жылғы
наурыз
-
талап етілмейді
9.
Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырыс тетігін жетілдіру
Есептік ақпарат
МАМ, ЖАО
2028 жылғы
қаңтар
-
талап етілмейді
II. Ақпараттық кеңістіктің бәсекеге қабілеттілігі мен отандық ақпараттық контенттің сапасын арттыру
10.
Отандық және шетелдік БАҚ арасында келісімдер жасасу арқылы шетелдік БАҚ-пен контент алмасу бойынша өзара іс-қимылды кеңейту
келісімдер
МАМ, СІМ
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
11.
Қазақстандық телеарналардың халықаралық хабар тарату географиясын кеңейту
халықаралық келісімдер
МАМ, "Хабар" агенттігі" АҚ (келісу бойынша), "Қазақстан" РТРК" АҚ (келісу бойынша)
2028 жылғы желтоқсан
-
талап етілмейді
12.
Балаларға арналған танымдық, білім беру-тәрбие бейнеконтентін жасау және тарату
балаларға арналған бейнеконтент
МАМ, ОМ
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы
желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы
13.
Қоғамның қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық, мәдени өмірінің өзекті мәселелеріне арналған деректі фильмдер жасау және трансляциялау
деректі фильмдер
МАМ, "Хабар" агенттігі" АҚ (келісу бойынша), "Қазақстан" РТРК" АҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы
14.
Тарихи өткеннің, Қазақстан тарихы өркендеуінің үздіксіздігі мен оны түсіндірудің объективті бейнесін көрсететін деректі, көркем тарихи фильмдер мен сериалдар жасау және трансляциялау
деректі,
көркем фильмдер
МАМ
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы
15.
Қазақстан Республикасының Ақпараттық доктринасында,
сондай-ақ жастарға әскери-патриоттық тәрбие беру саласында айқындалған ұлттық құндылықты танымал етуге бағытталған деректі фильмдер мен сериалдар жасау және трансляциялау
деректі фильмдер
МАМ,
"Хабар" агенттігі" АҚ (келісу бойынша), "Қазақстан" РТРК" АҚ
(келісу бойынша)
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы
16.
Отандық телеарналардың контентін цифрлық платформаларда (Aitu, YouTube және т.б.) орналастыру және ілгерілету
контентті орналастырудың медиажоспары
МАМ,
"Хабар" агенттігі" АҚ (келісу бойынша), "Қазақстан" РТРК" АҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу" бюджеттік бағдарламасы
17.
Спутниктік жабдықтар мен шартты қолжетімділік карталарының заңсыз таратылуын анықтау жөніндегі шараларды қабылдау
есептік
ақпарат
ЖАО, МАМ
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
18.
Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында халықтың телерадио хабарларын таратудың ұлттық желісіне қол жеткізуін қамтамасыз ету
радиотелевизиялық станцияларды пайдалануға беру актісі
МАМ, ЖИЦДМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар, "Қазтелерадио" АҚ (келісу бойынша)
жыл сайын,
2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
көзделген қаражат шеңберінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
19.
Шетелдік медианарықтарға өткізілетін отандық аудиовизуалды өнімнің үлесін арттыру
жоспар-кесте
МАМ
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
20.
Ірі спорттық және өзге де іс-шараларды онлайн- трансляциялау кезінде ұлттық телеарналардың цифрлық платформаларының үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету
іс-қимыл алгоритмі
МАМ,
ЖИЦДМ, Қаржымині
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
21.
Мемлекеттік БАҚ-тың Интернет желісінсіз қолжетімді болуын қамтамасыз ету үшін 5G Broadcast хабар тарату технологиясын тестілеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, ЖИЦДМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар, "Қазтелерадио" АҚ (келісу бойынша)
2027 жылғы шілде
көзделген қаражат шеңберінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
22.
БАҚ-та жасанды интеллектіні қолдану жөніндегі әдістемелеік ұсынымдарды бекіту
бұйрық
МАМ, ТАО (келісу бойынша), ЖИЦДМ, БАҚ (келісу бойынша)
2027 жылғы желтоқсан
-
талап етілмейді
23.
Жалған ақпаратқа және "deepfake"-контентке қарсы күрес жөніндегі кешенді шараларды қабылдау
шаралар кешені
МАМ, ТАО (келісу бойынша), ОКҚ (келісу бойынша)
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
24.
Масс-медиа саласында ЖАО жұмысының тиімділігін арттыру жөніндегі шараларды талдау және тұжырымдау
шаралар кешені
ЖАО
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
-
талап етілмейді
III. Журналистиканы дамыту және халықтың медиасауаттылығын арттыру
25.
"Журналистика" мамандығы бойынша студенттерді дуальды оқытуды іске асыру жөніндегі шараларды әзірлеу
дуальды оқытуды кеңейту жөніндегі шаралар кешені
ҒЖБМ, МАМ
2026 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
26.
Халықтың медиасауаттылығын арттыру жөніндегі оқыту іс-шараларын ұйымдастыру
оқыту іс-шаралары
МАМ, ЖАО, ЖЖОКБҰ (келісу бойынша)
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
талап етілмейді
27.
Салалық журналистиканы дамыту бойынша БАҚ өкілдеріне арналған оқытуды жүргізу
Оқыту іс-шаралары
МАМ, ЖАО,
ЖЖОКБҰ (келісу бойынша)
жыл сайын, 2026 – 2028 жылдардағы желтоқсан
талап етілмейді
28.
Қазақстандағы Euronews Academy курстары бойынша оқу құралдарын дайындау (электрондық формат)
оқу материалдарының жыл сайынғы шығарылымы
"Медиа дамыту қоры" КҚ (келісу бойынша), МАМ
жыл сайын, 2026 – 2027 жылдардағы желтоқсан
талап етілмейді
29.
Медиасауаттылық бойынша ЖЖОКБҰ оқытушыларына арналған әдістемелік ұсынымдарды бекіту
бұйрық
МАМ, ОМ, ҒЖБМ, БАҚ (келісу бойынша), ҮЕҰ (келісу бойынша), ЖЖОКБҰ (келісу бойынша)
2028 жылғы шілде
талап етілмейді
30.
Медиасаланың өзекті бағыттары бойынша журналистерге арналған бейнекурс жасау
бейнекурс
МАМ , "Хабар" агенттігі" АҚ (келісу бойынша), "Қазақстан" РТРК" АҚ (келісу бойынша), "Қазақ газеттері" ЖШС (келісу бойынша)
2027 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
31.
ЖЖОКБҰ-ны тарта отырып, медиакеңістіктегі үрдістерді мониторингтеу
мониторинг жүргізу
МАМ, ҒЖБМ, ЖЖОКБҰ келісу бойынша)
2027 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
32.
БАҚ-пен өзара іс-қимыл бойынша ОМО және ЖАО уәкілетті адамдарына (бөлімшелеріне) арналған оқыту іс-шараларын ұйымдастыру
оқыту іс-шаралары
МАМ, ЖАО
2027 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ – акционерлік қоғам
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖЖОКБҰ – жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
ЖШС – жауапкершілігі шектеулі серіктестік
КҚ – корпоративтік қор
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"Қазақстан" РТРК" АҚ – "Қазақстан" республикалық телерадиокомпаниясы" акционерлік қоғамы
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ОМО – орталық мемлекеттік органдар
ОКҚ – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Орталық коммуникациялар қызметі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТАО – "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар

Об утверждении Плана действий по реализации Информационной доктрины Республики Казахстан (II этап: 2026 – 2028 годы)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2026 года № 176
В целях реализации пункта 2 Указа Президента Республики Казахстан от 20 марта 2023 года № 145 "Об утверждении Информационной доктрины Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План действий по реализации Информационной доктрины Республики Казахстан (II этап: 2026 – 2028 годы) (далее – План действий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Плана действий:
1) принять необходимые меры по реализации Плана действий;
2) два раза в год, не позднее 10 января и 10 июля года, следующего за отчетным, представлять в Министерство культуры и информации Республики Казахстан информацию о ходе исполнения Плана действий.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан не позднее 15 января и 15 июля года, следующего за отчетным, представлять в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана действий.
4. Аппарату Правительства Республики Казахстан в срок до 25 января и 25 июля года, следующего за отчетным, представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации мероприятий Плана действий.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2026 года № 176
План действий
по реализации Информационной доктрины Республики Казахстан (II этап: 2026 – 2028 годы)
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
I. Совершенствование информационной политики
Выработка предложений по введению административной ответственности за несоблюдение требований по дубляжу иностранными теле-, радиоканалами
пакет законодательных поправок
МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
Законодательное урегулирование деятельности представителей оккультной сферы на онлайн-платформах и в масс-медиа
пакет законодательных поправок
МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
3.
Разработка методических рекомендаций для собственников онлайн-платформ и их законных представительств по противодействию противоправному контенту
приказ МКИ
МКИ
январь 2028 года
-
не требуются
4.
Разработка мер по идентификации пользователей онлайн-платформ, направленных на обеспечение достоверности информации
пакет законодательных поправок
МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
5.
Разработка законодательных поправок, предусматривающих совершенствование механизмов деятельности теле-, радиоканалов свободного доступа
пакет законодательных поправок
МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
6.
Усиление мер по защите прав на собственное изображение в масс-медиа и на онлайн-платформах
пакет законодательных поправок
МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
7.
Внесение предложений по маркировке медиапродукции, созданной с помощью искусственного интеллекта
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ
июль 2027 года
-
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
8.
Введение лицензирования для занятия деятельностью по распространению аудиовизуальных каналов
пакет законодательных поправок
МКИ
март 2027 года
-
не требуются
9.
Совершенствование механизма государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне
отчетная информация
МКИ, МИО
январь 2028 года
-
не требуются
II. Повышение конкурентоспособности информационного пространства и качества отечественного информационного контента
10.
Расширение взаимодействия с зарубежными СМИ по обмену контентом путем заключения соглашений между отечественными и зарубежными СМИ
соглашения
МКИ, МИД
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
11.
Расширение географии международного вещания казахстанских телеканалов
международные соглашения
МКИ,
АО "Агентство "Хабар"
(по согласованию),
АО "РТРК "Қазақстан"
(по согласованию)
декабрь 2028 года
-
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
12.
Производство и распространение познавательного, образовательно-воспитательного видеоконтента для детей
видеоконтент для детей
МКИ, МП
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
в рамках предусмотренных средств
бюджетная программа 003 "Проведение государственной информационной политики"
13.
Создание и трансляция документальных фильмов на актуальные вопросы общественно-политической и социально-экономической, культурной жизни общества
документальные фильмы
МКИ,
АО "Агентство "Хабар"
(по согласованию),
АО "РТРК "Қазақстан"
(по согласованию)
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
в рамках предусмотренных средств
бюджетная программа 003 "Проведение государственной информационной политики"
14.
Создание и трансляция документальных, художественных исторических фильмов и сериалов, показывающих объективную картину исторического прошлого, непрерывности цивилизации истории Казахстана и ее толкования
документальные, художественные фильмы
МКИ
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
в рамках предусмотренных средств
бюджетная программа 003 "Проведение государственной информационной политики"
1
2
3
4
5
6
7
15.
Создание и трансляция документальных фильмов и сериалов, направленных на популяризацию 7 национальных ценностей, определҰнных в Информационной доктрине Республики Казахстан, а также в сфере военно-патриотического воспитания молодежи
документальные фильмы
МКИ,
АО "Агентство "Хабар"
(по согласованию),
АО "РТРК "Қазақстан"
(по согласованию)
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
в рамках предусмотренных средств
бюджетная программа 003 "Проведение государственной информационной политики"
16.
Размещение и продвижение контента отечественных телеканалов на цифровых платформах (Aitu, YouTube и др.)
медиаплан размещения контента
МКИ,
АО "Агентство "Хабар"
(по согласованию),
АО "РТРК "Қазақстан"
(по согласованию)
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
в рамках предусмотренных средств
бюджетная программа 003 "Проведение государственной информационной политики"
17.
Принятие мер по выявлению незаконного распространения спутникового оборудования и карт условного доступа
отчетная информация
МИО, МКИ
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
18.
Обеспечение доступа населения к национальной сети телерадиовещания на
акт ввода в эксплуатацию
МКИ, МИИЦР, МФ,
ежегодно, декабрь
в рамках предусмотренных средств
за счет внебюджет-ных средств
1
2
3
4
5
6
7
всей территории Республики Казахстан
радиотелевизион-ных станций
заинтересованные государственные органы,
АО "Казтелерадио" (по согласованию)
2026 – 2028 годов
19.
Увеличение доли реализуемой отечественной аудиовизуальной продукции на зарубежные медиарынки
план-график
МКИ
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
20.
Обеспечение бесперебойного функционирования цифровых платформ национальных телеканалов во время онлайн-трансляции крупных спортивных и иных мероприятий
алгоритм действий
МКИ,
МИИЦР, МФ
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
21.
Тестирование технологии вещания 5G Broadcast для обеспечения доступности государственных СМИ без сети Интернет
информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МИИЦР, МФ, заинтересованные государственные органы,
АО
июль 2027 года
в рамках предусмотренных средств
за счет внебюджетных средств
1
2
3
4
5
6
7
"Казтелерадио" (по согласованию)
22.
Утверждение методических рекомендаций по применению искусственного интеллекта в СМИ
приказ
МКИ, ЦАИ (по согласованию),
МИИЦР, СМИ (по согласованию)
декабрь 2027 года
-
не требуются
23.
Принятие комплексных мер по борьбе с дезинформацией и "deepfake"-контентом
комплекс мер
МКИ,
ЦАИ (по согласованию),
СЦК (по согласованию)
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
24.
Анализ и выработка мер по повышению эффективности работы МИО в сфере масс-медиа
комплекс мер
МИО
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
III. Развитие журналистики и повышение медиаграмотности населения
25.
Разработка мер по реализации дуального обучения студентов по специальности "Журналистика"
комплекс мер по расширению дуального обучения
МНВО, МКИ
декабрь 2026 года
-
не требуются
26.
Организация обучающих мероприятий по повышению
обучающие мероприятия
МКИ, МИО, ОВПО (по согласованию)
ежегодно, декабрь
-
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
медиаграмотности населения
2026 – 2028 годов
27.
Проведение обучения по развитию отраслевой журналистики для представителей СМИ
обучающие мероприятия
МКИ, МИО, ОВПО (по согласованию)
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
28.
Подготовка учебного пособия (электронный формат) по курсам академии Euronews в Казахстане
ежегодный выпуск учебных материалов
КФ "Медиа дамыту қоры" (по согласованию), МКИ
ежегодно, декабрь 2026 – 2028 годов
-
не требуются
29.
Утверждение методических рекомендаций для преподавателей ОВПО по медиаграмотности
приказ
МКИ, МП, МНВО, СМИ (по согласованию), НПО (по согласованию), ОВПО (по согласованию)
июль 2028 года
-
не требуются
30.
Создание видеокурса по актуальным направлениям медиасферы для журналистов
видеокурс
МКИ, АО "Агентство "Хабар" (по согласованию), АО "РТРК "Қазақстан" (по согласованию), ТОО "Қазақ газеттері" (по согласованию)
декабрь 2027 года
-
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
31.
Мониторинг тенденций в медиапространстве с привлечением ОВПО
проведение мониторинга
МКИ, МНВО, ОВПО (по согласованию)
декабрь 2027 года
-
не требуются
32.
Организация обучающих мероприятий для уполномоченных лиц (подразделений) ЦГО и МИО по взаимодействию со СМИ
обучающие мероприятия
МКИ, МИО
декабрь 2027 года
-
не требуются
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АО – акционерное общество
СМИ – средства массовой информации
МНВО – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы
ОВПО – организации высшего и (или) послевузовского образования
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ТОО – товарищество с ограниченной ответственностью
КФ – корпоративный фонд
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АО "РТРК "Қазақстан" – акционерное общество "Республиканская телерадиокомпания "Қазақстан"
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
ЦГО – центральные государственные органы
СЦК – Служба центральных коммуникаций при Президенте Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
ЦАИ – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации"
НПО – неправительственные организации
_________________________________